Час будівництва будинку — скільки потрібно часу, щоб побудувати будинок

Час – гроші, і з цим ніхто не сперечається. Чим швидше буде побудований будинок, тим менше грошей витратиться як на знімання житла господарям, так і на утримання найманих робітників, так і на бензин, щоб їздити і перевіряти якість робіт. У століття високих швидкостей ніхто не готовий роками чекати можливості в’їхати в своє житло, і ринок пропонує велику кількість варіантів швидкомонтованих будинків. Так давайте розберемося, скільки часу займає малоповерхове будівництво в наші дні.

Время строительства дома - сколько нужно времени, чтобы построить дом

Невеликий будинок з оригінальною обробкою Джерело karkassdom.com

Що впливає на термін будівництва

У одних на зведення житла йде року три і навіть більше, а в інших – всього лише один сезон. Кажуть, що терміни будівництва будинку залежать від його розмірів і від наявності у господаря всієї необхідної грошової суми, і ми з цим згодні. Збирати непросто, а брати кредит страшно, особливо коли є загроза звільнення з роботи, от і зводять будинок виходячи з наявних коштів. Такий варіант будівництва – самий тривалий і витратний, адже, крім безпосередньо зупинення робіт, незавершений будинок треба консервувати, наприклад, на час зими або періоду дощів, що вимагає додаткових витрат. Але залишимо поки ці тонкощі осторонь і спробуємо розібратися, скільки часу займає будівництво будинку, якщо припустити, що проблем з фінансами немає.

Відео опис

Приклад реалізації проекту каркасного будинку 120 м2 за 3 місяці, дивіться у відео:

Слід враховувати, що багато в чому це залежить від технології зведення або будівельного матеріалу. Наприклад, час будівництва будинку з бруса буде менше, ніж будівництво з цегли або блоків, але більше, ніж при виборі для будівництва СІП-панелей. Саме технології і матеріали накладають свої обмеження на час усадки або остаточного висихання, на вибір найкращого часу для будівництва, на тип фундаменту і на те скільки потрібно грошей, щоб побудувати будинок. Розглянемо деякі найбільш популярні технології.

Обрана технологія

Скільки часу займає будівництво будинку в залежності від використовуваної технології зведення будівельних матеріалів:

Технологія будівництва
або будівельний матеріал

Час зведення

Час усадки

Усадка

Тип
фундаменту

Можна
будувати
взимку?

Вартість

Клеєний брус

2-3 місяці

немає

1-2%

легкий

так

висока

Подвійний брус

1-2 місяці

1 місяць

1-2%

легкий

так

середня

Профільований
брус

1-2 місяці

6 місяців

3,5-10%

легкий

так

нижче
середнього

Колода ручного
рубки

3-4 місяці

6 місяців

10-12%

легкий

так

дуже
висока

Оциліндрована
колода

2-3 тижні

6 місяців

6-12%

легкий

так

середня

СІП-панелі

1 тиждень

немає

немає

полегшений

так

мала

Каркасні будинки

1-3 місяці

немає

1-2%

полегшений

так

мала

ЛСТК

24 тижні

немає

немає

полегшений

так

середня

Модульні будинки

2-4 дня

немає

немає

полегшений

так

середня

Арболіт

2-3 місяці

немає

немає

полегшений

немає

середня

Залізобетонні
блоки

1 тиждень

немає

немає

важкий

так

середня

Цегла

4-5 місяців

3-10 днів

немає

важкий

немає

висока

Газобетонні блоки

2-3 місяці

немає

немає

важкий

немає

середня

Фундамент

Пояснення про типи фундаменту:

 • легкий – мелкозаглубленний стрічковий (заглиблена сантиметрів на тридцять у грунт бетонна смуга, що проходить по периметру будівлі і під його несучими стінами);
 • полегшений – стовпчастий, пальовий (виконаний у вигляді забитих у землю стовпів або паль, зверху об’єднаних залізним або бетонних каркасом) або мелкозаглубленний стрічковий;
 • важкий – сильнозаглубленный фундамент (підстава, укладання якого виробляється на глибині нижче рівня промерзання грунту в зимовий час).

Время строительства дома - сколько нужно времени, чтобы построить дом

Оригінальна будова за типом «шале» Джерело multilisting.su

Відзначимо, що якщо, приміром, цегляному будинку потрібно важкий фундамент, а каркасному – полегшений, це не означає, ніби господар не має права вибрати для каркасного будови легкий або навіть важкий фундамент – все залежить від його бажання. Але при облаштуванні важкого фундаменту слід пам’ятати, що 100%-ву міцність він набирає лише на 28-й день, і це при температурі близько 200° С і відносній вологості 90-100%.

Окремі елементи будинку

На зведення даху потрібно приблизно місяць, на установку вікон і проведення комунікацій – ще місяць, на обробку усередині і зовні будинку – 4-5 місяців. Загальні терміни робіт можна скоротити, якщо робити кілька справ одночасно, наприклад зводити дах і проводити комунікації. Деякі технології будівництва стін, такі як використання оциліндрованої колоди або клеєного бруса, не вимагають ні внутрішньої, ні зовнішньої обробки, і це також дає виграш у часі.

Время строительства дома - сколько нужно времени, чтобы построить дом

Будинок з оригінальним фасадом Джерело m.yukle.mobi

Що ще може вплинути на терміни будівництва будинку

Однак, варто мати на увазі, що в таблиці вказано за скільки можна побудувати будинок при ідеальних умовах, але ж, життя може вносити свої корективи в процес зведення будівлі, і найбільш часті з них:

 • Затягування термінів затвердження проектів на будинок, газ, електрика.
 • Затримка поставок будматеріалів – особливо часто це трапляється в розпал будівельного сезону; подорожчання будматеріалів – це може збільшити витрати і, якщо бюджет був зверстаний впритул, зовсім зупинити процес будівництва.
 • Недостатня оперативність роботи виконавців – тоді закінчення одного процесу може накластися на початок наступного: наприклад, одна бригада ще не добудувала стіни, а інша вже приїхала встановлювати дах.
 • Несвоєчасність подання спецтехніки, наприклад екскаватора або автокрана.
 • Відео опис

  Поговоримо про варіанти вибору способу (будувати самому, найняти бригаду чи будівельну компанію) будівництва будинку — у наступному відео:

  Як прискорити процес будівництва

  Ну і наостанок хотілося б сказати про те, що можна зробити, щоб прискорити процес будівництва:

  • заздалегідь продумати і прорахувати графік і бюджет робіт;
  • затвердити всі необхідні проекти по комунікаціях;
  • використовувати типовий проект – будинок зводиться швидше за відпрацьованою схемою;
  • вибирати технології, які не вимагають тривалої усадки;
  • укладати договір з добре зарекомендувала себе на ринку будівельною компанією.

  Відео опис

  Ще одне пізнавальне відео:

  Висновок

  Звичайно, будівництво — процес складний, і передбачити всі практично неможливо, однак, якщо грунтовно підготується до зведення заміського будинку, то будинок можна побудувати в мінімальний термін.

  Оцінок 0