Цементу М500 в будівельній сфері

 
 Цемента М500 в строительной сфере

Цемент М500 – найпопулярніший вид будматеріалів, без якого неможливо виконувати певні роботи. Він є важливою складовою бетону. За рахунок наявності цементу вдається досягти довговічності. Такий бетон не буде боятися впливу високої вологості, перепадів температури.

Характеристики

Цемент М500 володіє такими властивостями:

 • високий показник міцності на стиск, що досягає позначки 59,9 Мпа;
 • прекрасні водовідштовхувальні властивості;
 • стійкість до низьких температур;
 • високий показник міцності на вигин;
 • час висихання варіюється 45 хв – 10 год, все залежить від області застосування;
 • щільність цього цементу 3200 кг/м3.

З урахуванням цих властивостей підвищується і вартість бетону. Але потрібно враховувати, що М500 відрізняється зниженою сульфатостійкого, що впливає на застосування. Краще відмовитися від цього цементу в тих місцях, де залягання мінералізованих вод досить високий. Для таки випадків краще вибрати М400, де відсутні добавки.

Застосування в будівництві

Такий вид цементу ідеально підходить для будівництва, де важливий підвищений рівень міцності. В результаті конструкції витримують великі навантаження. Така марка цементу, що швидко твердіє. Не дивно, що його радять використовувати в багатьох аварійно-ремонтних роботах.

Найчастіше цемент м500 в росцемент використовують під час зведення монолітного фундаменту, мурування плит та колон. Можна використовувати цемент і без добавок, який має маркування ДО. На його основі будь-якого створюють кладочні, штукатурні розчини, де відсутні високі вимоги до міцності. Якщо регулювати вміст цементу, можна створювати суміші з різними властивостями.

Маркування та її особливості

Якщо подивитися раніше існуючі вимоги ГОСТ, можна отримати одні позначення, які відрізняються від нових. Маркування багато в чому залежить від показника міцності. Простий цемент з властивістю 500 кГс/см2, має позначення М500. З аналогічними характеристиками портландцемент випускається під значенням ПЦ М500.

Діють нові стандарти. За його вимогам випускається ЦЕМ I 42,5 і ЦЕМ II/А 42,5. Стає зрозуміло, що один продукт має різне позначення. На вартість ці назви не впливають.

Важливо! Евромаркировка не говорить про те, що сам цемент випускали згідно з євростандартами. Таку особливість потрібно враховувати під час придбання.

Маркування вказує ще наявність мінеральних добавок. Буква «Д» підтверджує присутність розмеленого доменного шлаку. Зазначений відсоток показує число, що стоїть поруч із буквою. На таке позначення потрібно обов’язково звертати увагу.

Відмінності Д20 і ДО

Між ними існує величезна різниця, що виражається не тільки в самому складі. Відмінності є в області використання, властивості. Це потрібно враховувати під час вибору цементу. Для виготовлення використовується ДО чистий клінкер, де є мінімальна кількість гіпсу. В результаті цемент швидко схоплюється. З нього створюють бетон, який відрізняється довговічністю. Він підійде для водонепроникних ж/б конструкцій, які здатні витримувати великі морози. Вироби можна буде використовувати в умовах високої вологості, так як не піддаються корозії. М500 Д0 використовують приватні забудовники. Підходить він для спорудження мостів, різних покриттів на аеродромах, опор ЛЕП.

Цемент Д20 містить мінеральні добавки, які дозволяють швидше схоплюватися розчину. Клінкер приблизно до 80 %, що дозволяє знизити ціну будматеріалів. На міцність це не впливає. Всі інші характеристики будуть трохи нижче, ніж у ДО, тому цю марку часто називають перехідною. Цемент часто відіграє роль в’яжучого компонента в ремонтних чи будівельних роботах. Його можна використовувати для фасадних штукатурок, сучасних наливних підлог.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні