Будівництво бюджетних будинків під ключ — варіанти економії при будівництві приватного будинку

Будівництво заміського будинку – витратний процес. При цьому, невірний розрахунок бюджету будівництва може привести до плачевних результатів – довгобуду, а то й, взагалі, до зупинки будівництва, коли вже немає ні коштів, ні бажання доводити справу до кінця. Саме тому на сьогоднішній день популярний питання про можливості бюджетного будівництва приватного будинку.

Строительство бюджетных домов под ключ - варианты экономии при строительстве частного дома
При будівництві дерев’яного будинку можна заощадити на обробних матеріалах
Джерело vip-1gl.ru

Ми задалися питанням: а чи є, взагалі, рецепт того, як в умовах кризи побудувати бюджетний будинок? І звернулися за відповіддю до людей, які недавно закінчили будівництво або хоч якось брали участь у цьому процесі.

Відео опис

Поговоримо про варіанти вибору способу (будувати самому, найняти бригаду чи будівельну компанію) будівництва будинку — у наступному відео:

На чому можна заощадити при будівництві будинку

Люди, які тільки починають замислюватися про будівництво власного будинку, впевнені, що можна легко вирішити цю задачу, вибравши «правильну», економічну технологію. Однак власники будинків практично в один голос стверджують, її просто не існує.

Крім того, навіть у саме поняття «економічна технологія» всі ми вкладаємо різний сенс. Одні розуміють під цими словами вибір найбільш дешевих будівельних матеріалів, інші – відсутність зайвих предметів розкоші, для третіх же бюджетне будівництво будинку, що дозволить побудувати будівлю, вартість квадратного метра якого буде трохи нижче ринкових цін на заміську нерухомість.

Строительство бюджетных домов под ключ - варианты экономии при строительстве частного дома
Будинок-шале Тиролерхофот від компанії Das Haus, як приклад компактності і простоти: спрощена планування – один з перших способів зменшити підсумкову вартість будівництва
Джерело tom3.ru

Тим не менш, нам вдалося зібрати ряд порад, які допоможуть грамотно звести найбільш бюджетне домоволодіння, з урахуванням вимог майбутнього власника до свого житла.

1. Кошторис – біблія для забудовника

Першим, що необхідно запам’ятати – бюджетний варіант будівництва будинку завжди має передбачати чітку і правильну кошторис витрат. Скласти її без спеціальних знань в будівельній галузі складно, тому краще запитати поради у фахівців.

Звичайно, звернення до експертів коштує грошей, і хтось може порахувати це непотрібною тратою, однак, професійно складена кошторис може мінімізувати витрати так, що і після оплати послуг експерта ще залишаться гроші. Крім того, у складанні плану витрат вам можуть допомогти родичі, друзі, близькі знайомі, у яких є відповідний досвід будівництва, наприклад, хтось із них нещодавно сам побудував свій бюджетний будинок.

2. Правильно сформульована ціль – запорука успіху

Також для оптимізації витрат треба точно знати, що ви хочете отримати на виході: яке призначення будинку, скільки людей в ньому буде жити і так далі.

Строительство бюджетных домов под ключ - варианты экономии при строительстве частного дома
Щоб потрапити в ціль, спочатку її треба намалювати
Джерело sitysun.ru

Більш докладно про це можна прочитати в нашому матеріалі «Як вибрати свій будинок?» адже всім відомо, що «жоден вітер не буде попутним, якщо не знаєш, куди пливти. Тільки точно визначившись з тим, що саме ви хочете побудувати, можна приступати до розрахунку бюджету будівництва.

3. Оптимізуємо простір

Досвідчені власники будинків стверджують, що можна заощадити на зменшенні площі будинку або на відмову від шедеврів, таких як, наприклад, еркер або складна дах. Їх зведення потребує більш кваліфікованої, а значить більш дорогої робочої сили. Але, в теж час, слід відмовитися лише від того, без чого ви дійсно можете обійтися. Так, кімната для гостей на першому поверсі, багатьом здається шиком, може бути необхідністю, якщо планується, що в будинок будуть приїжджати гості, яким важко підніматися на другий поверх. Важливо не просто зменшити площу будинку, а оптимізувати його планування, щоб у ньому не було невикористовуваних місць або прохідних кімнат, які багато і кімнатами-то не вважають.

Строительство бюджетных домов под ключ - варианты экономии при строительстве частного дома
Проект будинку «Дворянське гніздо від компанії «АБС-БУД». Головна перевага – повне використання житлової площі, лише світлі та просторі кімнати з високою стелею
Джерело lesstroy.net

4. Правильний вибір «коробки» будинку

Часто здається, що можна заощадити, дешево побудувавши коробку будинку – стіни та перекриття. Однак, у кінцевому рахунку це може призвести навіть до більших витрат, ніж якщо б ви спочатку вибрали трохи дорожчу технологію будівництва. Сьогодні власники будинків практично одностайно вважають, що, піддавшись на рекламу і вибравши дешеву «коробку» (стіни та перекриття), можна отримати будинок, який згодом потребує досить великих витрат, наприклад, на утеплення. А адже можна спочатку вибрати трохи дорожчу коробку, яка в подальшому потребує лише внутрішньої обробки.

5. Не забуваємо про інженерні комунікації

Деякі майбутні господарі будинків при розрахунку бюджету будівництва помиляються часом майже в 2 рази! І все тому, що вони не враховують витрати на підведення комунікацій та на внутрішню обробку будинку. А останнє часто перевищує вартість зведення стін і даху.

6. Чим легше будинок, тим дешевше фундамент

Істотну економію дає вибір технології будівництва «легкого будинку». Вона не вимагає зведення ґрунтовного фундаменту, який коштує значно дорожче.

Строительство бюджетных домов под ключ - варианты экономии при строительстве частного дома
Інтер’єр проекту «Карінтія» від компанії «Індивідуальний будинок», побудований по панельно-каркасної технології
Джерело indivi-dom.ru

7. Враховуємо непрямі витрати

Не варто забувати, що різні технології будівництва будинку вимагають різної кількості часу, який пройде до моменту, коли в нього можна буде в’їхати і жити. В деяких випадках потрібно приблизно рік на усадку будівлі, тоді виникають непрямі витрати, наприклад, на оренду житла на це час.

8. Транспортні витрати

В нашій величезній країні ціни на будівельні матеріали скрізь різні: десь дешевше буде побудувати зруб, а де-то він обійдеться дуже дорого. На остаточну вартість будинку будуть значно впливати і транспортні витрати.

9. Уточнюємо ціни

Переглядаючи проекти бюджетних будинків на сайтах будівельних компаній, можна натрапити на старі ціни, які компанія не поправила з урахуванням інфляції, причому на сайті цього попередження може і не бути. Тому порада – телефонуйте і уточнюйте діючі ціни.

Строительство бюджетных домов под ключ - варианты экономии при строительстве частного дома
Будь-які дані, що стосуються цін, треба заздалегідь уточнювати по телефону
Джерело vitvesti.by

10. Взимку матеріали дешевше

До того ж слід пам’ятати, що в сезон вартість будівельних матеріалів зростає. Це означає, що підсумкова ціна будівництва взимку буде дешевше, ніж влітку, тому по-справжньому «бюджетний дім» краще будувати в зимовий час.

11. Економити потрібно з розумом

Застерігаємо від покупки дешевих неякісних матеріалів: ця сумнівна економія потім може обернутися ще більшими витратами.

12. Стежимо за запасом міцності

І останнє, на що хотілося б звернути увагу майбутніх власників будинків: деякі недобросовісні компанії, що пропонують таку послугу, як «будівництво бюджетного будинки під ключ», щоб заощадити і запропонувати свій будинок за мінімальною на ринку ціною, роблять все на межі запасу міцності матеріалів, наприклад, збільшують прольоти на перекриттях між поверхами.

У цьому випадку другий поверх може перетворитися в «батут»: підлога буде просідати навіть від простого ходіння по ньому.

Відео опис

Наочно про способи економії дивіться у відеоролику:

Справжня економія – з прицілом на майбутнє

Дотримуйтесь наших порад, і ваш будинок не вийде просто бюджетною, що влаштовує далеко не всіх, а продумано економічним, з урахуванням усіх його побажань майбутніх господарів.

Оцінок 0