Балка двотаврова: опис, призначення та область застосування

 
 Балка двутавровая: описание, назначение и область применения

Металопрокат активно використовується у багатьох галузях промисловості і виробництва, але основною сферою застосування залишається будівництво. Для посилення надійності конструкцій використовують сталеві двотаврові балки, які забезпечують необхідний запас гнучкості. Завдяки своїй еластичності балки витримують великі навантаження і підвищують міцність конструкції. Двотаврові балки використовують в якості скелета, основи всієї конструкції, виріб продовжує термін експлуатації будівлі. Далі розглянемо різновиди та сфера застосування двотаврових балок.

Види двотаврових балок

Виробляють балки за допомогою спеціального обладнання в заводських умовах, дотримуючись основних стандартів ГОСТ 535-88. Балки відрізняються розмірами і областю застосування, тому на виріб наносять відповідне маркування. На сьогоднішній день виробники пропонують:

  • Нормальні балки (Б).
  • Широкополочні балки (Ш).
  • Колонні балки (До).

Крім того, існують:

  • Двотаврові балки з паралельними гранями полиць. Вироби виробляють на металургійних комбінатах дотримуючись нормативних вимог.
  • Двотаврові балки з ухилом граней полиць. Балки діляться на кілька категорій і широко використовуються у вугільній промисловості, для монтажу підвісних шляхів. Вироби маркуються цифрами і буквами, де цифри – це довжина балки, а літера – її призначення, наприклад, балки 24С, 36М.

На сьогоднішній день існують балки величиною від 100 до 1000 мм. Виробники випускають стандартну продукцію, з урахуванням вимог ГОСТ, але за замовленням можуть виготовити балки інших розмірів.

Маркування повинна відповідати всім необхідним вимогам ГОСТ 8239-89. Для кожної категорії балок є свої стандарти і номенклатура.

Область застосування двотаврових балок

Враховуючи основні технічні характеристики, міцність і еластичність двотаврових балок, вироби отримали досить широку область застосування. Двотаврові балки широко використовують для будівництва мостів, опор, підвісних шляхів, де необхідна гнучкість і висока міцність.

Застосовують двотаврові балки представлені на сайті vladivostok.spk.ru для будівництва висотних панельних будинків, виробничих цехів і приміщень, різних колонних металоконструкцій. Матеріал відповідає всім необхідним нормам і збільшує міцність несучих конструкцій, продовжуючи терміни їх експлуатації.

Не обходиться без двотаврових балок і будівництво різних підземних тунелів, тому вироби активно застосовують у різних галузях промисловості. Особливою популярністю двотаврові балки користуються у вугледобувній галузі, де балки використовують для зміцнення тунелів. Майже всі сучасні об’єкти інфраструктури побудовані з використанням міцних і довговічних двотаврових балок.

Виробництво двотаврових балок

Широка область застосування двотаврових балок обумовлена цілим рядом переваг виробів. Використовуючи метод гарячої прокатки сталеві заготовки обробляють і отримують надійний і довговічний будівельний матеріал, який стійко витримує навіть самі великі навантаження.

Продукція випускається в асортименті, є балки різної довжини і ширини. Максимальна висота стандартної балки становить 12 метрів, а ширина 100 см, але на замовлення можна виготовити балку будь-якого розміру. З урахуванням технології виробництва двотаврові балки також називають сталевими гарячекатані балками.

Двотаврові балки можна сміливо назвати одним з найпоширеніших виробів сучасного металопрокату, яке використовують у різних галузях для підвищення міцності конструкцій.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні