Декоративна трава для саду – детальна класифікація

У статті піде мова про те, чому так популярна декоративна трава для саду, які завдання допомагає вирішити посадка таких рослин, які культури користуються найбільшою популярністю, як їх потрібно садити. Фото і відео продемонструють готові рішення і підкажуть, як складати красиві ландшафтні композиції.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Декоративна трава в ландшафтному дизайні
Джерело pinterest.co.uk

Чому декоративні трави і злаки так популярні

Кожен з нас, вибираючи для оформлення присадибної ділянки якусь стилістичну композицію, мріє перетворити простір навколо і зробити його затишним, красивим і незабутнім. Зробити це можна, використовуючи різні елементи ландшафтного дизайну. Озеленення один з них. Воно створюється за допомогою поєднань різних посадкових одиниць. Декоративних трав в тому числі. Вони допомагають формувати потрібний обсяг, робити глибину і насичувати сад потрібними фарбами. Квітники з таким наповненням, виглядають дуже вишукано і витончено.

Описувані рослини прекрасні в будь-який сезон. Навесні їх посадки дозволяють створювати щільні зелені галявини, влітку рослини розростаються, з’являються незвичайні суцвіття у формі волоті. Самі по собі такі посадки непоказні, але в компанії з іншими одиницями виглядають досить виразно. Використовуючи їх, дизайнери посилюють декоративність пейзажу. Коли приходить зима, його краса в’яне, але пониклі трави створюють рельєф, завдяки яким ділянка виглядає незвично, таємниче. Та це не єдина перевага описуваного виду озеленення.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Декоративні трави в зимовому саду
Джерело perennialresource.com

Останнім часом великою популярністю користуються стилістичні концепції, які дозволяють створювати декоративне озеленення, за яким не потрібно ретельно доглядати. Майже всі злаки «не вибагливі», їх не потрібно обрізати, надавати їм певну форму, стежити за розростанням і додатково підгодовувати.

Такі рослини однаково добре реагують на надмірну вологість і довгий відсутність поливу. Вони рідко хворіють, чудово «дружать» з іншими насадженнями, тому за допомогою них можна створювати змішані квітники та складні міксбордери. Якщо поруч з квітами висадити злаки зі світлим листям, їх рослинність буде відбивати промені сонця, захищати себе та сусідів від надлишку ультрафіолету в жаркий час.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Злаки і квіти – чудовий тандем
Джерело remaxdelux.cz

Детальна класифікація декоративних злаків і трав

Існує велика кількість декоративних культур злаків і трав. Фахівці їх ділять на дві великі групи:

  • однорічники;

  • багаторічники.

Всі однаково цікаві. Однорічники, наприклад, мають незвичайні суцвіття. Вони способи виступити прикрасою будь-якого куточка саду. Багаторічники мають красиве листя, вона готова радувати око своїм соковитим кольором кілька сезонів поспіль. Раз посадивши таку рослину біля ставка або центрального входу, можна спостерігати за тим, як з роками зелений кущ буде міцніти і розростатися. Чим «старше» буде ставати рослина, тим декоративніше воно буде виглядати.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Багаторічники в декоративному саду
Джерело pinterest.nz

Декоративні трави в ландшафтному дизайні для зручності складання композицій поділяються на:

  • низькорослі;

  • середньорослі;

  • високорослі культури.

До першого різновиду належать ті рослини, які, виростаючи, стають не вище 50 див. Вони красиво стеляться по землі, тому мають другу назву «почвопокрывные». Їх часто використовують дизайнери при оформленні рокаріїв, альпійських гірок, груп, складених з каменів, і килимових квітників. Неймовірно красиво виглядають доріжки, вздовж бордюрів яких висаджується низькоросла трава. Якщо її розсадити між каменів, оформлення саду значно пожвавиться. Дизайнери люблять висаджувати поруч з красивоцветущими рослинами райграс ряболисті. Він обов’язково входить до складу травосумішей декоративних газонів.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Прикраса доріжок за допомогою низькорослої декоративної трави
Джерело pinterest.com

У середньорослих трав і злаків висота стебел не перевищує одного метра. Вони використовуються для складання об’ємних композицій і багатоярусних квітників. Найкрасивішими є ковила. Вітер, заплутавшись у них, допомагає гідно оцінити їх граціозну красу. Така трава зазвичай використовується для оформлення кам’яних гірок. За допомогою неї формуються компактні за розмірами групки. До середньорослих рослин належить овес, фалярис канарський і перістощетінник. Всі ці трави добре поєднуються з будь-якими польовими квітами: з волошками, з маками і ромашкою.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Кущі фаляриса канарського
Джерело pinterest.com

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами малих форм – лазні, альтанки, гаражі будь-якої категорії і технології будівництва – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Висота выскорослых трав вище метра. Використовуються такі види для формування зеленої основи, на тлі якої виграшно виглядають багатоярусні композиції. За допомогою них дизайнери створюють ширми та екрани. Найяскравіші представники таких декоративних трав – пеннисетумы.

Це пишний багаторічник. Його посадка дозволяє створювати легке і повітряне оформлення. Родом трава з тропічних країн Африки. Є у нього друга назва – «перистощенник». Трава виростає у висоту до півтора метрів, досить швидко перетворюється в зарості кулястої форми. На стеблах розпускається пухнастий колосок, вкритий густими волосками. Під власною вагою він нахиляється і вигинається дугою, чому кущ стає ще більш декоративним.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Кулястий перистошенник здатний повністю закрити паркан
Джерело panpica.pw

Існують різні види перистощенника. В одного присутні бронзово-бордові листя, в іншого листя сіро-зеленого кольору. У третього щільні соковито-зелені колоски покриті ворсинками рожевого кольору. Є види, які добре переносять морози, здатні виживати і при -29 градусів. Є теплолюбні види, які в холодну пору не виживають. Вони вирощуються, як культури, живуть один рік. Для того щоб зберегти рослину, його можна вирощувати горщиках, потім їх взимку заносити в опалювальний зимовий сад.

Дуже гарний в саду перлівка. Він часто використовується для прикраси тінистих зон саду. Росте звичайно в помірній зоні на луках і в лісах, в горах і в степах Євразії. Транссильванский вигляд має дуже густі світло-сірі колосовидні стебла. Проникаючий має односторонній суцвіття, що утворює красиву складну кисть. Стебла у перловника високого дуже прямі і шорсткі. Є спеціальні садові сорти, виведені за допомогою селекції. Колоски у них мають складну форму, пофарбовані в рожевий, фіолетовий або бузковий колір. В обрамленні зелених листя вони виглядають чудово.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Пишний трансільванський перлівка
Джерело photoshare.ru

Високорослі трави гарні і як солісти, і як компаньйони в складових групах. Завжди безпрограшно висаджувати їх поруч з хвойниками. Такі тандеми народжують асоціацію з вічним постійністю.

Інші незвичайні декоративні трави

Існує понад 200 видів рослин, які можна використовувати для позначених цілей. Але найчастіше вибирається саме костриця блакитна. Це багаторічний злак. Виростаючи, він набуває кулясту форму. Вона красиво обрамляє камені і водойми. Добре зимує без додаткового укриття, швидко і сильно розростається, кожні два роки його потрібно розсаджувати, розділяючи корневицу.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Костриця блакитна в ландшафтному дизайні
Джерело drevesnica.si

Овсец живородний – рослина схоже, у нього, на відміну від овсяниці блакитний, кущі більш високі і вони більш розлогі. Немає чіткої кулястої форми. А ось колір, і форма листя практично ідентична. Найкраще підходить така декоративна трава для клумб, при цьому вона добре виглядає завжди на тлі каменів або деревної тріски.

Кімнатний бамбук – ще один різновид декоративних трав. Вона зазвичай використовується, як кімнатна рослина, але досвідчені дизайнери часто використовують погонатерум просовіднимі (друга назва) для посадки у великі діжки. Ними прикрашають відкриті тераси або зони навколо альтанки, майданчики під барбекю. У відкритому грунті рослина добре розростається і виглядає дуже декоративно.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Погонатерум просовіднимі хороший для оформлення відкритих терас
Джерело pinterest.it

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній з повним циклом виробництва, які надають всі основні і супутні послуги, пов’язані з організацією життя поза міста, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п., а також пристрій зимових садів. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Чумиза – кормова рослина. У цього злаку дуже гарні жовті пониклі суцвіття, які добре розбавляють монохромність групових композицій. Кущі виростають до метра. Вони добре переносять посуху, висихаючи, волоті тримаються довго і не обсипаються, тому їх часто використовують для складання гербаріїв. При рясному поливі рослина стає дуже декоративною. Садівники знають, що чумиза – це тільки один з різновидів сетарии. Застосовуючи різні види, можна сміливо експериментувати і складати дуже оригінальні композиції.

Величавий ячмінь гривастий – він дуже самодостатній, тому використовується в ландшафтному дизайні, як соліст. Після посадки насіння виростають щільні кущики з красивою розсипом пагонів. Всередині них формуються з часом суцвіття колоски з довгими остюками. Висота стебел 50 см, в пору цвітіння грива ячменю забарвлюється в яскраво-зелений або рожево-ліловий колір. Коли колосок підсихає, він стає білим. Описуваний злак – багаторічник, взимку він не вимерзає, дає прекрасний самосів.

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Величавий ячмінь гривастий
Джерело postroika.biz

Пампасний трава повинна сподобатися тим, хто любить розлогі кущі. У кортадерия (це наукова назва) вони увінчані білою шапкою пухнастих суцвіть. Є види трави, які виростаючи, досягають триметрової висоти. Головна умова для їх вирощування – багато сонця. У нашій країні великі зарості можна побачити на березі Криму.

Міскантус виростає до двох метрів, утворює високі пишні кущі. У рослини довгі листя, золотисто-рожеві суцвіття волотисте форми.

Императа циліндрична – королева саду. Вона має дуже тонке листя, що ростуть вгору. У них смарагдово-зелений, а верх яскраво-червоний. Таке поєднання дає незвичайний ефект. Його використовують для формування яскравих акцентів. Пік декоративності припадає на осінь. Тоді кущі стають багряними.

Відео опис

У відео докладно розповідається про те, які ще декоративні трави можна вирощувати в саду:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості придбання модульних ландшафтних композицій і готових схем-проектів озеленення.

Правила складання ландшафтних композицій

Тим, хто вирішив зробити у себе на присадибній ділянці клумбу із злаків і декоративної трави, фахівці рекомендують дотримуватися деякі принципи. Всі вибрані рослини повинні мати:

  • схожі умови зростання;

  • схожі або сумісні один з одним поєднання цвітіння;

  • схожу раскидистость;

  • схожу висоту.

У композиції, складеної з декоративних трав, не повинно бути яскравих елементів. Поряд з ними можуть з’явитися кам’яні валуни, відсипання з дрібного гравію. Дуже красивими получаються мікси з хвойниками, з кущами троянд, з лилейниками. В якості фону фахівці рекомендують вибирати в’юнкі рослини (плющ, хміль).

Декоративная трава для сада – подробная классификация

Складна композиція декоративних трав в саду
Джерело pinterest.ca

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про зимовий сад для втілення мрії: японські міні-сади у вас вдома – краса для себе і друзів.

Важливо вміти зіставляти розміри ділянки та розміри композицій, зібраних з декоративних злаків і трав. Якщо територія саду невелика, високорослі культури використовувати не можна: такі композиції візуально зменшать розміри прибудинкової території і сформують тінь, під якою нічого не буде зростати. Висаджувати трави, які виростають у висоту до двох, трьох метрів, можна тільки в просторому саду. Дуже добре виглядають вони як солістів.

Як садити

Так як багато злаки невибагливі, немає необхідності якось особливо готувати грунту для посадки. Досить вибрати підходящий ділянку, очистити його від бур’янів, глибоко перекопати землю, розрівняти її граблями, зробити розмітку піском з урахуванням ширини дорослої рослини. І тільки потім висаджувати насіння в грунт або розсаду. Більшість злаків – домінанти. Вони, розростаючись, витісняють інші культури, тому важливо заздалегідь продумати способи стримування бажаних меж клумби. Можна зробити це по-різному: викопати смуги навколо кордонів і вставити в них пластикові кільця або посадити рослини в контейнери і вже їх закопати в грунт.

Відео опис

У відео розповідається про те, як правильно садити злакові рослини:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про сучасний будинок-студія на березі затоки Union Bay – ідеальне поєднання класики і модерну.

Узагальнення по темі

Декоративні трави і рослини добре вписуються в будь-який ландшафтний дизайн. За допомогою них створюються оригінальні зелені композиції, не вимагають великого відходу. Такі рослини нічим не поступаються багатьом квітковим культур, тому все частіше і частіше стають окрасою доглянутого саду. Щоб створити у себе на ділянці красиві композиції, потрібно більш детально ознайомитися з існуючими видами і дізнатися правила їх посадки.

Оцінок 0