Аналіз заміського будинку на відповідність екологічним вимогам

Екологічна експертиза ― це аналіз житлового об’єкта на відповідність екологічним вимогам. У Росії вона регулюється федеральним законом «Про екологічну експертизу». Приватні заміські будинки не підпадають під дію закону безпосередньо, та їх власників ніхто не зобов’язує до цієї процедури. Давайте розберемося, чому все ж важливо перевіряти котедж і земельну ділянку під будівництво на предмет екологічної безпеки.

Анализ загородного дома на соответствие экологическим требованиям
Надійність будинку в першу чергу полягає в його екологічності
Джерело sp.depositphotos.com

Причини задуматися

Будівництво об’єкта нерухомості на будь-якому етапі, починаючи від вибору земельної ділянки, вимагає ретельного планування і контролю. Збираючись звести будинок за містом, майбутній власник повинен заздалегідь передбачити всі можливі причини майбутніх проблем. Экоэкспертиза ― це відмінний прийом, що допомагає виявити найбільш неприємні з них: порушення санітарних норм та вимог екологічної безпеки.

У статті «проблем 6 та 7 рішень при заміському будівництві» ми торкалися питань обману при продажу землі під будівництво. Одна з неприємних новин, яка може очікувати покупця, ділянка межує з господарськими або промисловими об’єктами з високим екологічним навантаженням. Наприклад, з масштабним будівництвом, тваринницьким комплексом або агрофірмою. У цьому випадку тільки экоэкспертиза покаже, чи безпечно будівництво і які додаткові заходи треба вжити. Або ділянка знаходиться частково або повністю на особливо охороняється природного території і вимагає обов’язкової экоэкспертизы. Тобто вивчається не тільки потенційну шкоду від середовища, але і шкоди від самого будинку.

Анализ загородного дома на соответствие экологическим требованиям
Екологічна безпека вдома – запорука здоров’я всієї родини
Джерело green-sad.ru

Якщо будинок вже побудований, власник може з’ясувати, чи безпечно жити в ньому і працювати. Все ж це місце, де сім’ї проводять багато часу і тому повинні бути впевнені в дотриманні житлово-санітарних норм. Така увага до екології може здатися зайвим, адже здається, що у заміського приватного будинку, на відміну від міських забудов, з цим все в порядку. Але випадки виявлення небезпечних речовин та перевищення граничних значень забруднень не поодинокі, а отже, заслуговують уваги.

Хімічна експертиза

Проби повітря, води і зразки матеріалів, з яких побудований будинок і меблі, не повинні містити радон, формальдегід, ртуть, фенол, важкі метали і їх сполуки. Аналіз на наявність цих речовин і проводить хімічна експертиза. Особливо небезпечне перевищення норми формальдегіду і фенолу, які містяться в вінілових шпалерах, пластику, ДСП, теплоізоляційних матеріалах. У нормі цих речовин у матеріалах має бути мінімум, підтверджений СЕЗ (санітарно-епідемічний висновком).

Вода перевіряється на відповідність нормам вмісту солей і іонів металів. Якщо експертизі підлягає земельна ділянка, аналізуються ті ж параметри.

Анализ загородного дома на соответствие экологическим требованиям
Хімічна експертиза дозволить остаточно поставити «діагноз чистоти» дому
Джерело carvidet.pt

Приватні компанії пропонують, крім іншого, діагностику джерел радону. Це токсичний природний газ, що виділяється із земної кори і яке утворюється в підвалах житлових будинків.

Висновок лабораторних аналізів дає розгорнуту інформацію по всім класам небезпечних речовин, виявлених в будинку. Якщо екологічна експертиза виявляє порушення в нещодавно збудованому житлі, це набагато краще, ніж дізнаватися про них за фактом появи проблем зі здоров’ям.

Фізична експертиза

Крім очевидно шкідливого хімічного забруднення, в будинку або на ділянці може виявитися фізичне забруднення, а саме шумове, вібраційне, електромагнітне, радіаційне і навіть світлове. Віброметри, шумоміри, фотометри, електрометрії, дозиметри – ось перелік приладів для фізичної экоэкспертизы.

Саме виміри фізичних параметрів дають підстави відмовитися від будівництва на ділянці, розташованому близько до галасливої будівництві, залізниці або промислового об’єкта.

Біологічна експертиза

Досліджує мікрофлору зразків повітря, води і поверхні меблів. У нормі В них не повинно бути виявлено патогенних мікроорганізмів, спор цвілі та інших різновидів грибка.

Анализ загородного дома на соответствие экологическим требованиям
Грибки і цвіль також не кращі «сусіди», про присутність яких, краще дізнатися заздалегідь і своєчасно прийняти заходи
Джерело es.dreamstime.com

На відміну від хімічних і фізичних забруднень з несприятливою мікрофлорою важко боротися. Щоб позбутися від формальдегіду, можна замінити меблі в будинку і підібрати лінолеум та покриття з натуральних компонентів, встановити очищувач повітря. Але грибок, бактерії нейтралізувати досить складно. Причина в тому, що такий вид забруднення з’являється рідко, але тільки в разі порушеного повітрообміну і проблем з вологоізоляції і точкою роси. А це серйозні технологічні недоліки будівництва.

Відео опис

Про нюанси проведення екологічної експертизи у відео-інтерв’ю:

Проведення екологічної експертизи на самому початку експлуатації житла вчасно виявляє всілякі недоліки будинку. Відповідальні будівельні компанії при зведенні будинку строго стежать за дотриманням всіх норм і вибирають для роботи перевірених постачальників будівельних матеріалів. Щоб убезпечити себе заздалегідь, подумайте про включення обов’язкової экоэкспертизы в будівельний договір.

Оцінок 0