Дачна ділянка 10 соток – дизайн в теорії і на фото

Велика кількість заміських будинків для постійного проживання часто зменшує кількість вільного простору на окремій ділянці, що змушує власників замислюватися про необхідність грамотного розміщення на території всіх необхідних будівель. Оптимальний варіант – вирішити це питання ще на стадії проектування будинку, благо будь-яка серйозна компанія-забудовник може запропонувати таку послугу. Найчастіше все навіть не доводиться робити з нуля. Наприклад, якщо потрібна планування дачної ділянки 10 соток – схеми є вже є в готовому вигляді і залишається їх підкоригувати під індивідуальні побажання замовника. Крім того, варто замовити ландшафтний дизайн заміського будинку. У цій статті ви можете попередньо дізнатися, як створюється дизайн ділянки 15 соток – фото та проекти, поради фахівців допоможуть розібратися з низкою нюансів.

Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

Грамотне планування дачної ділянки включає всі необхідні будівлі Джерело mainavi.ru

Ще тут треба враховувати, що поєднання оригінальних архітектурних форм і необхідність задіяти кожен квадратний метр площі перетворюють планування дачної ділянки у непросту задачу, яку краще доручити фахівцеві. Зручне і естетичне розміщення будівель на прибудинковій території вимагає знань в області ландшафтного дизайну садових ділянок, будівництва та оздоблення. Тому фахівці з благоустрою ландшафту можуть запропонувати рішення не завжди відповідають початковим задумом.

Дизайн заміського ділянки: з чого почати

Створення затишного заміського володіння, продумування дизайну дачної ділянки починається з підготовчих робіт з оцінки доступного простору. Для формування плану необхідних споруд, насаджень і водойм варто оцінити доступну площу землі.

Наявність джерел води (струмків, ставків, ключів) вплине на зонування майбутньої ділянки та вибір стилю його оформлення.

Часто невеликий струмок стає умовною «лінією розділу» прибудинкової території, а навколо ставків влаштовуються простору для активного відпочинку.

Схеми майбутніх інженерних комунікацій створюються в залежності від рельєфу місцевості: рівного, горбистого, багатого ярами або підвищеннями.

Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

Альпійська гірка – один з варіантів замаскувати інженерні комунікації на ділянці з піднесеністю Джерело www.greatlakesurfing.com

Якщо замовник любитель рясної рослинності на дачі, то дизайнеру знадобиться звернути увагу на якість самої землі: вміст глини, піску, рівень ґрунтових вод. Залежно від цих характеристик підбираються сорти рослин для облаштування саду, городу і декоративних клумб. При замовленні ландшафтного дизайну заміського будинку фотогалерея виконаних робіт допоможе визначитися з вибором студії.

Якщо з маленькими ділянками зазвичай не виникає питань, то навіть планування ділянки 10 соток вже сильно залежить від його форми. Традиційно, прямокутні угіддя легше облаштовуються і зонуються, ніж квадратні або трикутні варіанти. У будь-якому випадку, є тільки один спосіб як розпланувати ділянку 10 соток – схема. Вона складається в першу чергу і може дати повну картину того, як все буде виглядати після закінчення робіт.

Відео опис

Важливі нюанси, які потрібно врахувати – на відео:

Перед плануванням кошторису рекомендується оцінити загальний стан території: потрібно пристрій дренажної системи для позбавлення від зайвої вологи, потрібно вирівнювати ділянку, корчувати дерева.

Після проведення підготовчих робіт переходять до планування землі, при цьому варіанти складаються на папері або за допомогою комп’ютерних програм.

Процедура планування ділянки: загальні правила

Грамотний план розміщення бажаних об’єктів на ділянці – гарантія приємного вигляду з вікна, зручного для застосування господарських споруд та добрих врожаїв, комфортного використання зони відпочинку на дачі. Дизайн ділянки 10 соток — фото та проекти для такої площі розміщені у статті — створити не так просто, як може здатися. Процес планування ділянки виконується з урахуванням трьох складових.

Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

Зручний дачна ділянка – результат грамотної планування Джерело topiar.ua

Сторони світла

Облік сторін світла при плануванні гарантує отримання врожаю з плодових дерев і грядок, а також природне освітлення житлової споруди. Північна край володінь підходить для висадки дерев, що створюють приємну прохолоду і не захаращують центральну частину угідь. Східна і південно-східна боку – для створення городу, садіння плодових дерев та облаштування головного входу в житловий будинок.

Шанувальникам фруктового саду доцільно звернути увагу на сумісність порід дерев і чагарників. Наприклад, вишневі дерева і обліпиху слід висаджувати далеко від інших сортів, а черешня погано росте по сусідству зі сливою. На 10 сотках не рекомендується висаджувати більше 15 саджанців. Все це вкрай важливо враховувати при роботі над ландшафтом садової ділянки.

Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

Невеликий фруктовий сад, розташований уздовж огорожі Джерело planetaflora.ru

Висотні відмітки

Величина ухилу території і перепад рівня висот враховують при розміщенні фундаменту будинку, а також проектуванні господарських будівель. Вхід у житлове приміщення, штучна водойма розташовуються в найвищих місцях земельних угідь. Це охороняє фундамент і споруди від затікання води і забруднень з усієї території.

Якщо ви власник ділянки в низині, то архітектор порекомендує почати планування з облаштування якісної системи дренажу.

В залежності від рівня грунтових вод і кількості стікають опадів, дренажні системи являють собою неглибокі канави, оздоблені плиткою, або системи з вузьких труб і колодязів. Їх теж можна вміло вписати у садовий дизайн.

Розміщення житлового будинку

Заміська споруда для постійного проживання – основа композиції, навколо якої розташовують інші елементи. Будинок рекомендується розташовувати в центрі, далі від забору і дороги, щоб знизити рівень шуму і дозволити власникам насолоджуватися видом саду з вікна. Приміром, ландшафтний дизайн заміського будинку, фото якого розміщено нижче, відповідає всім вимогам.

Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

Будинок, розташований далеко від дороги Джерело opora-stroy.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу ландшафтного дизайну. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Масштабні споруди, що розміщені на ділянках зігнутої, трикутної або трапецієподібної форми, краще виглядають при виборі проектів з великою кількістю ламаних ліній. Подібні планування ділянок 10 соток з будинком і лазнею вміщують велику кількість просторих кімнат, а загальний вигляд будинку виглядає гармонійно.

Перед будівлею будинку рекомендується ознайомитися з вимогами законодавства до будівництва, продумати розташування інженерних комунікацій. Підведення газу, водопроводу, електрики і каналізації – це все доля профільних фахівців, і ці роботи потрібно завершити до початку спорудження будинку.

Відео опис

Наочно про планування ділянки на відео:

Функціональні зони на дачній ділянці

Оптимальний розподіл простору між функціональними зонами актуально не тільки для приміщень, але і для земельних угідь. Але хоча загальні принципи залишаються незмінними, треба розуміти, що навіть, наприклад, планування ділянки 12 соток і планування дачної ділянки 10 соток, схеми передбачає різні. Крім того, багато що залежить від бажання власника виділити (збільшити/зменшити) яку-небудь зону.

Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

Поділ зони відпочинку та саду з допомогою доріжок Джерело decoratorist.com

Житлова зона

Зонування рекомендується починати з розміщення будинку. Як правило, для цього підходить центральна частина земельних угідь, фасад будівлі звернений до дороги, вікна виходять в сад. Господарі просторих володінь створюють невеликі гостьові будинки, при цьому дизайн ділянки 12 соток може включати літню веранду, розташовану на відстані від «основного» житла.

Будівлі в житловий зоні інтенсивно використовуються, тому не слід зловживати декоративними елементами, також не завжди доцільно прикрашати будівлі клумбами і квітами.

Господарська зона

Допоміжні споруди, до яких належать сараї, погреби, навіси і ангари для інструментів, продуктів і тварин, рекомендується розміщувати в глибині саду. Найчастіше подібні конструкції не відрізняються красою оздоблення, тому їх обсаджують деревами.

Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

Вертикальне озеленення – підходящий варіант маскування господарських будівель Джерело vyrashhivanie-iz-semyan.ru

Цінителі городніх робіт розміщують у господарській зоні кілька грядок з посадками, тепличні комплекси. Сучасні технології дозволяють доглядати за городом з мінімальними зусиллями.

Зона відпочинку

Третя за величиною території, обладнана на ділянці, включає баню, альтанку, дитячий майданчик, басейн, гойдалки, гамаки та інші конструкції для релаксації власників і їх гостей. На відміну від утилітарних господарських будівель, ці споруди – вираз загального стилю оформлення заміського володіння.

При облаштуванні зони відпочинку рекомендується поєднувати безпеку, комфорт і приємний зовнішній вигляд. В цілому, наповнення цієї зони залежить від потреб господарів і розміру ділянки, для володінь в 10 соток досить мініатюрної дитячого майданчика, лазні, альтанки з барбекю і декількох «альпійських гірок». Власники просторих угідь можуть розмістити на ділянці критий басейн.

Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

Облаштування зони відпочинку впритул до зони саду Джерело dekorin.me

Зона саду

Плодові дерева, квітучі чагарники, декоративні клумби і квіти традиційно відносяться до зони саду, яка розташовується поблизу від фасаду будівлі, забезпечуючи господарям приємний вигляд з вікна. Другий варіант розміщення – оформлення декоративними рослинами всій території ділянки. Наприклад, невеликі чагарники висаджуються вздовж доріжок, великі декоративні дерева розташовуються по кутах будівель.

При оформленні проекту дачної ділянки необхідно враховувати рівень освітленості, а також дотримуватися міри, щоб рослини не заважали один одному, створюючи відчуття «захаращеності» ділянки.

Відео опис

Про зонування дачної ділянки на відео:

Способи розміщення об’єктів на території ділянки

В залежності від форми ділянки, величини будинку і кількості розміщуваних об’єктів, вибирається один з варіантів планування.

Прямокутний варіант передбачає оформлення окремих функціональних зон на території ділянки, при цьому використовується групування об’єктів. Наприклад, всі рослини знаходяться на південно-східному краю, а господарські будівлі і споруди для відпочинку займають північну частину поблизу паркану.

Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

Традиційне прямокутне розміщення об’єктів Джерело landsdecor.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про планування дачної ділянки.

Круглий варіант використовується для оформлення ділянок неправильної форми, кути яких «згладжуються» з допомогою клумб і квітників. Навколо них розміщуються необхідні споруди.

Діагональна планування являє собою розміщення будівель і споруд по лінії діагоналі ділянки. Візуально такий спосіб розширює простір, при цьому дотримується геометрія.

Вільний варіант планування найбільш часто зустрічається на сучасних ділянках: схема розташування будівель та споруд обмежена тільки фантазією власників.

Незалежно від обраного варіанта, планування повинна відповідати функціональним критеріям:

 • Господарські будівлі рекомендується розміщувати поблизу житлового будинку.

 • Доріжки від хати до воріт, зон відпочинку і господарських будівель рекомендується викласти тротуарною плиткою або оформити гравієм, щоб захистити від опадів.

 • Декоративні композиції – квіти, кущі, клумби – рекомендується розміщувати в центральній частині ділянки, де вони будуть привертати увагу та не заважати доступу до господарських будівель.

 • Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

  Правила розміщення споруд на дачних ділянках Джерело boyarkino.mya5.ru

  Варіанти клумб для садової ділянки

  Поширений і простий у догляді варіант прикраси дачного володіння – клумби різного виду, розміщені в центральних частинах земельних володінь.

  Альпійська гірка являє собою клумбу з декоративним камінням, в «художньому безладі» розташованими між квітами. Для оформлення таких клумб застосовуються булижники, що стелються породи кольорів, додатково альпійську гірку прикрашає невеликий водойму.

  Вертикальне озеленення – спосіб створення тіньових зон за допомогою висадки рослин уздовж стін. Невибагливі багаторічні сорти маскують господарські будівлі, надають ділянці вид «природної краси».

  Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

  Класична альпійська гірка в ландшафті дачної ділянки Джерело yandex.kz

  Класичні клумби круглої або прямокутної форми, розташовані в центральній частині – простий в оформленні варіант прикраси володінь. При цьому, в залежності від обраних сортів квітучих рослин, клумба може радувати господарів безперервним цвітінням з початку весни до пізньої осені.

  Додаток ландшафтного дизайну садовими скульптурами

  Скульптурні композиції для саду виготовляються з архітектурного бетону (найбільш важкий і міцний варіант), каменю, гіпсу або монтажної піни. Дизайн і розмір подібних елементів обмежується тільки смаковими уподобаннями господарів і ландшафтним проектом дачної ділянки, обраним при будівництві.

  Існує кілька правил розміщення садових скульптур:

  • При виборі стилізованих скульптур слід прикрашати весь ділянку в єдиному стилі.

  • Велика кількість дрібних скульптур краще розосередити по території, щоб уникнути ефекту перенасиченого простору.

  • Господарську зону рекомендується прикрашати невеликою кількістю скульптур, без шкоди її функціональності.

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з компаніями, що надають послуги в сфері ландшафтного дизайну та озеленення, які представлених на виставці будинків Малоповерхова Країна.

  Ідеї дизайну ділянки на фото і відео

  Наочно, кілька прикладів того, як виглядає ландшафтний дизайн заміського будинку, показує фотогалерея: 10 соток, 12 або 6 – кожну ділянку можна зробити не тільки практичним, але і красивим.

  Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

  Дизайн ділянки в 6 соток: класичний варіант з будинком, басейном, альтанкою та господарською будівлею Джерело econet.kz

  Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

  Дизайн дачної ділянки у 10 соток для любителів садових насаджень і активного відпочинку Джерело brus.club

  Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

  Дизайн дачної ділянки 12 соток з великою кількістю листяних дерев в якості ландшафтного дизайну Джерело dostup-strana.ru

  Дачный участок 10 соток – дизайн в теории и на фото

  «Американський стиль» в дизайні ділянки на 15 соток: двосхилі дахи, колони і підйомні двері Джерело wearefound.com

  Відео опис

  Що потрібно знати про проектування та облаштування заміського ділянки, дивіться у наступному відеоролику:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дизайн ділянки 6 соток.

  Висновок

  Послідовний підхід до планування дачної ділянки дозволить створити не тільки візуально приємна, але і зручне для життя простір. Поділ володіння на функціональні зони і доречне використання декору дозволяють облаштувати володіння в будь-якому стилі.

  Оцінок 0