Бетонний паркан, секційний збірний, огорожі та паркани з бетону, декоративні панелі

Для захисту свого будинку від несанкціонованого проникнення і майна від сторонніх очей, по периметру присадибної ділянки встановлюються огорожі. Їх роблять з дерева, металопрофілю, шиферу і бетону. Останні мають кілька видів, наприклад, монолітні в основному використовуються на підприємствах, заводах та інших виробництвах. Завдяки своїм розмірам і характеристиками вони дозволяють закривати відразу велику площу, а служать вони дуже довго. Для приватного сектора у більшості випадків використовують декоративний паркан з бетону. Він має різноманітні декоративні елементи і забарвлюється в різні кольори.

Бетонный забор, секционный сборный, ограждения и заборы из бетона, декоративные панели

Декоративний паркан з бетону може виглядати по-різному – наприклад, може виглядати, як ніби зроблений з каменю і цегли Джерело evrozabor.mya5.ru

Естетика і захист

Сучасні технології та дизайнерські рішення дозволяють отримувати надійне і практичне захисне огородження, при цьому привносячи естетики ділянці. Завдяки широкій колірній гамі, різноманітності фактур і видів можна створити унікальний і ексклюзивний огорожу для будь-якого об’єкта. Одночасно будуть враховуватися стилістичні рішення для гармонійного вигляду всієї споруди. Видове різноманіття парканів відрізняється способом виробництва, монтажу та призначенням. Раніше вироблялися тільки плоскі плити, але сьогодні споживачам пропонуються моделі, які можуть імітувати різні матеріали і форми.

Основними видами огорож є наступні:

 • Секційні. Включають 2-4 горизонтальних елемента, які монтуються один на одного, в результаті виходить висока суцільна стіна. Забезпечує простий і швидкий монтаж, що не потрібно облаштування фундаменту. Панелі розміщуються в пазах стовпів і виступають в якості підстави.

Бетонный забор, секционный сборный, ограждения и заборы из бетона, декоративные панели

З однаково вилитих елементів споруджується цілісне полотно красивого забору Джерело zabor.rv.ua

 • Декоративні. Можуть мати різні колірні і стильові рішення, тому легко підбирається найбільш оптимальний варіант. Вони чудово поєднуються з іншими елементами, наприклад, кування, дерево і так далі. Популярні огорожі, які імітують кладку цегли, балюстраду тощо.

 • Паркан бетонний секційний збірний. Складаються з набору плит з різними фактурами і елементами декору. Нижня частина може значно відрізнятися від верхньої. Виробляються шляхом вібролиття в формах. Завдяки цьому методу бетон стає дуже міцним і має рельєфний малюнок, може додаватися барвник, що надає натуральні і яскраві відтінки.

 • Монолітні. Вважаються найбільш міцними і довговічними, але для їх установки необхідно наявність високоміцного стрічкового або стовпчастого фундаменту. Паркан складається з суцільних плит, які можуть мати декоративний орнамент або просто повністю гладкі. В основному використовують для огородження промислових об’єктів, будівництв, гаражів і так далі.

Бетонный забор, секционный сборный, ограждения и заборы из бетона, декоративные панели

Монолітні плити паркану вимагають міцного і стійкого фундаменту Джерело ko.decorexpro.com

Подібні огорожі будуть оптимальним рішенням для тих, кому потрібна практична, довговічна і раціональна захист з привабливим виглядом. Відрізняються такі паркани простотою установки, монтажу та вигідною ціною матеріалів. Таке рішення є ідеальним поєднанням естетики і функціональності.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу будівництва парканів та огорож. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Форми для виробництва огорожі

Паркан з бетонних панелей проводиться з використанням різних форм:

 • Поліпропіленові. Вони можуть мати цікаві і різноманітні форми. При виробництві не потрібно промивати або змащувати форми завдяки наявності спеціальних добавок. Отримані плити не будуть відшаровуватися або кришитися, в результаті можна створити неповторний і оригінальний паркан.

 • Гумові. Забезпечує економію на виробництві не потрібно пропарювання при розпалубки, витяг готового виробу відбувається без використання спеціального обладнання. Форма не вимагає мастила перед заливкою бетону, виходять високоякісні вироби з точною геометрією. Розпалублення може проводитися через 12 годин.

Бетонный забор, секционный сборный, ограждения и заборы из бетона, декоративные панели

Гумові форми для забору коштують недорого, і процес створення плит проходить відносно швидко Джерело nur-sultan.satu.kz

 • Пластикові. Відрізняються високою еластичністю, міцністю та довговічністю.

 • Склопластикові. Дозволяють отримувати об’ємні вироби з чіткими гранями.

 • АБС. Характерна термостійкість, можна робити вироби нових форм, що застосовуються при створенні фасадної та тротуарної плитки, різних архітектурних виробів.

Щоб збільшити міцність кінцевого виробу на виробництві використовується вібропресування. З розчину виходить повітря і повністю заповнюється внутрішня частина форми рідким бетоном. Корекція маси і розгладження поверхні здійснюється шпателем або кельмою. Застигання бетону відбувається протягом 1-3 діб залежно від температурних умов. На загальне дозрівання бетону може знадобитися до одного місяця.

На даний момент існує величезна різноманітність форм для бетонних парканів. Декоративні бетонні паркани можуть бути зроблені у вигляді дво — і односторонніх панелей. Форми можуть бути заввишки 0,5-2,5 м з різноманітною фактурою і забарвленням.

