Де купити дачу або земельну ділянку в Підмосков’ї

Придбання нерухомості – надійний спосіб вкладення власних коштів. Якщо порівнювати кількість інвестицій в Центральних областях РФ, то стає ясно, що лідируюче положення займає Московська область, володіє розвиненою інфраструктурою, необхідною для життя. Вартість землі в області різна, але ціни стабільні. Про те, як купити дачу або земельну ділянку в Підмосков’ї, піде мова в цій статті.

Где купить дачу или земельный участок в Подмосковье

Невеликий будинок за містом і кілька соток землі – вже можливість відпочити від міської суєти

Недалеко від Москви

Земельні масиви в Підмосков’ї – справжній скарб. Де купити землю.
При виборі ділянки треба мати на увазі кілька нюансів:

 • Геологічні особливості місцевості

Геологія підмосковних областей різна. Є райони (Домодєдово, Кашира, Озера) придатні для занять городництвом або садівництвом, але на таких землях власну дачу звести не вдасться. Престижними вважаються західний і північно-західний район, однак, вартість землі тут висока. В Орехово-Зуєвському районі болотисті, торф’янисті грунти. Серпуховський район відрізняється гористою місцевістю.

 • Екологічний стан

Купуючи дачу, житель столиці прагне виїхати з запорошеного, задушливого міста, але екологічний стан Підмосков’я не скрізь однакове. Котеджі, розташовані поблизу трас також, як і вулиці Москви, страждають від загазованості. Західний напрямок, хоча і відрізняється високою екологією і мальовничою природою, але висока ціна землі не по кишені багатьом. По боках Новоризького шосе тягнуться лісові масиви. Багаті ліси також в Подільській області, на півдні-сході їх майже немає.

Где купить дачу или земельный участок в Подмосковье

Будинок біля лісу цілком собі може замінити санаторій, головне частіше вибиратися на дачу, а ще краще оселитися в ньому на постійній основі

 • «Формат ділянки»

Важливою умовою є і «формат» ділянки. Статистика свідчить, що городяни прагнуть купити землю в котеджних селищах з розвиненою інфраструктурою та системами комунікації, високим рівнем безпеки. Якщо не враховувати ціни, то саме в західних районах найкраще купити землю під будівництво будинку в Підмосков’ї.

Ціни на підмосковну землю

Де купити ділянку в Підмосков’ї. З аналізу оголошень на сайтах видно, що, чим ближче до міської межі, тим дорожче будинку і земля. В окремих центральних районах вартість за сотку доходить до 5 млн. рублів, в Зеленограді – від 1 млн. рублів. Набагато дешевше можна придбати землю в Новомосковському окрузі – 400 тис. руб. за 1 сотку. У Троїцькому окрузі, якщо звернутися в агентства, які мають власну базу даних продаються земельних ділянок в Підмосков’ї, вдасться придбати невелику ділянку за 200 тис. руб. Умовно за вартістю земля (1 кв. м) в Підмосков’ї ділиться на 5 зон:

 • від 4 тис. руб. і вище вартість землі в Одинцовському районі, передмісті Химки, Балашисі;

 • у 3 тис. до 4 тис. руб. оцінюються земельні ресурси в Долгопрудненському районі, Литкаріно;

Где купить дачу или земельный участок в Подмосковье

В Литкаріно не найдешевші ділянки

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

 • ще нижче – від 2 тис. до 3 тис. руб. – коштує земля навколо міст Подольськ, Пушкіно, Фрязіно;

 • від 1000 до 2000 руб. коштує земля в районах, віддалених від столиці на 50 – 70 км – Раменському, Чеховському, Сонячногірську;

 • самими недорогими, але і самими віддаленими, будуть Волоколамський, Коломенський райони, ціна землі – 500 – 1000 руб.

Критерій вибору – віддаленість від міста – є важливим при купівлі земельної ділянки в Підмосков’ї, хоча це – перевага кожного. Якщо господар придбаного ділянки збирається возити дітей в московські школи або їздити на роботу в установи столиці, то йому слід підшукати ділянку в 5-20 км від столиці.

Где купить дачу или земельный участок в Подмосковье

Чим ближче заміський населений пункт до столиці, тим він більш упоряджений

Де краще не купувати ділянку

У Підмосков’ї є місця з поганою екологією та транспортним сполученням. Таким напрямком є східний напрямок, де рівень екології невисокий. На сході і південно-сході знаходяться московські підприємства зі спалювання сміття. Крім того, в Москві частот дмуть східні вітри, які несе в ці райони всі викиди транспорту. До того ж на сході велика протяжність шосейних доріг, багато з яких проблемні: завантажені, аварійні. У ці райони інвестори не бажають вкладати гроші, тому рівень обслуговування тут вельми дорогий. На сході розташовуються селища економ-класу, і вартість землі доходить до 6 тисяч доларів за сотку.

Складна транспортна ситуація на півночі Московської області. Добиратися до північних селищ вельми проблематично. Місцеві траси вузькі, потребують ремонту. Саме транспортні проблеми і зупиняють купівлю земельної ділянки в цих районах.

Відео опис

У відео також показано, які ділянки при покупці варто обходити стороною:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про порівняння вторинного заміського житла або будівництво з нуля.

Топ-5 дачних районів

Де краще купити землю під будівництво будинку в Підмосков’ї. Недалеко від Москви є безліч місць, придатних для купівлі-продажу:

 • Північно-західний напрямок: Шаховська знаходиться досить далеко – на відстані 150 км. Межує з Лотошинским, Волоколамському і Можайським районами. Транспортне повідомлення – електропоїзди і автобуси, але на дорогу доведеться витрачати по 2, 5 – 3 години. Вартість землі – 350 тис. руб. найдешевші ділянки в «Софьино».

 • Лохвиця знаходиться в такій же відстані, але напрямок – південно-східне. Межа округу стикається з Рязанської областю. По місцевості протікає річка Ока. Можна дістатися електричкою або приміським автобусом за 2 години. Дачні ділянки порівняно недорогі – 250 тис. руб., ділянка з котеджем дорожче на тисячу рублів.

 • Старовинне місто Талдом межує з Сергієво-Посадських районом столиці і Твер’ю. У цій місцевості протікає 2 річки, побудований канал, що носить ім’я російської столиці, багато озер. Добиратися 2 години приміським транспортом. Дачний будинок коштує 220 тис., земля – 500 тис. руб.

Где купить дачу или земельный участок в Подмосковье

Ділянка під Талдомом варто пристойно

 • На схід від столиці між річками Москва і Клязьма лише в 90 км від міста розташовані 2 округи – Оріховський та Зуєвський. Доїхати до місця призначення можна електричкою (відправлення з Курського вокзалу) або автобусом від станції метро Партизанська. Час у дорозі – 1, 5 години. Місцевість болотиста, тому дачі недорогі: найдешевші пропозиції – 130 тис. руб., дорогі – 500 тис.

 • Шатура віддалений від столиці 130 км на південний схід. Округ розташований між Клязьмою, Прой, Ясною. Межі округу стикаються з кордонами Рязанської і Московської області. З Казанського вокзалу періодично відправляється електричка або автобус від метро Котельники. Вартість дачних будиночків низька – від 90 -220 тис. руб.

У вищеописаних районах дачна земля маленька – 6-8 соток, тому ділянки недорогі. Житло годиться тільки для сезонного проживання, проте, попит на такі будинки зростає. По-перше, низька вартість, по-друге – будь-який будинок можна впорядкувати.

Де купити ділянку. Москвичі, як правило, рідко купують нерухомість в округах, віддалених від столиці, але ці райони популярні серед мігрантів інших країн.

Где купить дачу или земельный участок в Подмосковье

Віддалені райони може і екологічніше, але добиратися до столиці доведеться довше

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будівництво на місці старого будинку нового.

Купівля землі у власність

Проблема оформлення або купівлі земельних ділянок районі столиці РФ у власність стала надзвичайно цікавою. Чи можна купити землю в Москві у власність, адже володіти земельною ділянкою в Московській області не тільки престижно. Незважаючи н нестабільну економічну ситуацію в країні, нерухомість завжди залишається за власником. Землю можна передати у спадок, тим самим забезпечити майбутнє своїх дітей. Викуп земельних ділянок в Підмосков’ї підпорядковується Земельним кодексом РФ, а також документами, виданими Урядом Москви, але ця процедура має ряд своїх особливостей:

 • Спочатку необхідно зареєструвати побудоване будівля, яка розташована на ділянці, а потім вже братися за оформлення землі.

 • Потрібно буде отримати кадастровий номер, перевірити, що у землі немає боргів.

 • Звернутися у відділ Департаменту, який займається «земельними» питаннями, але запит подається тільки в електронній формі на порталі державних послуг.

Где купить дачу или земельный участок в Подмосковье

Подати запит – справа п’яти хвилин, головне потім швидко оформити всі документи

 • Викуп землі відбувається у 3 етапи, але на кожному з них є підстави для відмови: невідповідність поданих документів, неповний комплект документів, неправильне оформленням, в результаті деякі документи можуть втратити юридичну силу.

 • Для усунення недоліків дається певний термін. Якщо ж всі недоліки не будуть усунуті у встановлений термін, то це може стати підставою для відмови видачі договору купівлі-продажу.

Перед тим, як починати оформлення землі, необхідно уважно переглянути документи (краще, якщо це зробить юрист), з’ясувати що всі вони актуальні і оформлені юридично грамотно. Треба налаштуватися, що оформлення московської землі – процес тривалий, пов’язаний з чималими витратами.

Відео опис

У відео трохи про документи, які знадобляться при купівлі-продажу земельної ділянки:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про меблі з піску.

Висновок

Вирішити проблему, де краще купити ділянку в Підмосков’ї, можна через агентства або самостійно, переглянувши пропозиції на сайтах. Остаточне рішення залежить від пріоритетів покупця. Якщо він підбирає дачу вихідного дня, можна обійтися дешевим варіантом. Якщо ж планується проживання на дачі, тоді слід шукати якісну пропозицію.

Ще трохи уваги!

Напишіть в коментарях, як думаєте – при виборі ділянки треба спиратися на віддаленість від міста, або це другорядний момент?

Оцінок 0