Будівництво гаража 6х4, як і з чого будувати, як розрахувати кількість блоків

Перед початком зведення гаражної споруди проводиться важлива підготовча робота. У статті розповідається про будівництво гаража 6 на 4, про вибір способу зведення — в якості прибудови або окремої будови. У викладеному нижче матеріалі розглядаються різновиди будівельних блоків, їх плюси і мінуси. Ви дізнаєтеся, як проходить підготовка до проектування і розраховується кількості піноблоків.

Строительство гаража 6х4, как и из чего строить, как рассчитать количество блоков

Гараж з піноблоків з мансардою Джерело yandex.ru

Як і з чого будувати

Більшість власників приватних ділянок прагнуть обзавестися гаражем в першу чергу, що не дивно, враховуючи кліматичні умови на значній частині країни. Гаражі зводяться двома способами: у вигляді прибудови до житлового будинку та як окреме будову; у кожного варіанту є свої переваги і недоліки.

Примикає до будинку гараж економніше в будівництві: за загальною стіни скорочується витрата будівельного матеріалу, гаражну прибудову простіше обладнати комунікаціями і сигналізацією. Всередину можна потрапити через суміжну двері, не виходячи на вулицю (що особливо приємно в дощ чи мороз). Мінусом прибудованої конструкції є шум і запах бензину, проникаючий в житлові приміщення; до того ж зведення прибудови не завжди зручно.

Альтернативний варіант, окремо стоячий гараж, набагато ширше поширене рішення. Його розміри визначаються габаритами залізного друга, для більшості автомобілів прийнятним варіантом стане гараж 6х4. У будівництві такого розміру знайдеться місце не тільки для машини, але і для інструментів (а, можливо, і для невеликої майстерні).

Строительство гаража 6х4, как и из чего строить, как рассчитать количество блоков

Гараж-прибудова до житлового будинку Джерело tunwma.com

На будівельному ринку є чимало будматеріалів, придатних для зведення гаража, включаючи профнастил і силікатна цегла. Набирають популярність варіантами є блокові матеріали, вироблені з різної сировини. Головною їх перевагою служить великий розмір блоків, що дозволяє прискорювати і спрощувати процес кладки.

Види блокових матеріалів

В порівнянні з цеглою, великі блоки мають ряд незаперечних переваг: вони коштують менше, скорочують будівельні витрати (наприклад, витрати кладочної суміші) і знижують терміни зведення. Найчастіше для зведення гаража 6 4 застосовуються наступні види будівельних блоків:

Шлакоблоки

Ось вже більше 20 років шлакоблок є популярним матеріалом, практичним і недорогим. Ця різновид штучного каменю, в якому різноманітний наповнювач (шлак) зв’язується цементом, виходить методом вібропресування. В якості наповнювача може використовуватися цегляна або бетонна крихта, бій скла, зола, керамзит та інші доступні матеріали.

Строительство гаража 6х4, как и из чего строить, как рассчитать количество блоков

Стіни із шлакоблоків Джерело asm.ru

Ведучі до складу компоненти визначають характеристики шлакоблоків, в числі яких такі параметри:

 • Вага. Залежить від пустотності, яка вимірюється у відсотках, від 0 до 50% (0% — повнотілі, найважчі). У будь-якому випадку гаражу потрібно капітальний фундамент.

 • Стандартні габарити — 390х190х188 мм

 • Шлакоблок відноситься до негорючих матеріалів і не піддається усадці.

 • Практичність в експлуатації: матеріал відрізняється міцністю і довговічністю.

 • Недоліки. До них відноситься слабкий рівень звукопоглинання, гігроскопічність (блок вбирає вологу) і висока теплопровідність. Це змушує утеплювати стіни, а також проводити зовнішню обробку (штукатурити або покривати облицюванням).

