Безмен: історія виникнення, особливості, сучасна версія пристрою

 
 Безмен: история возникновения, особенности, современная версия устройства

Таку річ, як безмін, людина винайшла вже дуже давно. Цей прилад не втратив своєї актуальності і сьогодні. Адже він володіє масою переваг, які роблять його дуже привабливим для споживача. Його використовують дуже широко в побутових цілях.

Свою сучасну назву цей прилад отримав з тюркської мови. Слово «batman» можна перекласти як «близько 10 кг». Це означає, що спочатку слово визначало міру ваги, якою користувалися люди в давнину. А пізніше так почали називати сам прилад для його визначення.

Безмен є одним з найпростіших по влаштуванню видів ручних ваг. Іноді їх називають важільними. Таку назву вони отримали тому, що вони влаштовані на основі важеля.

Переваги

 • Простота і низька ціна. Завдяки тому, що прилад має не дуже складний пристрій, коштує досить дешево.
 • Точність. При своїй простоті він володіє досить високою точністю, завдяки чому не втрачає своєї актуальності при використанні в побуті.
 • З допомогою безмена можна визначити вагу вантажу будь-якої форми. Крім того, це можуть бути тверді тіла, сипучі або рідкі речовини.
 • Історія виникнення

  Використовувалися ці ручні ваги ще в Стародавній Русі. Ще в 14-му столітті вони були звичним предметом побуту. В ті часи прилад мав іншу назву – контарь. Дуже часто його використовували торговці, щоб визначити вагу товару. Прилад виглядав як металевий стрижень. З одного боку на кінці контаря був вантаж, а з іншого боку спеціальний гачок або чаша. Це дозволяло зважувати будь-які товари невеликого розміру. В основному, пристрій використовувалося на ринках для визначення маси продуктів.

  Пристрій

  Врівноважується прилад за рахунок петлі або гачка обойми. Такий гачок знаходиться вздовж стрижня. Так як на таких вагах часто зважували не тільки легкі, але й досить важкі предмети, їх виготовляли з дуже міцного матеріалу. Можна купити безміни, які розраховані на різну навантаження. Залежно від призначення вони можуть бути розраховані і на 10 кг, і на всі 150. Сучасні прилади оснащені електронікою. Вони призначені для визначення маси предметів по 20, 40, а також 50 кг.

  На корпусі наноситься шкала, за допомогою якої ведеться відлік. Користуватися ними дуже просто, саме тому вони і сьогодні використовуються практично повсюдно. Але за довгий період свого існування прилад зазнав деякі зміни.

  Сучасний безмен

  На сьогоднішній день ці ваги є багатофункціональними. Вони стали більш складними в пристрої і змінилися зовні. За зовнішнім виглядом вони значно відрізняються від тих, які використовувалися в давнину. Але вони всі такі ж прості. Крім того, мають більше функцій.

  З розвитком електроніки, коли дуже багато пристрою почали оснащувати дисплеями та іншими елементами, з’явилися і електронні безміни. Але механічний варіант все одно залишається затребуваним.

  Переваги електронного безмена

 • Електронні прилади приваблюють споживача тим, що вони оснащені зручним екраном, на якому без праці можна прочитати результат. Вони мають зручні ручки.
 • Пристрої легкі й компактні. Важать близько 200-500 р. тобто взяти їх з собою не складе праці.
 • На електронному екрані результат можна розгледіти з більш високою точністю. В залежності від моделі вони мають різну ціну поділки.
 • Прилади виконують різні функції. Наприклад, деякі з них показують температуру повітря, повідомляють про те, що заряд батареї скоро закінчиться, оснащені калькулятором і т. д. Деякі з них можуть працювати навіть в морози.
 •  

   

   

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні