Інструкція щодо самостійного монтажу водостічної системи

 
 Инструкция по самостоятельному монтажу водосточной системы

В даній роботі описується спосіб самостійного монтажу водовідвідного пристрою. При проведенні монтажних робіт водостоку, необхідно строго дотримувати порядок встановлення кожного вузла пристрою, в іншому випадку доведеться розібрати водостічну систему і все починати спочатку.

 

Самостійна установка водостічної системи

Докладно розберемо процес монтажу вузлів водовідведення:
1 Установка водовідведення починається з кріплення металевих кронштейнів або власників до жолобу. Монтаж кронштейнів виконується на етапі установки конструкції обрешечивания даху до крокв, на які згодом кріпиться карниз. Бажано, щоб крокви були встановлені з кроком, рівним кроку кріплення кронштейнів жолоби — від 0,5 до 0,6 метрів. У разі, якщо крок закріплених крокв приблизно дорівнює 1 метру, тоді потрібно монтувати додаткові тримачі на потрібній відстані. Схема розміщення кронштейнів повинна мати невеликий ухил близько 5 см на 10 метрів довжини жолоба, для забезпечення нормального відведення води. Для отримання ухилу лінії розташування власників щодо горизонталі, необхідно обчислити різницю висот крайніх гаків, помістити всі кронштейни в один ряд, попередньо якщо пронумерувати їх і проведіть олівцем кут нахилу. Згідно з цим розташуванню будуть кріпитися гаки. Якщо власники довгі, їх можна загнути на кут нахилу даху. У разі, якщо кронштейни короткі, вони встановлюються до вертикальної стороні обрешітки. Повинно вийти так, щоб в одній вертикальній площині перебували і крайня точка дуги кронштейна, і центр крайньої точки покрівлі. У разі, якщо довжина сторони будинку більше 20 метрів, тоді робите два ухилу відводу води дві воронки. При цьому схема розташування кронштейнів починається від центральної частини боку будинку до крайніх частинах.

2. Кріплення воронки. Перед монтажем воронки до жолобу, необхідно зробити отвір в жолобі, через яку буде відбуватися злив води в трубу. Отвір під воронку необхідно вирізати строго за розмірами, щоб в подальшому вода не потрапляла мимо воронки. Отвір для кріплення воронки можна випиляти з допомогою ножівковій пилки. Центр майбутнього отвору монтажу воронки необхідно зазначити точно над лійкою. При кріпленні воронки до жолобу, необхідно з одного боку підігнати фальц до жолобу, з іншого – підігнути фіксатор на протилежну сторону.

3. Установка жолоба. Жолоб встановлюється на кронштейн, при цьому він надівається зовнішнім пазом на кінець держателя. Після цього, жолоб затискається фіксатором на тримачі.

4. Закріплення заглушок на жолобі. Заглушка, що надягається на жолоб, повинна мати гумову прокладку в пазах нижньої дуги. Гумова прокладка служить для щільного притиснення заглушки до жолобу. Гумова прокладка, ребристою частиною оберненою догори, вставляється в паз нижньої дуги заглушки. Потім, состыковав жолоб з ребристою частиною гумового ущільнювача, надівається заглушка на жолоб, до повного заходу його в паз.

5. З’єднання жолобів один з одним за допомогою сполучних жолобів. З’єднувальний жолоб повинен бути з ущільнювальною прокладкою. Ущільнювальну прокладку, звернену ребристою частиною вгору, встановлюємо на дугу з’єднувального жолоба. З’єднувальний жолоб центральною частиною кріпитися на обидва жолоба. В першу чергу з’єднувач стороною без замка надівається на жолоб, потім затискається за допомогою замка з іншого боку. Жолоби повинні з’єднатися таким чином, щоб ганебне відстань між ними було від 3 до 5 мм.

6. Виконання повороту жолоба на 90 ° в горизонтальній площині. Виконання повороту здійснюється за допомогою перехідних жолобів. Кожен перехідною жолоб повинен триматися на кронштейнах під обома рукавами перехідника. Монтаж місця з’єднання перехідного жолоба з жолобом виконується по викладеному вище методу, з використанням сполучних жолобів з ущільнювачами. Крім цього, бажано, по обох сторони з’єднувального жолоби виконувати монтаж кронштейнів, щоб не допустити провисання місця з’єднання.

7. Кріплення коліна. Коліно стоку насаджується на нижню частину воронки, для того, щоб труба водостоку кріпилася ближче до стіни і, щоб коліно можна було прикріпити хомутами. В коліно від воронки вставляється ще одне коліно, на нижню частину якого надівається труба.

8. Установка сполучної труби. Невелика сполучна труба надівається на коліно у тому випадку, якщо відстань між колінами водостоку і стіною досить велике.

9. Установка труби водостоку. Труба надівається на коліно і кріпиться за допомогою хомутів до стіни. У разі, якщо однією труби недостатньо для виконання водовідведення, тоді вдаємося до використання декількох труб в одному водовідведенні. При монтажі даного стоку, кожна труба вставляється в іншу трубу.

10. Встановлення хомутів. При монтажі водостічної труби до цегляної стіни необхідний хомут зі штирем, який кріпиться в дюбель. Труба монтується до стіни за допомогою хомутів. Хомут складається з двох дуг. Кожна дуга надівається на трубу. Дуги хомута по краях закріплюються болтами.

11. На нижню частину труби надівається зливна труба. Зливну трубу потрібно розташовувати на відстані від 0,3 до 0,4 метрів від вимощення будівлі або землі. Не забудьте поставити сітку на воронку, щоб водостік не забивався опалим листям.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні