Буріння свердловин під воду: технології, способи

 
 Бурение скважин под воду: технологии, способы

Буріння під воду може проводитися різними способами, які мають відмінності один за типом буров, причому кожен з варіантів вимагає великих зусиль і є трудомістким процесом, з цієї причини найкращим способом буріння свердловин під воду буде використання бурової установки.

Технології, що застосовуються в бурінні свердловин під воду

1. Шнекове буріння свердловин під воду
Цей вид технології буріння є найпоширенішим, що пов’язано із зручністю процесу буріння свердловини під воду. Шнек виглядає як великий шуруп, а по суті це спіраль, приварена на трубу, яка при обертанні виводить вибурену породу на поверхню.
Здійснювати буріння на воду за допомогою шнека слід тільки в місцях м’якого або середнього по твердості грунту, і ні в якому разі не слід бурити шнеком в місцях, де зустрічаються скелясті пласти (породи).
Буріння шнеком можна здійснити як електричним, так і ручним приводом, однак при ручному бурінні під воду тривалість операції буде налічувати тижні, а при електричному приводі, свердловину, де переважає піщані породи можна закінчити за 1 -2 дні роботи.
Під час буріння шнеком природно доведеться нарощувати довжину бурової колони, і в даному випадку для нарощування будуть використані додаткові штанги.

2. Колонкове буріння свердловини під воду
Колонкове буріння здійснюється за рахунок вибірки породи тільки з країв колони, в той час як підйом пробуреної породи буде проводитися внаслідок нагнітання тиску водяним насосом.
Цей спосіб буріння свердловини під воду обмежується тільки м’якими ґрунтами, проте сьогодні можна придбати установку, оснащену алмазним долотом (наконечником) для колонкового буріння.

3. Ударно-канатний спосіб буріння під воду
Цей спосіб грунтується на ударній технології, коли колона, підвішена до верху, падає на грунт і внаслідок тиску власної ваги вдавлює його в стінки свердловини, а не виводить його на поверхню.
В ударно-канатному бурінні слід застосовувати трос, довжина якого значно перевищує довжину наміченої свердловини, що б бурова колона, не залишилася в свердловині.

4. Ударно-обертальне буріння
Даний вид технології будівництва свердловин під воду ґрунтується на зануренні бура в грунт і одночасно з цим вимиванні вибуреної породи на поверхню за рахунок подачі достатнього тиску у свердловину.
Ударно-обертальне буріння не слід намагатися відтворити в домашніх умовах, і якщо буріння потрібно робити саме цим способом слід звернутися до контори, що надають дану послугу.

Спосіб буріння за допомогою триноги

Для того, що б провести роботи по бурінню свердловини завглибшки понад 10 метрів, будь-яким з описаних способів знадобиться установка – тринога, а для ударної технології буріння без триноги взагалі неможливо виконати роботу.
Триногу для самостійного буріння можна спорудити і своїми руками, а можна купити вже готові рішення, які можуть розбиратися і збиратися в будь-який момент.
Для виготовлення триноги для буріння свердловини своїми руками слід взяти три труби довжиною від 3 метрів, верхні кінці труб з’єднати, а нижні зміцнити в землі на рівному видаленні.
Після спорудження триноги потрібно закріпити електропривод, яким будуть проводитися операції по спуску і підйому колони, а трос для роботи слід використовувати довжиною більше наміченої глибини свердловини.
Буріння глибоких свердловин під воду
У тих місцях, де водоносний шар знаходиться на великій глибині, варто задуматися про роторному бурінні за допомогою бурової установки на базі вантажних авто.
Роторне буріння в даному випадку буде проводитися аналогічно буріння свердловин на нафту і газ, у яких застосовуються напрямні, обсадні та експлуатаційні колони, але варто зауважити, що цей спосіб найбільш дорогий.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні