Чим пофарбувати підлогу

Зміст

 • 1 Необхідні інструменти
 • 2 Чим фарбувати дерев’яна підлога
  • 2.1 Прозоре покриття
  • 2.2 Непрозоре покриття
 • 3 Чим фарбувати бетонні підлоги
  • 3.1 Епоксидна фарба
  • 3.2 Акрилова фарба для бетону
  • 3.3 Поліуретанова емаль
 • 4 Висновок

Процес фарбування підлоги не так простий, як це могло здатися на перший погляд. Крім вибору технології фарбування, ви зіткнетеся з питанням, чим фарбувати підлогу. В залежності від типу підлоги, потрібна та чи інша фарба. Вибір залежить від того, який у вас підлога — дерев’яна або бетонний; де він знаходиться всередині будівлі або на відкритому повітрі; яке навантаження на нього покладається — зрозуміло, що у виробничих цехах механічна і хімічна навантаження, що надаються на підлогу, значно вище, ніж у звичайному житловому приміщенні. Ми постараємося розповісти вам, яку фарбу краще всього вибрати для фарбування підлоги. Крім того, ви дізнаєтеся, які для цього потрібні інструменти.

Чем покрасить пол Чем покрасить пол Чем покрасить пол Для вже пофарбованих дерев’яних підлог вибирайте олійні фарби або емалі

Що стосується просочення, то пам’ятайте наступне: до складу таких розчинів входять хімічні речовини, небезпечні для здоров’я людини. Тому слід перевіряти інформацію на пляшці з таким розчином, щоб не завдати шкоди здоров’ю.

Просочення потрібно для того, щоб захистити дерев’яне покриття від комах, механічних впливів, вологи і навіть вогню. Просочення можна розділити на 4 підгрупи в залежності від їх властивостей: антипірени, антисептики, комбінований склад, з захистом від вологи. Так, антипірени призначені для того, щоб підвищити вогнетривкі властивості дерев’яного статі. Антисептики в першу чергу оберігають підлогу від утворення грибка і цвілі, появи комах і подальшого гниття дерева. Комбінований склад може виконувати відразу кілька функцій, тому й коштує дорожче.

Просочення в більшості випадків є проміжним етапом між підготовчими роботами і фарбуванням підлоги іншими розчинами (наприклад, фарбою). Виробники паркету або ламінату роблять повну просочення матеріалів, в той час як ви самостійно зможете виконати лише часткову.

Чем покрасить пол Чем покрасить пол Для захисту дерев’яної підлоги від вогню або вологи використовуйте просочення

Прозорі лаки є прекрасним вибором, якщо ваш дерев’яна підлога у відмінному стані, а ви хотіли б підкреслити його природну красу. При цьому не забувайте і про таких корисних функціях прозорих лаків, як захист від ультрафіолетового впливу, підвищення зносостійкості і т. д. Вони чудово підходять для покриття підлоги на відкритому повітрі, оскільки володіють хорошим водовідштовхувальним ефектом.

Лаки можуть бути алкідними, масляними і алкідно-уретановими. Найбільш поширеними вважаються алкідні лаки. Але якщо до них додати уретани, то тоді підвищиться зносостійкість, а відповідно — ціна. Що стосується олійних лаків, то вони служать для первинного покриття підлоги. Вони можуть надати дереву інший відтінок, наприклад, злегка їх затемнити.

Непрозоре покриття

Полиці будівельних магазинів рясніють кольоровими фарбами. Так, для початку розповімо вам про олійних. Незважаючи на свою простоту, вони і в наші дні користуються попитом у споживачів. З недоліків відзначимо досить довгий період повної полімеризації (висихання), а також вельми неприємний запах, який оселиться у вашій квартирі відразу, як тільки буде відкрита банку з такою фарбою. Пам’ятайте, що олійну емаль потрібно наносити тільки на суху поверхню підлоги, в іншому випадку будьте готові до появи бульбашок або що ще гірше, до осипання.

Іншим варіантом непрозорого лакофарбового покриття є дисперсійні акрилові емалі. Безумовно, цей склад більш якісний, у порівнянні з попереднім. При цьому зазначимо, що ціна на фарбу не набагато, але вище. Полімеризація досягається буквально за одну годину. Перевагою є і відсутність неприємного запаху. Дисперсійна фарба не містить розчинників. До її складу входить вода, а значить, вона володіє водовідштовхувальним ефектом. Навіть якщо ви забрудните фарбою ті місця, на які вона не повинна була потрапити, відмити їх вдасться звичайною водою. Пам’ятайте, що перед фарбуванням акриловими фарбами бажано нанести лак на поверхню підлоги, оскільки акрил володіє здатністю піднімати ворс дерева.

Чим фарбувати бетонні підлоги

Для бетонної підлоги існує величезна різноманітність лакофарбових матеріалів. Розберемося, чим пофарбувати підлоги з бетону. Почнемо з того, що існують різні просочення, які здатні змінити відтінок підлоги. Якщо ви хотіли б посилити декоративний ефект поверхні, то можете ознайомитися з флоками і блискітками. Всі ці сполуки підвищують зносостійкість підлоги, впливають на захист від ультрафіолетових променів і багато іншого. Перед фарбуванням зазвичай наносять грунтувальну суміш, а вже зверху — емаль або спеціальні бетонні фарби.

Чем покрасить пол Чем покрасить пол Перед фарбуванням бетонні підлоги обов’язково грунтують

Епоксидна фарба

Один з найбільш підходящих варіантів для бетонної підлоги. Відрізняється своїм довговічним і міцним покриттям поверхні, значно подовжує термін експлуатації. Більше того, серед переваг — стійкість перед хімічним впливом кислот, лугів, розчинів солей, стійка перед вологою, а також володіє хорошою адгезією з поверхнею. Всі ці якості дозволяють використовувати цю фарбу як всередині величезних ангарів, виробничих цехів, так і на відкритій місцевості. І, звичайно, варто відзначити той факт, що фарбу можна наносити навіть на свіжий бетон!

Серед недоліків: якщо ви раптом захочете змінити колір поверхні, то у вас можуть виникнути складнощі. Плюс, такий розчин складається з двох компонент, які перед використанням потрібно змішати в строго зазначених пропорціях. Потрібно наносити як мінімум два шари.

Акрилова фарба для бетону

До складу такої фарби входить акрилова смола, полімери і вода. Розчинники відсутні. Полімерна плівка, яка залишається на поверхні підлоги, володіє хорошими захисними властивостями як перед хімічними, так і перед механічним впливом.

Чудово підходить для фарбування підлоги всередині гаража, на сходах, балконах і так далі. Висихає приблизно за 15 годин. Досить навіть одного шару.

Поліуретанова емаль

Складається з двох компонентів, при цьому на високу якість цей факт ніяк не впливає. Можна використовувати як всередині будівель, так і на відкритій місцевості. Поверхня, на яку буде нанесена поліуретанова емаль, придбає глянсовий блиск. Володіє всіма захисними властивостями. Серед недоліків варто відзначити довгий період висихання ― від 3 днів до двох тижнів.

Висновок

Тепер ви знаєте, чим краще фарбувати підлогу. Якщо у вас залишилися якісь питання, то сміливо залишайте їх у коментарях нижче!