Чому віддають перевагу гнучкої черепиці?

 
 Почему отдают предпочтение гибкой черепице?

Гнучка і бітумна черепиця, шинглс і шинглас, покрівельна плитка і гонт – всі ці найменування відносять до одного і того ж виду м’якої покрівлі, що одержала широке поширення завдяки своїм чудовим будівельним характеристикам.

Асортимент цього матеріалу представлений черепицею різного кількості шарів, кольорової гами, форм і фактур. Подібне різноманітність дозволяє без проблем підібрати покриття, які влаштує за якістю і споживчими властивостями, і буде перебувати в гармонійному ансамблі з іншими зовнішніми елементами будинку.

Особливості експлуатації гнучкої черепиці

Черепиця з бітуму пропонована на сайті https://roofua.com.ua/krovelniye-materialy/bitumnaya-cherepica має багатошарову конструкцію, при цьому шарів зазвичай від 5 до 8. Підставою (шаром, що знаходяться приблизно по центру) виступає стеклохолст, насичений бітумом, який дозволяє уникнути викривлень та інших деформацій покрівлі. Така характеристика матеріалу має високе значення, враховуючи високі поздовжні навантаження, що припадають на черепицю.

Зовнішня сторона м’якої плитки вкривається обвалуванням (мінеральної або з кераміки) різного кольору, в той час як внутрішня сторона покрита кремнієвим піском. Крім декоративного характеру, такі елементи відіграють захисну роль від впливу несприятливих природних умов.

Нижнім шаром виступає шар бітуму, який грає роль клеїть. Зрозуміло, якщо клей буде розподілений по всій поверхні плитки, то забезпечить найбільш міцне зчеплення між листами, порівняно з точковим або смуговим нанесенням клею.

Останній шар покритий захисною плівкою, яка видаляється перед початком покрівельних робіт.

Після проведення робіт по установці бітумної черепиці, залишається незначна кількість відходів. Це властивість дозволяє успішно використовувати таку покрівлю при необхідності перекриття дахів, мають елементи складної форми.

Спосіб наклеювання листів черепиці — внапуск. Це означає, що на частину кожної приклеєною плитки зверху кріпиться наступна. Для завершення монтажу достатньо звичайних покрівельних цвяхів. Під впливом сонячного тепла, листи черепиці отримують додаткове зчеплення з-за плавкости бітуму. У результаті виходить герметична поверхню, відмінно оберігає від вологи і стійка навіть до ураганних поривів вітру.

Важливо. Незважаючи на простоту монтажу подібного типу покрівлі, варто пам’ятати про необхідність суцільної основи під матеріал.

Переваги м’якої черепиці

Гнучка черепиця володіє рядом не піддаються сумнівам переваг, які дозволяють їй вигравати конкуренцію на ринку покрівельних матеріалів. Серед них необхідно виділити:

 • Відмінна стійкість до перепадів температур дозволяє використовувати гнучку покрівлю у температурному режимі від -55°С до 120°С, тобто обмежень на застосування в наших широтах фактично не існує.
 • Як було сказано вище, незначна кількість відходів і зручність монтажу дозволяє використовувати бітумну черепицю там, де використання інших матеріалів важко або веде до значним (за рахунок кількості відходів) витрат. Наприклад, матеріал можна використовувати для купольних дахів або дахів у формі цибулини.
 • Бітумна черепиця фактично не поглинає вологу. Це дозволяє їй успішно протистояти впливу корозії і не піддаватися гниття.
 • Протягом дуже довгого періоду часу покрівля здатна зберігати свій ідеальний естетичний вигляд.
 • Покрита м’якою черепицею дах володіє відмінною шумоізоляцією, відповідно, звуки вітру і дощу не буде створювати проблем своїм шумом.
 • Пошкоджену поверхню можна легко відремонтувати, просто замінивши лист з цією ділянкою на новий.
 • Особливістю бітумної черепиці є її легка вага, і це дозволяє стропильному основи мати менші габарити.

В залежності від якості виготовлення і кількості шарів, гнучка покрівля здатна прослужити від 10 до 50 років, але і це далеко не межа. Додавши до цього її високі екологічні характеристики, покупець гнучкої черепиці отримує чудовий результат на довгі роки.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні