Бересклет в ландшафтному дизайні: види і підвиди, способи розмноження та догляду

Тема статті – бересклет в ландшафтному дизайні. Розповімо про те, що собою являє це декоративна рослина, яких типів і видів воно буває, як правильно висаджувати та доглядати за ним. А почнемо з того, що восени практично всі рослини блякнуть, крім вічнозелених. В цьому плані бересклет, навпаки, розкривається, як ніколи. І радує своїм виглядом до випадання снігу або, взагалі, цілий рік.

Бересклет в ландшафтном дизайне: виды и подвиды, способы размножения и ухода

Бересклет восени – яскраво червоне забарвлення Джерело o-flora.com

Необхідно зазначити, що поширена ця рослина практично на всіх континентах. Але в кожному регіоні є свій, так би мовити, місцевий вигляд, який від інших відрізняється разюче. Об’єднує ж бересклет всіх сортів один дивовижний момент – декоративним наповненням цієї рослини є не кольори, а листя. Це різноманіття барв і форм, які зберігаються навіть у найлютіші морози. Діапазон колірної палітри від традиційного зеленого кольору до строкатих забарвлень.

Найдивовижніше, що восени листя стає різнобарвним. Які тільки відтінки тут не зустрічаються. Є у складі бруслини та насіннєва коробочка. Багато її плутають з квітами, але це не вони. Коробочка розкривається у вигляді квітки, а всередині розташовуються досить великі насіння. При цьому коробочка забарвлюється в різні відтінки на зразок кольорів. Ось чому бересклет так популярний серед ландшафтних дизайнерів.

Види бруслини

Відразу обмовимося, що це рослина являє собою величезну різноманітність насаджень. Тобто це можуть бути дерева, чагарники і, як підвид, стелються по землі чагарники. Тепер про види.

Бересклет в ландшафтном дизайне: виды и подвиды, способы размножения и ухода

Можна висаджувати в горщики і контейнери Джерело www.green-shops.ru

Бересклет большекрылый

По-перше, це азіатський тип, який виростає на Далекому Сході і в деяких азіатських країнах. Основна його відмінність – великих розмірів насіннєві коробочки з пелюстками довжиною до 1,5 см. Колір коробочок – малиновий. У большекрылой різновиди є і квіти зеленого кольору, які формують розгалужені суцвіття об’ємного типу. Але зацвітає рослина в травні.

На Далекому Сході це вид представлений девятиметровыми деревами, в середній смузі Росії ростуть дерева висотою не більше 3 м, сильно схожі на кущі.

Бересклет в ландшафтном дизайне: виды и подвиды, способы размножения и ухода

Насіннєві коробочки большекрылого типу Джерело allbreakingnews.ru

Бересклет японський

Ця різновид чагарнику виростає в Японії, Китаї і Кореї. У нього великі овальні листя, насіннєві коробочки рожевого кольору, а самі помаранчеві насіння. У дорослому віці рослина досягає до 8 м. Хоча зустрічаються і невеликих розмірів кущі висотою в межах 2-3 м.

Необхідно відзначити, що це зелене насадження все ж любить тінь. При цьому воно легко переносить посушливі сезони. Що стосується цвітіння, то це маленькі білі бутони, поширюють кислуватий запах.

Сьогодні селекціонери пропонують карликові підвиди, які частіше використовуються для декорування ділянок в якості зеленого паркану, бордюрів. Деякі розсаджують їх у горщиках. Дивно те, що карликовий бересклет японський легко піддається обрізанню, швидко відновлюючи свою декоративність. У нього пестролистовое оформлення, тобто листя зеленувато-жовті. Додамо, що карликова різновид добре пристосовується до будь-яких типів грунтів. При цьому чагарник невибагливий у догляді.

Бересклет в ландшафтном дизайне: виды и подвиды, способы размножения и ухода

Карликовий японський підвид Джерело dom-florista.ru

Бересклет бородавчастий

Цей різновид вважають корінної російської. Вона тіньолюбна, і часто зустрічається в нижньому ярусі хвойних лісів. Виглядає бородавчастий вигляд у вигляді дерева висотою до 6 м. Але частіше ландшафтні дизайнери використовують інший підвид, який не перевищує висоти 1,5-2 м і являє собою чагарник.

Свою назву цей вид отримав лише тому, що всі його стебла покриті наростами, дуже схожими на бородавки. Зацвітають кущі в травні і квітнуть майже місяць. Самі квіти собою являють собою суцвіття на довгих ніжках. Вони рожевого кольору, всередині блискуче насіння.

Всі фахівці сходяться на думці, що ця різновид бруслини – сама невибаглива. З неї організовують живоплоти, бордюри, їх саджають, як окремо розташована рослина або, як групові посадки.

Бересклет в ландшафтном дизайне: виды и подвиды, способы размножения и ухода

Нарости, схожі на бородавки Джерело go2outback.ru

Бересклет європейський

Цей вид в основному росте в європейській частині Росії, в Криму та на Кавказі. Це світлолюбна рослина висотою 6 м в тіні починає чахнути. В основному росте в широколистяних лісах. Трапляються дерева і розлогі кущі. Їх легко формувати, можна використовувати для озеленення міських районів.

Сьогодні європейська різновид представлена величезною різноманітністю пропонованих підвидів, які виростили селекціонери. Відрізняються вони один від одного кольором і формою крони. Ось кілька популярних варіантів:

 • з плакучою кроною;

 • карликові;

 • пухнастий чагарник під назвою «intermedia»;

 • з жовто-зеленими листям, пурпуровими і сріблястими.

Бересклет в ландшафтном дизайне: виды и подвиды, способы размножения и ухода

Сформований кулькою європейський вигляд Джерело festima.ru

Бересклет карликовий

Свою назву він отримав лише тому, що його висота не перевищує 1 м. Виростає цей вид в Китаї, на Кавказі і в деяких районів півдня Європи. Це стовідсотковий чагарник, хоча дуже схожий на високу траву. Відцвітає цей тип за один тиждень, а ось коробочки з насінням стоять до снігу.

Бересклет крилатий

Свою назву цей вид одержав за рахунок розмірів і форми листя. Вони плоскі з поздовжніми утвореннями. Тому чимось нагадують крила або лопаті. Висота рослини не перевищує 4 м, але не нижче 2 м.

Квіти зелені по три в кожному суцвітті. А ось плоди яскраво-червоні. Взагалі, це невибаглива рослина:

 • легко переносить люті морози і спеку;

 • непогано росте в тіні, але сонце розростається швидко й густо;

 • може довго перебувати без води.

Бересклет в ландшафтном дизайне: виды и подвиды, способы размножения и ухода

За три листа в кожному суцвітті Джерело agro-ra.ru

На нашому сайті представлено 183 селища з кращими земельними ділянками в Підмосков’ї за всіма напрямами. Ви можете самостійно підібрати для себе оптимальний варіант, скориставшись фільтрами і встановити бажану віддаленість від МКАД, наявність комунікацій та інфраструктури, площа, вартість за сотку. Або скористайтесь формою заявки на підбір і представники виставки «Малоповерхова країна» зроблять пропозицію, виходячи з Ваших побажань.

Бересклет Форчуна

У Росії ця рослина потрапила з Китаю на початку 20-го століття. Його розсадили в садах і парках Криму і Чорноморського узбережжя Кавказу. Сьогодні це найпопулярніше декоративна рослина з категорії «бересклет» в Росії. Причини: витривалість і величезна різноманітність колірного оформлення. Це, можна сказати, єдина рослина з цієї категорії, яка є вічнозеленим і витримує суворі російські зими.

Традиційно це ланцетоподібне листя і маленькі квіти. Сьогодні великою популярністю користується так званий повзучий вигляд. Бересклет повзучий в ландшафтному дизайні використовується вже багато років, але піку популярності отримав 10 років тому, коли ландшафтні дизайнери стали пропонувати сміливі рішення.

У Форчуна є кілька підвидів, які взагалі не цвітуть. Вони розмножуються вегетативно, тобто через коріння або з допомогою живців. Необхідно відзначити, що підвидів у Форчуны насправді чимало. Ось кілька з них, які сьогодні дуже популярні:

 • Арлекін. Рослина з білими листям і дрібними зеленими вкрапленнями. Виростаючи, листя стають зеленими, але по краях залишається біла облямівка.

 • Емеральд Голд. Рослина з жовто-зеленим листям. Швидкорослий підвид висотою не більше півметра.

Бересклет в ландшафтном дизайне: виды и подвиды, способы размножения и ухода

Форчуна Эмеальд Голд з жовто-зеленим листям Джерело tvplaneta.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які надають кредит на будівництво і супутні послуги, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

 • Emerald Веселість. Висота – 30 см, яскравий окрас з білою окантовкою, восени змінюється колір до рожево-пурпурного.

 • Мінімус – найменший бересклет, висота якого не перевищує 15 див. Але він виділяється серед інших декоративних рослин своєю неповторною красою, яку формують округлі листя яскравого кольору.

 • Sunshine свою назву отримав не даремно. Це рослина з овально-загостреними листками яскраво жовтого кольору.

І перерахуємо ще кілька популярних підвидів. Це бересклет Вільсона, американський тип, «Маака», священний, сахалінський і інші.

Як розводять бересклет

У природі цим займаються птахи, які поїдають насіння. Останні отруйні для людини, а ось взимку для птахів це відмінна їжа. У декоративному оформленні садів і парків використовують кореневу пересадку або живцями. Є інший варіант, коли гілочку прикопують в грунт, не відокремлюючи від основного куща. Коли вона дасть коріння, а це відбувається швидко, її відрізають, викопують і висаджують в потрібному місці.

Необхідно додати, що в ландшафтному дизайні в основному використовують карликові різновиди, повзучі і чагарники. Якщо хтось хоче у себе на заміській ділянці посадити дерево, то краще вибрати сорт «Маака».

Бересклет в ландшафтном дизайне: виды и подвиды, способы размножения и ухода

Підвид «Маака» у вигляді дерева Джерело pinterest.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про основні риси скандинавського стилю в ландшафтному дизайні.

Якщо потрібно висадити живопліт з бруслини, то оптимально це або сахалінський вигляд, або священний. Вони відносяться до групи почвопокрывных рослин. Гілки у них міцні, так що зіпсувати такий покрив буде складно.

Якщо хтось хоче незвичності в ландшафтному дизайні заміського ділянки, то висаджують бересклет японський в маленьких горщиках за типом бонсай. Складність полягає в тому, що кілька років карлика доведеться пересаджувати в горщики або контейнери великих розмірів, поки він не досягне свого максимального зростання.

Такі види відмінно переносять перепади температури, але фахівці не рекомендують залишати їх взимку на вулиці. Температура +5С – оптимальна для цього деревця. Але необхідно зазначити, що воно все одно взимку скине листя в незалежності, де зберігається. Додамо, що японський бересклет не любить вологого грунту, чому його листя відразу покриваються цвіллю. Він не переносить спеку, а у тіні крона відразу блідне. До речі, японець може бути вирощений, як кімнатна рослина.

І останнє – що не любить бересклет будь-якого виду:

 • глиняного ґрунту;

 • застою води.

Відео опис

У відео розповідають все про бересклеті: посадці, догляду, розмноження, обрізування та інше:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, які особливості слід враховувати при розробці ландшафтного дизайну лісового ділянки.

Висновок по темі

Декоративних рослин, які сьогодні використовують в оформленні ландшафтних дизайнів заміських ділянок, величезна кількість. Бересклет виділяється серед них незвичайною формою листя і гілок, плюс величезною різноманітністю колірного оформлення. Поетом у підібрати щось необхідне і оригінальне не проблема. Плюс – невибагливість рослини, як до погодних умов, так і до умовами обслуговування та експлуатації.

Оцінок 0