Будівництво приватних будинків на природних дисперсних ґрунтах

Природні дисперсні грунти – це гірські породи, що складаються з фракцій мінералів різного розміру, які з’являються при вивітрюванні скельних поверхонь і пересуванням цих частинок водним, золовым шляхом. Це слабо пов’язані між собою сегменти. Якість ґрунту є важливим показником в будь-якому приватному будівництві, так як верхній шар землі є підставою для фундаменту і бере на себе всі основні навантаження від побудованого будинку і впливають на нього факторів. Тому перед початком будівельних робіт проводиться оцінка гідрогеологічної обстановки місцевості.

Строительство частных домов на природных дисперсных грунтах
Правильна оцінка стану грунту дозволить уникнути помилок при будівництві будинку
Джерело стройгеоизыскания.рф

Особливості дисперсного ґрунту

У середній смузі Росії переважає дисперсна класифікація ґрунту, який підрозділяється на заторфанные, глинисті, мулисті, піщані. Для зведення приватних будинків оптимальним варіантом з цього списку є тільки два типи – глинисті і піщані. При цьому в глинисту поверхня часто додатково включені різні домішки, в основному, у вигляді каменів і піску.

Від співвідношення додаткових складових залежить підхід до майбутнього будівництва. Якщо грунт приблизно в рівних частках складається з глини, піску і каменів, тог тоді зі зведенням будинку проблем не буде. Якщо переважає глина, тог тоді виникають серйозні неприємності з проведенням робіт, так як будувати на такій поверхні не безпечно для стану майбутньої будівлі.

Якщо грунт складається з піску і глини, то всі ризики повинні оцінити кваліфіковані фахівці, які винесуть остаточний вердикт, проаналізувавши кількість кожного компонента. Переважання глини найчастіше призводить до негативного відповіді, при високому вмісті піску будівництво дозволяється.

Строительство частных домов на природных дисперсных грунтах
На відміну від глинистого, будівництво на піщаному грунті допустимо
Джерело upload.wikimedia.org

Визначити тип грунту допомагають такі методи:

І спосіб

Невелика кількість верхнього шару змочується водою і віджимається до тих пір, поки не перестане капати вода. Після цього отриманий склад розкочується руками в джгут розміром близько сантиметра і з’єднується в кільце. По особливостям цієї процедури виділяють наступне:

  • при неможливості заходу – піщаний грунт;
  • створення джгута можливо, але конструкція виходить ненадійною і легко розсипається в руках – супісок;
  • джгут скочується, але при згинанні відразу руйнується – легкий суглинок;
  • конструкція згинається з появою тріщин – важкий суглинок, більше наближений до глинистим породам;
  • джгут легко приймає потрібну форму, розкочується без будь-яких зусиль, на ньому не з’являється тріщин, а поверхня залишається рівною, гладкою – глина.

ІІ спосіб

Літрова скляна банка наполовину заповнюється, очищеним від рослинності та інших елементів грунтом і чистою водою до країв. Отриманий склад ретельно перемішується до однорідної маси. Після цього тару залишають у спокої до тих пір, поки частки землі не осядуть і рідина не стане прозорою. На це може знадобитися від 3-х годин до 3-х днів.

Строительство частных домов на природных дисперсных грунтах
Стан грунту може бути самим різним, важливо правильно визначити його тип і склад
Джерело ssiplus.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Від швидкості осідання залежить тип ґрунту, який буде легко відрізнятися кордонів між утвореними шарами, які заміряються лінійкою і переводяться у відсоткове співвідношення.

Підвищити щільність грунту і поліпшити характеристики поверхні можна шляхом укочування спецтехнікою, електричним/механічним трамбуванням, ущільненням за допомогою вібрації, глибинного дренажу та іншими методами.

Глибина залягання грунтових вод

На поведінку і стан поверхні землі суттєво впливає такий показник, як рівень грунтових вод. Оптимальний варіант, коли глибина промерзання знаходиться вище, ніж глибина залягання підземних вод. В протилежному випадку виникає ризик появи такого явища, як спучування грунту. В середньому показник глибини промерзання повинен становити 1,5 м.

У процесі планування будівельних робіт враховується зв’язаність ґрунту, яка залежить від рівня вологості. Щоб перевірити цей показник використовують дані кута природного укосу, який організовується за рахунок насипного грунту у вільній формі на горизонтальній площині. Ця інформація допомагає при копанні траншеї для фундаменту виключити ризик обвалення укосів.

Строительство частных домов на природных дисперсных грунтах
В залежності від глибини залягання ґрунтових вод приймається рішення і про вигляді фундаменту
Джерело www.wikihow.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які спеціалізуються на облаштування фундаменту і фасадних матеріалів. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Вибір фундаменту

При підборі підстави для дому в першу чергу враховується клас ґрунту, його технічні характеристики такі, як:

  • щільність;
  • водопропускная здатність;
  • рівень пролягання ґрунтових вод;
  • склад ґрунту.

Також враховується характер майбутньої будови, поверховість, матеріали стін, розмір і форми будівлі, бюджет проекту.

На піщаних грунтах закладає фундамент стрічкового типу, з залізобетонних блоків, стовпчастих конструкцій (підходять не всі). На скелястій поверхні сильного заглиблення підошви не потрібно, тому в цьому випадку підійдуть недорогі фундаменти, витримують мінімальні навантаження.

Глинисті ґрунти відрізняються великою кількістю недоліків, вони схильні до пученію, нерівномірному просіданню. Для створення стійкої платформи, яка здатна нейтралізувати наслідки пученія використовують бетонні монолітні, стрічкові, блокові конструкції.

Для несприятливих для будівництва торф’янистих грунтів самим оптимальним вибором стає столбчато-ригельное, бетонно-плиткове основу.

Вибір типу фундаменту, як і інші заходи, рекомендується довіряти кваліфікованого фахівця.

Строительство частных домов на природных дисперсных грунтах
Вибір фундаменту краще довірити фахівцеві
Джерело i.finnhause.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості природних скельних грунтів.

Облаштування свердловини, колодязя на дисперсних ґрунтах

Буріння свердловин та облаштування колодязів на глинистих грунтах – завдання не з легких. Пов’язано це з підвищеною в’язкістю і щільністю грунту. Але при цьому малоосыпаемость грунту дозволяє не проводити спеціальних робіт по зміцненню стінок, що збільшує швидкість монтажу. Щоб уникнути забруднення вод колодязь або свердловина не повинні розташовуватися поруч з водоймами. Також варто знати, що з-за особливостей грунту і невеликої пропускної спроможності, джерело води буде досить повільно наповнюватися.

Піщаний грунт навпаки добре пропускає воду, але складність його облаштування полягає в ущільнення стін, так як вони можуть обсипатись. Для цього нерідко використовується процедура кільцювання. У процесі застосування конструкції не можна повністю всю воду викачувати і разовий паркан не повинен бути більше 25% від загального обсягу.

Дисперсні грунти для облаштування саду та проведення ландшафтних робіт

Піщаний грунт швидко висихає, нагрівається, охолоджується і втрачає життєво важливі для рослин мінеральні речовини, що несприятливо позначається на облаштуванні саду, вирощування квітів та інших культур.

Строительство частных домов на природных дисперсных грунтах
Облаштування аренария, як вихід для оформлення ландшафту ділянки
Джерело jadejardi.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості природних мерзлих грунтів.

Цей тип ґрунту більше підійде для створення аренария, тобто піщаних, кам’янистих композицій. Якщо є бажання все ж озеленити територію, необхідно додавання інших ґрунтів. Кращим варіантом є торф і гній.

У глинистого ґрунту також є ряд недоліків. Під час дощів вона сильно затримує вологу, що перетворює ділянку в болото, а в спеку грунт сильно висихає, переходячи в твердий стан, що нагадує камінь. Такі патологічні ущільнення деформують і пошкоджують слабкі корені. Тому для поліпшення умов рекомендується до основного шару додавати пісок, перегній, торф, які запобіжать перетворення грунту в щільний пласт, не придатний для висадки ніяких рослин. При правильному підході на глинистих поверхнях добре плодоносять яблуні, черноплодка, груші, інжир, сливи.

Для прикраси ландшафту можна використовувати ансамблі з простих, невибагливих, але дуже ефектних рослин таких, як: чорнобривці, флокси, конвалії, фацелії. Для розкислення грунту, тобто зниження рівня кислотності використовується вапнування, яке покращує умови для нормальної життєдіяльності різної рослинності.

Відео опис

У відео про облаштування мелкозаглубленного фундаменту на пучинистих грунтах:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості техногенних ґрунтів.

Коротко про головне

Дисперсні грунти складні і не найсприятливіші для будівництва будинку, але і на них можна благополучно оселитися і жити. Для цього потрібен грамотний підхід фахівців, які правильно визначать властивості і склад грунту, рівень залягання підводних вод, і відповідно виберуть підходить для даної місцевості тип фундаменту. Облаштування саду також можливо, якщо збагатити грунт піском, торфом і гноєм.

Оцінок 0