Будівництво дачних і заміських будинків в Москві: побудувати приватний будинок недорого

Чимало людей замислюється над тим, з чого починати будівництво приватного домоволодіння. Адже нерідко зведення дачного будинку або котеджу припускає можливість його використання для тимчасового проживання, і для постійного.

На перший погляд, розбіжностей між дачним та приватним будинком немає, оскільки вони мають схожу площа, фундамент, територію і багато іншого. Однак різниця все ж є, і вона досить істотна. Давайте розберемося, на що звернути увагу перед початком будівництво дачі або капітального заміського будинку.

Строительство дачных и загородных домов в Москве: построить частный дом недорого

Не очевиднаяна перший погляд різниця між дачею і заміським будинком впливає на багато характеристик домоволодінь.
Джерело asutpp.ru

Дача або заміський будинок: чи відрізняється сезонне проживання від постійного

В першу чергу, слід розібратися, що розуміти під тимчасовим і постійним проживанням. Зробити це можна на прикладі Москви, так як в даний час саме тут будівництво дачних будинків набирає обертів.

Класичний варіант сезонного проживання – періодичний виїзд за місто в період відпустки або у теплу пору року. Також є варіанти, що передбачають кілька поїздок в холодні місяці, або, навпаки, часті від’їзди з дачі в літній період у зв’язку з роботою. Однак останній випадок найчастіше відносять до спрощеним варіантом постійного проживання.

Таким чином, якщо за критерій взяти основну діяльність домовласників, що приносить їм дохід, то до тимчасового проживання можна віднести час знаходження в будинку, коли люди відходять від активної трудової діяльності.

Постійне ж проживання, у такому випадку, має на увазі використання житла в той момент, коли людина працює за місцем своєї основної зайнятості.

Строительство дачных и загородных домов в Москве: построить частный дом недорого

Дача в лісі — відмінний варіант для відпочинку від міської суєти.
Джерело needpix.com

Основні відмінності між будівництвом заміського приватного будинку і дачі

Визначення понять постійного та тимчасового проживання необхідно для точного встановлення мети будівництва нового житла. Адже саме від цільового призначення домоволодіння будуть залежати багато нюанси укладення підрядних договорів з компаніями з будівництва заміських будинків

Вибір території для будівництва

Плануючи будівництво приватного будинку під ключ, необхідно підібрати оптимальне місце з урахуванням призначення майбутнього житла. Якщо це буде дача, то відстань до роботи не є важливим критерієм вибору місця розташування.

Будувати дачний будинок, навпаки, краще подалі від міста, адже близьке розташування міського масиву нерідко призводить до того, що з часом неподалік починається будівництво нових багатоповерхівок або елітних селищ індивідуальної забудови.

Крім того, необхідно враховувати розташування автомагістралі. Якщо дорога не далеко від ділянки, то доїхати до дачі стає простіше, але при цьому близькість шосе нерідко приносить дискомфорт у вигляді шуму і несприятливого впливу транспорту на навколишнє середовище. Особливо негативно ці фактори проявляються при інтенсивному русі проходить поруч автомобільній трасі.

Але у випадку будівництва заміського будинку або котеджу для постійного проживання, наявність зручної дороги служить важливим фактором, оскільки потрібно регулярне переміщення до місця роботи і назад.

Виходить, що оптимальним місцем для будівництва дачі буде місце в тиші, подалі від міської суєти і автодороги (до того ж далеко від міста будівництво приватного будинку обійдеться не так недорого). А для постійного проживання краще зводити будинок ближче до міста: так, і до роботи простіше дістатися, і з підведенням до будинку інженерних комунікацій буде простіше.

Строительство дачных и загородных домов в Москве: построить частный дом недорого

Комфортабельний заміський будинок замінить квартиру в місті.
Джерело pexels.com

Відміну від дачі заміського будинку по конструкції

Крім місця розташування ділянки для будівництва, важливу роль при вирішенні, що будувати дачу або капітальний приватний будинок, грають і конструктивні особливості будівель.

Матеріал для будівництва

При будівництві заміського будинку ціни будуть залежати від того, яким буде матеріал для його спорудження. Це можуть бути кам’яні, дерев’яні, цегляні будинки. Причому сьогодні все більш поширені і такі будівельні матеріали, як газобетон, арболіт або СІП-панелі.

Якщо ви думаєте, що будівництво капітального приватного будинку з каменю є оптимальним рішенням, то ви помиляєтеся. Арболитовый заміський будинок буде коштувати дешевше, але при цьому він мало відрізнятиметься від кам’яної споруди по основним критеріям комфортабельності житла. Для кам’яного будови необхідний міцний фундамент (фахівці часто використовують стрічковий). Він повинен бути зроблений досвідченими майстрами з урахуванням всіх особливостей території і габаритів майбутнього житла.

Самий оптимальний варіант для дачі – дерев’яний будинок. Відміну від капітального житла тут може бути і в товщині стін, і влаштуванні теплоізоляції, і розташування санвузла в неопалюваному приміщенні (всі ці нюанси допоможуть побудувати дачний будинок набагато дешевше заміського котеджу для постійного проживання)

Строительство дачных и загородных домов в Москве: построить частный дом недорого

Невелика дача далеко від міста і дозволить повноцінно відпочити на природі, і заощадити на будівництві.
Джерело ti.fitful.info

Особливості монтажу покрівлі

Будівництво даху приватного будинку вважається дуже важливим моментом. Потрібно враховувати, що дах дачного будиночка часто залишатися без нагляду, особливо взимку. Тут краще уникати покрівлі зі складними елементами, оскільки це веде до скупчення снігу або іншого непотрібного сміття в холодну пору року.

Для дачі добре підходить черепиця листова, профлист з металу без швів по горизонталі. При проектуванні покрівлі важливо зробити її більш простий і практичною.

Для заміського котеджу при постійному проживанні можна побудувати більш складну дах. Перебуваючи в будинку круглий рік, господарям легше стежити за складною покрівлею, яка вимагає більшої уваги і більш частого ремонту.

Відмінності в інженерних комунікаціях

Дуже важливий момент будівництва пов’язаний з підведенням основних комунікацій. Тут теж свої особливості:

  • Дачі не вимагають капітального опалення в зимовий період. В принципі для неї можна лише підвести електрику, і цього вже досить для організації повноцінного відпочинку. Обігрівати ж дачний будиночок можна інфрачервоними випромінювачами, також підійдуть традиційні електричні прилади, виконані по типу котлів, камінів, печей. На електричний котел краще всього встановити трьохтарифний лічильник.
  • Для організації водопостачання на дачі можна викопати на подвір’ї особисту свердловину, не підключаючи при цьому будинок до центрального водопроводу.
  • Каналізацію на дачній ділянці також можна зробити індивідуальну у вигляді септиків грунтової та біологічної фільтрації. Ще можна провести монтаж ємності за типом вигрібної ями, куди йдуть всі стічні води з дому. Правда, разом з цим необхідно передбачити наявність техніки для відкачування вмісту з подібної системи водовідведення.

Строительство дачных и загородных домов в Москве: построить частный дом недорого

Для комфортного постійного проживання в заміському будинку необхідно більше уваги приділити інженерних комунікацій.
Джерело pexels.com

Якщо ж говорити про будівництво заміського будинку для постійного проживання, то водопровід краще підключити до центральної системи водопостачання. Причому закласти його стоїть на пристойну глибину, щоб уникнути проблем з водопостачанням у зимовий період. Труби для нього повинні бути зроблені з поліпропілену з з’єднанням з компресійного фітинга.

Каналізацію для капітального приватного будинку також при можливості краще вивести в централізовану систему стічних вод. Індивідуальна каналізація при постійному проживанні буде часто засмічувати і приносити масу незручностей в плані неприємних запахів на ділянці або в будинку.

В результаті будинку для сезонного і постійного проживання виявилися різними. Але при грамотному обліку всіх особливостей будівництва подібних домоволодінь можна зробити своє житло комфортним і зручним, а процес його будівництва максимально швидким і недорогим.

Оцінок 0