Басейни для дачі вуличні каркасні глибокі прямокутні

У дворі дачі або заміського котеджу зараз можна побудувати власну повноцінну зону відпочинку з альтанкою, майданчиком для барбекю, солярієм і басейном. У цій статті ми розповімо про те, які бувають басейни для дачі, в чому переваги каркасних басейнів, як правильно вибрати найбільш підходящу модель «водойми».

Бассейны для дачи уличные каркасные глубокие прямоугольные

Басейн у ландшафтному дизайні заміського будинку Джерело lux-design-spb.ru

Різновиди переносних басейнів

У дворі, не має бетонного стаціонарного басейну можна облаштувати місце для купання за допомогою надувного, пластикового або каркасного «водойми».

Надувний басейн

Надувні пристосування коштують недорого і легко встановлюються. Але вони не можуть бути такими ж великими, як звичайні бетонні басейни. Їх максимальна глибина 1,5 метра. По діагоналі вони не бувають ширше 5 метрів. Крім того, в процесі експлуатації такий басейн вимагає постійної уваги. Його потрібно періодично підкачувати і стежити за тим, щоб надувний корпус не пошкодився. Пристосування для очищення води в них немає, тому воду потрібно часто міняти, не так просто. Термін служби у надувних басейнів нетривалий.

Пластиковий басейн

Пластикові конструкції бувають досить великих розмірів і різних конфігурацій. Існують моделі пластикових басейнів з литими внутрішніми ступенями, з перепадами висот, зі скошеними бортиками і т. д. Встановлюються вони на кілька сезонів і не демонтуються на зимовий період.

Бассейны для дачи уличные каркасные глубокие прямоугольные

Пластиковий басейн для заміського будинку Джерело okoyogurt.com

Пластикова чаша зазвичай монтується в спеціально підготовлений котлован. До неї потрібно підвести каналізацію та водопровід для заміни води. Головний мінус пластикових конструкцій в тому, що вони досить масивні і об’ємні, тому доставляти їх на ділянку потрібно за допомогою спецтранспорту.

Каркасний басейн

Найзручніший на сьогоднішній день варіант басейну. Каркасні конструкції легко збираються і розбираються. На зимовий період їх компактно складають і прибирають на зберігання в приміщення. Глибина такого басейну для дачі може досягати 3 метрів. Затока і злив води, а також її очищення забезпечується шляхом встановлення спеціального обладнання.

Особливості каркасних басейнів

Головна відмінна риса цих конструкцій в тому, що при всій своїй видимій складності вони досить легко встановлюються без допомоги фахівців. При наявності добре продуманої системи водопостачання, призначеної для басейну, встановлювати і прибирати його можна своїми силами.

Бассейны для дачи уличные каркасные глубокие прямоугольные

Каркасний басейн для ділянки Джерело mirtep.ru

Ще одна особливість – різноманітність моделей за обсягом. Так, для маленьких дітей можна поставити конструкцію з бортами висотою всього 30 див. Але при цьому є і варіанти з триметрової глибиною і десятиметрової довжиною, що цілком відповідає габаритам повноцінного стаціонарного басейну.

Особливим є і спосіб функціонування каркасного басейну. Стінки виготовляються з цупкого ПВХ плівки. Її утримує металевий каркас. Все це споруда має невелику вагу і займає мінімум місця в складеному вигляді.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проведення ландшафтних робіт та облаштування водойм під ключ. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Види каркасів

Басейни виготовляються з одним з двох варіантів каркаса. Він може бути зі стрижнів або з литих модулів (листовий). У першому випадку каркас виглядає як величезний обруч з вертикальними ребрами жорсткості. Збирається він з міцних трубчастих прутів. Після наповнення басейну конструкція набуває відмінну стійкість і стає дуже міцною. Моделі великих «водойм» оснащуються бортовими ступенями.

Бассейны для дачи уличные каркасные глубокие прямоугольные

Стрижневий каркасний басейн Джерело esbitech.ru

Листовий каркас збирається з металевих або пластикових модулів, з’єднаних між собою спеціальними кріпленнями. Всередині чаша вистилається чохлом з плівки ПВХ. Цей вид басейнів відрізняється більш високою міцністю і довговічністю. Крім того, їх простіше чистити. Коштують вони дорожче стрижневих, але популярність їх дуже висока.

Варто зазначити, що існують ще стаціонарні каркасні басейни, які виготовляються з композитних матеріалів або пластику. Вони є сучасною альтернативою бетонних споруд, але не відносяться до переносних розбірним конструкцій.

Бассейны для дачи уличные каркасные глубокие прямоугольные

Листовий каркасний басейн Джерело wmsafehouse.org

Морозостійкі і сезонні

Розбірні каркасні басейни діляться на сезонні, які необхідно прибирати після літнього сезону, і морозостійкі, які можуть стояти на своєму місці цілий рік.

Сезонні моделі привертають невисокою вартістю і легкістю каркаса. Вибираючи цей вид конструкції, слід розуміти, що вони комплектуються не дуже міцною ПВХ чохлом. При інтенсивній експлуатації чохол прослужить всього один сезон, після чого його потрібно буде замінити. Якщо користуватися басейном без особливого ентузіазму, тобто сильно в ньому не стрибати і не розгойдувати, то чохла може вистачити на 2 сезони.

Морозостійкі басейни мають не лише посилений каркас, але і більш міцну плівку. Завдяки цьому вся конструкція легко переносить вплив негативних температур і може прослужити кілька років без заміни чохла. Виробники обіцяють тривалість служби мультисезонного басейну не менше 15 років.

Бассейны для дачи уличные каркасные глубокие прямоугольные

Морозостійкий каркасний басейн Джерело pro-remont.org

Одним з важливих переваг многосезонного басейну є його комплектація. До нього додається практично все, що потрібно для його обслуговування. Перед установкою такого басейну потрібно добре продумати його розташування, де він буде перебувати багато років. Щоб він добре перезимував», його потрібно правильно до цього підготувати. Нижче про це буде детально розказано.

На землі або в котловані

Басейн можна встановити на поверхні землі на ретельно утрамбований грунт або залиту бетоном майданчик. Цей варіант зазвичай застосовується при монтажі невеликих сезонних моделей. В котлованах встановлюють морозостійкі басейни для дачі каркасного типу, переважно листові.

Монтаж в котлован вимагає більш серйозних витрат, але при цьому він дозволяє ставити досить глибокі басейни. Крім того, споруджений в поглибленні «водойма» зовні нічим не відрізняється від стаціонарного басейну. Перевага тут в тім, що низькі борти можна дуже ефектно оформити і отримати чудовий елемент декору.

Бассейны для дачи уличные каркасные глубокие прямоугольные

Заглиблений каркасний басейн Джерело vamnapolzu.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про басейни на ділянці заміського будинку – проекти, ціни та оформлення.

Вибираємо басейн за формою і розміром

Щоб визначити ідеальну за розміром модель басейну слід врахувати наступні фактори:

 • розмір ділянки;

 • кількість осіб, які будуть одночасно купатися в басейні;

 • розмір виділеного на дану покупку бюджету.

Якщо ширина і довжина басейну визначається в першу чергу параметрами ділянки і фінансовими можливостями домовласників, то його глибина залежить призначення «водойми». Для дітей встановлюють неглибокі конструкції (0,5-1 метр в глибину). Для плавання ідеальна глибина від 1,5 до 2 метрів. Для стрибків і пірнання дорослих людей краще купити басейн великої глибини – від 2,5 до 3 метрів.

Зараз найбільш затребувані басейни з круглою чашею. Вони зручні й економічні. Для великих майданчиків купуються зазвичай прямокутні конструкції потрібної довжини і ширини. Нерідко зараз застосовуються і овальні моделі, які більше підходять для компактних ділянок. Найдорожчими, але і найефектнішими по дизайну є басейни складної форми з різними рівнями дна.

Бассейны для дачи уличные каркасные глубокие прямоугольные

Оригінальний каркасний басейн Джерело nlc.hu

Місце для установки

Щоб басейн прослужив довго, а користуватися їм було максимально зручно, потрібно не тільки правильно вибрати модель конструкції, але і грамотно визначити його місце розташування. Природно, басейн не повинен знаходиться безпосередньо поруч з будинком, і навколо нього повинно залишатися місце для зручного підходу та розміщення рекреаційної зони. При цьому недалеко від басейну повинні бути точки підключення до водопроводу, каналізації та електромережі.

Чим менше вийде протяжність каналізаційних і водопровідних труб, тим надійніше буде працювати вся система. Електрика потрібно для забезпечення підсвічування, для роботи обладнання з обслуговування басейну і для повноцінного функціонування зони відпочинку.

Під кронами великих дерев басейн краще не встановлювати, так як опадаюче листя – це додаткове джерело забруднення водойми. Крім того, падаюча тінь від дерева буде заважати сонячним променям прогрівати воду в басейні.

Бассейны для дачи уличные каркасные глубокие прямоугольные

Варіант розташування каркасного басейну Джерело pinterest.cl

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про майданчика під басейни – їх вибір і монтаж.

Комплектація

Повна комплектація басейну включає:

 • каркас;

 • ПВХ чохол;

 • фільтри;

 • пристрої для чищення;

 • насос;

 • навіс;

 • підкладку;

 • сходи.

Недорогі моделі басейнів зазвичай продаються з скороченою комплектацією. Все чого в них бракує, потім доводиться докуповувати окремо. В результаті загальна вартість може бути навіть вище, ніж ціна повністю укомплектованого басейну.

Бассейны для дачи уличные каркасные глубокие прямоугольные

Комплектуючі для каркасного басейну Джерело intexmarket.ru

Етапи установки басейну

Одне з головних переваг каркасних конструкцій – це швидкість і простота монтажу. Купивши басейн для дачі можна встановити його своїми силами або за допомогою найманих працівників всього за кілька годин. Весь процес здійснюється в кілька етапів.

 • Проводиться підготовка майданчика шляхом видалення всіх гілок і каменів, а також трави разом з корінням.

 • При установці заглибленою конструкції виривають котлован, на дно якого укладають бетонну подушку. Стінки котловану, можна зміцнити цеглою.

 • Збірка каркаса і укладання чохла здійснюється згідно інструкції. Якщо басейн ставиться без бетонного підстави, краще під кожну опору каркаса підкласти тротуарну плитку.

 • Установка фільтруючого насоса. Фільтри в процесі експлуатації потрібно буде міняти. Чим дешевше фільтри, тим більш часта заміна потрібно.

 • На останньому етапі встановлюється сходи, після чого басейн заповнюється водою.

Відео опис

Установка каркасного басейну

Догляд за басейном

Басейн обов’язково потрібно утримувати в чистоті. Крім фільтруючого насоса для цього використовуються скімери, сачки, щітки, а ще спеціальні хімічні засоби. Якщо купити каркасний басейн без комплектуючих, призначених для його очищення, то вже через кілька днів вода в ньому стане непридатною для купання.

Відео опис

Очищення води в басейні

Підготовка до зими

Це найважливіший елемент догляду за басейном. Сезонні конструкції перед зимовим похолоданням розбираються, ретельно миються, висушуються і складаються з інструкції. Після цього басейн визначають на зберігання в приміщенні з плюсовою температурою.

Всесезонні моделі можуть бути розібрані і складені до літа, або ж «законсервовані» на своєму місці. Процес консервації починають ще до того, як температура повітря стане менше +13 градусів. Починається він з того, що частина води зливається. Трохи води на дні чаші залишають, інакше грунт може пошкодити плівку. Після цього стінки басейну і все обладнання в ньому миється. У воду додаються хімічні склади. Далі по дну конструкції розподіляються пластикові пляшки або каністри. Підготовлений до зимівлі басейн накривають морозостійким тентом.

Відео опис

Підготовка каркасного басейну до зимівлі

Де купити каркасний басейн

З кожним роком затребуваність каркасних басейнів зростає. З’являються нові виробники, що використовують найсучасніші технології та матеріали. Продажем цієї продукції в Москві займаються компанії, що надають послуги з будівництва та дизайну. Багато з них представлені на нашому сайті. Під час літнього сезону деякі продавці пропонують купити каркасний басейн для дачі по акції, в Москві і Московській області такі пропозиції дуже популярні. Для зручності вибору більшість магазинів мають сайти з докладними каталогами.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про лазні з басейном всередині: проекти, планування, особливості будівництва.

Висновок

Встановивши на ділянці каркасний басейн, багато домовласників вже сьогодні мають власну комфортну зону відпочинку. Басейн колоритності додає ландшафтного дизайну і істотно підвищує респектабельність всього домоволодіння.

Оцінок 0