Декоративний басейн – основні функції і варіанти виконання

У статті піде мова про те, що таке декоративний басейн, для чого він потрібен, які функції виконує, існуючі сучасні технології для створення даного елементу декору. Фото і відео проілюструють існуючі можливості і дозволять вибрати підходящий варіант виконання.

Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

Декоративний басейн в саду Джерело pinterest.nz

Основні функції декоративних басейнів

Наявність будь-якого, навіть самого невеликого водоймища на присадибній ділянці завжди вітається. Так відбувається не тільки з естетичних міркувань. Ставок, струмок, декоративний басейн, водоспад – важлива практична складова будь-якого саду. Такі об’єкти допомагають забезпечити зберігання води, яку можна витрачати для поливу озеленення. Басейн може виступити в якості одного з елемента дренажної системи. Якщо встановити його правильно, дощова вода стікатиме в нього і накопичуватися в ньому. Іноді тільки таким способом можна вирішити проблему заболочування ділянки.

Наявність декоративного басейну в саду здатне залучити різні види водолюбних тварин. Є велика кількість комах, для яких вода – звичне середовище існування. Вони — основне живлення для жаб і жаб. Ними люблять поласувати лелеки. Таке біорізноманіття змінює обстановку навколо, наповнює сад життям, за якою буває приємно і пізнавально спостерігати.

Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

Декоративний басейн – об’єкт для створення особливої біосистеми Джерело pinterest.com

Приємно в жаркий день просто посидіти біля води, послухати спів птахів, почитати книгу. Тісне спілкування з природою – велике задоволення. Споглядання води заспокоює, умиротворяє, допомагає відновлювати душевний спокій.

Навколо декоративного басейну можна вирощувати вологолюбні рослини, можна зайнятися розведенням риби. Багато залежить від розмірів ставка. Все це потребуватиме додатково догляду, але для багатьох він здатний стати хобі. Якщо у людини є захоплення до душі, його життя стає насиченою позитивними емоціями.

Навіть самий маленький басейн на ділянці пожвавить його ландшафт. Він легко стане родзинкою саду. Якщо за ним правильно доглядати і стежити за тим, щоб вода була чистою і прозорою, можна милуватися своїм творінням нескінченно, і пишатися ним, щоразу показуючи друзям описуваний об’єкт.

Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

Невеликий декоративний ставок Джерело remont-i-dizayn.ru

Ключові моменти для облаштування басейну

Той, хто зважився облаштувати водойму, повинен спочатку вирішити для себе:

 • де він перебуватиме;

 • які обриси і глибину він буде мати;

 • які матеріали будуть використовуватися для його монтажу;

 • як буде проводитися додаткове декорування та озеленення.

Створення будь-якого декоративного басейну для саду потребує матеріальних витрат. Але якщо все зробити правильно, кінцевий результат не розчарує і не дозволить про них пошкодувати.

Вибір місця

Будь водойма і декоративний в тому числі, це особлива екологічна система, яка повинна нормально функціонувати. Якщо цього не буде, басейн покриється болотній тіною. Щоб запобігти цьому, важливо знайти гарне місце розташування. Потрібно щоб ділянка добре освітлювалася сонцем, при цьому на ньому не було його надлишку. Такі умови є важливими для формування экостистемы.

Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

Приклад вдалого розташування декоративного водоймища Джерело yandex.com

Якщо обсяг басейну невеликий, в жаркий час вода в ньому буде сильно перегріватися. Це призведе, з одного боку до безконтрольного розмноження водоростей, з іншого до загибелі водних мешканців. Ідеальним місцем для розміщення ставка вважається те, де сонячні промені тільки до обіду можуть прогрівати воду, а після полудня поверхню водної гладі залишається в тіні. Визначити освітленість майбутнього басейну нескладно.

