Армування монолітів: схеми, розрахунки, приклади

 
 Армирование монолитов: схемы, расчеты, примеры

Армовані монолітні плити затребувані при будь-якому вигляді будівництва. Цей факт пояснюється універсальністю, невибагливістю і надзвичайну міцність таких конструкцій. Втім, незважаючи на здатність витримувати протягом тривалого проміжку часу колосальні навантаження, такі плити можна заливати без відповідних розрахунків і креслення армування. Про те, як це зробити, мова піде нижче.

Схема армування

Процесу армування монолітної стіни слід приділити особливу увагу, так як дана конструкція в процесі використання буде піддаватися нерівномірного розподілу навантажень.

У схему розрахунку армування можуть бути внесені зміни в залежності:

  • від виду конструкції (працює в 2-х напрямках або балочна);
  • від профілю (плоский з капітелями, плоский, ребристий або пустотну).

Для монолітів балочного виду невеликих розмірів буде достатньо суцільного профілю і простого однопролетного армування, тоді як плити складної конструкції вимагають розрахунків по навантаженню і використання більш легкої конфігурації.

Для створення схеми армування необхідно сформувати арматурну сітку з квадратів з відстанню між прутами (діаметр — не менше 8 мм) не більше півметра (щоб сітка змогла витримати опір на розрив). Рекомендоване співвідношення товщини і довжини моноліту – 1 до 30. Відстань від зовнішніх країв конструкції до прутів має бути не менше 2,5 див. В додатковому посиленні потребують частини плити, які будуть піддані дії підвищеного тиску.

Особливу увагу треба приділити марці наповнювача – щоб забезпечити необхідну міцність, вона повинна бути не нижче М200.

Як здійснити армування самостійно

За наявності схеми, армування невеликих монолітних конструкцій для малоповерхового будівлі можна провести самостійно.

Для початку потрібно зварити сітку з арматури (діаметром 10-15 мм) з кроком в межах 150-200 мм Рекомендується використовувати марку бетону не менше М350. У разі, якщо зварювального обладнання немає під рукою, арматурні сітки можна придбати в спеціалізованому будівельному магазині.

При многопролетном армуванні арматурні відокремлюються спеціальними, встановленими в шаховому порядку, фіксаторами. Останні, виходячи із ступеня навантаження, що знаходяться на відстані від 0,5 до 1 метра.

Армування суцільної фундаментної плити практично повністю ідентично армування перекриттів, за винятком того, що можна використовувати більш тонку у діаметрі арматури.

Після установки сітки, гідроізоляції і опалубки, здійснюється бетонна заливка. Будівництво на вже армованої плити можна продовжувати через 1,5-2 тижні після заливки.

Приклад розрахунку схеми армування

В якості прикладу можна навести наступні розрахунки. Монолітна армована конструкція була обрана в якості міжповерхового перекриття в 2-рівневому будинку з розмірами 6 на 6 м (товщина зовнішніх стін – 380 мм, висота 290 см). Її розрахункова товщина склала 200 мм. По кожній грані плити додається 4 сталевих прута для посилення плити. У цьому випадку прекрасно підійде простий однопрогоновий плоский моноліт арматури з кроком 150 мм. Його довжина і ширина складуть 5640 мм. В такому випадку, сумарна довжина арматури буде дорівнює 288 метрів, а її сумарна маса при вазі 1 метра 617 гр — 177,7 кг. Для виробництва 1 кв. м. такої плити знадобиться 0,2 куб. м. бетону М350. Сумарний обсяг бетону складе 7,2 куб. м, а вага – 17,28 тонни. Загальна вага плити буде дорівнює 17457,7 кг.

.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні