Будівництво ставка на дачі, як вирити штучне водоймище на заміській ділянці з грунтовими водами

У цій статті ви дізнаєтеся про те, з яких етапів складається будівництво ставка на ділянці, які вимоги пред’являються до таких водойм, і які системи і пристрої потрібні для його нормального функціонування і очищення. А ще, якщо ви вирішили створити дану споруду у себе на дачі, вам буде корисна інформація про проектуванні ставків. Після прочитання статті, ви зможете замовити будівництво штучної водойми та всіх необхідних і установку систем, розуміючи, що тут і до чого.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Ставок – витончене прикраси дачної ділянки
Джерело pinterest.com

Що використовується для будівництва ставка

Для початку варто сказати, що викопати ставок на ділянці – це досить складна інженерна завдання, що вимагає залучення маси ресурсів та значних грошових витрат. Багато будівельних фірм пропонують своїм клієнтам даний вид послуг. Будівництво варто довірити фахівцям, які мають досвід у своїй справі і вже створювали подібні споруди. Менеджери розрахують для вас вартість робіт, базуючись на вимірюваннях і проектах інженерів. Це зводить ваша участь у зведенні до мінімуму. Але все-таки вам корисно буде знати, що ж потрібно для спорудження ставка на ділянці:

  • Обов’язкова вимога – наявність спеціальної землерийної техніки для того, щоб викопати ставок на ділянці, а також вантажних автомобілів для вивезення землі з будівельного майданчика. Розраховується кількість транспорту, виходячи з обсягу робіт, але навіть для того, щоб вирити невелику водойму, доведеться позбутися величезної маси ґрунту. Щоб приблизно зрозуміти, скільки тонн землі потрібно прибрати, можна підрахувати об’єм ставка і помножити його на щільність грунту у вашій місцевості.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Штучні водойми найчастіше риють за допомогою екскаваторів
Джерело pywrit.com

  • Ще потрібні будуть пристрої, які дозволять безперервно подавати у водойму чисту воду. Сюди відносяться фільтри, труби, крани, розподільні вузли та інші гидростроительные пристосування. Адже якщо не міняти воду і не очищати її регулярно, то ставок втратить свої якості, з’явиться неприємний запах і відтінок, а вся риба загине. Після цього, засипати або очистити таке «болото» буде вкрай проблематично.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Такі фільтри використовують для очищення води в невеликих ставках
Джерело postelushka.com

  • До того ж варто врахувати, що і на будівництво, і на зміст водойми в належному стані потрібні великі фінансові вкладення. Крім оплати праці та найму техніки, а також закупівлі всіх комунікацій, вам знадобиться постійно купувати хімію для ставка, корми для риб, якщо ви плануєте їх розводити, нові фільтри та ще багато витратних матеріалів.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Вам доведеться регулярно закуповувати подібні комплектуючі для свого ставка
Джерело intexpark.ru

Якщо ви будете впевнені в тому, що зможете забезпечити виконання всіх пунктів цього списку, то у вас обов’язково вийде побудувати ставок на своїй присадибній ділянці. Далі розглянемо всю технологію робіт по зведенню, а також ви дізнаєтеся про вимоги, що пред’являються до штучних водойм.

Яким вимогам повинен відповідати ставок

Ставок, який планується використовувати для розведення риби і купання, являє собою цілий комплекс складових, з’єднаних в одне складне технічне спорудження. До того, як почати його зведення, просто необхідно вирішити цілу низку питань, пов’язаних з його пристроєм.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Кожен елемент потрібно продумати ще на етапі проектування
Джерело yandex.ru

По-перше, обов’язково потрібно вибрати форму, площа і розташування водойми. В процесі проектування, настійно рекомендується проконсультуватися з фахівцем, якщо не довірити йому всю роботу за розрахунком, обмірковуванню й оптимізації. У будь-якому випадку завжди краще будувати ставки в місцях, де близько до поверхні розташовуються грунтові води. При наявності сухого ґрунту, роботи значно ускладнюються і вимагають додаткових вкладень.

По-друге, обов’язково ще до початку зведення потрібно продумати, як і звідки буде подаватися вода. Тут варто розрахувати довжину труб, кількість переходів та необхідний обсяг перекачування. Крім цього вам знадобиться насос або помпа, яка буде переганяти рідина.

По-третє, якщо планується розводити в ставку рибу, то обов’язково потрібно подбати про зимовальной ямі. Плюс водойма повинен мати кілька зон, що відрізняються за глибиною: мілководну, для прогріву води, глибоководну для зимівлі, зону водної рослинності і зону пляжу.

Часто будівництво штучної водойми на ділянці передбачає ще й наявність водної рослинності і різних декоративних елементів. Їх розташування, тип і розміри теж потрібно враховувати ще на етапі проектної діяльності.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Так можна декорувати ставок з допомогою водної та околоводной рослинності
Джерело idoom.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу розрахунку і реалізації ландшафтних проектів та водопостачання будь-якої складності. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Як малюється ескіз штучної водойми

Якщо ви не маєте досвіду в проектуванні ставків, то слідують звернутися до фахівців, щоб потім не довелося виправляти велика кількість допущених помилок. Будь-яка компанія, що займається штучними водоймами, надасть вам кілька варіантів ескізів на вибір.

Спочатку в трьох проекціях малюється котлован. Вид зверху має вказівку глибин і зон, але головна інформація, яка в ньому полягає – це форма водойми. Ще дві проекції показують ширину і довжину ставка, а також ухили і переходи глибин.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Правильний ескіз ставка має містити вказівку всіх параметрів, як на малюнку
Джерело soutsar.ru

Під час малювання ескізу для визначення розмірів котловану слід використовувати дані про властивості грунту в певній місцевості. Наприклад, піщане покриття не допускає наявності різких кутастих переходів, тому що вони дуже швидко обсипаються. У цьому випадку глибина змінюється плавно, а водне дзеркало має велику площу. Взагалі, у широкому доступі є спеціальні переліки, в яких вказуються оптимальні кути скосів для різних типів грунтів.

Далі малюється другий ескіз, який засвідчує наявність і розташування всіх декоративних елементів, дерев і водної рослинності. До нього не пред’являються особливі вимоги по точності і вказівкою глибин, адже завдання такого плану лише приблизно визначити зовнішній вигляд майбутнього водоймища.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Робота художника полягає у створенні дизайну ставка
Джерело liveinternet.ru

Системи і споруди для нормального функціонування ставка

Облаштування штучної водойми включає в себе покупку і установку великої кількості пристроїв, завдання яких забезпечити нормальну очищення і зміну води, її аерацію і перегонку.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Матеріали для очищення води

Якщо дача розташовується в районі легких ґрунтів, то будівництво штучної водойми на ділянці повинно включати в себе заходи щодо попередження фільтрації. Складність цього процесу найчастіше полягає у видаленні талої води, адже вона потрапляє в котлован, переливаючись через борти або проходячи через грунт. Тому бажано зміцнити всю внутрішню поверхню і припинити зіткнення води з грунтом. Це можна зробити, покривши поверхню ями глиняними екранами або ж спеціальною сумішшю з бетону з особливими добавками.

Але також в магазинах продаються і інші засоби для спорудження штучних водойм: Синтетичні мати з сухою глиною між шарами або гумова плівка теж відмінно справляються з завданням по охороні ставка від забруднень.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Найчастіше для будівництва використовується бетон
Джерело vremya-stroiki.net

У будь-якому випадку ваш ставок буде мати потребу в догляді. Будівництво водоймища на ділянці з використанням такої технології же запобігає занадто швидке його засмічення. Головний же плюс від покриття дна полягає у зведенні до мінімуму попадання у воду активних глинистих частинок з підземних джерел. Для повного ж припинення таких процесів, дно засипається гравійно-піщаною сумішшю або ж синтетичними фільтраційними засобами.

Пристрій аерації води

Якщо обмін води проводиться рідко або зовсім відсутня, то обов’язково використовувати аерацію ставка. Це процес збагачення води киснем з використанням технічних засобів. Один з варіантів такого насичення – це використання невеликого фонтану. Але потрібно відзначити, що стоїть даний спосіб досить дорого. Тому найчастіше використовуються насоси для аерації.

Відео опис

З пристроєм і особливостями застосування таких засобів для збагачення води киснем ви можете ознайомитися, подивившись цей відеоролик:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про влаштування водоспаду на дачі.

Споруди для водної підживлення ставка

Якщо водойма розташований поруч з річкою або струмком, то проблем із забезпеченням подачі води виникнути не повинно. Природні джерела можуть легко живити ставок на дачній ділянці, не втрачаючи при цьому своєї водності. У цьому випадку все, що потрібно для організації підживлення – це невелика гребля, затримуюча водний потік і скидає надлишок. На вході ж в ставок повинні бути решітки і фільтри, які не дадуть воді забруднюватися домішками з джерела. При розведенні риби аналогічні пристрої ставляться і на систему скидання, щоб вона не йшла разом з потоком.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Невелика гребля потрібна для підживлення ставка від природного джерела
Джерело pxhere.com

У разі живлення ставка, розташованого далеко від річок або джерел, доведеться простягати довгу і розгалужену мережу комунікацій від місця забору до штучного водоймища і в зворотному напрямку. Тому, якщо ви плануєте створити ставок там, де немає природних водних джерел, то краще ще раз обміркуйте своє рішення.

Велика увага завжди приділяється водосбросным споруд. Вони можуть складатися з сталевих і бетонних труб, діаметр яких вибирається з урахуванням найбільшого дебету водного потоку. Спуск води повинен проводитися регулярно, перед очищенням дна, інакше такі роботи будуть доставляти масу складнощів, а без цього домогтися чистоти води у водоймі просто неможливо. Водовідведення повинен бути ретельно продуманий, щоб не відбувалося підтоплення будівель.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Для системи скидання води краще придбати такі труби
Джерело kanaliza.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, який краще купити пластиковий садовий ставок.

Перед тим, як вирити ставок на ділянці, слід розрахувати його кратність водообміну. Це дуже важлива характеристика, що залежить від гідрологічних особливостей місцевості. Вона показує відношення об’єму води, що приходить ззовні і йде зі ставка. Чим більше площа, тим менше повинен бути цей показник. Щоб розрахувати його і вибрати відповідні параметри водойми, варто звернутися до фахівців.

Пристрої для очищення води без водообміну

Важливо завжди підтримувати чистоту водойми. Тоді ви зможете купатися і успішно розводити в ньому різні породи риб. Приділити увагу процесу очищення потрібно ще на етапі проектування. Вона може здійснюватися двома способами: з повним скиданням води і без водообміну. Крім цього, процедури по догляду за ставком включають в себе велику кількість заходів.

Відео опис

Якщо ви подивіться цей відеосюжет, то отримаєте масу корисних рад по очищенню і змістом ставка в належному стані.

Хотілося б зупинитися на очищенні води в ставку без скидання. За умови, що штучна водойма досить великий, порядок в ній може забезпечуватися завдяки своєчасній перегонці води через спеціальні прилади, які називаються фільтрами, і завдяки корисному впливу мікроорганізмів. Фільтри бувають різними:

  • Механічні найбільш поширені із-за простоти конструкції і невисокої вартості Більшість таких приладів очищає воду від різних типів забруднень. Принцип дії полягає в затриманні зайвих домішок щебенем і різними фракціями піску.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Такі пристрої для фільтрування вкопуються в землю і маскуються декоративними елементами
Джерело zookorobok.com.ua

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про басейн на дачній ділянці.

  • Хімічні фільтри потрібні для поглинання шкідливих для водойми сполук. Облаштування природного ставка на ділянці обов’язково вимагає застосування таких приладів, тому що в річках і струмках завжди є небажані домішки. Хімічний фільтр також може бути доповнений спеціальними пристроями для аерації.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Пристрій, який може убезпечити ваш водойму від шкідливих хімічних елементів
Джерело ua.bizorg.su

  • З метою очищення води використовуються ще й кошти для стерилізації. Такі агрегати опромінюють воду ультрафіолетовим випромінюванням, убивчим для будь-яких бактерій. Але якщо у водоймі є риба, то використовувати такий апарат можна лише при виявленні небезпечних хвороботворних мікроорганізмів.

Строительство пруда на даче, как вырыть искусственный водоём на загородном участке с грунтовыми водами

Прилад для боротьби з шкідливими бактеріями з допомогою УФ променів
Джерело oase-technik.de

Існує ще і мікробіологічний метод очищення ставків. Полягає він у навмисному заселенні водойми бактеріями, що прискорюють процес розпаду органічних сполук.

Відео опис

Відеосюжет про пристрої простої системи фільтрації води в ставку

Якщо ж тривалий час ігнорувати необхідність в очищенні, то водойма може дійти до такого стану, при якому привести його в порядок буде просто неможливо.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будинок з білого кедра — «вікно на озеро».

Висновок

Дуже добре мати на своїй дачній ділянці великий і чистий ставок. Таке доповнення дозволить вам знайти притулок у воді від спеки літнім днем, а ввечері посидіти на березі з вудкою і насолодитися тишею. Плюс полягає ще й у тому, що у вас на столі завжди буде свіжа риба. Крім того, штучний водойма – це розкішне прикраса для будь-якого двору. Дані достоїнства з лишком окуплять всі труднощі, пов’язані із створенням ставка на своїй дачній ділянці, які описані в цій статті.

Оцінок 0