Газобетонні блоки

Значний обсяг газобетонного блоку займають порожнечі закритого і відкритого типу, наповнені повітрям, що задає матеріалу наступні властивості:

 • Невелика вага і щільність. Стіни з газобетону не навантажують фундамент, як цегла і знижують не тільки час будівельних робіт, але і трудовитрати. Матеріал не підходить для зведення багатоповерхових будівель, але в приватному будівництві застосовується з успіхом.

Строительство гаража 6х4, как и из чего строить, как рассчитать количество блоков

Кладка газобетонної стіни Джерело pp-budpostach.com.ua

 • Вологостійкість. Матеріал володіє певною гігроскопічністю з-за того, що не всі повітряні осередки в структурі блоку ізольовані один від одного; стіни вимагають захисту від вологи та промерзання (їх необхідно утеплювати).

 • Енергозбереження. Теплоізоляційні показники дозволяють використовувати блоки в будь-якому кліматі.

 • Експлуатаційні параметри. Газобетон має точні розміри і простий в обробці, він вогнестійкий і добре витримує цикли заморожування/відтавання.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу прибудови до існуючих будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Піноблоки

Пінобетон, як і газобетон, відноситься до групи ніздрюватих бетонів, що і визначає його властивості. Пінобетонні блоки знайшли широке застосування в приватному будівництві завдяки своїм плюсів:

 • Будівельні переваги. Мала вага блоків дозволяє обходитися без будівельних механізмів; вони не піддаються усадці і легко обробляються. Популярні розміри — 400х200х200 і 500х300х200 мм.

Строительство гаража 6х4, как и из чего строить, как рассчитать количество блоков

Гараж з пінобетону на 1 авто Джерело chrome-effect.ru

 • Відношення до вологи. Особливості структури пінобетону — замкнуті повітряні осередки. Це забезпечує кращу вологостійкість у порівнянні з газобетоном, але, разом з тим, є причиною низької паропроникність стін. Вони не можуть забезпечити природну циркуляцію повітря, що позначається на мікрокліматі всередині приміщення (що більш важливо для житлової, ніж гаражної споруди).

 • Теплоізоляція. На теплоізоляційні властивості впливає щільність матеріалу — чим вона вище, тим нижче здатність стін утримувати тепло. В цілому піноблоки є якісним теплоізоляційним матеріалом. Стіна товщиною 400 мм не потребує застосування утеплювача.

Відео опис

Гараж з піноблоків своїми руками в наступному відео:

 • Міцність. Пінобетон відрізняється здатністю збільшувати марочну міцність в процесі експлуатації (в два рази за перші 10 років).

До мінусів піноблоків відноситься необхідність зовнішньої обробки (штукатурка або вентильований фасад), а також обмеження у виборі дюбелів для кріплення на стінах. Крім зазначених блокових матеріалів у зведенні гаражних стін використовують керамзитоблоки, арболітові і газосиликатні блоки, поєднують бюджетну вартість з відповідними технічними характеристиками.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу реконструкції та перебудови будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Аналіз і проектування конструкції гаражної

Попереднє планування — важливий етап у будівництві гаража, що дозволяє провести аналіз витрат будматеріалів, і, отже, скоригувати бюджет, уникнувши зайвих витрат. Створюючи проект, звертають увагу на наступні фактори:

 • Вибір конструкції. Можливо, буде потрібно не стандартний гараж, а споруда збільшеної площі на одну машину (6х4), або для двох авто (7х6), або з виділеним місцем для домашньої майстерні. Нерідко гараж на два автомобіля забезпечують мансардою, що досить практично, особливо на невеликій ділянці.

Строительство гаража 6х4, как и из чего строить, как рассчитать количество блоков

Стіни з пінобетону Джерело zen.yandex.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про критерії вибору фарби для бетонної підлоги в гаражі.

 • Особливості грунту. Розташування грунтових вод і глибина промерзання може вплинути на вибір фундаменту.

 • Додаткові функції (обладнання гаража 6 на 4). Визначається необхідність оглядової ями та підвалу для домашньої консервації. Також корисно заздалегідь розрахувати розмір стелажів для інструментів і визначити, чи потрібна спеціальна робоча зона з верстатом.

 • Вибір матеріалу. Споруда повинна відповідати багатьом критеріям: надійно захищати автомобіль, мати тривалий ресурс експлуатації і бути недорогою у зведенні. Сукупністю цих якостей має піноблок, що дозволяє швидко звести практичний і недорогий гараж.

 • Габарити будівлі. Середня гаражна споруда має висоту 2,4-3 м, ширину-3-4 м, довжину 4,5–6 м. На підставі цих параметрів і типорозміру вибраного блоку проводиться обчислення необхідної кількості матеріалу.

 • Розрахунок кошторису. Проводиться з урахуванням особливостей конструкції, витрат на підключення електрики і водопостачання, обсягу необхідних матеріалів, транспортних витрат.

Відео опис

Про розрахунок піноблоків в наступному відео:

 • Тонкощі проектування. Слабка сторона пінобетону — низька паропроникність, яка може стати причиною появи конденсату. Для того, щоб підтримувати в приміщенні комфортний рівень вологості, слід подбати про систему вентиляції (природною або примусовою).

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про різновиди гаражних верстаків.

Розрахунок кількості піноблоків

Для зведення зручно брати піноблоки з габаритами 600×300×200 мм. При використанні такого матеріалу товщину стін можна задати 200 або 300 мм, по-різному розміщуючи блок відносно площини стіни. Товщину гаражних стін зазвичай задають рівної 200 мм. Приблизний розрахунок кількості блоків для гаража розміром 6х4х3 м (а також гаража будь-якого розміру) виконується за наступною схемою:

 • Обчислення периметра гаражної споруди: (6+4)×2=20 м.

 • Скільки блоків поміститься по периметру (в одному рядку): 20÷0,6=33,3 (округлимо до 34 штук).

 • Визначення кількості рядів (по висоті). При заданій висоті 3 м і вибраній висоті блоку 300 мм отримуємо: 3÷0,3=10 рядів.

 • Попереднє визначення загальної кількості блоків: 34х10=340 штук.

Строительство гаража 6х4, как и из чего строить, как рассчитать количество блоков

Розрахунок блоків ведеться з урахуванням прорізів Джерело kexholmstroy.ru

 • Облік прорізів. Насправді матеріалу потрібно менше, адже в гаражі будуть ворота і, можливо, двері та вікна. На площі в один квадратний метр поміщається приблизно 6 блоків (якщо товщина стін вашого гаража задана в 200 мм). Знаючи розміри всіх отворів, ви визначаєте площа кожного (перемножуванням довжини і ширини), визначаєте суму площ і примножуєте її на 6. Результат лежить в проміжку між 40 і 50 блоками. Віднімаєте його із загальної кількості і отримуєте підсумкове число 290-300 блоків.

 • Нюанси. Зазвичай до розрахункового кількості додають ще 5% (в даному випадку 15 штук) з двох причин. По-перше, при розрахунках не враховувалася товщина шва; по-друге, робиться поправка на перевезення, при якій не можна виключити псування кромок блоків.

 • Варіанти. Багато вважають, що оптимальна висота гаража 4х6, що підходить для більшості автомобілів, становить 2,4 м, що становить: 2,4÷0,3= 8 рядів. Це дозволяє дещо зменшити будівельні витрати.

Строительство гаража 6х4, как и из чего строить, как рассчитать количество блоков

Конструкція з господарчим блоком Джерело postroika.biz

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про котедж з бетону і дерева в Аргентині.

Висновок

Піноблоки є частим вибором для будівництва гаража, оскільки володіють оптимальним для малоповерхового будівництва набором характеристик і дозволяють звести конструкцію, надійно захищає автомобіль. Хоча технологія будівельних робіт вважається нескладною й бюджетної, проектування і зведення складної споруди (з мансардою, господарчим блоком, підведенням інженерних комунікацій) варто довірити профільної організації.

Оцінок 0