Чим покрити бетон на вулиці для захисту від руйнування та зміцнити його

Будь-які бетонні конструкції, що експлуатуються під відкритим небом, потребують особливої захисту. Це стосується не тільки тротуарів, відмосток та інших покладених на грунт майданчиків, але і фундаментів, фасадів, огороджень, опорних колон і тому подібних споруд, схильних до агресивного впливу зовнішнього середовища. Тому важливо знати, чим покрити бетон на вулиці для захисту від руйнування. Такі матеріали є, їх багато, і кожен володіє певними властивостями, у яких необхідно розібратися перед застосуванням.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Захисна обробка бетонних поверхонь подовжує термін служби матеріалу
Джерело kursremonta.ru

Від чого потрібно захищати бетон

На будь-які розташовані на вулиці споруди впливає безліч агресивних факторів: перепади температур, які містяться в повітрі гази, атмосферні опади, сильні вітри, ультрафіолетові промені. Взаємодіючи з бетоном, що мають лужну основу, вони ініціюють виникнення різних хімічних реакцій:

 • Міститься в матеріалі вільна вапно і лужні метали при взаємодії з водою розчиняються і вимиваються з конструкцій, що призводить до порушення його структури і втрату несучих властивостей.
 • Кислоти, які містяться в атмосферному газі, ґрунтовий, стічної та навіть дощовій воді, також вступають в реакцію з вапном з утворенням солей у вигляді твердих кристалів в порах бетону. Вони виходять на поверхню у вигляді висолів і руйнують монолітний штучний камінь, викликаючи появу тріщин, здуттів і непов’язаних пухких утворень.
 • Проникаюча в пористу структуру бетону вода багато разів замерзає і відтає в ньому, розширюючись при замерзанні і буквально розриваючи структуру матеріалу. А при взаємодії з елементами армування викликає їх корозію.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Результат тривалого впливу зовнішніх факторів на бетон
Джерело mpkm.org

І це далеко не повний перелік шкідливих факторів. Відновити і відремонтувати зруйновані і втратили міцність конструкції дуже важко і не завжди можливо. Крім того, це вимагає величезних часових і фінансових витрат. Набагато вигідніше задуматися над тим, як зберегти бетон від руйнування на вулиці і прийняти превентивні заходи.

Методи захисту

Основний руйнівний фактор для бетону – вода, з якої до того ж в його пори проникають хімічні речовини. Не допускаючи її шкідливий вплив, можна в цілому вирішити завдання, як зміцнити бетон на вулиці від руйнування. Для цього використовують об’ємні і поверхневі методи, а найкращого результату досягають при їх комплексному застосуванні.

Первинна (об’ємна) захист

Цей метод передбачає введення в бетонний розчин при його виготовленні різних присадок і модифікуючих добавок, здебільшого штучного походження. Він заснований на тому, що певні хімічні речовини позитивно впливають на структуру матеріалу, збільшуючи його довговічність і міцність (кремнеземи), знижуючи утворення тріщин (сульфати) і т. д.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Пластифікуюча добавка для бетонних розчинів
Джерело beton-house.com

В залежності від виду вводяться модифікаторів вдається надавати бетону такі властивості, як:

 • здатність відштовхувати від себе воду – при додаванні гідрофобізаторів;
 • полімерні добавки посилюють еластичність і здатність протистояти розширює навантажень, що виникають при замерзанні води в порах. Це тягне за собою підвищення морозостійкості і тріщиностійкості;
 • підвищена щільність і пластичність, в тому числі і за рахунок зміни водоцементного співвідношення. Чим щільніше матеріал, тим менше в ньому міститься микропустот і тим нижче його проникність для води.

До первинних методів вирішення проблеми, як захистити бетон від вологи і руйнування, можна віднести і використання стійкої до корозії арматури, і захисну обробку арматури і закладних деталей, що застосовуються для монтажу збірних конструкцій, і герметизацію швів споруд.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Один із способів захисту арматури – її обробка перетворювачами іржі перед заливкою бетоном
Джерело a.d-cd.net

Для довідки! Загальні вимоги щодо захисту бетонних конструкцій від корозії викладені в ГОСТ 31384-2017.

Вторинна (поверхнева) захист

До вторинних методів захисної обробки бетонних конструкцій відносяться:

 • обмазка і штукатурка поверхні;
 • обклеювальна ізоляція рулонними матеріалами;
 • покриття мастиками і лакофарбовими матеріалами;
 • просочення верхнього шару ущільнюючими сполуками, стійкими до хімічного впливу;
 • обробка просоченнями проникаючої дії, що утворюють в порах бетону кристалічні сполуки;
 • обробка водовідштовхувальними складами;
 • обробка антисептиками, біоцидами та іншими препаратами, що перешкоджають появі цвілі і шкідливих мікроорганізмів;
 • облицювання штучними і листовими виробами.

Для кожного виду споруд підбирається свій метод вторинної захисту. Наприклад, якщо потрібно вирішити, чим покрити бетонну площадку під автомобіль на вулиці, її железнят цементним розчином відразу після укладання бетону.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Механізоване залізнення поверхні
Джерело beton-house.com

Стіни будівель обробляють штукатуркою, обкладають цеглою або монтують навісні вентильовані системи. Фундаменти і цоколі захищають від води обмазувальної або обклеювальної гідроізоляцією.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Гідроізоляція фундаменту бітумною мастикою
Джерело hydro-adviser.ru

А конструкції, що вимагають зберегти зовнішній вигляд поверхні (паркани, огорожі, колони, малі архітектурні форми тощо), захищають антисептиками, просочують гідрофобізуючими препаратами, фарбують складами, створюючими на поверхні водонепроникну плівку.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків із залізобетонних панелей для постійного проживання – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Застосовувані матеріали

Розібратися у всіх видах вторинної захисту допоможе огляд застосовуваних для неї матеріалів, їх особливостей, плюсів і мінусів.

Рідка гідроізоляція

Вибираючи, чим покрити підлогу на вулиці, щоб не кришився, найчастіше застосовують рідкі гідроізолюючі кошти – просочення і склади, що створюють на поверхні водотривкий шар. І ті, і інші традиційно використовують для підвищення міцності і стійкості бетонних виробів і зменшення швидкості їх деградації.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Проникаюча гідроізоляційна грунтовка Бергауф
Джерело www.bt.bergauf.ru

Просочувальні склади глибокого проникнення (грунтовки) виробляють на різній основі:

 • Кремнійорганічні сполуки та вододисперсійні акрилові склади добре працюють в атмосферних умовах експлуатації. Вони зменшують кут змочування, за рахунок чого межа водотривкості поверхні підвищується. Але її пори залишаються відкритими, а активні водонерозчинні хімічні сполуки, які забезпечують цей захист поступово стають розчинними з-за впливу лужного середовища, і втрачають свої властивості.
 • Суміші на основі епоксидних і поліуретанових смол застосовуються для захисту бетону від впливу кислот і солей, зміцнення поверхні, її гідроізоляції і знепилювання. Вони більш складні в застосуванні: можуть наноситися тільки при певній температурі повітря (не нижче +18 градусів) і тільки на остаточно отверділі конструкції після завершення терміну схоплювання бетонного розчину.

Зверніть увагу! Для приготування епоксидної грунтовки необхідно змішувати два компоненти (основу і затверджувач) безпосередньо перед її використанням.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Двокомпонентна епоксидна грунтовка
Джерело polymerconstruction.ru

Але без додаткової зовнішньої захисту будь-просочувальні склади поступово втрачають свої властивості. Тому їх рекомендується застосовувати в комплексі з лакофарбовими матеріалами, формують на поверхні вологонепроникну плівку.

Як і просочення, що вони виробляються на основі поліуретанових, епоксидних, полівінілхлоридних і деяких інших синтетичних смол і полімерів. Володіючи поганий паропроникністю, створювані ними плівкові покриття поступово руйнуються під впливом агресивного середовища і механічних впливів з одного боку, і лужного середовища самого бетону з іншого. Тому перш ніж покрити бетон на вулиці лаком або фарбою, необхідно спочатку просочити його грунтовкою.

Причому слід використовувати обидва складу на однаковій основі. І бажано – від одного виробника. Це гарантує високу сполучуваність матеріалів, відсутність факторів відторгнення між ними.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Грунт і емаль Эпостоун на епоксидній основі
Джерело gidpokraske.ru

Обмазувальна гідроізоляція

До цього виду захисних матеріалів відносяться різні мастики, рідка гума, рідке скло. Їх переваги:

 • простота нанесення;
 • освіта монолітного шару без стикувальних швів;
 • можливість обробки як гладких поверхонь, так і конструкцій зі складним рельєфом.

Їх вибирають, коли потрібно вирішити, чим покрити бетон, експлуатується в складних умовах, при прямому контакті з водою та іншими агресивними речовинами. Це фундаменти, стіни підвальних і цокольних поверхів, басейни, колодязі, плоскі покрівлі.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Обробка фундаменту бітумною мастикою
Джерело izoler.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які спеціалізуються на облаштуванні фундаментів і малих формах. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Мастики бувають полімерними і бітумними. Вони можуть використовуватися і в якості самостійного захисного покриття, і як клейова гідроізоляційна основа для монтажу рулонних матеріалів.

Бітумна мастика має доступну ціну і тривалий термін експлуатації, вона відмінно зчіплюється з бетоном, але легко плавиться під дією високих температур. Тому вона не застосовується для захисту поверхонь, що знаходяться під прямими сонячними променями, а також у жаркому кліматі.

Наносять їх в декілька шарів, що розтягує період обробки. Для отримання рідкої консистенції тверді шматки бітуму перед застосуванням нагрівають (гарячий спосіб) або розводять розчинниками (холодний спосіб).

Відео опис

У продажу є і готові до застосування состави. Про особливості їх нанесення розповість відео:

Полімерні мастики, на відміну від бітумних, прекрасно протистоять підвищення температури повітря та її перепадів. Сфера їх застосування набагато ширша. Наприклад, коли потрібно вибрати, чим покрити бетонну доріжку від руйнування, обробити дитячий майданчик або вимощення, часто використовують кольорову полімерну мастику на акрилатной основі.

Поліпшені експлуатаційні характеристики полімерних обмазувального складів, напевно, давно б витіснили бітум, якщо б не висока ціна таких матеріалів.

Відмінними гідроізоляційними характеристиками відрізняється і рідке скло, що представляє собою в’язкий розчин калієвих і натрієвих силікатів. При обробці бетонних поверхонь таким складом він легко проникає в мікротріщини, кристалізується в них, збільшуючись в обсязі, що і надійно перекриває доступ вологи. Продається в готовому вигляді.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Гідроізоляція колодязя з бетонних кілець рідким склом
Джерело smelostroi.ru

На замітку! Рідке скло також можна додавати у воду для замішування бетонної розчину.

Набагато складніше у застосуванні рідка гума, є двокомпонентним матеріалом, що вимагає спеціальних навичок при приготуванні і нанесенні. Її головна перевага – еластичність і стійкість до різких температурних перепадів без утворення тріщин.

У готовому вигляді продають гумову фарбу, яка буває різних кольорів і може стати відмінним варіантом, ніж покрити підлогу на вулиці для захисту від руйнування.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Рідка гума може використовуватися в якості фінішного покриття
Джерело kraski-kapitel.ru

Це важливо! Перед покупкою обмазувального захисних матеріалів необхідно вивчити рекомендований спосіб їх нанесення. Не всі мастики можуть наноситися кистю або валиком, деякі вимагають використання спеціальних апаратів для наплавлення або розпилення.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про розрахунок плити фундаменту.

Рулонна та листова гідроізоляція

Цей вид захисту має обмежене застосування. Наприклад, його не використовують, якщо потрібно вирішити, чим покрити бетонні доріжки на вулиці для захисту від руйнування, так як він не стійкий до механічного впливу. Але для покрівель, фундаментів, цоколів і інших ненавантажуваних бетонних поверхонь іноді він є найбільш ефективним і економічним. Особливо при їх експлуатації в умовах значної різниці температур протягом року, при яких поверхневі обмазувальні склади втрачають свою міцність і монолітність.

Відео опис

Один з варіантів гідроізоляції плоскої покрівлі рулонними матеріалами показано у відеоролику:

До рулонної і листової ізоляції відносяться наступні матеріали:

 • мембрани ПВХ, які укладаються на поверхню внапуск зі споюванням стикувальних швів;
 • EPDM мембрани наклеюються на основу;
 • бітум листової наплавляється на бетон після його обробки ґрунтовкою;
 • руберойд монтується у кілька шарів шляхом приклеювання на бітумну мастику.

Всі ці покриття виконують не тільки захисну, але і теплоізоляційну функцію. А деякі можуть використовуватися і як фінішна обробка для горизонтальних і вертикальних поверхонь завдяки декоративної посипання на зовнішній поверхні.

Антисептики

Постійний контакт з вологою укупі з поганою проветриваемостью може призвести до заселення бетону колоніями грибків та інших мікроорганізмів, які негативно впливають як на його міцність, так і на зовнішній вигляд.

Антисептики можуть входити до складу проникаючих грунтовок, але при жорстких умовах експлуатації краще застосовувати спеціальні засоби, перш ніж покрити бетон на вулиці, щоб не руйнувався, іншими ізоляційними матеріалами.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Антисептичний засіб для каменю та бетону
Джерело фарби-пн.рф

Ними обробляють тротуарні плитки і бордюри, шифер, фундаменти, палі, бетонні стіни під обшивку фасадними матеріалами.

Всі описані матеріали досить ефективні, особливо при комплексному використанні. А їх вибір залежить від місця застосування, площі оброблюваної поверхні, вартості, способу нанесення та інших факторів. Наприклад, вертикальні споруди і поверхні зі складним рельєфом простіше обробити рідкими засобами, а настилати рулонні матеріали зручніше на рівні горизонтальні площини.

Відео опис

Переглянувши наступне відео, можна наочно переконатися в тому, як ефективно працюють рідкі захисні засоби:

Способи захисту та декорування бетонних конструкцій

Досить часто вуличні споруди потребують не тільки захисту від шкідливих факторів, але і в декоративній обробці. Ці заходи можна об’єднати в одне, використовуючи матеріали і технології, що дозволяють вирішити відразу обидві задачі.

Їх вибирають залежно від виду оброблюваної поверхні, вимог до її зовнішнього вигляду, безпеки. Розглянемо основні.

Покриття з гумової крихти

Чим покрити бетонні доріжки, щоб не руйнувалися, вуличні сходи, спортивні та дитячі майданчики – це питання раз і назавжди можна розв’язати з допомогою безшовної гумового покриття. Для його створення подрібнену гумову чи каучукову крихту змішують з пігментами для додання потрібного кольору клеєм і на поліуретановій основі для отримання однорідної в’язкої маси.

Її укладають на бетонну поверхню вручну за допомогою шпателя і важкого валика або напилюють спеціальним обладнанням.

Відео опис

Створення «м’якого асфальту» з гумової крихти описано у відеоролику:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будинки з залізобетонних панелей.

Декоративна штукатурка

Стіни будівель, зведених з бетонних блоків або залитого в опалубку монолітного бетону, потребують не тільки захисту, але й у вирівнюванні, і надання їм привабливого зовнішнього вигляду. Різні види декоративної штукатурки дозволяють вирішити всі ці завдання без зайвих матеріальних витрат.

Вибирати, чим покрити бетон, щоб не руйнувався і пристойно виглядав, можна з безлічі варіантів. Самим недорогим стане оздоблення звичайним цементним розчином з грубозернистим наповнювачем – так звана «шуба».

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Шар цементного розчину відмінно захищає бетонні конструкції від атмосферних впливів
Джерело tekato.ru

Виробники сухих будівельних сумішей пропонують більш сучасні склади, при нанесенні яких поверхні надається оригінальна текстура. Найпопулярніші з них – «короїд», «баранчик», «короїд», «мозаїка». За складом вони бувають мінеральними – на основі цементу, і полімерними – на основі акрилових і силіконових смол, рідкого скла.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Фасадна штукатурка відрізняється великою різноманітністю текстур і кольорових відтінків
Джерело smogem-sami.ru

Навісні вентильовані фасади

Монтаж навісних фасадів важко прямо віднести до способів захисту бетонних споруд. Тим не менш, вони є надійною перешкодою для опадів, сонячних променів, вітру і інших руйнівних чинників. Якщо саму конструкцію перед обробкою обробити гідрофобізатори і антисептиками, то про її довговічності і збереження несучих властивостей можна не турбуватися.

Чем покрыть бетон на улице для защиты от разрушения и укрепить его
Навісний фасад – це захист, утеплення, вирівнювання та декорування зовнішніх стін
Джерело fasaddomstroy.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про утеплення будинку з газобетону зовні.

Висновок

Якщо вам необхідна захист бетону від руйнування на вулиці, яким складом його обробити, ви тепер зможете вирішити без ускладнень. Або вибрати інший спосіб, що відповідає виду і призначення бетонної конструкції. Проникаючі грунтовки, плівкоутворювальні рідини, обмазувальні і рулонні матеріали прекрасно справляються зі своїми функціями, а найбільшої ефективності можна досягти при їх комплексному застосуванні і використанні способів об’ємної захисту ще на етапі приготування бетонної суміші.

Оцінок 0