Будівництво приватних будинків на природних скельних грунтах

При виборі ділянки для будівництва приватного будинку необхідно враховувати характер грунту. Клас природних скельних грунтів є хорошим варіантом для споруди. Вони досить міцні, не промерзають, а також володіють стійкістю до впливу грунтових вод і сейсмоактивності. Розглянемо, які є особливості у природних скельних грунтів, як на них впливають грунтові води, який краще вибрати фундамент і є нюанси при влаштуванні колодязів та проведення ландшафтних робіт.

Строительство частных домов на природных скальных грунтах
Особливий будинок на скелястій місцевості і вимагає особливого підходу при зведенні
Джерело www.gessato.com

Особливості та структура скельного грунту

Скелястий тип грунту являє собою суцільний кам’яний масив, який відрізняється міцним зв’язком між його частинами. Є найбільш міцним типом ґрунту, плюс, він непучинистый. Скелястий грунт не пропускає воду і не стискається, тому фундамент можна будувати без побоювання усадки.

В скельні ґрунти можуть входити такі породи:

 • Граніт. Магматична порода, яка відрізняється максимальний рівнем міцності.
 • Піщаник. Уламкових гірська порода, яка являє собою дрібні зерна.
 • Вапняк. Уламкових порода, основним компонентом якої є карбонат кальцію. Відрізняються стійкістю до деформації і розмивання ґрунтовими водами.
 • Основною перевагою скельного грунту є висока міцність і водонепроникність, які пояснюються відсутністю в його складі піску і глини.

  Строительство частных домов на природных скальных грунтах
  Основна перевага скельного грунту – висока міцність і водонепроникність
  Джерело avatars.mds.yandex.net

  Яка переважно глибина залягання грунтових вод і на що це впливає

  Скельний тип ґрунту – суцільна тверда маса, яка є ідеальною основою для побудови споруд будь-якого типу. Ділянка саме з таким грунтом підбирають для побудови важких багатоповерхових будівель. Це пов’язано ще і з тим, що природні скельні грунти володіють водонепроникністю, тому такий показник, як глибина залягання ґрунтових вод, є несуттєвим при виборі оптимального типу фундаменту.

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Який переважно на такому грунті ухил грунту і на що це впливає

  Якщо вирівнювати ділянку для будівництва приватного будинку з іншими типами грунту реально, то проводити такі роботи з природними скельними ґрунтами може виявитися дуже дорогим заняттям. Цей момент треба враховувати, адже саме рельєф ділянки буде впливати на стиль і дизайн майбутньої споруди.

  Але якщо ділянка зі скельним грунтом з ухилом, то в цьому є і плюс, так як тут можна буде будувати будинок з цокольним поверхом, не побоюючись зсувів та інших подібних нюансів.

  Строительство частных домов на природных скальных грунтах
  Будинок на скельній ділянці з ухилом обійдеться дорожче, але результат виправдає ваші
  Джерело yandex.ua

  Якщо ухил невеликий і складає 3-5%, то підготовчі роботи по закладці фундаменту додатково включають в себе підсипку подушки з піску і гравію. При значних перепадах – від 15% такий варіант не підійде. В цьому випадку потрібно проводити більш складні роботи, наприклад, будівництво багатоярусних будинків, які розбиті на окремі горизонтальні майданчики, розміщені на горизонтальних поверхнях. При цьому краще всього використовувати ступінчастий фундамент.

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які спеціалізуються на ремонті фундаментів і будівництві парканів. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Який краще вибрати фундамент

  Будівництво приватного будинку на природних скельних грунтах можна виконувати з використанням різних видів фундаментів:


  • Заглиблений стрічковий фундамент.

  Така підстава краще всього використовувати на грунтах, які не повністю, а тільки частково є скельними. При заглибленому стрічковому фундаменті спочатку відбувається розробка грунту, яка включає в себе кнопку котловану і вирівнювання ділянки. Після чого закладається піщана подушка, яка накривається гідроізоляцією. Далі виконується опалубка, армування і заливка підстави.

  Такий тип фундаменту відрізняються міцністю і надійністю, але його використання можливе тільки в тому випадку, якщо грунт дозволяє заглибитися мінімум на 70 см, а у випадку з суцільними скельними ґрунтами буває дуже складно заглибитися більше, ніж на 50 див.

  Строительство частных домов на природных скальных грунтах
  Заглиблений стрічковий фундамент
  Джерело ast75.ru

  • Мелкозаглубленний стрічковий фундамент.

  Для такої підстави досить заглиблення стрічки лише на 30 см, а піщана подушка може взагалі не використовуватися. При рівному скельному грунті можна навіть відмовитися від використання армованого поясу.

  Строительство частных домов на природных скальных грунтах
  Використання піщаної подушки не обов’язково, але не забороняється
  Джерело sk-angara.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості природних дисперсних грунтів.

  • Плитний фундамент.

  Являє собою монолітне підставу з бетону з додатковим армуванням. Найбільш витратний за матеріалами і часу зведення тип фундаменту, який використовується рідко і тільки при гострій необхідності.

  Строительство частных домов на природных скальных грунтах
  Монолітний фундамент обходиться дорого, тому використовується рідко
  Джерело ar23.ru

  • Стовпчастий.

  Являє собою ряд стовпів, які заглиблені в ґрунт. Також є різновид такого фундаменту з ростверком. В цілому, така підстава є оптимальним рішенням по співвідношенню витрат матеріалів і часу. Але з-за своїх характеристик, застосування стовпчастого фундаменту дозволено тільки для легких госпбудівель.

  Строительство частных домов на природных скальных грунтах
  Стовпчастий фундамент застосуємо тільки для легких конструкцій
  Джерело rbumixbeton.ru

  При виборі оптимального типу фундаменту слід враховувати нахил ділянки, поверховість і інші характеристики споруди.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості природних мерзлих грунтів.

  Облаштування колодязів і свердловин на скельних грунтах

  Природні скельні грунти відрізняються високим показником міцності. Тому використовувати для обладнання свердловин і колодязів шнекове буріння недоцільно. Для твердих грунтів краще всього використовувати ударно-обертальне буріння, яке ґрунтується на занурення бура в грунт і одночасному вимиванні вибуреної породи.

  Відео опис

  Приклад буріння свердловини в скельному грунті дивіться у відеоролику:

  Наскільки просто буде облаштувати на такому грунті сад або проводити ландшафтні роботи

  Скельні ґрунти є найбільш надійною підставою для зведення приватного будинку. Але в процесі проведення ландшафтних робіт або висадження саду на такій ділянці можуть виникнути проблеми. Змінити ландшафт природного скельного грунту для відповідності його вимогам естетики вкрай складно із-за його високої міцності. До того ж такий грунт не є родючим, тому для посадки дерев, чагарників або газонної трави потрібно доставка на ділянку чорнозему або іншого грунту.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості техногенних ґрунтів.

  Коротко про головне

  Природний скельний грунт – це надійна основа для побудови будь-якого типу і поверховості.

  Так як у такого ґрунту підвищена міцність, то це ускладнює проведення будь-яких робіт. Особливо це актуально, якщо на ділянці є відчутний перепад висот.

  Скельний грунт непучинистый, тому фундамент можна використовувати будь-який.

  Чим більше кам’янистій є грунт, тим більш ускладнені будь-які ландшафтні роботи.

  Оцінок 0