Балконні огорожі – огляд матеріалів і конструкцій

Огородження виконують не лише функцію забезпечення безпеки людей, що знаходяться на балконі, а й естетичну, тому архітектори і дизайнери приділяють їм особливу увагу. Великою популярністю користуються класичні огорожі балкона з металу, виконані в різних стилях. Вони стають справжньою окрасою терас, лоджій і всього фасаду в цілому.

До балконів пред’являється ряд вимог, які прописані у ГОСТ. При цьому стандарти регламентують виключно питання безпеки, а конструктивні та дизайнерські рішення власники приватних будинків вибирають за своїм смаком, у тому числі форму балконних огорож, матеріал для виготовлення і декоративне оформлення. Дизайнери із задоволенням запропонують вам широкий асортимент різних рішень для створення оригінального стилю. Це може бути огородження балконів з металу, фото класичного прикладу нижче, або з вишуканих матеріалів, таких як скло і дерево.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Металеві балконні огорожі
Джерело lux-door.biz

Характеристики та основні вимоги до балконного огородження

В нашій країні найчастіше до фасадів і балконів ставляться недбало, з-за чого порушується цілісний стиль всього будинку. Тому з типом балконного огородження украй бажано визначитися ще на етапі проектування будинку. В першу чергу перила повинні гармонійно поєднуватися з фасадом будівлі, підкреслювати загальний стиль, в якому оформлено житло. Наприклад, огорожі з нержавіючої сталі, абсолютно без смаку будуть виглядати на балконі будинку, побудованого зі зрубу. В той же час його безперечною прикрасою стануть дерев’яні огорожі.

Що стосується вимог до безпеки, то в стандартах ГОСТ прописані наступні умови:

 • висота огорожі балкона повинна доходити мінімум до середини живота дорослої людини;
 • ширина між вертикальними елементами (балясинами або прутами) не повинна перевищувати 10-12 см;
 • один погонний метр огорожі повинен витримувати не менше 100 кг навантаження.

Основною вимогою є загальна міцність всієї конструкції, яка повинна витримувати вітрові навантаження і вагу людей. При виготовленні декоративного оформлення для балконів необхідно дотримуватися вимог безпеки, тому до такої роботи залучаються кваліфіковані фахівці. Для виготовлення оргаждений підбираються матеріали без тріщин, іржі або інших дефектів.

У будівельній галузі часто використовуються металеві огорожі з нержавіючої сталі, чавуну, алюмінію, створюються об’єднані композиції, що складаються з бетону, цегли, скла і металу. На дачах і в заміських будинках зі зрубу оптимальним рішенням стають огорожі балкона з дерева, з різьбленим або класичним оформленням.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Допустима висота балконного огородження
Джерело dom-elite.com

Основні матеріали для балконних огорож

Всі доступні матеріали відрізняються своїми технічними та експлуатаційними особливостями, що дозволяє використовувати різні декоративні прийоми, у підсумку формують оригінальний стиль для кожного будинку.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Балконна огорожа з полікарбонату
Джерело inox-dv.ru

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь є одним з найпопулярніших матеріалів зважаючи доступною вартості і відмінних експлуатаційних характеристик. Нержавіюча сталь підходить для виготовлення як самих простих конструкцій, так і вишуканою декоративної обробки.

Переваги огорож з нержавіючої сталі:

 • висока міцність і довговічність;
 • велика різноманітність варіантів оформлення;
 • невибагливість в догляді.

З нержавійки фахівці роблять різні варіації огорож – цільні, дуті, порожнисті, виті. Такі поручні мають стильний і «легкий» зовнішній вигляд. Нержавіючу сталь при виготовленні балконних огорож часто комбінують з іншими матеріалами, наприклад, зі склом або полікарбонатом, в результаті виходить стильний дизайн балкона, підкреслює хороший смак господарів.

Якщо правильно дотримуватися вимоги по монтажу, то огородження балкона з нержавіючої сталі буде служити роками, не вимагаючи особливого догляду.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Балконні огородження з нержавіючої сталі
Джерело balkonoved.ru

Камінь

Кам’яні огорожі не так популярні, як металеві або дерев’яні, що пов’язано зі складністю виготовлення і монтажу. Проте при правильному підході вони здатні створити унікальний і неповторний стиль. Кам’яні балконні огорожі – це масивні конструкції, що відрізняються довговічністю і стійкістю.

Переваги кам’яних огорож:

 • респектабельний і аристократичний зовнішній вигляд;
 • висока міцність і стійкість до різних впливів;
 • красиве доповнення фасаду.

Головним недоліком кам’яних огорож є складність виготовлення і висока вартість робіт. В процесі будівництва обов’язково потрібно дотримуватися вимог Сніп, а також враховувати максимально допустиму навантаження.

Кам’яні балконні огорожі підійдуть тільки для просторих балконів або лоджій, а також великих відкритих терас.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Бетонні балконні огородження з колонами
Джерело ironstone.pro

Кована сталь

Великою популярністю серед металевих огорож користуються ковані перила на балкон, фото яких представлені нижче. Фахівці часто виділяють їх в окремий вид, оскільки такі огорожі відрізняються технологією виробництва і монтажу.

Ковані перила – це основне рішення для тих, хто хоче зробити у себе вдома класичні французькі балкони. Висота перил на балконі такого типу починає від 105 см На вибір пропонується широкий асортимент готових рішень, але також можна звернутися до фахівців для виготовлення поручнів за індивідуальним проектом. Вибираючи ковані балконні огорожі треба пам’ятати про те, що їх довговічність залежить від якості металу та його покриття.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Ковані балконні огорожі
Джерело kovka.inkognitod.ru

Натуральне дерево

Ще одним класичним і популярним матеріалом для виготовлення балконних огорож є дерево. Цей матеріал використовують вже сотні років, тому в архітектурі склалися традиції – встановлювати дерев’яні різьблені паркани в якості огорожі балконів і терас на дачах і в будинках з аналогічного матеріалу – каркасно-щитових, з бруса, зрубу. Таким чином, можна підкреслити красу натуральних матеріалів, з яких зведено все будова, доповнити його цілісний стиль.

Переваги дерев’яних огорож:

 • естетична привабливість і природна краса;
 • велика різноманітність варіантів оформлення;
 • простота монтажу.

З дерева створюються різні елементи балконних конструкцій. Фахівці можуть виготовити різьблені поручні і балясини. У деяких випадках дерев’яні огорожі балконів і терас можуть доповнюватися металевими елементами, що дозволяють підвищити міцність конструкції.

Відео опис

Дивіться добірку дерев’яних огорож для балконів і терас у відео:

Однак необхідно пам’ятати про те, що дерево є досить вимогливим матеріалом. Воно піддається гниттю під впливом атмосферних опадів та інших зовнішніх факторів. За дерев’яними огорожами потрібно доглядати шляхом нанесення на них спеціальних засобів – лаки, фарби, просочення. При цьому обробку необхідно регулярно повторювати, як мінімум один раз в рік. В іншому випадку дерев’яні балконні огорожі втратять свою привабливість.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Дерев’яні балконні огорожі
Джерело olestnicah.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу будівництва парканів та огорож. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Пластик або скло

При виготовленні балконних огорож часто використовують скло і пластик. Ці матеріали не використовуються окремо, зазвичай їх комбінують з металом. В результаті виходять не просто красиві, але і досить оригінальні, підкреслюють витончений смак господарів огородження балконів. Але поєднання з металом скла або пластику робиться аж ніяк не виключно в естетичних цілях, головне завдання металевого каркаса – забезпечити міцність конструкції.

Переваги пластикових конструкцій:

 • акуратний сучасний вигляд;
 • невелика вага;
 • низька вартість.

Пластик є одним з найбільш доступних матеріалів, завдяки низькій вартості, чого не скажеш про склі. Для виготовлення балконних огороджень, як правило, застосовують фасадні скла, а їх вартість істотно висока, однак це не робить їх незатребуваними. Скляні огорожі на балконах виглядають багато і сучасно.

Пластикове або скляне огородження балкона може використовуватися як в приватних багаторівневих будинках, так і в звичайних квартирах.

Що стосується довговічності, балконні огорожі і з пластика і скла мають важливу особливість — це стійкість до різних видів впливу навколишнього середовища. Пластикові та скляні перила не бояться вологи і сонячного світла, тому їм не потрібен особливий догляд.

Незалежно від того, яким матеріалом віддано перевагу, не завадить встановити балконні решітки.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Скляне балконна огорожа
Джерело ms-msk.com

Способи установки

Будь-які балконні огорожі утримуються на попередньо зафіксованих закладних кріпленнях, які монтуються в бетонну плиту або стіну. Закладні елементи являють собою металеві смуги і сталеву арматуру товщиною близько 1-2 див. Кріплення забезпечують надійну фіксацію огорож, що дозволяє не турбуватися про безпеку людей, які перебувають на балконі.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Монтаж балконного огородження
Джерело balkony-stolitci.ru

Загальні вимоги до балконних огорож

У пошуках естетично привабливого рішення не можна забувати про вимоги безпеки, наведених у нормативних документах СНиП. В першу чергу слід орієнтуватися на зростання всіх членів сім’ї.

В середньому висота балконного огородження варіюється від 90 до 110 см, хоча, згідно з існуючим стандартам рекомендується робити не менше 120 див.

Відео опис

Детальніше про вимоги балконних огорож дивіться у відео:

Дощ, сніг, конденсат, що утворюється із-за перепадів температури – всі ці фактори сприяють утворенню іржі на металевих елементах балконних огорож. Тому, в першу чергу на них наносяться захисні покриття, а потім вже виконується художня обробка у відповідності з особливостями конкретного матеріалу.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Високі балконні огорожі
Джерело vashslesar.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте балкон у приватному будинку.

Фото-приклади балконних огороджень з різних матеріалів

Дерев’яні перила можна зустріти на балконах тільки приватних будинків і котеджів. Огорожі з дерева виглядають дуже красиво, незалежно від того, різьблені вони чи звичайні, але вимагають щорічної обробки спеціальними засобами, захищають деревину від негативного впливу навколишнього середовища.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Велика відкрита тераса з дерев’яними огорожами
Джерело ipport.org

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Просте, але надійне дерев’яна огорожа
Джерело pinterest.com

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Різьблені балконні огорожі з дерева відмінно поєднуються з дерев’яним будинком
Джерело balconyplus.ru

Ефектно виглядають дерево разом з кованою сталлю.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Ковані балконні огорожі з дерев’яними стовпами
Джерело yavarmetal.com

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Дерев’яні балконні огородження з елементами з кованої сталі
Джерело www.zaggo.ru

Ковані балконні огорожі, застосовуються окремо, виглядають не менш ефектно, ніж разом з деревом. Вони виглядають багато і вишукано.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Ковані огорожі на круглому балконі
Джерело wroughtironart.ca

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Ковані огорожі добре виглядають на балконі цегляного будинку
Джерело obustroeno.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будівельні огорожі.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Ковані огорожі на великому балконі приватного будинку
Джерело v-kovka.ru

Балконні огородження з нержавіючої сталі, пластику та скла часто комбінують між собою.

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Балконні огородження з нержавіючої сталі
Джерело perila-ng.ru

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Балконні огородження з нержавіючої сталі і полікарбонату
Джерело market.sakh.com

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Огородження з нержавіючої сталі на круглому балконі цегляного будинку
Джерело stinvestrus.ru

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Скляне балконна огорожа
Джерело dekormyhome.ru

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Балконні огородження з нержавіючої сталі і скла
Джерело karvanl.az

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Балконні огородження з нержавіючої сталі і матового скла
Джерело chinabalustrade.com

Балконные ограждения – обзор материалов и конструкций

Балконні огородження з полікарбонату і нержавійки
Джерело elit-balkon.ru

Найбільш поширеним варіантом є балконні огородження з пластику. Це недорогий і практичний матеріал. Звичайні металеві або ковані огорожі відрізняються красою і практичністю. Вони досить міцні, тому зможуть прослужити багато років. Дерев’яні конструкції більше підходять для дач і заміських будинків, хоча їм потрібен відповідний догляд. Будинки в стилі модерн прикрашають скляними парканами.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про шпунтове огородження.

Висновок

При виборі матеріалу для виготовлення балконних огорож необхідно відштовхуватися не тільки від цілісного стилю будинку, але і від фінансових можливостей. Якщо бажаний матеріал в сукупності з декоративним оформленням здається вам занадто дорогим, не поспішайте кардинально міняти свої плани. Зверніться до професійним архітекторам і дизайнерам, вони запропонують вже готові рішення, які будуть вам «по кишені» або допоможуть підібрати альтернативний варіант бажаного.

Оцінок 0