Бетонный забор, секционный сборный, ограждения и заборы из бетона, декоративные панели

Паркан «під камінь з обрамленням куванням» – гарно і просто дуже міцний Джерело pinterest.co.uk

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про профнастил для паркану.

Переваги бетонного паркану

Бетонні огорожі вибирають завдяки їхнім численним перевагам:

 • мають високу стійкість до погодних умов і перепадів температури, вогнестійкість і довговічність;

 • високий рівень міцності;

 • не вимагається постійне обслуговування, фарбування кожен рік, оновлення або обробка спеціальними засобами;

 • високий рівень захисту території від проникнення сторонніх очей;

 • максимальна простота складання й великий вибір дизайнерських рішень.

Одним з важливих переваг подібних конструкцій є доступна ціна. Крім того, секції можуть розбиратися і знову збиратися на новому місці. У певних випадках не вимагається наявність фундаменту, опори можна забетонувати на глибині до промерзання грунту.

Однак у такого матеріалу є свої недоліки. Наприклад, плити дуже тяжкі, а в деяких випадках потрібна обов’язкова наявність фундаменту. Він робиться по всьому периметру з дотриманням всіх правил і вимог. На це йде додатковий час, і потрібні деякі витрати, що значна збільшує вартість всієї конструкції.

Бетонный забор, секционный сборный, ограждения и заборы из бетона, декоративные панели

Незважаючи на високу вартість установки якісного забору, кінцевий результат вартий того Джерело nikomontag.com

Якість панелей

При купівлі бетонного паркану потрібно провести оцінку матеріалу і всіх елементів конструкції. Для виробництва повинен використовуватися бетон марки мінімум М500. Візуально він має світло-сірий колір, що можна подивитися на нефарбованих деталях. На поверхні не повинно бути тріщин або великої кількості часу, оскільки в них проникатиме волога, що буде вести до поступового руйнування. Важливим є точність виробництва опор для збірних парканів – панелі повинні чітко входити в пази і не випадати з них.

Купувати всі елементи огорожі краще у великих виробників, які спеціалізуються на виробництві виробів із залізобетону. Також рекомендується відразу купувати весь комплект декоративних деталей, які входять в обрану серію. Часто виробники пропонують відразу провести фарбування виробів за бажанням клієнта.

Відео опис

Про транспортуванні і монтажі залізобетонних декоративних плит для забору у відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на якій відстані від огорожі можна будувати будинок.

Монтаж паркану

Паркан з бетонних плит збирається поетапно, починаються роботи з підготовчих операцій. На даному етапі проводиться розмітка території з подальшим формуванням міцної основи. Якщо будуть використовуватися важкі конструкції, тоді необхідно наявність монолітного стрічкового фундаменту з бетону і невеликого заглиблення. Фундамент повинен бути трохи ширше монтованої огорожі. Якщо ділянка має великий ухил, тоді підстава робиться ступінчастим, стовпи встановлюються в місцях перепадів, а зведення відбувається за наступним планом: розмітка по території, риється траншея, монтується опалубка, заливається готовий бетон і потім встановлюються плити.

Бетонный забор, секционный сборный, ограждения и заборы из бетона, декоративные панели

Заливка бетону для фундаменту забору проводиться у заздалегідь заготовлену опалубку з армуванням Джерело klademkirpich.ru

Процес облаштування фундаменту відбувається так:

 • по периметру вирівнюється земля, видаляються камені, коріння, пні;

 • проводиться розмітка за допомогою кілочків (висотою приблизно в 60 см) і будівельного шнура згідно із здійсненими розрахунками, розмітка починається від воріт;

 • риється траншея, яка на 20 см повинна бути нижче рівня промерзання грунту;

 • монтуються опорні стовпи, глибина ям під них повинна бути на 10 см нижче глибини траншеї, ями роблять з використанням ручного бура;

 • на дно траншеї засипається щебінь шаром 15 см, ретельно утрамбовується;

 • перший стовп обов’язково виміряється вертикально і горизонтально за допомогою рівнів, стовп фіксується щебенем, а потім заливається бетоном;

 • в траншеї на щебінь укладається арматура діаметром мінімум 8 мм;

 • на опалубку заливається бетон, кожен шар трамбується;

 • після висихання бетону зверху проводиться гідроізоляція в вигляді стяжки із цементу з ущільнювачем.

Бетонный забор, секционный сборный, ограждения и заборы из бетона, декоративные панели

Монтаж елементів огорожі проводиться після повного висихання фундаменту Джерело beautycontraception.ru

Установка елементів огорожі починається тільки після повного висихання фундаменту. На виконання облаштування огорожі може піти 3-4 дні. Бетонний паркан секційний збирається за принципом конструктора. Плити встановлюються одна на іншу у спеціальних пазах в стовпах. Для облаштування території таким огорожею потрібно провести прості підрахунки – необхідно знати довжину майбутнього огорожі. Виберіть тип панелей з урахуванням декоративних елементів і кольору. Після доставки панелей до об’єкта та підготовки фундаменту може починатися зведення огорожі.

Відео опис

Як може виглядати декоративний паркан під вулканічний сланець з бетону, наочно в цьому відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про бетон для фундаменту.

Висновок

Декоративні паркани з бетону можуть бути красивими і естетичними. Завдяки такій конструкції можна отримати сучасне та безпечне огородження. Подібні вироби зможуть привнести в ділянку нових фарб, доповнити всі споруди і привнести оригінальності. А завдяки характеристикам матеріалу він не буде потрібно спеціального, бетон невибагливий, стійкий і довговічний.

Оцінок 0