Декоративний дерев’яний парканчик – сфера застосування

У статті піде мова про те, що таке декоративний дерев’яний парканчик, де він може застосовуватися в ландшафтному дизайні, які види виробів сьогодні існують, вони здатні прикрасити прибудинкову територію. Фото і відео наочно продемонструють, наскільки цікавими можуть бути ідеї використання описуваного варіанти декору.

Декоративный деревянный заборчик – сфера применения

Декоративний парканчик для огорожі клумби
Джерело vekzabora.ru

Функціональне призначення

Невигадливо виконана дерев’яна огорожа – самий функціональний декор ландшафтного дизайну. Невелика і витончена, вона допомагає створювати атмосферу безпеки і захищеності. По суті, це психологічний бар’єр, який дозволяє сформувати перешкоду, відокремити одне простір від іншого. Подібний декор здатний запобігти нещасний випадок, перегородивши шлях маленькій дитині.

Дерево – натуральний, екологічно чистий матеріал. Воно має фактуру, яка дуже вдало вписується в будь-які стилістичні концепції. Паркани для дачі з дерева виглядають дуже декоративно. Вони допомагають надавати ландшафту закінчений зовнішній вигляд.

Описуваний декор виготовляється з доступних матеріалів. По суті, можна зробити подібне огорожу і самостійно, якщо є певні будівельні навички. Але куди простіше купити готові вироби і просто встановити їх у себе на дачі. Вони дуже доступні за ціною, виробники пропонують широкий асортимент. Кожен зможе щось вибрати щось цікаве для себе. При бажанні декоративний парканчик з дерева можна фарбувати в будь-який колір і кожен раз міняти настрій ландшафтного декору.

Декоративный деревянный заборчик – сфера применения

Фабричні модулі готові до установки
Джерело volpalisad.ru

Сфера застосування

Дизайнери зі стажем у своїх проектах по-різному обіграють запропонований варіант декору. За допомогою нього вони обгороджують:

 • зону відпочинку;

 • майданчик для ігор;

 • клумби, квітники і газони;

 • територію, на якій розташовується глибока водойма;

 • господарські споруди;

 • городні грядки.

Декоративний паркан від звичайної огороджувальної конструкції відрізняється невеликими розмірами і простотою виконання. Секції у нього невисокі, найчастіше виконуються у вигляді решітки. Такий варіант виконання вибирається свідомо: він не створює перешкоди для перегляду всій території присадибної ділянки в цілому. Якщо потрібно приховати своє приватне життя від сторонніх очей, вибираються типові паркани, високі і глухі.

Декоративный деревянный заборчик – сфера применения

Декоративний парканчик для дитячого майданчика
Джерело pl.pinterest.com

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Варіанти виготовлення

Існує безліч видів різних декоративних огорож, найпоширенішими вважаються:

 • Штахетник.
  У ньому дерев’яні плашки розташовуються вертикально і кріпляться на горизонтальну обрешітку і опорні стовпи. Подібна огорожа може бути низькою і високою, між вертикальними дощечками може бути різна відстань. Верхня частина обрізається трикутником.

 • Ранчо.
  У ньому відсутня вертикально розташований штахетник, присутні тільки опорні стовпи і горизонтально розташовані рейки. Таке огородження завжди виглядає солідно.

 • Решітка.
  Вона збирається за допомогою окремих модулів. Кожен – квадратна або прямокутна секція, внутрішня поверхня якої зібрана з похилих рейок, розташованих перпендикулярно один одному. Такий паркан добре продувається, він пропускає промені сонця, візуально допомагає замикати простір.

 • Частокіл.
  Огорожа, яка збирається з невеликих колод, кінець яких гостро заточений. Виглядає такий виріб важкувато, але зате воно створює відчуття дуже надійного захисту.

 • Декоративный деревянный заборчик – сфера применения

  Частокіл — масивно і добротно
  Джерело zabor.bz

  Готові ідеї для реалізації

  Якщо є бажання прикрасити свій присадибна ділянка яскраво і цікаво, можна замовити традиційний огорожа з штахетника і розфарбувати його після установки в яскраві різнобарвні кольори. Вибір фарб і їх поєднання – справа смаку, фахівці рекомендують при реалізації подібної ідеї використовувати для фарбування всі відтінки акварельних фарб. Вийде і кумедно, і креативно одночасно.

  Зважившись на таку затію, не потрібно економити на купівлі якісних фарб. Важливо вибирати ті з них, які добре лягають на дерево, при цьому допомагають створювати покриття, стійке до погодних умов. В іншому випадку перший дощ змиє всю красу і зробить штахетник малопривабливим. Різнобарвний паркан підходить не для кожної ділянки. Він незмінно стає домінантою, привертає до себе увагу і погано поєднується з основним тоном ландшафтного оформлення. Щоб вдало вписати такий декор, треба в пару до нього підбирати такого ж яскравого компаньйона.

  Декоративный деревянный заборчик – сфера применения

  Варіант виконання різнобарвного штахетника
  Джерело dcgate.pp.ua

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про створення клумби вздовж паркану.

  Той, хто віддає перевагу яскравості стримане спокій і традиційні для садового декору варіанти виконання, варто фарбувати паркан у білий колір. Він навіть саме неабияке виріб зробить елегантним і ніжним.

  Багатьом здаються світлі фарби непрактичними, таким власникам присадибних ділянок хочеться порадити фарбувати декоративні парканчики у відтінки синього, зеленого або сірого. А щоб декор не злився з ландшафтним дизайном, віддавати перевагу вигадливим варіантів виконання. Шлях біля огорожі будуть вертикальні елементи різної висоти, складні контури самої гради. Такі варіанти завжди виглядають дуже ефектно.

  Декоративный деревянный заборчик – сфера применения

  Білий парканчик з вертикальними елементами різної висоти
  Джерело elka-palka.ru

  Чим складніше форма виготовлення дерев’яного парканчика, тим цікавіше він виглядає на тлі зростаючих рослин. Дуже традиційно виглядають огорожі, виконані у формі решітки. Часто подібні вироби використовуються в якості опори для витких рослин. Разом вони допомагають приховати якийсь куточок саду від сторонніх очей і створити затишне тихе містечко.

  Для зонування внутрішнього простору прибудинкової території використовуються полегшені варіанти виконання. На їх виготовлення витрачається невелика кількість матеріалів, тому вони коштують недорого, а виглядають дуже декоративно. І це наочно показує наступне фото.

  Декоративный деревянный заборчик – сфера применения

  Найпростіша форма складання декоративного парканчика
  Джерело zabor.bz

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, якою повинна бути висота огорожі між сусідніми ділянками: нормативи, розрахунки, спірні питання.

  Для огородження городу можна використовувати паркани, які нічого не приховують, ні від кого не захищають, а тільки позначають межі володінь. Просте дерев’яне огородження, зібране з пагонів дерев – відмінна ідея для реалізації стилістичної концепції під назвою «кантрі».

  Замість паркану, можна використовувати прості сучки, корчі і навіть невеликі колоди. Використовуючи такий матеріал, важко домагатися повної симетрії і чітких ліній, але результат все одно радує. Він цінний своєю простотою, своєю натуральністю.

  Тин – ще один варіант виконання декоративного паркану. У наші дні така огорожа може виглядати і цілком ідентично, і дуже сучасно. Якщо грамотно підібрати додаткові аксесуари для оформлення забору, вийде дуже красиво.

  Декоративный деревянный заборчик – сфера применения

  Парканчик з березового штахетника з додатковим декором
  Джерело lovely-dom.ru

  Ідеї складного декору

  Існують конструкції декоративних огорож, створення яких потребує значних коштів. За допомогою них здійснюється виділення функціональних зон (галерей, терас, вертикалей зеленого саду). Можливо, приклади готових робіт майстрів когось надихнуть на придбання по-справжньому розкішного декору.

  Особливої уваги заслуговує робота, в якій показано, як красиво виглядає поєднання декоративної огорожі і перголи. Подібний варіант виконання нікого не залишить байдужим.

  Декоративный деревянный заборчик – сфера применения

  Декоративний паркан пергола
  Джерело home.framehaven.net

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як вибрати заміський будинок для постійного проживання: правильно розставляємо пріоритети.

  Як продовжити термін служби декоративної огорожі

  Дерево схильне до гниття, воно вбирає в себе вологу, в результаті чого формуються сприятливі умови для розвитку грибка і цвілі. Без спеціальної обробки дерев’яні вироби легко спалахують і згорають за лічені хвилини на відкритому вогні. Всі ці фактори сприяють зниженню терміну придатності декору. Для того, щоб його продовжити, потрібно обробляти декоративні парканчики щорічно проникаючим антисептичним розчином. Ті елементи, які будуть перебувати в землі, відмочувати один, два дні в мідному купоросе.

  Відео опис

  Чим потрібно обробляти дерев’яні паркани покаже відео:

  Корисно в яму, в якій встановлюються стовпи опори, засипати на дно шар щебеню. Він виступить в якості дренажу, і буде відводити надлишки вологи. Важливо для виготовлення дерев’яної огорожі використовувати добре просушене дерево, не схильне до гниття й цвілі. Своєчасні методи захисту дозволяють значно продовжувати термін служби дерев’яного штахетника.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про котедж на схилі пагорба в сосновому лісі біля озера Флэтхед, штат Монтана

  Узагальнення по темі

  У декоративного парканчика як елементу декору ландшафтного дизайну багато переваг. Він виконується з теплого екологічно чистого матеріалу, має доступну вартість. Такий виріб досить просто встановлювати, його можна навіть самостійно виготовляти, але готові варіанти можуть похвалитися високими декоративними властивостями і низькою ціною, тому простіше купити парканчик і створити на своїй ділянці дуже красивий куточок.

  Оцінок 0