5 захоплюючих архітектурних стилів заміських будинків

Архітектура заміських будинків набагато різноманітніше, ніж багатоквартирних висоток. Насамперед ваш заміський будинок – це ваш особистий вибір. Тут ніхто не диктує і не нав’язує свої архітектурні уподобання. Таким чином, на заміському ринку можна простежити еволюцію попиту на архітектурні стилі.

5 захватывающих архитектурных стилей загородных домов

Еволюція попиту на ринку заміської нерухомості
Джерело doma.life

Трохи історії

Наприклад, в 1990-ті роки практично всюди можна було зустріти дачу-замок. Як тільки в людини з’являлися гроші, він починав на своїх сотках зводити величезний будинок в романському стилі з червоної цегли з вежами і часто склепінчастими вікнами. Передбачалося, що така будова підкреслить статус власника, а також прикрасить всю округу. Однак не завжди це було доречно.

Пізніше з’являлися селища з будинками в стилі рококо або бароко, однак такі переваги ніяк не можна назвати масовими, зазвичай це вибір покупців з високими запитами, тобто штучний товар. А більшість все ж таки цінують раціональність, комфорт, екологічність, безпека, а головне – розумне поєднання ціни і якості. Саме тому, як зазначає директор з розвитку московського представництва (СДОК) «НЛК Домобудівництво» Костянтин Млинців, купівельні переваги залежать від мети будинку. Якщо будинок будується для постійного проживання – це один вибір, а якщо для тимчасового, як літня дача, – це інша історія.

5 захватывающих архитектурных стилей загородных домов

Оформлення будинків для тимчасового проживання також здійснюється в різних стильових напрямках
Джерело www.architime.ru

Технології та стилі оформлення будинків сьогодні

В даний час для сезонного проживання в основному вибираються будинку-модулі. По-перше, вони швидко будуються. По-друге, у власників завжди є можливість потім, по мірі необхідності, додати ще один-два блоку і таким чином розширити свій будинок.

Для постійного проживання дуже часто обирають будинки з клеєного бруса. Цей матеріал дає величезні можливості для втілення будь-яких архітектурних уподобань.

5 захватывающих архитектурных стилей загородных домов

Шикарно виглядає будинок з клеєного бруса термічної обробки
Джерело terres.ru

Тепер розглянемо, які стилістичні напрямки в архітектурі заміських будинків популярні на сьогоднішньому ринку нерухомості.

Ц класика

Класика завжди приваблює. Бальзак говорив, що архітектура – вираз звичаїв. Так от, класичний стиль в архітектурі – це прояв гарного смаку, пройшов випробування часом. Мода мінлива, але завжди є щось, що незмінно і добре. Заміський будинок у класичному стилі – це прості форми і чіткі лінії побудови. Безумовно, є й елементи прикрас, такі як ліпнина, колони, арки, пілястри, фронтони, балкони, наличники, але все це повинно гармонійно поєднуватися і бути позбавлена пафосу. Такий будинок повинен говорити про солідність і гідність, відсилати до кращих зразків садибного зодчества. Саме тому класика завжди буде популярною.

Подібний будинок в стилі заміської садиби, спроектований архітектором Олегом Карлсоном, представлений на виставці «Малоповерхова країна» в якості шоу-рум компанії «АБС-буд». Багато таких будинків пропонує і «НЛК Домобудівництво».

5 захватывающих архитектурных стилей загородных домов

Будинок, побудований компанією «АБС-буд» за проектом архітектора Олега Карлсона
Джерело lesstroy.net

Екостиль

Ідея бути ближче до природи набирає все більшу популярність. Треба зазначити, що заклики до такого способу життя чути давно. Вважається, що екологічний рух зародився у 70-ті роки минулого століття, проте ще Руссо стверджував, що мірилом досконалості людства може служити лише його близькість до природи. Якщо оцінювати нас сьогоднішніх саме з такої позиції, то до досконалості нам ще дуже далеко, але ніколи не пізно почати шлях до кращого.

5 захватывающих архитектурных стилей загородных домов

Будинок з оциліндрованої колоди від компанії «Лескон»
Джерело kotedgstroy.ru

Якщо ж говорити про экодомах на заміському ринку, то це перш за все екологічно чисті матеріали – дерево і камінь. Причому вся обробка зводиться до того, щоб показати красу природи. Тут немає ніякої химерності і прикрас, форми повинні бути гранично прості, лінії дещо вигнуті, адже прямих, чітких обрисів у природі не зустрінеш, і все це повинно потопати в зелені.

Скандинавський стиль

Скандинавський стиль близький до екологічним, так як для нього теж властива любов до природи, природних матеріалів. Але популярність саме такої архітектури дозволяє виділити його окремо. Для таких будинків також властива гранична функціональність. Тут немає помітності і яскравих деталей, зате все продумано для комфортного життя: багато світла і відкритого простору. Такі будинки не перевантажені меблями, тут є тільки те, що дійсно необхідно для життя, а суєті і пристрастям тут просто немає місця.

5 захватывающих архитектурных стилей загородных домов

Будинок «Копенгаген» від будівельної компанії MalerHouse. Каркасна технологія
Джерело yandex.kz

Хай-тек

Інновації впевнено входять в наше життя незалежно від того, хочемо ми цього чи ні. Можна по-різному ставитися і до сучасних технологій, і до результатів технічного прогресу, але не можна закривати очі на їх всеосяжний вплив. Архітектура також не залишилася осторонь. Костянтин Блінов зазначає, що у цього стилю зараз досить багато шанувальників і що він приваблює будинками з вільної внутрішньої плануванням. Крім того, хай-тек відрізняється використанням найсучасніших матеріалів, які дозволяють в рази збільшити функціональність будинку.

Зовні такі будинки мають чіткі обриси і ніяких надмірностей, у чому вони близькі до стилю мінімалізму.

5 захватывающих архитектурных стилей загородных домов

Будинок від GOOD WOOD з клеєного бруса
Джерело presstile.ru

Мінімалізм

Також одне з модних архітектурних напрямків на сьогоднішній день. Підкуповує граничною лаконічністю і функціональністю. Чіткі і прямі форми, проста і зрозуміла композиція, культ відкритого простору, відсутність будь-якого декору – основні відмінні риси даних будинків.

5 захватывающих архитектурных стилей загородных домов

Будинок компанії «Лесдревпром» з арболитовых блоків
Джерело lesdrevprom.ru

Відео опис

І ще кілька гарних і оригінальних архітектурних проектів заміських будинків дивіться у відеоролику:

Висновок – тенденції розвитку

Отже, це п’ять найбільш затребуваних архітектурних стилів на заміському ринку, але вони не єдині. Сьогоднішнє домобудівництво дозволяє втілити в життя будь-які мрії – від французької готики та ампіру, до шале і будь-етніки. Костянтин Блінов переконаний, що вигляд руських сіл і сіл буде поступово змінюватися: «Адже село – це не тільки місце проживання сільськогосподарських трудівників, а й місце відпочинку і сезонного проживання міських сімей. Хочеться сподіватися, що архітектурний ландшафт в результаті зміни функції села не буде зруйноване, а отримає новий органічний імпульс».

Оцінок 0