Для цього необхідно провести тест з мотузкою: за допомогою неї формуються кордону водойми, а потім проводиться спостереження за ділянкою протягом усього світлового дня. Затінити його можна штучно, висадивши поруч з водою дерева, що мають плакучу форму крони. Але тоді доведеться потім щодня очищати водну поверхню від опалого листя.

Якщо є на ділянці низини, можна прямо в них робити водойма. Тоді в ньому вдасться збирати дощову воду і відводити її з ділянки. Коли сад має рівний рельєф, фахівці рекомендують розміщувати басейн на його дальній межі поряд з високими деревами і чагарниками. Якщо є можливість на ділянці між ними зробити плавний перехід за допомогою багатоярусного озеленення, вийде дуже гарний куточок.

Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

Декоративна водойма в задній частині саду Джерело pinterest.com

Встановити басейн посеред зеленої галявини – не кращий варіант. Але якщо іншого варіанту немає, потрібно зробити так, як ніби вода стікається в ставок з рокарія або альпійської гірки. Вибираючи однакові камені для оформлення його берегів і формування самої гірки, вийде два елемента зв’язати в єдину композицію. Надалі таку ідею можна розвивати: пускати по камінню струмок, перекидати черга водойма декоративний місток. Від цього зовнішній вигляд описуваного об’єкта тільки буде вигравати.

Форма басейну і варіанти його декоративного оформлення

Ці критерії повинні підкоритися загальній стилістиці саду. Так, наприклад, в англійському саду можна встановлювати тільки круглі басейни, квадрати і прямокутники ідеальні для ландшафту, оформленому в регулярному стилі. Природні обриси ставка характерні для садів в японському, і в китайському стилі.

Вибір матеріалів для монтажу басейнів здійснюється з урахуванням їх конфігурації. Якщо площа водойми за проектом не повинна перевищувати п’яти квадратних метрів, найпростіше встановити готову пластикову чашу. Її можна купити в будь-якому садовому магазині. Виробники пропонують широкий асортимент подібних виробів, різної форми. Закопані в землю, вони здатні прослужити десятки років. Це самий простий і доступний спосіб втілити в життя свою давню мрію.

Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

Пластикова чаша для створення декоративного басейну Джерело stroyremont.info

Є у продажу пластикові чаші, у яких краю вже декоровані під натуральний камінь. Процес її монтажу не займе багато часу, берега не потрібно буде додатково декорувати для того щоб надати їм природний вигляд. Установка чаші проводиться наступним чином:

 • Ємність перевертається дном вгору і встановлюється на те місце, де потім буде знаходитися басейн.

 • За допомогою білого піску або вапна обводяться її краю.

 • По контору розмітки лопатою виривається котлован потрібного розміру з урахуванням зон різної висоти готової чаші.

 • У виритий котлован встановлюється чаша.

 • За допомогою будівельного рівня строго горизонтально вирівнюється розташування ємності.

 • Якщо зробити це не вдається з першого разу, доведеться підкоригувати глибину котловану.

 • Після басейн рівно на третину заливається водою, вона зсередини разопрет стінки.

 • Щілини, які утворилися між ємністю і котлованом, заповнюються піском.

 • Пісок періодично поливається водою.

 • Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

  Установка пластикового декоративного басейну Джерело despremurray.info

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами комбінованих будинків від виробників, представлених на виставці будинків «Малоповерхова країна». Наявність фільтрів і калькулятора онлайн дозволяють здійснювати попередній розрахунок повної вартості будинку.

  Щоб повністю закрити бортики пластикової чаші, можна потім висадити навколо неї почвопокрывные рослини. Вони своїми гілочками прикриють краю. Якщо немає можливості придбати чашу з пластику, зробити міні водойму можна з того, що є під рукою. У хід можуть піти старі відра, ночви, тазики і навіть покришки від коліс автомобіля. Чим більше розмір у вихідної основи, тим більше буде басейн (дуже зручно, коли є шини від КАМАЗа або БЕЛАЗа).

  Відео опис

  У відео показано, як необхідно правильно встановлювати пластикову чашу для декоративного басейну:

  Для його створення необхідно викопати відповідну за розмірами чашу, у шини відрізати бічну частину, потім укласти заготівлю всередину котловану (сильно утапливать гумову основу не потрібно, краї повинні бути трохи підняті над краями ями). На дно покришки потім укладається поліетиленова плівка, складена вдвічі. Нею вистилається дно, боки ємності, а кінці підгинаються під бортики. Коли все буде готово, можна заповнити басейн, а береги прикрасити валунами та галькою і посадити рослини.

  Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

  Декоративний басейн з машинних покришок Джерело nacrestike.ru

  Для формування великого ставу краще використовувати плівку, призначену для виконання гідроізоляційних робіт. Вона виконується з ПВХ (полівінілхлориду) – термопластичного полімеру. Він легко переносить перепади температур, добре тримає воду, зберігає свої технічні властивості протягом довгого терміну, не окислюється, не гниє.

  Подібна основа абсолютно безпечна для людей і для майбутньої екосистеми ставка, вона добре розтягується, тому приймає потрібну конфігурацію. Якщо майбутній басейн має невелику глибину, можна використовувати плівку із ПВХ чорного кольору. Для формування басейну значних розмірів краще вибирати бутилкакаучуковую плівку. Вона значно товщі. Якщо глибина водойми не перевищує 80 см, згодитися плівка товщиною 0,8 мм, коли глибина більше, товщина повинна складати 1,2 мм.

  Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

  Плівка ПВХ для виготовлення басейну великого розміру Джерело proekt-sam.ru

  Вибір плівки допомагає створювати штучні басейни різної форми. Для цього потрібно:

 • За допомогою піску або вапна зробити розмітку.

 • По периметру контуру вирити траншею глибиною в багнет лопати.

 • Акуратно зібрати окремо тільки що знятий грунт.

 • Знову, але вже всередині котловану намалювати контури, що позначають різну глибину.

 • Поступово виймати грунт з більш глибокої форми.

 • Саме глибоке місце майбутнього басейну має опинитися на дні котловану.

 • Необхідний обсяг плівки розраховується за допомогою рулетки і мотузки з урахуванням припусків на кожній стороні по +50 див.

 • Перед тим, як почати укладати плівку, потрібно на дно котловану висипати шар піску, утрамбувати його, зверху укласти геотекстиль. Така процедура дозволить запобігти пошкодження ПВХ основи при зіткненні з гострими невеликими камінчиками або корінням рослин.

 • Дно терас корисно придавити великими валунами, інакше після заповнення басейну водою чорна плівка спливе.

 • Заповнювати водойма треба частинами, поступово. Це дозволить плівці правильно осісти.

 • Приступати до оформлення берегів потрібно через тиждень: поверх зовнішніх кордонів укладаються кам’яні плити або валуни, проміжки між ними заповнюються дрібною галькою.

 • Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

  Принцип формування водойми за допомогою плівки ПВХ Джерело idei-landshafta.ru

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які надають кредит на будівництво і супутні послуги, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Берега басейну, створеного за допомогою плівки, необхідно додатково декорувати. Краще всього це зробити за допомогою каменів. Вони просто укладаються уздовж кордонів водойми, його чаша виходить трохи в глибині. Якщо камені злегка зрушити в бік гладі, плівки повністю не буде видно.

  Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

  Басейн з плівки після декорування Джерело redniva.ru

  Ще один варіант створення декоративного басейну – заливка котловану. Цей спосіб найбільше підходить для створення водойм правильної геометричної форми. Для того щоб спорудити такий об’єкт на присадибній ділянці, потрібно володіти будівельними навичками. Доведеться спорудити опалубку, закласти в неї арматуру. Попередньо точно спланувати розташування описуваного об’єкта.

  Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

  Чаша декоративного басейну, сформована за допомогою заливки бетону Джерело yandex.uz

  Після того, як бутон буде залитий, виправити щось буде неможливо. Використовуючи такий варіант виконання водоймища, можна створювати плавні переходи між терасами різної висоти, але реалізувати такий проект самостійно вкрай складно. Доведеться залучати майстрів, тому бетонний басейн обійдеться недешево.

  Відео опис

  У відео фахівець розповідає, як можна просто і недорого зробити декоративний басейн на заміській ділянці:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ставок на заміській ділянці: проект, купівля обладнання і правила догляду.

  Додатковий декор

  Щоб штучний басейн зміг органічно вписатися в ландшафт ділянки, його потрібно правильно оформити. Для цього великі за обсягом водойми обрамляються пишною рослинністю, створюється багатоярусний зелений бортик за допомогою голубчика болотного, вербейника, плакуна иволистого. При виборі рослин та варіанти оформлення ставка важливо враховувати стиль оформлення саду. У розпліднику можуть підібрати вже готові ландшафтні композиції. Це помітно спростить завдання декорування водойми.

  Для маленьких басейнів фахівці рекомендують вибирати рослини, які будуть після посадки плавати по воді. Їх не повинно бути багато, досить одного або двох кущиків. Вони здатні будуть і прикрасити водойма, і наситити його киснем. Краще всього для позначених цілей підходить жовтець водяний або карликові латаття.

  Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

  Декор невеликого ставочка, виконаний за допомогою каменів і рослин Джерело heliograph.ru

  Вибираючи рослини для декорування басейну, необхідно дізнаватися, як швидко вони розростаються. Це потрібно для того, щоб можна було стежити за станом води. Є культури, які дуже швидко повністю прикривають гладь води. Її в цьому випадку взагалі не буде видно.

  Для контролю росту фахівці рекомендують висаджувати рослини не грунт, а в спеціальні контейнери або в кишені, зроблені з джуту і прикріплені до стінок ставка за допомогою кам’яних валунів. Таким же способом можна висаджувати теплолюбні трави. З настанням холодів горщики просто переносяться в тепле місце, а по весні вони знову розставляються уздовж водойми. Це дуже зручно.

  Відео опис

  У відео розповідається про те, які ще можна використовувати рослини для оформлення декоративного басейну і як за ними потрібно доглядати:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про з чого складаються і як провести розрахунок експлуатаційного платежу заміського будинку.

  При вирощуванні вологолюбних рослин важливо знати, на яку глибину їх можна закопувати. Одні культури можна висаджувати тільки в зоні берега – в зоні глибиною до 10 см. Інші культури можна садити на маловоддя, у зоні глибиною до 40 див. В такому місці можна садити аїр і очерет. Треті культури можна висаджувати в глибоководних зонах глибиною від 40 див. Є рослини, у яких листя плавають по воді, є, у яких вони ховаються під водою. Від вибору тих чи інших залежатиме зовнішній вигляд озеленення басейну.

  Декоративный бассейн – основные функции и варианты исполнения

  Аїр і очерет навколо декоративного ставка Джерело bezgoroda.com

  Фільтри та насоси

  Стежити за чистотою води в невеликих за обсягом ємностях можна в ручному режимі: вичерпувати ковшем і знову заливати її в міру забруднення. Для обслуговування містких басейнів потрібно встановлювати очисні фільтри та насоси, що перекачують воду. Компактне обладнання виглядає як контейнери. Їх нескладно буде сховати під камінням. Вибір насоса проводиться з урахуванням обсягу води.

  Відео опис

  У відео розповідається про насосі для невеликого ставка з живленням від сонячної батареї:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про каскадний будинок Bailer Hill, збудований на схилі гори: проект студії Prentiss+Balance+Wickline.

  Узагальнення по темі

  Зробити на ділянці декоративна водойма нескладно, вирішити це завдання можна різними способами. У статті окреслено основні підказки, які дозволять реалізувати свою мрію і створити куточок, здатний стати улюбленим місцем відпочинку для всієї сім’ї.

  Оцінок 0