Чи варто робити цокольний поверх житловим

Цокольний поверх являє собою додатковий нульовий рівень, який ніяк не може використовуватися або служити великій коморі, домашнім кінотеатром, бібліотекою, пральні. Наявність такого поверху дозволяє облаштувати практично будь-яке житлове приміщення, не вдаючись до яких-небудь додаткових будівель на території ділянки. При цьому, для того щоб зробити нульовий рівень житловим, необхідно враховувати деякі моменти при будівництві. У даній статті ми розглянемо всі нюанси і особливості, завдяки яким ви зрозумієте, чи варто витрачати час на те, щоб зробити нульовий рівень житловим.

Стоит ли делать цокольный этаж жилым

Затишний житловий цоколь — відмінне рішення для приватного будинку
Джерело krasdom.com

Цокольний поверх в приватному будинку: за і проти

Наявність в будинку цокольного поверху, безумовно, можна віднести до переваг, навіть у тому випадку, якщо він буде виступати в якості технічного приміщення. Облаштування житлового приміщення на цокольному поверсі в останній час стає все більш популярним.

Переваги цоколя

Затребуваність обумовлена наступними факторами:

 • Житлове приміщення на нульовому рівні дозволяє збільшити корисну площу будинку.
 • Будівництво цокольного поверху може бути вироблено на проблемних, нерівних поверхнях, що є ідеальним варіантом для власників таких ділянок.
 • Загальна архітектура будинку стає цікавіше.
 • Самостійно можна вирішити, як використовувати приміщення, цікавих і зручних варіантів облаштування – маса.

Стоит ли делать цокольный этаж жилым

На нульовому поверсі добре впишеться маленький бар
Джерело vivbo.ru

Складності, які зупиняють господарів

Головним недоліком житлового приміщення на нульовому рівні є насамперед висока вартість. Необхідно бути готовим до того, що проект включає дорогі земляні роботи, спецтехніку, будівельні матеріали.

Навіть у тому випадку, якщо нульовий рівень буде використовуватися господарями в якості пральні, кладової знадобиться якісна вентиляція, електрика, гідроізоляція. Якщо ж планується облаштування домашнього кінотеатру, робочого кабінету, або тренажерного залу додатково необхідні будуть:

 • Електропроводка з доступом до щитків.
 • Опалення.
 • Освітлення, водопостачання.
 • Стоит ли делать цокольный этаж жилым

  Тепла підлога на цокольному поверсі
  Джерело designstil.info

  Все це необхідно продумувати на стадії проектування будівлі.

  Ознайомитися з популярними проектами будинків від будівельних компаній, представлених на виставці будинків Малоповерхова країна, можна на нашому сайті.

  Варіанти облаштування та вимоги до приміщення

  Витрати можуть збільшитися в кілька разів, якщо підземні водяні пласти підходять близько до поверхні, або, приміром, якщо грунт досить важкий. Але при цьому, облаштування житлового приміщення на цокольному поверсі є найбільш оптимальним варіантом якщо немає можливості (при невеликих розмірах ділянки) звести додаткові об’єкти. Саме тому, якщо матеріальна сторона питання вас не лякає, – краще всього довіритися надійним фахівцям і все-таки здійснити задум з облаштуванням цокольного поверху.

  Детальніше про те, що потрібно знати про цоколі до його будівництва, — у цьому відео:

  Житлове приміщення на нульовому рівні можна облаштувати в тому випадку, якщо поверх не весь знаходиться нижче рівня землі. В кімнату, де ви будете проводити велику кількість часу, повинен проникати денне світло, а для цього необхідно встановити вікна. Звичайно ж, вони можуть бути маленького розміру, але при цьому важливо, щоб вони відкривались для провітрювання.

  Стоит ли делать цокольный этаж жилым

  Житловий цоколь потрібно забезпечити природним освітленням
  Джерело houzz.com

  Традиційні варіанти облаштування – їдальня, більярдна, майстерня, пральня. У сучасних будинках можна облаштувати кухню, затишну їдальню (плюсом буде відсутність запахів їжі в будинку), вітальню, гардеробну, кінотеатр, кабінет, бібліотеку, все залежить від потреб і фантазії господарів. Єдине, що не рекомендують фахівці, – установка санвузли на нульовому рівні. Зливна яма, таким чином, буде знаходитися на тому ж рівні що і сама ванна, а для зливу, перекачування води необхідно певний тиск. Тому набагато надійніше і дешевше за ціною облаштувати ванну по класиці: на першому або другому поверсі.

  Стоит ли делать цокольный этаж жилым

  Їдальня на нульовому поверсі — цікаве і зручне рішення
  Джерело prumo.co

  Висновок

  Отже, зробити цокольний поверх житловий – ідея досить непогана. Особливо вона актуальна тоді, коли площа ділянки не дозволить у разі необхідності звести додаткові споруди. Але планувати облаштування житлового цоколя потрібно вже на етапі проектування будівлі: всі комунікації повинні бути закладені заздалегідь. Крім того, він повинен бути достатньо високим, щоб була можливість встановити вікна вище рівня землі.

  Оцінок 0