Цегляна кладка своїми руками

Турбота про сім’ї, що виражається в споруді або перебудови будинку, вимагає від господаря певних навичок. Цегляна кладка — це те, з чим рано чи пізно доводиться стикатися більшості чоловіків. Тому, якщо у вас виникла необхідність попрацювати з цеглою і розчином, але ви не маєте уявлення, як це робити, то саме час дізнатися, як класти цегляну стіну.

Кирпичная кладка своими руками Кирпичная кладка своими руками Кирпичная кладка своими руками Обов’язково робіть перев’язку цегли

Якщо ж у вас є окремо пісок і цемент, то потрібно буде самому підібрати пропорцію. На одну частину цементу у вас вийде приблизно 4-6 частин піску. Щоб суміш вийшла ще і пластичною, можна додати в неї глину або вапно. Води візьміть приблизно половину частки, але не лийте всю відразу. В залежності від того, яка густина у вас вийшла, ви завжди зможете додати ще.

Всі компоненти повинні бути розподілені рівномірно, а сама суміш повинна бути досить щільною, щоб вона прилипала до цеглин і не сповзала вниз зі швів. Можна розмішати розчин з допомогою кельми, якщо ви робите його трохи. Якщо ви вирішили заготовити відразу кілька відер суміші, то візьміть лопату. Тут вам доведеться трохи попотіти, оскільки вимішування цементного розчину — не легке заняття. Навіть при використанні бетономішалки навантажувати і розвантажувати вміст досить важко в плані фізичних навантажень.

Хід робіт

Якщо ви новачок і ще не знаєте, як класти стіну з цегли, то у вас, можливо, виникнуть труднощі з дотриманням вертикальних і горизонтальних рівнів кладки. Але це не біда. Просто не поспішайте і робіть все гранично точно, перевіряючи себе.

Будуємо стіну

 • Для початку встановіть схил. Це робиться для того, щоб кожен раз не брати в руки рівень. Візьміть шнур або волосінь і підв’яжіть до однієї сторони грузик, наприклад, великий цвях. Інший кінець прив’яжіть до чого-небудь вище так, щоб шнур збігався з початком кладки. Таким чином, шнур буде вказувати вам бічну грань, за якою треба рівняти кожен новий ряд цеглин.
 • Перед тим як класти перший ряд, покладіть розчин на підлогу і рівномірно розподіліть його так, щоб вийшов шар товщиною приблизно 8-15 мм
 • Укладіть ряд цеглин. Шви між ними заповнені цементом, також повинні мати товщину 8-15 мм Найкраще робити їх максимально щільними і не залишати порожніх місць всередині швів.
 • Звіртеся з рівнем. У вас повинна вийти горизонталь. Якщо її немає, то обов’язково підрівняйте цеглини. Запам’ятайте, якщо перший ряд вийде кривим, всі інші теж вийдуть нерівними.
 • Тепер замість рівня можна використовувати шнур з двома цвяхами на кінцях. Кладіть крайні цеглини в ряду, а на них покладіть цвяхи та придавіть іншими цеглою. Шнур повинен бути натягнутий! Таким чином, ви будете бачити, за яким рівнем треба класти поточний ряд. Звичайно, є й інші пристосування для установки горизонтального рівня. Їх ви можете придбати в будівельному магазині.
 • Продовжуйте класти один ряд за іншим, поки не вибудуєте стіну повністю.
 • Як зробити кути?

  Якщо у вашій кладці повинні бути кути, то викладіть їх першими. Вони викладаються відразу в кілька рядів і по мірі зростання стіни кути також ростуть у висоту. Вони повинні бути максимально рівними, тому що від цього залежить відповідність всієї стіни рівнями горизонталі і вертикалі.

  Кирпичная кладка своими руками Кирпичная кладка своими руками Якщо у вашій кладці повинні бути кути, то викладіть їх першими

  Для того щоб кути стін були абсолютно рівними, будівельники часто використовують порядовку. Це спеціальне пристосування, яке варто застосовувати після того, як ви звірилися з будівельним рівнем.

  Перев’язка цегли

  Обов’язково робіть перев’язку цеглин. Це посилить конструкцію, зробить її монолітною і не дозволить їй розсипатися при пошкодженні розчину в якомусь місці. Якщо ж виконати кладку з співпадаючими по вертикалі швами, то її надійність буде значно нижчою. Навантаження в цьому випадку буде розподілятися нерівномірно, і в результаті стіна може обрушитися.

  Перев’язка означає викладення кожного наступного ряду таким чином, щоб шви не співпадали з попереднім. Є багато варіантів перев’язки, що відрізняються один від одного малюнком кладки:

  • ложкова;
  • декоративна ложкова (називається стільниковий або відкрита);
  • фламандська;
  • фламандська садова стінова;
  • англійська;
  • англійська садова стінова.

  Як посилити стіну?

  Якщо ваша стіна має велику довжину, то бажано вставити у неї проміжні опорні стовпи. Для високої стіни рекомендуються кутові опорні стовпи.

  Не забувайте про те, що через кожні 3-5 рядів цегли необхідно класти армуючу сітку. Також для армування використовують металеві прути, які лягають в розчинні шви.

  Поради

  Якщо ви не знаєте, як класти стіну з цеглини для облицювання стіни, то можете робити це за типом звичайної кладки. Результат буде цілком прийнятним, а стіна надійною.

  При покупці будівельних блоків, враховуйте, що вони іноді б’ються, а тому необхідно придбати на 10% більше, ніж ви плануєте витратити.

  Перед початком робіт і закупівлею розрахуйте кількість блоків, використовуючи довжину, висоту і ширину стіни. Середній розмір цегли становить 250х120х60 мм.

  Кирпичная кладка своими руками Кирпичная кладка своими руками В процесі кладки занурюйте кожна цеглина у воду перед тим, як покласти його на розчин

  Перед намазуванням розчину викладіть цеглини в ряд, і ви побачите можливі похибки у своїх розрахунках.

  В процесі кладки занурюйте кожна цеглина у воду перед тим, як покласти його на розчин. Це посилить адгезію і виключить тріщини при висиханні суміші.

  Обштукатурювання стіни також дає додаткову міцність. Але головне, у чому ви повинні переконатися перед початком робіт, це цілісність фундаменту. Якщо він має тріщини, то у відповідних місцях з’являться тріщини і в стіні, як би сильно ви її укріпили. Фундамент у цьому випадку потрібно ремонтувати в першу чергу і тільки потім зводити стіни.

  Якщо ви плануєте оштукатуривать стіни, то краще не доводити розчин до граней цегли або прибрати зайве до висихання. Таким чином, у вас вийдуть западини в місцях швів, в яких відмінно закріпиться штукатурка.

  Якщо ви любитель у справі цегляної кладки, то не поспішайте. Робіть кожен крок, ретельно обдумуючи його, і у вас все вийде. У будь-якому випадку розчин сохне довго, і тому при виявленні помилки ви зможете її виправити.