Чи потрібно згоду подружжя на купівлю земельної ділянки

Придбання будь-якого об’єкта нерухомості повинна попередньо погоджуватися з дружиною (чоловіком), оскільки така покупка вимагає серйозних фінансових витрат. Чи потрібно згоду подружжя на купівлю земельної ділянки, питання на яке не можна відповісти однозначно. Згідно з існуючим законодавством, при розділі купленої після весілля власності обом членам подружжя дістається по 50 % від спільного майна. Вважається, що оскільки майнові інтереси другої сторони не будуть ущемлені при розлученні, схвалення подружжя на купівлю землі не потрібно. Розбираємося, чи так це насправді.

Нужно ли согласие супруга на покупку земельного участка

Згода другої половинки на покупку потрібно не завжди

Чи потрібно дозвіл від чоловіка (дружини) на придбання землі

Ще 6 років тому для проведення будь-якої операції з нерухомістю, купівлею або продажем було потрібно згода чоловіка (дружини). Після зміни законів, (ФЗ № 302 від 30.12.2012 р.), що регулюють цю сферу цивільного права, письмове підтвердження на проведення угоди від дружини (чоловіка) тепер не потрібно.

Придбане в шлюбі майно вважається спільним, не залежно, на чиє ім’я воно зареєстровано, і хто з сімейної пари оплачував покупку. Єдиний випадок, коли придбане в шлюбі майно може належати лише дружині чи чоловікові, якщо до офіційної реєстрації відносин було укладено шлюбний договір, який передбачає інші форми поділу спільно нажитого добра. Коли у сімейної пари є такий документ, дозвіл на придбання земельної ділянки, житла від другого чоловіка не потрібно.

У 2019 році ніяких змін у цій галузі права не передбачається. Договір на придбання нерухомого майна не потрібно реєструвати, а відповідно, від другого члена подружжя не потрібно схвалення покупки.

Нужно ли согласие супруга на покупку земельного участка

Згоду партнера потрібна не завжди

Реєстрація придбаного майна

Якщо для підписання договору сторонами не потрібна згода від законної дружини (чоловіка) покупця, то для проведення реєстраційних дій, такий документ може знадобитися.

У сімейному кодексі міститься кілька суперечливих статей. Пункт другий ст. 35 СК РФ регламентує великі угоди одного з подружжя дозволяє здійснювати покупки без підтвердження чоловіка (дружини). А у п. 3 цієї статті вказується на необхідність письмового документа, що дозволяє здійснити юридично значиме дію з земельним наділом, будинком.

Важливо. Для проведення реєстрації купленого об’єкта нерухомості знадобиться письмова згода другого члена подружжя. Мають силу папери, завірені в нотаріальній конторі.

Коли письмове підтвердження від другого чоловіка відсутня, можливі два варіанти розвитку подій:

 • Документи в роботу приймаються, але з умовою, що процедура проведення реєстрації може бути припинена.

 • Чиновник реєструючого органу схвалює угоду, але з умовою надання необхідного документа обумовлені постановою терміни.

 • Нужно ли согласие супруга на покупку земельного участка

  Згода має бути завірено нотаріально

  Коли згоду на проведення юридично значущих дій з земельним наділом потрібно в обов’язковому порядку

  Закон вимагає особистої присутності другого з подружжя або наявність документа, що підтверджує його згоду на вчинення юридично значущих дій:

 • відчуження нерухомості;

 • обмін;

 • дарування;

 • продаж.

 • Важливо. Будь-який об’єкт нерухомості, який одним з подружжя придбано до шлюбу або отриманий у спадщину, договору дарування, є його особистою власністю. Другий чоловік не має до цього майна ніякого відношення, тому його схвалення на проведення операцій з цією нерухомістю не потрібно.

  Таким чином, стає зрозуміло, що при купівлі земельної ділянки, не потрібно письмовий дозвіл від другого чоловіка. Цей документ знадобиться в обов’язковому порядку, коли виникне потреба здійснити юридично значиму угоду з земельною ділянкою. Згідно із законом, на всі дії, які повинні бути зареєстровані в кадастровій палаті, потрібна згода від дружини (чоловіка).

  Нужно ли согласие супруга на покупку земельного участка

  Зразок нотаріально завіреної згоди

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Коли дозвіл на купівлю землі краще оформити

  Юристи радять взяти оформити нотаріально завірений дозвіл від дружини (чоловіка), коли земельний наділ купується на кошти, що надійшли в сімейний бюджет від продажу великого особистого майна одного з подружжя. Справа в тому, що куплена на ці кошти земля автоматично буде вважатися спільною власністю і при розлученні її поділять навпіл. Тільки через суд, при наявності паперів, доводять походження витраченого капіталу, можна буде довести, що придбаний ділянку повинен вважатися особистим майном.

  Друга ситуація, коли завірений в нотаріальній конторі документ не зашкодить, це придбання домоволодіння з земельною ділянкою на материнський капітал. Цей випадок передбачає обов’язкове виділення часток на кожного члена сім’ї. Придбане майно повинно бути в обов’язковому порядку зареєстровано в Єдиний кадастр. Вигідно, коли в довіреності, оформленої на одного з подружжя, перераховані кілька видів юридичних дій:

 • збір і передача документів;

 • купівля житла з земельним наділом;

 • оформлення реєстрації в Росреестре;

 • зняття обтяження після перерахування продавцю грошей з материнського сертифіката.

 • Нужно ли согласие супруга на покупку земельного участка

  Треба розуміти, що при використанні материнського капіталу теж є свої нюанси

  Важливо. Довіреність знадобиться в обов’язковому порядку, коли угоду робить чоловік, оплачуючи покупку сертифікатом, оформленим на матір дітей.

  Знадобиться довіреність, завірена нотаріусом, коли сімейні гроші витрачаються на придбання нерухомості з аукціону.

  Потрібно завірений юристом згода чоловіка на продаж земельної ділянки?

  В процесі реєстрації змови з продажу земельного наділу в Росреестре державний чиновник не пропустить документи в роботу, якщо буде відсутня завірена в нотаріальній конторі схвалення дружина. Виняток становить рідкісний випадок, коли акт продажу відбувся між подружжям і всі права на продану ділянку перейшли до дружині (чоловікові).

  Важливо. Коли є докази, що в земельний наділ, набутий до весілля одним з подружжя, вкладені кошти другого члена сімейної пари, значно збільшили вартість ділянки, на продаж такої нерухомості буде потрібно схвалення дружини (чоловіка).

  Проведену без письмової згоди угоду, суд за заявою сторони, чиї інтереси були порушені, може визнати недійсною. Подати позовну заяву позивач має право протягом одного року, після того, як він отримав відомості про продаж загального ділянки. Чи потрібно дозвіл чоловіка на купівлю земельної ділянки, витрачати на його оформлення гроші чи ні, покупець наділу повинен вирішити для себе сам.

  Нужно ли согласие супруга на покупку земельного участка

  Якщо оформити угоду без згоди чоловіка, то для її скасування потрібно лише судове рішення

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про перелік всіх документів при купівлі землі і заміського будинку і для чого вони потрібні.

  Коли не потрібна згода чоловіка

  Схвалення на купівлю земельної ділянки не треба, коли ділянка набувається без аукціону. Оскільки договір купівлі – продажу більше не потрібно реєструвати, згода другого члена подружжя нікому не потрібно. Складності почнуться на етапі внесення змін до кадастрові запису.

  Щоб потім, в разі розлучення не довелося доводити походження витрачених коштів, слід оформити довіреність. Подібний документ має силу, коли він складений і посвідчений нотаріусом. Кожен повинен сам вирішувати, наскільки він довіряє своїй другій половині.

  Як оформити довіреність

  Дозвіл на купівлю та оформлення ділянки складається на стандартному бланку. У довіреності перераховуються:

 • місце і дата підписання згоди;

 • паспортні дані довірителя та довіреної особи;

 • номер і місце видачі свідоцтва про шлюб.

 • Далі йде текст угоди, в якій виявляється воля чоловіка. Додатково довіреність можуть бути включені пункти, що дозволяють особі, яка представляє інтереси сімейної пари, здійснювати деякі дії:

 • представляти довірителя в державних реєстраційних органах;

 • одержувати довідки та дублікати всіх необхідних документів у банках, кредитних організаціях;

 • сплачувати гроші за придбане майно;

 • підписувати акт приймання – передачі;

 • підписувати договір купівлі – продажу.

 • Нужно ли согласие супруга на покупку земельного участка

  Договір купівлі-продажу

  Перелік дій може відрізнятися в кожному індивідуальному випадку. Коли покупка здійснюється по іпотеці або за гроші державного материнського капіталу, в список повинен бути внесений пункт про можливість зняття обтяження.

  Документ підписує довіритель в присутності нотаріуса, потім юрист закріплює довіреність своїм підписом і печаткою. Вартість послуг нотаріальної контори коливається від 1500 до 2000 тисяч рублів. Довіреність має силу три роки (якщо не встановлено інший термін). Після здійснення операції документ потрібно зберігати на той випадок, якщо доведеться використовувати його в якості доказової бази.

  Відео опис

  Ще кілька юридичних аспектів наочно у відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про казковий будиночок на деревах.

  Коротко про головне

  Є ряд випадків, коли згода подружжя/а(і) необхідно для купівлі земельної ділянки і навпаки – коли питання можна вирішити самостійно. В основному, все залежить від наявності або відсутності шлюбного договору.

  Якщо згода подружжя/а(і) потрібно, то реєстратор може прийняти документи в роботу, але призупинити сам процес, поки не буде пред’явлено нотаріально завірена згода.

  Якщо ділянка була продана без згоди чоловік/а(і), то факт продажу можна оскаржити через суд – поки не вийшов строк позовної давності.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – подібна бюрократія спрощує життя середньостатистичного громадянина або зроблено більше для зручності державних служб?

  Оцінок 0