Декоративна штукатурка: види і способи нанесення

 
 Декоративная штукатурка: виды и способы нанесения

Якщо раніше єдиною прикрасою стін вважалися різнокольорові шпалери, які міняли раз на кілька років, то тепер вибір оздоблювальних матеріалів набагато ширше. Так, останнім часом все більшою популярністю користується декоративна штукатурка, за допомогою якої можна втілювати в життя будь-які дизайнерські ідеї. У чому переваги декоративної штукатурки і які існують різновиди матеріалу, далі розглянемо більш докладно.

Особливості декоративної штукатурки

Головна особливість декоративної штукатурки в її унікальності. Навіть якщо один і той же фахівець два рази наносить покриття, малюнок має свою особливу текстуру. Кожен раз покриття лягати по-новому, прикрашаючи інтер’єр приміщень.

Продається штукатурка в асортименті, можна вибрати матеріал, що імітує дорогу обробку і при цьому непогано заощадити сімейний бюджет. Штукатурка добре поєднується з різними оздоблювальними матеріалами, тому може використовуватися в будь-якому стилі інтер’єру.

Наносити штукатурку дуже легко, що також можна вважати вагомою перевагою. Процес вимагає творчого підходу і приносить одне задоволення, можна проявити фантазію і поекспериментувати. Головне правильно підготувати основу, тоді жодних проблем під час роботи не виникає.

Штукатурка відмінно маскує нерівності і інші дефекти стін. З її допомогою можна згладити будь-які видимі вади і створити комфортну атмосферу в будь-якій кімнаті. Виготовляють штукатурку з натуральних, екологічно чистих матеріалів, тому декоративну штукатурку можна використовувати навіть в дитячій кімнаті.

Не вимагає штукатурка і додаткового догляду. Достатньо один раз нанести покриття, щоб отримати якісну обробку на довгі роки. Крім того, матеріал можна пофарбувати, якщо захочеться освіжити інтер’єр. Єдиний недолік декоративної штукатурки – це ціна, варто покриття дорожче аналогів.

Види декоративної штукатурки

Виробники випускають широкий асортимент декоративної штукатурки, яка відрізняється своїм дизайном та складом. Складається штукатурка з водної основи і різних добавок, зв’язувальних речовин, тому матеріал має різну фактуру і відтінки.

Серед поширених на сьогоднішній день видів штукатурки можна виділити:

  • Мінеральну штукатурку. Продається матеріал у вигляді сухої суміші, основний компонент якої – це цемент. Перед нанесенням штукатурку розбавляють водою, дотримуючись зазначених на упаковці пропорцій. Штукатурка продається безбарвною, тому доведеться після нанесення фарбувати її окремо. Матеріал варто дешевше аналогів, добре лягає на поверхню і має привабливий дизайн. Іноді у склад додають блискітки та інші декоративні елементи, щоб матеріал гарно виглядав на поверхні.
  • Акрилову штукатурку. Складається матеріал з акрилових смол, завдяки яким поліпшується пластичність матеріалу. Штукатурка буквально відштовхує воду, володіючи відмінними водонепроникними властивостями. Це горючий матеріал, тому акрилову штукатурку можна наносити поблизу легкозаймистих речовин. Перед нанесенням складу треба добре підготувати стіни, і правильно замісити розчин.
  • Силіконову штукатурку. Це найсучасніший вид декоративної штукатурки, має чимало переваг. Штукатурка відмінно лягає на будь-яку поверхню і дозволяє стінам дихати. При необхідності штукатурку можна пофарбувати в будь-який колір, а з нанесенням складу впорається навіть новачок.

Є у продажу і силікатна штукатурка, яка складається з калійного скла. Склад не користується особливою популярністю і частіше використовується для зовнішньої обробки.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні