5 цікавих ідей для заміського ландшафту, популярні стилі і способи їх втілення

Сучасний заміський будинок повинен бути оточений якісним ландшафтом. Незалежно від того скільки соток є в наявності, їх потрібно правильно розподілити за функціональним зонам і красиво оформити. Простіше всього це зробити, спираючись на той чи інший стиль ландшафтного дизайну. У цій статті ми говоримо про те, які стилі ландшафтного дизайну найбільш популярні сьогодні, а також про те, як кожен з цих стилів можна реалізувати найбільш ефектним чином.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Ландшафтний дизайн ділянки заміського будинку Джерело landshaftm.ru

Що таке ландшафтний дизайн

Це мистецтво оформлення відкритих територій. Так само як і в архітектурному дизайні, тут є своя система правил і прийомів. При створенні ландшафтів застосовується цілий ряд стилів і напрямків. Є в цій сфері і своя мода. Так, наприклад, зараз актуальні ландшафтні рішення у сільському, китайською, класичному, середземноморському стилі і в стилі мінімалізм.

Сільський стиль

При відтворенні цього стилю використовуються різні атрибути простий сільського життя. Це можуть бути різноманітні глиняні горщики, елементи садового інвентарю, дерев’яні огорожі, тини, нехитрі садові фігурки. Дуже важливо для даного стилю відобразити сільський колорит певної місцевості. Так, на клумбах слід висаджувати рослини характерні лише для певного регіону, а в оформленні двору і фасадів самого будинку повинні бути присутніми національні мотиви лише однієї етнічної групи, інакше стиль буде позбавлений своєї чарівності.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Дизайн ділянки в сільському стилі Джерело fr.aviarydecor.com

Для наших співвітчизників простіше і логічніше втілювати російська сільський стиль. Він відрізняється практичним підходом до зонування. Для неї характерний чіткий поділ на зони – сад, город, зона відпочинку. При цьому город займає досить пристойну частину території і відділяється невисокою огорожею. Сад може бути віднесений в дальню частину двору. Інший варіант – висаджування садових дерев вздовж огорожі. Зона відпочинку облаштовується за допомогою дерев’яної садових меблів, встановленої біля входу в будинок.

При бажанні можна побудувати на своїй ділянці англійський, голландський або американський сільський стиль (кантрі). Для всіх цих напрямів характерне виділення більш просторого місця під зону відпочинку та наявність невеликого городу в кутку ділянки. Англійський сільський стиль підкреслюється правильної симетрією доріжок і клумб і відсутністю дрібних декорацій. Американський стиль виражається широкими світлими галявинами і зручною садової меблями з гамаками і кріслами-гойдалками. Голландський ландшафтний стиль саду припускає наявність у дворі штучного водоймища і великих клумб з буйною зеленню і великими квітами.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Голландський сільський стиль ландшафту Джерело rabis.co

Незалежно від того яку національну спрямованість матиме сільський ландшафт, при його створенні потрібно дотримуватися певних правил.

 • Зона відпочинку повинна бути «вплетена» в природне оточення. Її не можна грубо відокремлювати високою терасою або закритою альтанкою. Краще всього поставити все що потрібно для відпочинку на природі прямо на галявині або в саду.
 • Для оформлення такого ландшафту потрібно використовувати виключно природні матеріали – дерево, камінь, кераміку. Кольори повинні бути тільки природні.
 • Дерева і чагарники повинні бути переважно плодоносні. Замість традиційних декоративних кущів краще посадити малину або смородину.
 • Вся територія сільського двору повинна бути, звичайно, доглянутою, але не вичищеній до блиску. Для сільського стилю природна легка недбалість, коли наростає трава трохи на садові доріжки, а кущі не підстригаються, і маю неправильну форму. Щоб домогтися цього ефекту, можна висадити між декоративними рослинами трохи польових квітів.

Відео опис

Приклади ландшафтного дизайну в сільському стилі

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про каміння в ландшафтному дизайні.

Китайський стиль

Китайський ландшафтний стиль, фото якого наведено нижче, заснований на принципах раціоналізму, мінімалізму, символізму, і на правилах фен-шуй. Цей стиль дуже самобутній, так як формувався окремо від усіх інших етнічних напрямків. Щоб створити на своїй ділянці затишний і оригінальний китайський сад, потрібно вивчити основні постулати китайської філософії, з яких випливають закони формування простору.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Сад в китайському стилі Джерело alumall.ru

 • У декорі не повинно бути нічого зайвого або випадкового, кожен елемент має своє певне місце і призначення.

 • Центром ландшафтної композиції має стати певний акцентний елемент. Це може бути скульптура, клумба або дерево. Акцентний елемент зазвичай розміщують на височини.

 • В ландшафті в гармонійному співвідношенні повинні бути присутні символи чотирьох стихій – вогонь, вода, дерево, метал. На ділянці бажано облаштувати фонтан або водоймище, а також акуратно вплести в ландшафтну композицію предмети декору з металу.

 • При розподілі простору ділянки необхідно керуватися правилами фен-шуй, щоб в його композиції було досить елементів, що символізують жіноче і чоловіче начало, і щоб він наповнився життєвою енергією Ци.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Оформлення ділянки по фен-шуй Джерело sashe.sk

Китайський стиль поєднує в собі етнічне і природне художній напрям. Основна його ідея – відтворити на обмеженому просторі мініатюрну модель гармонійного світу, в якому присутні всі види енергії, що природа в усіх її проявах і рукотворні предмети, які можуть носити як практичний, так і суто естетичний характер. Але все це повинно бути представлено у грамотно витриманих пропорціях, переважно у вигляді символів і алегорій.

У цьому китайському саду природного повинно бути більше ніж декоративного. В ідеалі він являє собою такий простір, в якому все зроблено руками людини, але при цьому створюється відчуття повного єднання з природою.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Китайський сад з перголой Джерело artfile.ru

Китайський стиль припускає абсолютну універсальність. Він ненав’язливий і спокійний. У ньому однаково комфортно в будь-який час доби і в будь-який час року. Вся зелень ретельно доглянута, вона росте вільно. Елементи архітектури і декоративного оформлення складаються з плавних ліній.

Щоб отримати впізнаваний китайський ландшафт, потрібно розмістити на ділянці деякі характерні для нього деталі.

 • Ворота прямокутної форми з вигнутою верхньою частиною. Такі ворота складно зробити функціональними, вони можуть бути просто декоративними, тому встановлюють їх не прямо на вході у двір, а всередині самої ділянки на одній з головних садових доріжках.

 • Кам’яні скульптури, а саме статуї стилізованих львів – це класичний атрибут ландшафту в китайському стилі. Вони мають символічне значення і завжди розташовуються біля входу в будинок або біля в’їзних воріт.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Кам’яний лев біля входу в будинок Джерело cepolina.com

 • Китайські ліхтарі можуть зробити дизайн більш колоритним і ефектним. Їх розміщують під навісом вдома або в альтанці.

 • Альтанка в китайському стилі має характерні обриси. Вона складається з прозорих перегородок і вигнутою покрівлі. Встановлюється зазвичай біля водойми.

 • Містки в східному стилі – це майже обов’язковий елемент. Вони теж мають своє символічне значення. Роблять їх з дерева, прикрашають різьбленням, поруч створюють композиції з каменю та піску.

 • Арки в садових кам’яних стінах або просто як окремо стоять конструкції підсилюють ефект східного ландшафту.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Кам’яна арка в китайському саду Джерело pinterest.jp

Концепція китайського саду передбачає умовний поділ ділянки на кілька сегментів, кожен з яких повинен являти собою закінчену ландшафтну композицію. Поділ здійснюється за допомогою живих огорож, садових стін, бамбукових або дерев’яних огорож. Але якщо ділянка не дуже просторий, можна застосувати інший популярний азіатський стиль – японський. Він багато в чому схожий на китайський, але японські сади більш однорідні і мінімалістичні.

Відео опис

Принципи китайського стилю в ландшафтному дизайні

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про стиль модерн в ландшафтному дизайні.

Класичний стиль

Класика завжди актуальна. Це стосується і класичного стилю ландшафтного дизайну, фото якого демонструє його універсальність. Його можна застосувати, маючи мінімальний бюджет, а можна зробити його максимально пафосним і респектабельним. Незважаючи на те, що даний спосіб досить простий і звичний, щоб створити якісний класичний ландшафт необхідно добре вивчити його базові правила.

 • Для класичних садів характерна симетричність. Чим більше ділянку і чим дорожче його оформлення, тим більше повинно бути симетричних елементів. Вони підкреслюють солідність і парадність всій прибудинкової території.

 • Класичний ландшафт не терпить дробности. Якщо ділянка невелика, не варто захаращувати його декораціями, краще просто позначити стиль оформленням входу, а середину двору виділити під відкриту галявину. Великий ділянку теж не потрібно дробити, він повинен добре проглядатися. Ділити його на зони можна тільки невисокими огорожами або легкими прозорими огорожами.

 • Матеріали декоративних деталей і садових предметів тільки натуральні – дерево, гіпс, камінь. У невеликих дозах можна використовувати кераміку й скло. Відтінки переважно світлі і приглушені.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Ділянка в класичному стилі Джерело houzz.de

 • Парадний вхід в котедж слід обрамити красивими пишними клумбами з великими яскравими рослинами. Стінки клумб можуть бути з гіпсу або бетону. Рослини в них повинні бути досить великими і яскравими.

 • Класичний стиль відрізняється строгістю і впорядкованістю. В ньому обов’язково присутні правильні геометричних лінії. Всі доріжки повинні бути ідеально рівними, чагарники – ретельно підстриженими.

 • Парадність стилю підкреслюється витонченими гіпсовими або бронзовими скульптурами. Бажано знайти на ділянці місце для штучного водоймища з фонтаном.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Фонтан в класичному саду Джерело th.aviarydecor.com

У ландшафтному дизайні класичний стиль називають регулярним або формальним. Він утворений на ґрунті італійського ренесансу, який в себе культуру античності. У ньому поєднується бездоганність форм і вишуканість декору. При її створенні потрібно проявити витончений смак, сад в цьому стилі повинен стати невеликим витвором мистецтв.

Відео опис

Правила створення ландшафту в класичному стилі

Середземноморський стиль

Цей стиль південних курортів. Він ідеальний для сімей, які в літній період люблять проводити час у дворі свого будинку. Для середземноморського саду характерне застосування яскравих кольорів і великої кількості декорацій, а також хвойних і цитрусових рослин. На його території доречні всілякі гроти, арки та перголи, що надають простору багатогранність і багатофункціональність.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Середземноморський стиль ландшафтного дизайну Джерело pinterest.com

Головний ознака середземноморського ландшафту – це велика кількість каменю в різних його варіантах. Так, для оформлення саду потрібно використовувати оброблений і природний камінь, вироби зі штучного каменю, а ще морську гальку мармурову крихту. Фактура і колір каменю додасть дизайну атмосферу морського прибережжя. Дуже важливо при оформленні такого ландшафту створити ілюзію, що будинок і сад навколо нього знаходиться в скелястій місцевості. Це досягається шляхом створення багаторівневості ділянки з застосуванням терасових схилів, сходів і декоративних підпірних стінок.

На ділянці повинно бути багато рослин. Відсутність екзотичних дерев і чагарників, які складно виростити в умовах холодного клімату, можна компенсувати великою кількістю звичайних рослин. Але вони завжди повинні бути добре вистрижені і мати кулясту або куполоподібну форму.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Рослини в середземноморському саду Джерело forbes.com

Для більшої колоритності саду потрібно надати відтінок старовини. З цією метою використовуються скульптури, що імітують давні твори мистецтв, а також різні розтріскані або навіть розбиті амфори і вазони.

Особливий елемент середземноморського ландшафту – це патіо. Внутрішній дворик, розташований в тіні будинку з альтанкою або терасою необхідний для того, щоб сховатися від спекотного сонця. В наших краях наявність патіо зазвичай не передбачається на ділянках. Але при бажанні ефект внутрішнього дворика можна створити прямо посередині звичайного ділянки. Для цього використовуються огорожі, огорожі та декоративні стіни.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Внутрішній дворик з каміном Джерело decoratorist.com

Впізнаваність стилю в багатьох випадках забезпечується зведенням стильною перголи. Вона може стати центром зони відпочинку незалежно від того ця зона розташовується у внутрішньому дворі або просто перед будинком. Щоб розширити функціональність зони відпочинку часто біля перголи встановлюють кам’яну піч-барбекю.

Для такого саду підійде практично будь-яка садові меблі. Вона не обов’язково повинна бути в єдиному комплекті, можна поєднувати дерев’яні, ковані і кам’яні елементи. Але при цьому бажано додати пару вантажних предметів. Наприклад, підійде стіл з мармуровою зістареної стільницею або старе крісло з лози.

Відео опис

Правила відтворення середземноморського стилю в ландшафтному дизайні

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтні композиції.

Стиль мінімалізм

Мінімалізм зараз дуже популярний в архітектурі, в дизайні інтер’єру і в ландшафтному дизайні. Він будується за принципами простоти і лаконічності, але при правильному його застосуванні виходять дуже виразні і яскраві ландшафти. Для мінімалізму не прийнятна химерність і прикрашення. Він стриманий, логічний, практичний.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Ландшафт в стилі мінімалізм Джерело leiradesign.com

Мінімалізм «виріс» з конструктивізму, його суть – це порядок і організація простору. Використовуючи правила цього стилю можна будь-який, навіть самий запущений двір дуже швидко перетворити в комфортне у всіх відносинах територію.

Стиль мінімалізм близький до японського стилю, але в ньому допускається використання сучасних матеріалів, таких як пластик або блискучий метал. Крім того, в мінімалізмі функціональності надається ще більше значення, а декорування виключається взагалі. Вся ландшафтна композиція повинна збиратися з експлуатованих предметів – меблі, тераса (або альтанка), огорожа, садові доріжки, басейн освітлення.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Оформлення двору в стилі мінімалізм Джерело gupalo.info

При використанні мінімалізму зонування ділянки виконується тільки у випадках необхідності, і з цією метою застосовуються не огорожі і огорожі, а перепад рівня грунту. Для колірного рішення вибирається 2 або 3 неяскравих відтінків, і всі частини двору оформляються в цій кольоровій гамі.

Всі лінії повинні бути геометричными. Цим мінімалізм схожий на регулярний стиль. Проте в мінімалістичних ландшафтах немає симетричності тому що виключена повторюваність однакових фрагментів. Зате присутній художній ритм – рівномірне повторення однакових форм і відтінків.

Зона відпочинку оформляється альтанками або терасами простої прямокутної форми. Обов’язково повинна бути широка галявина. Якщо є бажання вирощувати квіти, можна висадити їх уздовж доріжок або по краю галявини, без окремих клумб і квітників. Дерев на ділянці з таким оформленням не повинно бути багато, і їх краще висаджувати в розкид, не створюючи окрему садову зону.

5 интересных идей для загородного ландшафта, популярные стили и способы их воплощения

Зона відпочинку в стилі мінімалізм Джерело www.homify.ru

Особливе значення має вибір садових меблів. Всі предмети повинні кольором, фактурою або формою перегукуватися з іншими елементами ландшафту. Так, наприклад, на терасі, вистеленний дошкою можна поставити меблі з дерева того ж відтінку, що і терасний настил. За формою меблі повинна бути лаконічною, як і всі на ділянці в стилі мінімалізм.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будинок танцюючого світла.

Висновок

Будь ділянку можна облагородити і красиво оформити, орієнтуючись на який-небудь ландшафтний стиль. Правила певного стилю допомагають створювати гармонійні і цілісні ландшафтні композиції. При виборі стилістичного напрямку потрібно враховувати особисті уподобання, зовнішній дизайн основної будівлі на ділянці, розмір та особливості ділянки.

Оцінок 0