Будинок за мільйон рублів під ключ в Москві: як побудувати, проекти, стратегії економії

Зараз можна зустріти досить багато оголошень від будівельних компаній, що пропонують відбудувати будинок під ключ всього за мільйон рублів. Частина з них це, на жаль, відвертий обман, так як «під ключ» вам зведуть тільки коробку будинку, а все інше це за окрему плату. Але інша частина – це все-таки реальні пропозиції. Давайте розберемося, як можна побудувати будинок за мільйон, яким він може бути і які стратегії економії вийде застосовувати при будівництві.

Дом за миллион рублей под ключ в Москве: как построить, проекты, стратегии экономии

Що ховається за такою щедрою пропозицією Джерело kolomnamaster.ru

«Чорна» і «біла» стратегії економії

Як би банально це не звучало, але все на світі має свою ціну, і завжди є певні межі, які не вийде перетнути. Наприклад, нехай навіть у спортивних змаганнях ставляться нові рекорди, але бігати зі швидкістю звуку у людини навряд чи вийде – ну хіба що коли-небудь стануть реальністю мрії фантастів про телепортацію. Те ж саме можна сказати і про будівництві:

Є певна ціна матеріалів і вартість робіт, нижче якої опускатися просто безглуздо.

Звідси однозначний висновок – заощадити вийде або на матеріалах і дотриманні технології (що зробить будинок як мінімум некомфортним для проживання), або економія буде «легальної» — грунтується на зменшенні витрат за рахунок видалення непотрібних елементів і максимального спрощення всього іншого.

Будинок за мільйон: яким він може бути

Правильне будівництво будь-якого будинку проводиться в кілька етапів. В першу чергу підбирається земельну ділянку та складається проект. Далі на підставі проекту розробляється фундамент, зводяться стіни і дах, виконується розведення інженерних комунікацій, проводяться оздоблювальні роботи.

Дом за миллион рублей под ключ в Москве: как построить, проекты, стратегии экономии

Етапи будівництва будинку Джерело travelerscoffee.ru

Тепер, коли ми розділили загальне будівництво будинку на кілька частин, можна зрозуміти, на чому вийде заощадити, і побудувати будинок за мільйон рублі.

Підбираємо земельну ділянку

Навіть якщо ви знайшли відмінний ділянку, який здавалося б, повністю влаштовує по розташуванню, підведених комунікацій та іншим моментам, треба оцінити його з точки зору подальшої економії:

 • Якість грунту. Це найголовніше, що може вплинути на вартість будинку, так як для деяких типів грунтів підходить не всякий фундамент. Якість ґрунту визначається виключно геологічної експертизою. Варто її проведення недорого, але у вас на руках будуть вичерпні дані, спираючись на які фахівці зможуть розрахувати фундамент і визначити оптимальне місце для будинку на ділянці.

 • Під’їзні шляхи. Зазвичай економні проекти будуються без застосування важкої техніки, але в будь-якому випадку треба буде доставляти на ділянку будматеріали.

 • Вартість підключення до газової магістралі, електрики, водопостачання. У деяких випадках може виявитися, що, наприклад, водопровід вели складчину, а попередній власник ділянки в роботах не брав участь, і тепер підключення коштуватиме пристойних грошей.

Дом за миллион рублей под ключ в Москве: как построить, проекты, стратегии экономии

Оцінювати ділянку треба не тільки за його красі Джерело fgsplav.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків до 60 квадратних метрів від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Яким буде проект будинку

Будь-які архітектурні вишукування ведуть до подорожчання проекту. Щоб отримати економний проект будинку за мільйон, доведеться відмовитися від еркерів і різнопланової архітектури. Також треба пам’ятати, що додаткових грошей коштує внутрішня несуча стіна. Як підсумок, доведеться зупинитися на плануванні будинків 6х6 або 6х8 – стандартних «коробках». Втім, затишок будинку не залежить від його розмірів, а без внутрішніх несучих стін планування може бути будь-якою.

Якщо ви звертаєтеся в пристойну будівельну компанію, то при замовленні будівництва «під ключ», проект будинку вам зроблять безкоштовно. Це ще один спосіб «білої» економії – будинок зводиться не навмання, а значить, в майбутньому виключені неприємності зі зміщенням ґрунтів і їм подібні.

Вибираємо фундамент

Попередньо тут можна сказати тільки те, що самий економний варіант – це пальово-гвинтовий фундамент. Але зазвичай така підстава роблять для каркасних або інших дерев’яних будинків – для будівель з газобетону або цегли доведеться класти або стрічковий монолітний фундамент. Який з фундаментів вибрати, заздалегідь сказати неможливо – все залежить від типу грунту на ділянці і вибраного матеріалу для будівництва будинку.

Дом за миллион рублей под ключ в Москве: как построить, проекты, стратегии экономии

Пальово-гвинтовий фундамент Джерело diasgroup.ru

За пальово-гвинтовому основи також треба зазначити, що іноді заради економії збільшують відстань між опорами на свайне поле – замість 2 метрів роблять 2,5-3. Дійсно, є певний відсоток будівель, в яких палі розташовані на такій відстані і вони вже досить довго стоять. Але саме про такі будинки знято багато відеороликів. в яких показано, як підлога може трохи «гуляти», коли за нього ходиш. Тому, цей вид економії дуже сумнівний – кожен користується ним на свій страх і ризик.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Вибираємо технологію будівництва

Технологій будівництва налічується кілька десятків, але щоб побудувати будинок за мільйон рублів під ключ, підходять далеко не всі.

Відразу треба розвіяти міф – цегляний будинок за мільйон побудувати не можна.

Цегла-це досить важкий матеріал – навіть якщо на ділянці ідеальні умови, щоб покласти мелкозаглубленний фундамент, то і найменший будинок 6х6 обійдеться дорожче. Якщо зустрічаються інші пропозиції, значить на якомусь з етапів порушується технологія чи йдеться тільки про зведення «коробки».

Дом за миллион рублей под ключ в Москве: как построить, проекты, стратегии экономии

Цегляний будинок за мільйон – деякі навіть намагаються заробляти на інтерес до цього питання Джерело lestorg32.ru

Наступний варіант – піноблоки або газобетон. Це досить схожі між собою матеріали – вартість їх менше, ніж у цегли, а вага і досить великі розміри блоків роблять трудовитрати при монтажі нижче. Основний момент, на який треба звертати увагу – оздоблення. Якщо у пінобетону просто непрезентабельний вигляд, то для будинку з газобетону обов’язково треба влаштовувати вентильований фасад. Але вийде чи ні збудувати будинок з газобетону за мільйон рублів, залежить в першу чергу від фундаменту і розмірів споруди – якщо це буде маленький будиночок типового проекту 6х6, то така ймовірність є.

Але найчастіше при бажанні побудувати будинок за 1000000 рублів під ключ все-таки обирають одну з технологій каркасного домобудівництва, наприклад, СІП-панелі або будинку з бруса. Сенс технології в тому, що на заводі виготовляються деталі будинку, а на будмайданчику вони просто збираються як конструктор. Окремий плюс – це терміни. В деяких випадках можна повністю закінчити всі роботи за кілька днів – максимум за пару тижнів.

Форма даху і матеріал покрівлі

Тут працює той же принцип, що і для проекту – чим простіше, тим дешевше. Якщо орієнтуватися тільки на експлуатаційні характеристики і прибрати всі прикрашення, то оптимальним варіантом була і залишається двосхилий дах.

Дом за миллион рублей под ключ в Москве: как построить, проекты, стратегии экономии

Під двоскатним дахом можна облаштувати мансарду Джерело expertbrusa.ru

У деяких випадках розглядають варіант плоскої покрівлі, і на перший погляд може здатися, що вона дешевша. Але треба враховувати, що економ-варіант тут – це руберойд, який років через п’ять почне протікати і потребує заміни.

Оптимальним матеріалом покрівлі найчастіше є сучасна бітумна черепиця. Основний її недолік – високі вимоги до кваліфікації покрівельника – в іншому випадку, через якийсь час можуть початися протікання. Але при замовленні будівництва «під ключ» це турбота будівельної компанії.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дизайн двору приватного будинку.

Інженерні комунікації

Головним чином сюди відносяться електрика, водопостачання і каналізація. Правил для економії тут усього два:

 • Всі роботи повинні проводити кваліфіковані фахівці. Треба пам’ятати, що неякісний монтаж може призвести не тільки до переробки робіт, але і спровокувати аварійну ситуацію.

 • Ціна матеріалів і комплектуючих знаходяться в прямій залежності від їх якості. Якщо заощадити тут і зараз, то висока ймовірність, що скоро знадобиться ремонт, і будинок за мільйон виллється в «копійку».

 • Висновок тут тільки один – заощадити на інженерних комунікаціях можна головним чином на встановлення автоматики.

  Дом за миллион рублей под ключ в Москве: как построить, проекты, стратегии экономии

  Треба продумати всі види підключень Джерело emupauto.ru

  Оздоблювальні роботи

  Не знадобляться оздоблювальні роботи тільки в одному випадку – якщо будинок будується з клеєного бруса. У всіх інших випадках у кошторис повинна бути закладена оздоблення сайдингом або вентильований фасад. Навіть будинок із звичайного бруса природної або камерної сушки бажано утеплити. І в результаті вийде, мінімум, будинок за 1500000 рублів під ключ.

  В цілому, особливої різниці в способах обробки немає, можна оцінювати їх по вартості матеріалів та робіт, щоб не виходити за межі кошторису.

  Відео опис

  У відеоролику дивіться приклад розрахунку наскільки реально побудувати будинок з цегли за мільйон:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про збірні будинки.

  Будувати чи не будувати

  Без аналізу ділянки складно однозначно сказати, вийде чи ні вкладеться в запланований кошторис. Ви можете повністю розрахувати, наприклад, як побудувати будинок за мільйон рублів з піноблоків, але не врахувати деяких нюансів, які призведуть до суттєвого подорожчання всієї будови.

  Якщо брати в загальному, то по співвідношенню ціна і якість краще всього вибрати будинок з СИП панелей – ця технологія дозволяє швидко і відносно недорого побудувати повноцінний будинок, а закупити для будівництва доведеться тільки 5 видів матеріалів, що дозволяє досить точно заздалегідь розрахувати всю кошторис.

  Але при цьому треба пам’ятати
  головне – все має свою ціну. Якщо задатися метою, то будинок за мільйон побудувати
  можна. Ось тільки які будуть його розміри і якість – це зовсім інший
  питання.

  Оцінок 0