Чим пофарбувати альтанку з дерева: особливості матеріалів та їх застосування

Зовнішній вигляд альтанки має величезне значення, так як така споруда прикрашає весь дачну ділянку. Найчастіше подібні будівлі виготовляються на основі деревини, так як такий матеріал має невелику вагу і відмінно піддається обробці. При виборі, чим пофарбувати альтанку з дерева, потрібно враховувати велику кількість нюансів. Існує величезний асортимент розчинів, які можуть використовуватися для такої роботи, так що користувач зможе підібрати найбільш відповідне рішення.

Чем покрасить беседку из дерева: особенности материалов и их применение

Альтанка з оздобленням Джерело lonestargande.com

Вибір фарби в залежності від стану деревини

Фарба для альтанки з дерева вибирається на основі великої кількості факторів, одним з них є стан оброблюваного матеріалу. Найчастіше зустрічаються наступні варіанти:

 • Нові панельні дошки. Для облицювання такого покриття ідеально підійде морилка або будь-який різновид лаку і фарби. Також хорошим рішенням стане обробка захисної сумішшю.
 • Необроблені дошки. Таку поверхню не рекомендується обробляти морилкою, так як наноситься шар буде нерівномірним. Найкраще для такого варіанту підійдуть кольорові барвники.
 • Старе дерево. Таке покриття може оброблятися тільки непрозорими складами.
 • Деревина, яка фарбувалася раніше, може бути повторно оброблена розчином. Але при цьому знадобиться враховувати склад старої суміші, так як нова обробка може почати з нею взаємодіяти, що призведе до згортання фарби. Також при обробці таких дощок можна видалити стару облицювання за допомогою шліфування або наждачного паперу і нанести нове покриття.

Чем покрасить беседку из дерева: особенности материалов и их применение

Для старої альтанки підійде непрозоре покриття Джерело keeptravel.com

Варто враховувати, що перш ніж буде проводиться фарбування альтанки з дерева, не залежно від різновиду матеріалу, його обов’язково потрібно обробити антисептичними складами, які гарантують захист від утворення цвілі або грибка, появи комах.

Варіанти фарбувальних розчинів і захисних сумішей

Чим пофарбувати дерев’яну альтанку на дачі? Розчини можуть мати різний склад і консистенцію. Найчастіше використовуються такі різновиди:

 • Щільні лакофарбові суміші.
 • Прозорі грунтувальні склади.
 • Лак або масляні розчини.
 • Лакова декоративне облицювання.

Кожен з варіантів має свої характеристики, переваги і недоліки. Перед вибором рекомендується ретельно вивчити особливості таких рішень.

Застосування щільною лакофарбової обробки

До такого різновиду можна віднести алкідні склади, розроблені для обробки вуличних споруд, і більшість різновидів фарбувальних складів. Пофарбувати альтанку з дерева можна наступними складами:

 • Акрилові розчини, які містять акриловий сополімер. Такі речовини є екологічно безпечними і володіють відмінною міцністю. Вони стануть гідним вибором для деревини високої якості.
 • Силіконові склади, виготовлені з додаванням кремнієвих смол, мають відмінну захист від впливу вологи і хороший показник паропроникності. Після обробки поверхня стає гладкою і надійно захищеною від забруднень і осідання пилу. Єдиним істотним мінусом можна вважати досить високу вартість.
 • Силікатні суміші мають високий показник водостійкості. Варто враховувати, що такий тип фарби повинен наноситися на добре очищену поверхню. Потрібно видалити стару облицювання і всі забруднення.
 • Алкідні емалі також є досить популярним рішенням. До їх відмінних рис можна віднести невисоку ціну і хороший рівень міцності. Кращим якістю володіють розчини такого типу фінського виготовлення.
 • Чем покрасить беседку из дерева: особенности материалов и их применение

  Альтанка з щільним лакофарбовим покриттям Джерело yandex.ru

  Облицювання альтанки з допомогою фарби дозволяє реалізувати будь-яке дизайнерське рішення. Велика кольорова палітра складів допоможе вибрати оптимальні відтінки для реалізації своїх ідей.

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування малих форм. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Використання прозорої грунтовки

  Ґрунтувальні суміші можна розділити на кілька видів. Існують такі варіанти:

  • Латексний складу глибокої обробки. Пропускає повітря, але не боїться води. Стане хорошим рішенням для облицювання деревини перед фарбуванням. Найчастіше таке рішення використовується для обробки підлоги в альтанці.
  • Продукція на акриловій основі. Застосовується з метою підготовки дерева до фарбування, до складу входять антисептики, які гарантують захист від утворення цвілі і грибка.
  • Морилки. Основою такого розчину є спирт з невеликим додаванням барвника. Після обробки дерево отримає привабливий коричневий колір, наносити таку суміш можна тільки на гладке покриття без додаткової обробки. Поверх морилок рекомендується наносити шар лаку.

  Чем покрасить беседку из дерева: особенности материалов и их применение

  Альтанка з нанесеної морилкою Джерело letost.ru

  Ґрунтовка дозволяє значно знизити рівень вбирання дерева, що дасть надалі рівномірно нанести фарбу. Також ґрунтувальні суміші значно збільшують термін експлуатації дерев’яних конструкцій.

  Масляні і лакові розчини

  Основою масляних сумішей є синтетичне масло, сполучні параметри якого значно спрощують подальшу фарбування деревини. Існує кілька типів таких речовин:

  • Оліфи. Стануть відмінним вибором для підготовки дерев’яної поверхні до фарбування. Матеріал отримає липке покриття з високим рівнем адгезії. Варто враховувати, що оліфа завжди наноситься разом з фарбою, так як без подальшої обробки покриття буде приваблювати велику кількість пилу та інших забруднень.
  • Ґрунтовка з вмістом антисептика. Перед нанесенням такого складу знадобиться ретельно підготувати поверхню. Колірна палітра досить сильно варіюється, що є безперечною перевагою. Можна надати деревині ефект матовості або глянцю, для цього буде потрібно лише нанести кілька шарів розчину.

  Увага! Обробляти дерево олійними сумішами потрібно з граничною акуратністю. Якщо подібна речовина потрапить в очі або на слизові, це може призвести до сильних опіків. При роботі рекомендується використовувати захисний одяг.

  Лакові декоративні суміші

  Лаком можна обробляти тільки рівні і гладенькі поверхні, які були попередньо облицьовані грунтовкою. Проводяться наступні варіанти таких розчинів:

  • ХВ-лаки для тонування. Досить поширене рішення, результат має привабливий коричневий колір. Недоліком такого вибору вважається складність нанесення рівного шару. Також такий лак дуже токсичний.
  • Яхтний або паркетний склад здатний гарантувати якісну захист поверхні від дії сонячних променів, що в умовах вулиці точно знадобиться. Наносити таку суміш можна тільки на нову чисту дерев’яну поверхню.

  Чем покрасить беседку из дерева: особенности материалов и их применение

  Альтанка вкрита лаком Джерело besedkitveri.ru

  Чим пофарбувати дерев’яну альтанку? Всі розчини мають свої відмінності і можуть використовуватися в різних умовах. Але при виборі складу для облицювання варто враховувати, що оброблена альтанка повинна гармонійно вписатися в дизайн дачної ділянки. Не варто віддавати перевагу яскравим фарбам і завжди варто пам’ятати про захисні властивості використовуваної обробки.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про фарбу для цоколя фундаменту.

  Розчини для обробки підлоги альтанки

  Окрему увагу знадобиться приділити підлогового покриття на основі деревини, так як воно буде постійно піддаватися тиску. Потрібно вибирати варіанти, які зможуть захистити поверхню і збільшити термін її експлуатації. Відмінним рішенням стане використанням лакових складів або мастики.

  Чем покрасить беседку из дерева: особенности материалов и их применение

  Мастика для підлоги Джерело gidpokraske.ru

  Мастика буває різних типів. Найбільш популярними є наступні рішення:

  • Гаряча мастика, яка нагрівається до 180 градусів і поступово твердне. Працювати з такою сумішшю зможуть лише фахівці, так як нагріти її без використання спеціальних пристосувань буде важко.
  • Склади, які розчиняються у воді. Застосовувати їх слід на твердих породах деревини. Але після такої обробки підлогове покриття краще не мити водою.
  • Водоемульсійні суміші є досить поширеним рішенням. Вони легко наносяться на будь-який тип дерева, а догляд за обробленим покриттям відрізняється простотою.
  • Скипидарні мастики виробляються з штучного воску, також при виготовленні додається скипидар.
  • Склади, вироблені з додаванням натурального бджолиного воску, мають відмінні покривають параметри і також розбавляються скипидаром. Вартість такого варіанту досить висока, так як в складі є натуральні компоненти.

  При виборі мастики варто враховувати, що вона має обмежений строк експлуатації. Покриття знадобиться періодично оновлювати. Також іноді потрібно натирати покриття, щоб підтримувати ефект блиску і видаляти матові плями.

  Лаки для облицювання підлоги також використовуються досить часто. Вони виробляються з додаванням розм’якшеною смоли і хімічних речовин. Синтетика дозволяє підтримувати привабливий вигляд підлоги навіть в умовах постійної експлуатації.

  Вибір колірної палітри для облицювання альтанки

  Величезна кількість різних кольорів іноді досить сильно ускладнює вибір. У такому випадку рекомендується звернутися за допомогою до професійного дизайнера.

  Лак є відмінним рішенням, він дозволяє передати всю красу фактури деревини. Безбарвними лакофарбовими сумішами можна декорувати нові відшліфовані панелі, з яких зведена альтанка. Тонування значно посилює природний колір деревини, що робить її вигляд більш благородним і привабливим. Лакові суміші ідеально підійдуть для облицювання підлоги в нещодавно збудованій альтанці.

  Чем покрасить беседку из дерева: особенности материалов и их применение

  Лак — класичне і привабливе рішення Джерело pinterest.ca

  Кольорова фарба, нанесена на альтанку, здатна прикрасити загальний вигляд дачної ділянки. Фахівці при виборі рекомендують враховувати психологічні і декоративні нюанси кольорової палітри. Найбільш популярними є наступні рішення:

 • Білий колір дозволяє візуально розширити простір, додасть будівлі ефект чистоти і новизни. Такий варіант відмінно підійде для альтанок з ґратами. Але варто враховувати, що на білому кольорі будуть сильно видно забруднення, так що потрібен постійний догляд.
 • Відтінки жовтого або охри відмінно імітують природні теплі тони. Таке рішення можна використовувати для деревини поганої якості, стан якої не дозволяє застосувати безбарвний лак.
 • Синій і зелений відтінки також користуються великою популярністю. Правильно вибравши тональність, можна без проблем створити привабливий екстер’єр, в якому кольори рослин і споруди будуть гармоніювати між собою.
 • Чорний колір, хоч і не має великої кількості різновидів, також часто вибирається для облицювання альтанок.
 • Яскраві відтінки можна використовувати для оформлення дитячих альтанок. Різні кольори цікаво комбінують для фарбування столу і стільців в такій споруді.
 • Чем покрасить беседку из дерева: особенности материалов и их применение

  Біла альтанка Джерело yandex.ru

  Підготовчі процедури перед фарбуванням

  Облицювання альтанки фарбою вимагає сухого покриття, інакше розчин може розтріснутися в процесі експлуатації. Також матеріал повинен оброблятися захисними засобами, які забезпечать міцність і захист від різних факторів. Для попередньої обробки альтанки можна використовувати наступні розчини:

  • Силікатний клей. Є популярним складом, який дозволяє запобігти утворенню цвілі і грибка. Попередньо клей потрібно розвести водою до додання йому консистенції сметани. Нанесення здійснюється з допомогою пензлика.
  • Суміш з вмістом мідного купоросу. На 10 л води додається 10 р такої речовини.
  • Складу з додаванням кухонної солі і борної кислоти. Облицювання такою сумішшю повинна виконуватися кілька разів з інтервалом у кілька годин.
  • Хімічні розчини, які можна купити в багатьох будівельних магазинах. Перед їх застосуванням необхідно ретельно ознайомитися з інструкцією, яка вказується на упаковці.
  • Антисептичні склади проти комах, які також можна придбати в будівельних магазинах.

  Хороша підготовка покриття дозволить істотно збільшити термін експлуатації будівлі і на довгий час зберегти привабливий зовнішній вигляд. Правильно підібрана колірна палітра для оформлення альтанки допоможе створити красивий інтер’єр дачної ділянки, який буде притягувати погляди гостей.

  Відео опис

  Процес підготовки до фарбування продемонстрований у цьому відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, чим пофарбувати цегляний будинок зовні.

  Підсумок

  Вибрати матеріал для зовнішньої обробки альтанки – не найпростіше завдання. Багато залежить від вихідних даних конструкції – від її віку і якості матеріалу, з якого вона виготовлена. В іншому ж потрібно орієнтуватися на смаки і можливості господарів. Ідеально, якщо підбором лакофарбових коштів займеться дизайнер.

  Оцінок 0