Декоративне оформлення ділянки на дачі — цікаві ідеї і варіанти їх використання

Ідеї облаштування дачної ділянки хвилюють більшість власників власної землі. У статті розповідається про вибір ідей оформлення та підготовки до преображення — створення плану та опрацювання концепції. Ви познайомитеся з популярними, неявними і оригінальними прийомами декорування ділянки, що поєднують естетичність і функціональність.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Важлива умова — поєднання естетики і комфорту Джерело mebel-go.ru

Оформлення: з чого почати

Для різних господарів дачна життя має різне наповнення. Хтось з головою занурюється в захоплюючий світ теплиць, грядок і розсади, а хтось влаштовує посиденьки з сім’єю і зустрічі з друзями. У будь-якому випадку заміський ділянку — місце спокою і відпочинку від міської суєти, тому власники прагнуть зробити свою територію як можна більш затишною і зручною.

Оформлення ділянки на дачі можна провести самостійно або (якщо не вистачає часу чи натхнення) запросити фахівця з ландшафтного дизайну. Досвідчений професіонал зможе оцінити можливості земельного наділу і запропонувати найбільш практичний або оригінальний варіант, — дивлячись якого ефекту ви хочете досягти. У будь-якому випадку роботи з декорування починаються з опрацювання наступних етапів:

 • Підготовка плану. На план наносять всі наявні об’єкти, від будівель і доріжок до клумб і грядок. Будь ділянку спочатку ділиться на кілька функціональних зон; зазвичай є зона житлового будинку, господарська, сад і город, зона відпочинку. План з нанесеним зонуванням допоможе побачити і оцінити можливості простору.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Без попереднього плану не обійтися Джерело pinterest.ph

 • Додаток плану. Необхідно продумати, чим ви хочете доповнити свої володіння. Це можуть бути декоративні дерева, газон і квітник, садові споруди (альтанка або гойдалки), доріжки та огорожі. Прикрасити територію здатна продумана зона відпочинку з піччю або мангалом, незвичайна огорожа або штучна водойма.

 • Облік обмежень. В основному обмеження пов’язані з розміром ділянки. Так, при дефіциті вільної площі (ділянка не більше 6 соток) рекомендується відмовитися від високого паркану, об’ємного чагарнику і пишних клумб, зорово зменшують простір. На ділянці розміром 6-10 соток не будуть виглядати чужорідно високі дерева і невеликий басейн. Простір більш великої ділянки не накладає обмежень на фантазію — тут можна організувати ставок з містком і міні-водоспад.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Зона відпочинку у міні-ставка Джерело yandex.kz

Вибір оформлення: основні прийоми

Важливим етапом є вибір стилю оформлення. Як правило, стиль оформлення задається житловим будинком. Якщо будинок дерев’яний (або оброблений під дерево), для оформлення ділянки підійдуть так звані сільські стилі кантрі або прованс. Якщо будинок кам’яний, навколо нього можна розбити сад у геометричному (французькою) або романтичному англійському стилі. Можна не боятися експериментів; прийом зонування зробить оформлення естетичним і комфортним. Цікавими ідеями для оформлення дачної ділянки можуть стати наступні прийоми:

 • Газон. Акуратний газон з клумбами і доріжкою перед головним фасадом — безпрограшний спосіб оформлення, улюблений в багатьох країнах. Трав’яна галявина вимагає регулярного догляду; зазвичай проектується посівний газон (з суміші 3-4 злакових трав). Якщо ви не хочете чекати, поки трава виросте, можна укласти рулонний газон; галявина буде відразу густий і рівною.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Доглянутий газон — гордість господарів Джерело agronomwiki.ru

 • Вертикальне озеленення. Для такого прийому декорування необхідні в’юнкі рослини і опора, якої можуть слугувати найрізноманітніші предмети: стіни будівель, ліхтарні стовпи, дерева та водостічні труби. Широко використовуються декоративні опори у вигляді різноманітних решіток, садових арок і екранів. Існує альтернативна техніка вертикального озеленення з використанням каскадів з рослин у горщиках.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Вертикальне озеленення Джерело pinterest.com

 • Дерева і чагарники. В залежності від уподобань господарів, переважають декоративні або плодові рослини. У будь-якому випадку, підбираючи флору, необхідно враховувати кілька факторів: мікроклімат, рельєф, освітленість, склад грунту. Для доброго розвитку рослин важлива і їх сумісність. Самими невибагливими в догляді і тому користуються популярністю є хвойні (ялина, туя) і багато чагарники (глід, бузок, кизильник, жасмин). Якщо на ділянці є дерева відповідного розміру, можна прикрасити сад гамаком або гойдалками.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Хвойні в дачному ландшафті Джерело stroykadoma.org

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу ландшафтних робіт. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

 • Квітників (клумби). Незліченний за кількістю варіантів прийом декорування дачної ділянки, що вимагає копіткої турботи, але дозволяє експериментувати. В цілому, квітники можна розділити на два напрямки: регулярні (клумби квіткові бордюри з чіткою геометричною формою) і пейзажні (рослини, висаджені без видимого порядку). Квітник може розташуватися і в несподіваному місці, наприклад, у вазоні на кам’яній огорожі.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Каскадна клумба Джерело gd-home.com

 • Альпійська гірка. Альпінарієм називають фрагмент гірського пейзажу; в ландшафті заміського ділянки він зазвичай має вигляд невеликий височини з квітником і камінням неоднорідною фактури (сланець, вапняк, граніт). Серед ідей оформлення дачної ділянки альпійська гірка вважається однією з найбільш мальовничих, особливо в поєднанні з невеликим струмком або каскадом води. Для висадки підбирають хвойні, багаторічні цибулинні рослини: карликову ялину і сосну, мак альпійський, крокуси і тюльпани.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Куточок Швейцарії — альпійська гірка Джерело sv.dikidaycare.com

 • Садові споруди. Випробуваним способом прикрасити територію і перетворити її в комфортне місце відпочинку є спорудження різних будівель. Найпопулярнішим елементом садової архітектури є альтанка, яка може бути будь-якою за стилем, розміром та матеріалом виконання. Вже давно не є розкішшю і інші декоративні конструкції — арки, перголи і бельведери, особливо ефектні в оточенні плентаються рослин.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Класика жанру — квіткова пергола Джерело pinterest.com.au

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування малих архітектурних форм. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

 • Водойми. Існує чимало способів прикрасити ділянку водною спорудою. При виборі можна орієнтуватися на загальну задумку — для альпійської гірки підійде водоспад (багаторівневий каскад) або струмочок, для пейзажного стилю варто вибрати мальовничий ставок. На ділянці, оформленому в регулярному стилі, добре буде виглядати фонтан з натурального або штучного каменю. Стильний фонтан або джерело здатний стати центральним елементом садового дизайну.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Каскадний водоспад Джерело bwncy.com

 • Садова скульптура. Мало хто здатний встояти від спокуси і не прикрасити свій сад хоча б невеликий фігурою або скульптурною групою. Доречно розташована скульптура надає завершеність садової композиції; розміщена в несподіваному місці здатна створити настрій. Вибираючи фігуру, враховують поєднання стилів скульптури і саду — забавні гноми будуть виглядати безглуздо поруч з японським садом каменів.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Милі дрібниці Джерело eatandwrite.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу будівництва малих архітектурних форм. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Неявні прийоми декорування дачної ділянки

У процесі перетворення ділянки можна і потрібно задіяти можливості, на які зазвичай не звертають особливої уваги; в їх число входять наступні прийоми:

 • Зміна форми садових доріжок. В більшості випадків роблять доріжку прямий, залишаючи їй тільки утилітарне призначення. Разом з тим криволінійна доріжка може підкреслити стиль ландшафтного дизайну і стати важливим декоративним елементом. Для покриття використовують найрізноманітніші (іноді й несподівані) матеріали; головна умова — доріжка повинна гармоніювати з оточенням, не втрачаючи функціональності.

Відео опис

Про ідеї ландшафтного дизайну в наступному відео:

 • Освітлення. Ефектний прийом дизайну, який часто недооцінюють. Разом з тим, ландшафтне освітлення здатне не тільки принести чимало користі у вечірній час, але і перетворити дачну ділянку, оформлення якого тільки виграє від продуманого розміщення світильників. Його умовно поділяють на функціональне (освітлення входу в будинок, ганку сходи) і декоративне, яке створює акценти і настрій. Підсвіткою можна оформити практично будь-яку деталь ділянки — доріжки, східці, клумби, дерева, альпійську гірку. Особливо вражаюче виглядає підсвічування фонтану, басейну або декоративного ставка.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Освітлення змінює всі Джерело mlcgroup.co.nz

 • Зелені огорожі. На будь-якій ділянці є хоча б один паркан, який цілком може стати елементом декору. Для створення кордонів всередині ділянки можна використовувати низькі і середні живоплоти, які можна виростити з кизильника або барбарису. Якщо вам потрібна висока, захищає від сторонніх очей, огорожа, зверніть увагу на хвойні рослини, ялівець, тую або ялицю.

Відео опис

Про парканах з габіонів в наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтні фігури з трави.

Оформлення зон

У заміському благоустрій особливо цінуються ідеї, що поєднують красу і практичну користь. До успішних ідей відноситься і зонування площі, завдяки якому господарі отримують продумано облаштовану територію. На дачній ділянці зустрічаються наступні різновиди зон:

 • Зона барбекю. Умовна назва для місця, де можна зібратися сім’єю (або веселою компанією друзів), влаштувати застілля або чаювання. Майданчик, як правило, обладнується альтанкою або навісом, всередині (якщо будівля досить велика) встановлюється піч, мангал або барбекю. Зону барбекю на дачі найпростіше оформити в стилістиці житлового будинку. Створити теплу атмосферу допоможе дизайн в стилі шале (будиночок в горах), прованс (французька глибинка) або з елементами східного стилю.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Зона барбекю сучасному стилі Джерело pinterest.ru

 • Зона відпочинку. Затишним і спокійним місцем відпочинку може стати будь-відокремлений куточок вашого саду (якщо дозволяє площа, їх може бути кілька). Підійде будь оформлення — це може бути комфортна тераса, декоративна лавка, оточена кущами троянд, мініатюрна ажурна альтанка або прихована від сторонніх очей галявина, де без перешкод можна зайнятися медитацією чи просто позасмагати. Головне, щоб таке місце приносило задоволення господарям.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Тераса для відпочинку Джерело hgtv.com

 • Обідня зона. Якщо для повноцінної альтанки і майданчики з мангалом на дачі немає місця (або немає необхідності в їх будівництві), альтернативним варіантом стає обідня зона. Вона може бути імпровізованій, коли під тінистим деревом ставлять стіл і стільці. Якщо господарі підходять до питання відпочинку відповідально, то вони облаштовують поруч з будинком невелику терасу (нерідко під навісом або тентом). Обідню зону оформляють в класичному або одному з сільських стилів (прованс або середземноморське патіо). До місця будуть виглядати живоплоти і квіткові композиції, дерев’яна або ротангові меблі.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Тут можна пообідати і відпочити Джерело shadefxcanopies.com

 • Дитячий майданчик. Спеціально обладнані місця для ігор на дачних ділянках зустрічаються нечасто, в кращому випадку дитячий майданчик виглядає як невелика галявина з гойдалками. Тим не менш, навіть в умовах дефіциту місця можна виділити простір для пісочниці, невеликого надувного басейну або гірки; на ринку представлено безліч аксесуарів, гойдалок і ігрових комплексів, оформлені в яскравих кольорах.

Відео опис

Про хвойних рослинах на дачі в наступному відео:

Оригінальні ідеї для дачної ділянки

Більшість ідей оформлення саду і дачної ділянки реалізовані в пейзажному стилі, невибагливість і не вимагає значних фінансових вкладень. Дерева, квіти, доріжки та інші деталі ландшафту виглядають невимушено і природно; у господарів з’являються безмежні можливості для експерименту. Прихильники менш традиційних рішень в оформленні своєї дачі можуть керуватися іншими ідеями та реалізувати один з наступних варіантів:

 • Сад каменів. Ідеальний варіант для ділянки з проблемною грунтом. Створення буддійської дивини потребує деяких витрат, зате сад каменів створить атмосферу релаксації, а зона відпочинку придбає східну витонченість.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Сад каменів Джерело linkuj.me

 • Висячий сад. Сад або газон на даху — рідко зустрічається рішення, про яке варто подбати ще на стадії планування будинку.

 • Французький сад. Сад в класичному (регулярному) стилі, який іноді називають королівським (натякаючи на знамениті сади Версаля). Для відтворення атмосфери доведеться завести живопліт, акуратно підстригати кущі і газон, доріжки і клумби розташувати строго симетрично. Дуже добре, якщо у композиції буде центр — фонтан, будинок або доглянута клумба, оточена кованими лавами.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Строга симетрія — прикмета регулярного стилю Джерело landshaftt.ru

 • Сухий струмок. Оригінальний елемент, який може надати ландшафту завершеність. Ідея, що проникла на російські простори з Японії, чудово прижилася на багатьох ділянках. Облаштований за всіма правилами сухий струмок виглядає як простір, сформований природними силами, і в цьому полягає його головне чарівність. Він впишеться в дизайн будь-якого саду, і паралельно зможе виконувати важливу роль дренажу.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Сухий струмок Джерело dimaspratama20.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про сухий струмок як елемент дизайну.

 • Сад на терасах. На ділянках зі складним рельєфом з’являється унікальна можливість для втілення самих оригінальних ідей. Ви можете провести терасування і створити багаторівневий сад в будь-якому стилі.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Зона відпочинку на схилі Джерело iconicrenovations.ca

 • Сад з декоративними злаками. Декоративні злаки — все ще рідкісний гість на дачі, хоча ситуація поступово починає змінюватися. Сьогодні налічується близько двохсот видів садових злакових, багато з яких надзвичайно красиві. Злаки здатні перетворити будь-яку композицію; ними прикрашають зони відпочинку та альпійські гірки, обрамляють краї доріжок і водойм, висаджують в поєднанні з іншими рослинами.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Декоративні злаки в дизайні дачі Джерело apexhose.com

 • Сад у східному стилі. Якщо у вас є романтичний ставок природної форми, зону відпочинку, розташовану поруч з ним, варто оформити у східному стилі. Створити настрій допоможе ажурна альтанка, невеликий місток (необов’язково над водою), різьблені ліхтарики і кам’яні скульптури.

Декоративное оформление участка на даче — интересные идеи и варианты их использования

Сад у японському стилі Джерело gardensite.space

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про японське розуміння домашнього затишку.

Висновок

Сучасна людина більшу частину часу проводить в лоні цивілізації, в оточенні штучних матеріалів і форм. Тому з кожним роком все більш цінним стає зв’язок з природою, і все більше людей обзаводяться власним куточком, дозволяє відпочити від міського ритму і відновити сили. Саме тому ландшафтний дизайн дачної ділянки, що дозволяє перетворити нудну територію в райський куточок, стає все більш актуальним. Фахівці з ландшафтного дизайну допоможуть підібрати індивідуальний стиль оформлення дачної ділянки, запропонують масу нестандартних ідей, зроблять присадибну територію гармонійною і зручною.

Оцінок 0