Басейн на дачі: каркасний, стаціонарний, кращі ідеї оформлення

Власний басейн на ділянці рано чи пізно з’являється у всіх шанувальників водних процедур. В даному матеріалі пропонується огляд популярних моделей, від надувних і каркасних, до композитних і бетонних. Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся про переваги і недоліки різних виробів, що входить в комплектацію і що необхідно для встановлення. Пропоновані правила вибору допоможуть вам визначити оптимальний варіант для своєї ділянки.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Басейн як частина зони відпочинку Джерело quiet-corner.com

Про класифікації басейнів

Життя за містом все менше асоціюється з безперервним обробітком грядок, збором врожаю та подальшою його переробкою. Сучасний міський житель, втомлений від запорошених і багатолюдних вулиць, бажає насолодитися повноцінним дачним відпочинком. Але відпочинок може вийти не таким комфортним, якщо літо видалося спекотним, а в найближчих околицях не спостерігається жодного водойми. Повноцінним рішенням цієї проблеми стане установка басейну.

Басейн поступово перетворюється у бажаний елемент присадибної ділянки; ринок переповнений пропозиціями, різноманітність яких непросто зорієнтуватися. Часто моделі класифікують за способом встановлення чаші басейну; вона виконується одним з двох способів:

 • Установка на поверхні грунту. До цієї групи відносяться надувні та каркасні конструкції, які вимагають облаштування рівної площадки (підійде бетонна або ретельно утрамбована).

 • Із заглибленням у ґрунт (частіше використовується для моделей великого обсягу). Риється котлован, в який опускають чашу. Матеріалом чаші може служити монолітний бетон, поліпропілен, скловолокно.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Каркасна конструкція без заглиблення в грунт Джерело freelove.org.ru

Басейни на дачній ділянці можна класифікувати на підставі інших характеристик:

 • За способом використання. Зимові конструкції проектуються в комплексі з житловою забудовою і експлуатуються цілорічно. Літні розташовуються на відкритому повітрі і використовуються протягом теплої пори року.

 • За обсягом і глибиною. Виробники пропонують дитячі або дорослі моделі, що відрізняються як геометричними параметрами, так і глибиною.

 • За типом циркуляційної системи. Фільтрація води може бути організована переливним способом, коли вода заповнює басейн до бортиків, збирається по периметру, очищується і повертається. У скіммерний (поверхневої) конструкції вода не доходить до бортиків. Верхній найбільш забруднений шар води потрапляє у фільтрувальну установку з допомогою спеціального приладу — скімера.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Каркасна модель скімерного типу для дорослих Джерело besideroom.co

6 правил вибору басейну

Існують критерії, що допомагають зробити правильний вибір. Якщо ви хочете порадувати близьких вдалим придбанням, варто заздалегідь продумати наступні питання:

 • Розташування. Виберіть місце для майбутнього водоймища. Найкраще підходить рівний незатененный ділянку, бажано подалі від цікавих очей.

 • Доступність водопостачання. Параметр безпосередньо впливає на водотоннажність басейну, адже воду доведеться періодично міняти. Щоб ідея не стала надто витратною, необхідно визначитися зі способом підведення і зливу води.

 • Бюджет. Він включає не тільки вартість покупки і установки. Басейн — система, що вимагає регулярного догляду. Фільтрація та знезараження води, догляд за очисною системою зажадають періодичних витрат.

 • Кількість користувачів. Безпосередньо впливає на розміри конструкції, а, значить, і на бюджет майбутнього придбання.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Далеко від сторонніх очей Джерело hausplan.access.ly

 • Частота використання. Тип підходящої моделі залежить від того, чи є в родині любителі загартовування, подовжують плавальний сезон до перших заморозків.

 • Вік дітей. Нерідко вибирається модель, розрахована на дорослу аудиторію. Якщо в сім’ї є маленькі діти, для них раціонально придбати надувний басейн, відповідний їх віку; через кілька років вони підростуть і освоять доросле конструкцію. Як варіант, можна встановити басейн з перехідним дном (багаторівневий), де буде зручно всім, від малого до великого.

Популярні різновиди

Басейн дає можливість приємно провести час, не знемагаючи від спеки і не залишаючи меж ділянки. Монтаж водойми проводять одним з трьох способів:

 • Наземний. Всі тимчасові надувні та каркасні моделі, дно яких знаходиться на ґрунті. Вони займають мало місця, просто встановлюються і складаються, коли літній сезон підходить до кінця.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Зручно і безпечно Джерело lanshaft.com

 • Стаціонарний. Водойма розрахований на довгострокову експлуатацію і тому заглиблюється в грунт. Такий басейн потребує попередньому проектуванні; він вимагає обов’язкового встановлення обладнання по очистці води. Форма, розмір та дизайн такого гідроспоруди залежить від фантазії господарів і виділеного бюджету.

 • Комбінований (криті басейни). Різновидом стаціонарної конструкції з розсувним павільйоном. Павільйон нерідко виконується з полікарбонату і дозволяє користуватися басейном до глибокої осені (якщо подбати про підігріві води).

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Стаціонарний басейн під полікарбонатною дахом Джерело mdom36.ru

У число найбільш популярних видів входять наступні конструкції:

Надувні

Бюджетний і швидкий спосіб обзавестися власним басейном з наступними характеристиками:

 • Конструкція. Велика частина моделей надувних зроблена з здвоєною плівки ПВХ, посиленою армованою сіткою. Повітрям заповнюється верхня окантовка.

 • Розмір. Моделі, комфортні для дорослих, мають глибину 1,2 м. Ходовими є басейни діаметром від 2,5 до 5 м і глибиною, починаючи від 0,7 м.

 • Установка. Надувні моделі славляться простотою монтажу; вони збираються на рівній (без ухилу і ям), ретельно очищеною майданчику. На установку йде менше часу, ніж на заповнення водою.

 • Плюси. Вони очевидні: невисока ціна, компактні габарити і феноменальна швидкість установки. Будь-яка модель даного типу без проблем перевозиться в легковому автомобілі у зібраному вигляді переміщається по ділянці.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Надувний, компактний, зручний Джерело roomester.ru

 • Мінуси. Конструкція не має каркасом, тому на неї не можна спиратися ліктем і легко пошкодити (особливо, якщо у вас є домашні улюбленці). Другий недолік — надувні басейни не оснащуються фільтром і скиммером (система фільтрації може виявитися дорожче самої споруди). Ви будете періодично міняти воду, чистити дно, а ще — підкачувати повітря.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу ландшафтних робіт. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Каркасні розбірні

Це гідроспоруда має міцний каркас у вигляді рами і суцільнометалевих аркушів; чаша виконується з тришарового ПВХ матеріалу.

 • Комплектація. Чаша обладнується зливним клапаном (до якого можна під’єднати садовий шланг). В стінках нерідко передбачаються отвори, через які підключається фільтр-насос. У набір може входити водонагрівач, фільтр, ремонтний комплект, підсвічування, сходи.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Каркасна розбірна модель Джерело derevyannyy.com

 • Установка. Не вимагає багато часу (менше години). Під час експлуатації басейн на дачній ділянці рекомендується закривати на ніч тентом. Після закінчення купального сезону каркасний басейн демонтується і зимує на горищі або в гаражі, займаючи мінімум місця.

 • Плюси. Конструкція має більший запас міцності, ніж надувна. Ви можете спертися на бортик каркасного басейну (але пірнати з нього не можна). Багато моделей мають пристойний обсяг (3-3,5 тонни) і розраховані на термін експлуатації від 7 до 10 років.

 • Мінуси. Перед покупкою необхідно визначити, скільки часу піде на наповнення басейну (якщо натиск слабкий, процес може розтягнутися на кілька днів). Також важливо розуміти, куди ви плануєте зливати такий обсяг води, адже робити це часто досить складно (в таких межах, на перше місце виходить особиста гігієна). Інший недолік — чаша потребує щорічної заміни; неякісна плівка здатна прогинатися під напором маси води.

Відео опис

Про вибір басейну для дачі в наступному відео:

Каркасні стаціонарні

Відрізняються стійкістю до низьких температур. Такий водойма без проблем простоїть на вулиці з осені до весни; його характеристики виглядають таким чином:

 • Розмір. Посилений каркас дозволяє випускати значні за розміром споруди з діаметром, що перевищує 7 м та об’ємом до десятків кубометрів. Обсяг задає спосіб установки — чим він більший, тим менш стійким виявляється басейн і тим вище ймовірність, що його доведеться заглиблювати в грунт.

 • Особливості конструкції. Основу складає сталевий каркас з окремих панелей з багатошаровим антикорозійним покриттям. Всередину вставляється ПВХ плівка, стійка до ультрафіолету і хімічних реагентів. Профіль з пластикових напрямних підвищує жорсткість; комплект доповнюється пластиковим верхнім бортиком. Нерідко такий басейн прикрашений декоративною обробкою — ламінацією під дерево або камінь.

 • Комплектація. У стандартний комплект входить пісочний фільтр і повноцінний скіммер. Упаковка важить більше 100 кг, що треба враховувати при транспортуванні.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Каркасна стаціонарна модель Джерело stroitel73.ru

 • Установка. Каркасні стаціонарні (їх іноді називають збірними) водойми можуть встановлюватися на поверхні ґрунту або заглиблюватися в нього, частково або повністю. Їх ставлять під відкритим небом, так і всередині приміщень, складання займає 1-2 дні, в залежності від готовності майданчики.

 • Плюси. Каркасний басейн, посилений профілем, легко витримує зимові холоди, а ви позбавляєтеся від необхідності розбирати, сушити і шукати місце для його зберігання. Коли літній сезон закінчується, його консервують як стандартний пластиковий або бетонний водойма.

 • Мінуси. Вам треба буде стежити за обладнанням і періодично (після зимівлі) міняти вкладиш з ПВХ плівки. Щоб не міняти воду частіше, ніж раз на рік, у неї доведеться додавати хлор і препарати, що запобігають цвітіння.

Відео опис

Про будівництво басейну під ключ в наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про підготовку майданчика для каркасного басейну.

Із залізобетону

Якщо ви є шанувальником надійних довгострокових рішень, то вам підійде масивна конструкція. Басейн з монолітної бетонної чашею характеризується наступними особливостями:

 • Гідності. Водойма прослужить довгі роки; форма та розмір конструкції визначається тільки вашою фантазією. Ви можете оснастити басейн різноманітними девайсами: влаштувати ефектне підсвічування і протитечія, спорудити водоспад, побалувати сімейство гідромасажем.

 • Недоліки. Місце для установки треба вибирати ретельно — таку конструкцію перенести в інше місце не вийде. Фінансово басейн обійдеться дорожче інших, буде потрібно проект і надійна бригада, яка його реалізує.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Бетонний басейн з переливом та гідромасажем Джерело pinterest.com

 • Недоліки самостійного будівництва. Основа стаціонарного басейну завжди однакова — в котлован заливається бетонна суміш. Оманлива простота змушує деяких власників споруджувати саморобний басейн. Такий шлях чреватий вчиненням помилок, що призводять до порушення герметичності (найтиповіші — використання бетону без спеціальних добавок, помилки проектування, порушення технології при укладанні суміші).

Обробку виконують декількома способами, кожен зі своїми плюсами і мінусами:

 • Обробка поліпропіленом (пластиком). Легкий міцний матеріал, стійкий до ультрафіолету і забезпечує чудову герметичність. Поліпропілен привабливий невисокою ціною, що дозволяє зменшити кошторис будівництва. Іншими важливими перевагами є його довговічність і легкий ремонт (матеріал добре зварюється). Мінусом можна (з деякою натяжкою) вважати скромну колірну гаму — басейн буде виконаний у відтінках блакитного кольору.

Відео опис

Про те, як будують басейн за кордоном у наступному відео:

 • Обробка ПВХ плівкою. Плівка, що складається з декількох шарів, вважається хорошим гідроізолятором, більш дешевим, ніж плитка. Серед її переваг — міцність, легкий відхід, стійкість до ультрафіолету, широка кольорова гама. Є і обмеження: плівку можна використовувати, якщо на ділянці високий рівень грунтових вод. Інший недолік полягає в тому, що покриття ПВХ плівкою не дозволяє встановлювати підсвічування і масажні форсунки.

 • Оздоблення плиткою. Для обробки не годиться звичайна плитка для ванної кімнати, потрібна спеціальна плитка для басейну з мінімальним водопоглинанням і шорсткою (рифленою) поверхнею. Перевагою використання плиткового матеріалу є вражаюча колірна гамма і можливість застосування його для поверхонь будь-якої форми та нахилу. Мінуси аналогічні мінусів мозаїки: дорого, довго і з подальшим безперервним відходом.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Фінішна обробка мозаїкою Джерело loveexploring.com

 • Оздоблення мозаїкою. В обробці чаші басейну використовують два різновиди — керамічний і скляний; остання вважається більш практичною, оскільки більш міцна і не вбирає воду. Мозаїчна обробка є однією з самих естетичних і зносостійких; вона дозволяє виконати обробку басейну будь-якої форми і в будь-якій колірній палітрі. Мінуси очевидні: непристойно висока ціна і трудомісткість обробки. Якщо ви хочете побудувати басейн на дачі і прикрасити його мозаїкою, готуйтеся до того, що роботи займуть багато часу, а якість буде залежати від професіоналізму виконавців. Оздоблення мозаїкою (як, втім, і плиткою) рекомендується використовувати тільки в приміщенні, оскільки на вулиці елементи декору почнуть відставати після першого ж періоду заморожування-відтавання. Мозаїчне покриття потребує ретельного догляду, інакше неминуче потемніння швів і утворення нальоту.

Відео опис

Про встановлення композитного басейну в наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про технічні тонкощі облаштування басейну.

Композитні

Композитний басейн являє собою чашу зі склопластику (скловолокна), відлиту цілком фабричним способом. Така конструкція має ряд переваг:

 • Висока якість. Виріб виготовляється на високотехнологічному обладнанні, з контролем якості на кожному етапі робіт і володіє тривалою гарантією.

 • Особливості конструкції. Вона відрізняється міцністю, герметичністю (не вимагає додаткової гідроізоляції) і довгим терміном експлуатації. Чаша з скловолокна не схильна до утворення тріщин і ускладнює появу водоростей.

 • Естетичні зовнішні якості, що роблять басейн прикрасою ділянки.

 • Установка. Композитна чаша підходить для використання на відкритому повітрі і в приміщенні; монтаж на підготовлену ділянку землі займає мало часу, але місця повинно бути достатньо для підйомного крана (якщо чаша великого розміру). Критий басейн на дачі зі склопластику — довготривале споруда, яка буде використовуватися протягом усього року.

 • Комплектація. Виріб може доповнюватися пристроєм зворотного потоку або гідромасажним обладнанням.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Установка композитного басейну Джерело ideaspa.ru

Головні недоліки композитного водойми — його висока вартість і мале різноманітність пропонованих форм; до того ж таку конструкцію складно транспортувати.

Що потрібно знати при купівлі

Басейн будь-якого типу здатний стати родзинкою заміського ділянки, центром тяжіння для всіх членів сім’ї і повноцінною зоною відпочинку. Предвкушающим можливість освіжиться господарям необхідно пам’ятати про досить імовірною можливості додаткових витрат:

 • Комплектація. Ви можете заощадити на ній при купівлі басейну, але, рано чи пізно, усвідомлюєте її необхідність. Подача і злив води, її чистота і відповідність санітарним нормам забезпечується різними пристроями (не відноситься до надувним виробів). Для різних типів басейнів може знадобитися очисний фільтр, датчики контролю води, захисне покриття (тент), озонатор.

 • Комфорт. Для регіонів, де холодне літо не рідкість, буде потрібно пристрій для підігріву води. Якщо в комплекті басейну не було сходів, її купують окремо.

Бассейн на даче: каркасный, стационарный, лучшие идеи оформления

Басейн з підігрівом Джерело yandex.kg

 • Догляд. Щоб вода в басейні завжди була чистою і прозорою, без сторонніх запахів, необхідний правильний регулярний догляд. Важливим елементом догляду є своєчасна чистка за допомогою хімічних засобів і регулювання подавання хімікатів у воду; для цього знадобиться станція дозування.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про проекти будинків з басейном.

Висновок

Сьогодні ринок пропонує настільки вражаючий асортимент басейнів, що зробити остаточний вибір буває дуже складно. Складність полягає не тільки в кількості моделей, але і в необхідних для того чи іншого варіанту умовах установки. Між крайніми полюсами (яскравими надувними і класичними бетонними басейнами) розташовується величезна кількість варіантів. З цього різноманіття ви завжди зможете вибрати як недорогий сезонний водойма для невеликої ділянки, так і просторий капітальний басейн, який прослужить вам довгі роки.

Оцінок 0