Бетонний жолоб для відводу води з горизонтальних поверхонь і області застосування

У статті підібрана інформація про те, для чого потрібен бетонний жолоб, які завдання він виконує і на які фактори потрібно звернути увагу, купуючи цей елемент водостічної системи. Завдяки цій інформації ви зможете на рівних, з професійної точки зору, спілкуватися з фахівцями, які займаються продажем і монтажем зливових каналізацій з бетону. Це допоможе уникнути зайвих витрат і отримати бажаний результат без шкоди для якості.

Бетонный желоб для отвода воды с горизонтальных поверхностей и области применения

Бетонні водостоки забезпечують видалення води з різних горизонтальних поверхонь
Джерело kompplus.org.ua

Для чого він застосовується

Водостік для канави з бетону зазвичай використовується для відведення води з твердих горизонтальних поверхонь, наприклад:

 • з пішохідних доріжок з тротуарної плитки, натурального каменю, бетону або асфальту;

 • з відкритих бетонних майданчиків аеродромів, платцев військових частин, портових зон;

 • зі стоянок для особистого, спеціалізованого і громадського автомобільного транспорту;

 • з автомобільних заправних станцій;

 • з міських площ, призначених як для пішоходів, так і для автомобілів або змішаного руху;

 • на виробничих майданчиках;

 • від об’єктів фізкультурно-оздоровчої інфраструктури;

 • з майданчиків, на яких розташовані торгові намети, кіоски і павільйони;

 • від площ перед вокзалами т. п.

Широкий спектр використання водостоків з бетону обумовлюється такими якостями матеріалу як механічна міцність, стійкість до впливу вологи, низьких і високих температур, ультрафіолетового випромінювання, простота виробництва конструкцій.

Бетонный желоб для отвода воды с горизонтальных поверхностей и области применения

Залежно від місця застосування, габарити і міцнісні характеристики лотків можуть бути різними
Джерело smk-stroyplit.ru

Як виготовляється

Виготовлятися може двома способами водостік для канави. Бетонні вироби згідно ГОСТ 23009-78 виробляються вибропрессованием або литтям. У першому випадку вихідна суміш насипається в спеціальну форму, після чого пресується. Паралельно з пресуванням на суміш впливає вібраційний стіл, який забезпечує рівномірний розподіл речовини. Вібрація дозволяє отримати однорідну структуру і щільність готової бетонної конструкції.

При вібролиття виключається операція пресування, бетонна суміш всередині форми для литися розподіляється рівномірно виключно завдяки вібраційному впливу. Незалежно від обраного способу формування бетонної суміші, при виготовленні елементів жолоби застосовується каркас з металевої арматури.

Вибір на користь вібролиття або вібропресування, як правило, ґрунтується на тому, де буде використовуватися жолоб. Якщо виріб призначається для приватного житлового будівництва, тихих міських парків, то краще вибрати конструкції, отримані литтям. Так як в цьому випадку водостоки литі бетонні з гратами обійдуться дешевше, ніж вібропресовані.

Бетонный желоб для отвода воды с горизонтальных поверхностей и области применения

Конструкції, виготовлені литтям коштують дешевше, ніж отримані пресуванням
Джерело iv-proect.ru

Для більш агресивних умов експлуатації, наприклад, для монтажу ринви уздовж автомобільних трас, правильніше буде зупинитися на вібропресованих елементах. Технологія вібропресування дозволяє отримувати вироби з високою точністю допусків і формувати нахил робочої поверхні в 1 міліметр на погонний метр лотка.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які володіють повним циклом власного виробництва, пропонують послугу проектування і будівництва заміських будинків під ключ будь-якого розміру і площі, технології і матеріалів з гарантією до 13,5 років. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Класифікація жолобів

Поставляється зазвичай водостік бетонний з гратами, вона служить для запобігання засмічення системи відведення стоків різним дрібним сміттям, листям дерев і травою. Крім того, решітка робить експлуатацію водовідведення з бетону безпечної для автомобілів та пішоходів, запобігаючи потрапляння коліс авто і ніг пішоходів всередину жолоби. Також металева конструкція підвищує естетичну привабливість водостічної системи.

Бетонный желоб для отвода воды с горизонтальных поверхностей и области применения

Металева захисна і декоративна решітка є важливою деталлю бетонного водостоку
Джерело www.isgmsk.ru

На нашому сайті представлено 183 селища з кращими земельними ділянками в Підмосков’ї за всіма напрямами. Ви можете самостійно підібрати для себе оптимальний варіант, скориставшись фільтрами і встановити бажану віддаленість від МКАД, наявність комунікацій та інфраструктури, площа, вартість за сотку. Або скористайтесь формою заявки на підбір і представники виставки «Малоповерхова країна» зроблять пропозицію, виходячи з Ваших побажань.

Відповідно до класифікації європейських виробників бетонні вироби поділяють на такі класи:

 • F – для військових і авіаційних баз, аеропортів, військових та випробувальних полігонів, об’єктів важкого машинобудування, припортових господарств, де потенційна навантаження на водостоки може досягати 90 тонн.

 • E та D – для автомобільних доріг з великою інтенсивністю руху транспортних засобів, гаражів, парковок і стоянок вантажівок (включаючи фури), для складських об’єктів, де здійснюється обробка важких контейнерів. Максимальна потенційна навантаження на такі лотки знаходиться в діапазоні від 40 до 60 тонн.

 • C – для пішохідних і велосипедних доріжок, тротуарів, гаражів, парковок і стоянок легкового автомобільного транспорту, облаштування майданчиків навколо малоповерхових і багатоповерхових житлових будинків, узбіч автомобільних доріг, міських площ, шкільних дворів. Максимальне навантаження на такі водостоки не перевищує 25 тонн.

Бетонный желоб для отвода воды с горизонтальных поверхностей и области применения

Для облаштування водостічної системи можуть знадобитися універсальні кутові елементи
Джерело megaln.ru

Відео опис

У відеосюжеті автор розповідає про технології виготовлення дренажного бетонного жолоба своїми руками на дачі:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про різновиди водостоків тротуарних та способи їх встановлення.

Загальний висновок

Вибір бетонних водостоків повинен здійснюватися з урахуванням умов експлуатації водостічної системи та економічних факторів (вартості виробів і їх монтажу). Підібрати оптимальне рішення можна і самому, на основі базової інформації. Але щоб врахувати всі нюанси краще порадитися з фахівцями.

Оцінок 0