Дачна амністія — на свободу з чистою совістю, чи це так?

Радянський союз не міг постачати всіх трудівників путівками в санаторій, тому, щоб забезпечити всі категорії громадян відпочинком на природі, створив дачні кооперативи.

Але люди не зрозуміли грандіозний план кривавих узурпаторів, тому за звичкою продовжували відчайдушно будувати комунізм на 6 сотках.

На сьогоднішній день, держава прагне поповнити казну за допомогою податків, так чому ж не взяти плату за те, що колись було подаровано людям?

Вила у простих роботяг давно проіржавіли і до того ж, таким знаряддям праці в лихі роки – гріх розкидатися.

Дачная амнистия - на свободу с чистой совестью, так ли это?

Психологічно складно прийняти факт необхідності платити за те, чим довгий час користувалися даром
Джерело sarjurcomp.ru

Закон як дишло – куди захотів, туди і вийшло

Право власності в радянські роки, як таке, не видавався, тому на сьогоднішній день, всі, хто не встиг оформити дачу у відповідних органах, мають можливість у найкоротші терміни скористатися дачної амністією.

Це тільки у крутих, слово «амністія» означає свободу, для дачників ж – це додаткові витрати на покупку того, що їм належить по праву.

Терміни «Дачної амністії» значно подовжили: до 1 березня 2020 року.

Думка експерта! За замовчуванням, дачу, як і ділянка землі, раніше можна було продавати, дарувати, обмінювати або залишати в якості спадщини. При вступі в силу нового закону, будь-які маніпуляції з нерухомістю будуть заборонені і, отже, незареєстровані будови підлягати знесенню, а шматки землі – вилученню.

Незважаючи на всі підступи ворогів, отримати право власності за спрощеною схемою можуть наступні категорії громадян:

 • Власники дачних ділянок, які перебувають у членстві садового товариства, але не мають документів, як на землю, так і на будинок;

 • Власники ділянок, що мають на руках акт про межуванні земель, але не оформили право власності;

Дачная амнистия - на свободу с чистой совестью, так ли это?

Деякі позиції виглядають абсурдно – податок на сарай
Джерело zen.yandex.ru

 • Власники ділянки, які не отримали документа, що підтверджує призначення та розташування ділянки;

 • Власники дачного будинку, не має документи, а також не поставленого на облік.

Плюси оперативного оформлення нерухомості у власність очевидні:

 • Відсутність акта введення в експлуатацію. Достатньо пред’явити заяву від голови дачного кооперативу, в якому буде зазначено, що житлове будова відповідає всім необхідним нормам по висоті і габаритами. Крім того, це значно економить час і фінанси, хоча про яку економію можна говорити, якщо держава примушує пенсіонерів заново купувати те, що вже давно куплено.

Приклад з життя: Пенсіонерка Людмила Петрівна, мала ще з молодості міцні зв’язки в КДБ і володіла позивним «Золоті ручки», вирішила узаконити свою споруду, у вигляді невеликого садового будиночка. Прийшовши до голови, вона зіткнулася зі стіною нерозуміння і нелюдяності: начальник був мужик з простих, тому звик вирішувати всі питання або з допомогою кулаків, або завдяки спиртному.

Людмила Петрівна, яка звикла отримувати тільки те, що заслуговує, дістала з сумочки паяльник і наглухо закрила битовку. Методика радянської розвідки, навіть через десятки років, дає чудові результати: вже через 10 хвилин, необхідний папір лежала на столі. Як кажуть, колишніх полковників і наркоманів не буває!

Дачная амнистия - на свободу с чистой совестью, так ли это?

Надалі буде не повадно, а то шикувати придумали – туалет побудувати, та садовий будиночок
Джерело zen.yandex.ru

 • Весь пакет документів оформляється в «одному вікні», що досить зручно і практично: вам необхідно заздалегідь зробити ксерокопії всіх документів, а також підписати у нотаріуса дозвіл інших власників на оформлення права власності.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами малих форм – лазні, альтанки, гаражі – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Документи, необхідні для визнання права власності

Бажано мати на руках всі оригінали, тому як у фахівця можуть виникнути питання з приводу достовірності ксерокопій: для підстраховки, ви можете запевнити їх у нотаріуса.

Розглянемо перелік паперів, які необхідно надати:

 • Заява, написана на ім’я керівника органу Росреестра по місцю прописки/проживання, в якому ви, як власник просіть зареєструвати нерухомість і ділянку землі за новими правилами.

 • Технічний паспорт на всі будівлі. Зазвичай це один документ, що має план розташування житлового будинку та технічних приміщень. У ньому вказується площа, призначення і габарити всіх будівель.

 • Свідоцтво про право власності на ділянку/нерухомість. Дане свідоцтво видається в БТІ і має юридичну силу, незалежно від наявності договору купівлі-продажу, договору з головою дачного кооперативу і т. д.

Дачная амнистия - на свободу с чистой совестью, так ли это?

Розділивши частки, кожен власник має свій шматок нерухомості
Джерело zen.yandex.ru

 • Паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а також його ксерокопія.

 • Чек про сплату державного мита за надані юридичні послуги.

 • Якщо власників кілька, ви можете розділити частки або запевнити розписки від кожного власника, в яких зазначено їх згоду на вчинення угод.

Відео опис

У відеоматеріалі даються роз’яснення про те, що таке дачна амністія, на кого вона розповсюджується і нюанси, про які потрібно знати:

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які надають кредит на будівництво і супутні послуги, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Процес оформлення ділянки у власність

Для тих, хто отримав права на ділянку до 30.10.2001 року, необхідно надати наступні документи:

 • Заява про реєстрацію в Росреестр, за місцем розташування дачного кооперативу;

 • Протокол-дозвіл садового товариства про включення вас у число членів дачного кооперативу;

 • Акт з призначенням статусу ділянки, складений згідно з нормами БТІ;

 • Квитанція про сплату держмита.

 • Якщо ви не пройшли межування, тоді слід надати схему ділянки, підписану головою товариства з усіма розмірами та його розташуванням відносно загальної території.

Дачная амнистия - на свободу с чистой совестью, так ли это?

Межування — геодезичний метод визначення меж ділянки
Джерело forvita.info

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, які можуть бути наслідки від самобуду: що необхідно знати власнику ділянки.

Висновок

У разі невиконання нових правил, всі будівлі прирівнюються до самовільним і, як наслідок, підлягають знесенню. Не варто забувати, що всі витрати автоматично погашає власник ділянки, тому уникнути штрафів або пені можна тільки вчасно покинув цей тлінний світ.

Оцінок 0