Ділянка біля лісу — плюси і мінуси такого придбання

Хотів би хто-небудь жити серед природного пейзажу? Безсумнівно бажаючі знайдуться. Однак таке проживання таїть у собі певні нюанси. Тема даної статті як раз присвячена деяким плюсів і мінусів ділянок у ліси. Про них слід знати задовго до придбання нерухомості на таких умовах. Ознайомившись з цим матеріалом, кожен сам для себе вирішить, що йому необхідно.

Участок у леса - плюсы и минусы такого приобретения

Сучасний будинок в лісі

Проживання біля лісу

Все більша кількість людей прагне купувати нерухомість за межами міської риси, щоб як можна ближче знаходитися до природи. Адже всі ми її частина і тому таке єднання йде тільки на користь. Причому деякі любителі намагаються вибирати лісові ділянки. Можна навіть сказати, що це стало сучасним модним віянням.

Тільки наважуючись на такий вибір на користь короткострокового відпочинку або постійного проживання, слід зважити всі плюси і мінуси. Адже навіть такий, здавалося б, перспективний вибір таїть у собі певні нюанси, про які необхідно враховувати в будь-якому випадку. Це дозволить прийняти зважене рішення або зовсім відмовитися від такої затії.

Переваги ділянок біля лісу

Купівля земельної ділянки поблизу лісового масиву з одного боку можна вважати гідним придбанням, що має повне право на існування. Адже саме заради всіх цих достоїнств люди і обирають саме такий спосіб єднання з природою. Хіба не про це мріє кожен з нас, коли бачить ліс?!

Участок у леса - плюсы и минусы такого приобретения

Якщо поруч озеро, то ділянка красивіше подвійно

До того ж відкривається краєвид вранці набагато приємніше, ніж споглядання численних міських бетонних коробок. Хоча і в деяких районах будь-якого міста (як правило, віддалених) є місця з куточком живої незайманої природи. Правда і в самій межах міста є парки для відпочинку. Але все це не йде ні в яке порівняння з цим живим природним пейзажем, який можна зустріти лише за межами мегаполісів.

Але, як раніше було згадано, тут криються певні недоліки, про яких теж неодмінно слід знати. Розбір плюсів і мінусів, почнемо, мабуть, з доброго, а потім дізнаємося зворотний бік медалі.

Цілюще повітря

На перше місце житися недалеко від лісу слід поставити цілющу силу повітря, що також не можна порівняти з забрудненим небом над практично будь мегаполісом. А в деяких містах смог висить кількома днями чи тижнями. Тільки тут поблизу лісового масиву повітря наповнене киснем і фітонцидами. А хвойне оточення взагалі має оздоровчим ефектом.

Участок у леса - плюсы и минусы такого приобретения

Будинок в хвойному лісі

Можна з упевненістю вважати зелені насадження «легкими» міст, оскільки вони істотною мірою надають саме позитивний вплив на кліматичну обстановку. Даний природний «орган» дихання не тільки сприяє зниженню рівня шуму, але і виробляє очищення повітря від різних забруднень. А може вся планета – це живий єдиний організм?!

Як показують дослідження вчених, лісовий масив площею в один гектар за рік здатний поглинути не менше тонни шкідливих газів, очищаючи не менше 18 млн. м3 повітря. До того ж ліс вловлює близько 22% зважених речовин.

Для порівняння – в межах промислового міста міститься 10-100 тисяч найдрібніших частинок (з розрахунку на 1 см3 повітря), тоді як на полях, у лісі, горах їх концентрація налічує до 5 тисяч одиниць. Вже е можна зробити відповідні висновки. Якщо ж взяти березові насадження, то в одному кубі повітря не більше 450 різних бактерій. В операційних приміщеннях допускається вміст 500 мікробів, що вже багато про що говорить. А що можна сказати про сосновому, ялиновому, ялівцевому лісі – там мікроорганізмів ще менше.

До того ж виробництво кисню одним деревом можна порівняти з десятьма кімнатними кондиціонерами.

Участок у леса - плюсы и минусы такого приобретения

Ліс – це природний кондиціонер

Захисний масив

Ще одна головна перевага – відсутність вітрів. На відкритій місцевості це досить часте явище, але поблизу проживаючи поблизу лісу можна не турбуватися з цього приводу. Але крім захисту від вітру, дерева служать надійним притулком від спеки. До того ж лісовий масив приховає господарів від стороннього погляду, надавши особисту свободу.

Можна звичайно знайти альтернативу і прикупити ділянку на відкритій місцевості і посадити кілька саджанців. Але от тільки, скільки часу піде, поки вони не виростуть і зміцніють?! Навряд чи комусь по душі буде такий варіант.

Щаслива дітвора

Серед всіх плюсів і мінусів ділянки поруч з лісом даний варіант виявиться ще однією перевагою, якщо в сім’ї є маленькі діти. Вони вже точно будуть раді цьому. Де як не серед дерев можна побудувати справжній «штаб» і більшу частину часу проводити тут за грою. Але власне, що заважає зробити і повноцінний будиночок?! Такий незвичайний і креативний підхід зможе вразити близьких.

У будь-якому випадку це зайвий привід для того, щоб хоча б деякою мірою зануритися в чудовий казковий світ, до створення якого частково додані власні руки.

Участок у леса - плюсы и минусы такого приобретения

У лісі так багато можна досліджувати

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Мінусом може здатися необхідність закупівлі матеріалів для будівництва штабу. Але знову-таки не у всіх випадках. Плюсів тут набагато більше!

Безкоштовний концерт

Деякі в містах відвідують концентри від визнаних зірок шоу-бізнесу. І часом ціна на квитки не найнижча. У лісі ж є непогана альтернатива – птиці. Звичайно, вони не володіють вмінням складати слова в риму і укладати їх під музику. Проте слухати їх спів не менш приємно слуху, а може бути, навіть і такий варіант виявиться найкращим.

Чого тільки коштує стукіт дятла по дереву! Цих птахів рідко де можна помітити, але барабанний дріб розноситься по всьому лісі. У великого строкатого дятла просто вражаюча швидкість – 20 ударів за секунду! Спробуй, полічи їх кількість протягом однієї хвилини.

Справжній метр по частині співу – це, безумовно, соловей. Але крім нього є й інші представники, які можуть вразити своїм голосом, серед яких виділяється пересмішник. Він не просто так отримав таке ім’я і відомий своїми здібностями імітувати голоси інших птахів, як би пересмеивая їх. Можна нарахувати до 30 різновидів наслідування, включаючи звуки деяких тварин.

Участок у леса - плюсы и минусы такого приобретения

Співочий пересмішник

Оздоровча прогулянка

При бажанні прогулятися далеко ходити не доведеться – варто зробити кілька кроків і можна опинитися в оточенні дерев. Особлива атмосфера, яка панує тут, особливо корисна вагітним жінкам, які потребують спокою і відпочинку.

До того ж це краще засіб позбавлення від депресії і проблем зі здоров’ям. Така лесотерапия сприяє поліпшенню розумової здібності і роботи всіх внутрішніх систем організму.

Недоліки життя поблизу лісового масиву

З плюсами такої непоганий житті ми ознайомилися, тепер час торкнутися недоліки перебування поблизу лісу. Милування ялинами, березами, дубами та іншими представниками надає благотворний вплив на людину. Але з іншого боку, в числі інших мешканців лісу – тварини, паразити, комахи та інша живність. В цьому як раз і криються головні незручності:

  • Комахи-шкідники. Таке сусідство обіцяє різними неприємностями, бо ж який повзучий гад відмовиться від так люб’язно наданого ласощі? Тому виникає необхідність в обприскуванні рослинності спеціальними розчинами.

  • Тварини. Це ще одні постійні мешканці лісів, які також можуть доставити чимало неприємностей. Зазвичай на посадки забрідають гризуни. Від таких сусідів може врятувати щільний паркан без дірок.

Участок у леса - плюсы и минусы такого приобретения

Гризуни можуть заглянути в гості і в полі і в лісі

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як купити землю у держави під ІЖС в Московській області.

  • Птахи. Як же без них?! Від їх нальоту ніхто не застрахований. Щоб уберегти врожай слід зробити кілька годівниць і чим більше, тим краще.

  • Вологі умови і мало світла. Цього не можна виключати. Рішення в цьому разі полягає в ергономічне розташування всіх об’єктів на ділянці. У будинку також слід продумати правильну архітектуру. Ще необхідно добре продумати дренажну систему.

  • Листя. Щоденне прибирання в будь-якому випадку буде забезпечена. З одного боку це виявиться серйозним мінусом, але з іншого – не обов’язково оцінювати цей процес як рутину, адже робота проводиться на свіжому повітрі, а це вже багато чого варте.

  • Ризик пожежі. Цей той випадок, коли жоден селище не застрахований від виникнення пожежонебезпечної ситуації. Тому вибирати ділянку для постійного проживання необхідно з урахуванням зручного під’їзду до будинку, доступності дороги. Крім того, варто оцінити, як швидко може приїхати швидка чи пожежна машина незалежно від погодних умов.

До того ж розташування будинку поблизу якого-небудь дерева, причому досить масивного, обіцяє певні ризики – воно може і впасти. Сосна, приміром, може з легкістю пробити дах і плити перекриття, якою б сухий вона не здавалася. Єдине чого не можна точно гарантувати – коли це може статися.

Відео опис

Про що слід пам’ятати, купуючи ділянку біля води – в наступному відео:

Хвойний ліс

Варто окремо згадати про проживання на ділянці поблизу хвойного лісу. Що характерно, будинки в цій місцевості цінуються понад усе і все завдяки особливій атмосфері. При цьому не обов’язково заглиблюватися в саму непрохідну гущавину у пошуках самоти. Та й навряд чи таке вийде у тих людей, хто тривалий час проживав у місті – звичка бере своє.

Тому можна оселитися поблизу найближчій інфраструктури, як-ніяк, а без певних зручностей не обійтися навіть на тлі природи. Але, власне, чого можна очікувати від даної місцевості? А між тим у такої ділянки біля лісу свої плюси і мінуси. І цього разу почнемо з перерахування недоліків.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як порахувати оптимальний розмір площі будинку.

Мінуси хвойного оточення

Таке лісове сусідство також таїть у собі певні недоліки, і перш за все, це сирість. Правда, рівень вологості тут не настільки високий, як скажімо в листяної місцевості. До того ж варто враховувати weeping смола і різноманіття голок, від яких постійно доводиться позбавлятися.

До цього варто додати щоденну боротьбу зі сміттям і молодий порослю. Також доведеться надійно закрити доступ численним комарам за допомогою москітної сітки. Збираючись на прогулянку по лісі, необхідно добре підготуватися, а саме підібрати гарний одяг, адже не приведи господи, і живність може застати зненацька (клещики, змії та інша живність).

Відео опис

При всіх недоліках, лісову ділянку дорожче. чому так – дивіться відео:

Крім цього, ділянка поблизу хвойного лісу не підходить для вирощування овочевої або плодово-ягідної культури. У цій місцевості специфічний грунт і практично весь день падає тінь. Все це зводить нанівець непростий городній працю.

А якщо все ж таки вдасться що-небудь виростити, то спробувати все одно не вдасться – багато сусіди в особі зайців, борсуків, білок і лис будуть тільки раді такому «частування». Порятунок від такого посягання одне – високі і надійні огородження. Правда, не завжди вони допомагають.

Плюси хвойного масиву

Тепер дещо про переваги. Про користь хвої не знає хіба що лінивий – стільки книг можна знайти! У зв’язку з цим, набувається навіть не настільки будинку для проживання чи відпочинку, наскільки цілий санаторій! Про фітонцидах раніше вже було згадано і тут повітря наповнений ними. В результаті шкідливі мікроорганізми виявляються під сильною загрозою.

Тут практично панує стерильність, навіть у добре провітрюваних приміщеннях не досягти таких показників – в одному кубі повітря не більше 300 бактерій! Досить тиждень прожити в цій місцевості і втому як рукою зніме, нервова система прийде в норму, дихання нормалізується.

Простудні захворювання, задушливий літній спека, сильні вітри – про все це можна забути раз і назавжди. Створення позитивного настрою сприяє навколишній фон. До того ж не доведеться викликати фахівця з ландшафтного дизайну, бо сама природа про все подбала, хіба що в рідкісних випадках. І де, як не в лісі можна піти по ягоди і гриби?!

Відео опис

Про те, як розпланувати ділянку, якщо дача в лісі, наступне відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про казковий будиночок на деревах.

Підсумок

Який можна зробити висновок? Перераховувати всі достоїнства і недоліки проживання поблизу лісу можна дуже довго, проте все ж плюси помітно переважують мінуси. Взяти хоча б оздоровчий ефект. Заради цього можна перетерпіти багато «позбавлення» – щоденне прибирання території, забезпечення захисних заходів від тварин і комах, турбота про птахів та інше.

Але якщо вже і брати заміську нерухомість поблизу лісового масиву, то обов’язково з каміном або піччю (а краще і те, і інше). В крайньому випадку, можна зробити самому. Проблем з паливом вже точно не виникне! Правда слід брати дозвіл на вирубку, однак і опалих гілок може вистачити.

У будь-якому випадку слід обдумано зважити всі плюси і мінуси життя близько лісу і тільки потім схиляти гущавину вибору в ту або іншу сторону.

Ще трохи уваги!

Напишіть в коментарях, як думаєте – лісові ділянки варто освоювати, або життя далеко від цивілізації це не вихід для сучасної людини?

Оцінок 0