Автокран: види і область застосування

 
 Автокран: виды и область применения

Автокран – це універсальна спецтехніка, складається з вантажного авто та спеціального підйомного крану, яка використовується в багатьох галузях будівництва та виробництва. Завдяки встановленій на авто поворотній платформі автокрани часто використовують для вантажних і інших видів робіт. Кран досить мобільний і може витримувати великі навантаження. Автокрани відрізняються своєю комплектацією, вантажопідйомністю і призначенням. Далі розглянемо більш докладно види та особливості автомобільних кранів.

Різновиди автокранів

Є кілька основних параметрів, за якими автокрани розрізняють між собою. Техніка відрізняється не тільки за призначенням та потужністю, залежно від способу пересування є:

 • Стандартні автокрани з шасі. Кран використовують для переміщення різних вантажів, що знаходяться на відстані. Малопотужна техніка, тому використовується для нескладних видів робіт.
 • Автокрани з підвищеною прохідністю. Завдяки потужним шасі кран може пересуватися по ділянках з проблемним грунтом і бездоріжжю. Кран досить потужний і швидкий, тому часто використовується у військовій та будівельної галузі. З допомогою крана можна будувати мости і захисні споруди. Кран відмінно справляється з функцією буксира.
 • Автокран з гусеничним шасі. Ця модель вважається найпотужнішою і стійкою, але рухається дуже повільно. Максимальна вантажопідйомність крана 200 тонн. Кран може використовуватися тільки на бездоріжжі, по трасі така спецтехніка проїхати не зможе.
 • Автокран з пневмокомплексным шасі. Кран досить мобільний, може легко пересуватися на будь-якій місцевості зі швидкістю не більше 20 км/год. Техніка використовується для різних видів навантажувальних робіт.

З урахуванням специфіки роботи автокрани з шасі додатково укомплектовуються для виконання різних виробничих завдань.

Комплектація і область застосування автокранів

Принцип роботи автокрана був винайдений Архімедом. Під час оборони потрібна була конструкція, яка змогла б піднімати тяжкості. Так, був винайдений перший важіль, який використовувався аж до 18 століття. Потім важіль модернізували в сучасні автокрани.

Сьогодні, в залежності від умов роботи, автокран може бути оснащений:

 • Стріловим обладнанням. Є різні види стріл, які встановлюють на вантажне авто. Кран має захисний обмежувач, який регулює положення стріли і вантажопідіймальність техніки. Стріли використовують для навантажувальних робіт і переміщення матеріалів. Техніка часто використовується в будівництві.
 • Грейфером. Для переміщення і вантаження сипких матеріалів використовують спеціальне пристосування для їх захоплення. З допомогою грейфера риють котловани, чистять водойми і перевозять сипучі матеріали. Конструкція схожа на черпак і відрізняється своїми розмірами та вантажопідйомністю.
 • Драглайном. Це екскаватор з ковшем використовується при проведенні різних земляних робіт. Техніка має велику масу і потужність, завдяки чому можна викопувати глибокі ями. Драглайн призначений для пошуку і видобутку корисних копалин. Техніку часто можна зустріти на кар’єрах, де добувають різні породи.
 • Гидробуром. Обладнання досить потужний, тому може використовуватися навіть в найсуворіших умовах вічної мерзлоти. За допомогою бура можна просвердлити отвори різного діаметру, щоб встановити стовпи, опори і палі.

В залежності від максимальної вантажопідйомності автокрани представлені на сайті gakz.ru ділять на малопотужні, середні і потужні машини. Кран з невеликою потужністю може підняти вантаж, вага якого не перевищує 8 тонн. Найпотужніші автокрани можуть піднімати до 250 тонн вантажів.

 

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні