Дерев’яний штахетник – основні види

У статті піде мова про те, що таке дерев’яний штахетник, які переваги мають огорожі подібного типу, які існують види, які матеріали потрібно використати для продовження терміну служби дерева. Фото прикладів використання огорож описуваного типу і відео, що розкривають особливості монтажу.

Штакетник деревянный – основные виды

Огорожа ділянки по периметру, виконана за допомогою дерев’яного штахетника
Джерело nwfence.com

Особливості конструкції та її переваги

Благоустрій заміського ділянки починається з встановлення паркану. Для його виготовлення дуже часто використовується паркан з дерева. За допомогою нього формуються огорожі, які допомагають позначати межі ділянки. Вони не затінюють його територію, не перешкоджають проникненню вітру. В результаті внутрішній простір постійно обдувається, створюються сприятливі умови для росту рослин.

Деревина, сьогодні – дуже доступний матеріал, що має досить демократичну ціну. Його можна легко комбінувати з іншими будівельними матеріалами. І в кожному конкретному випадку подібні дуети здатні похвалитися своїми перевагами.

Дерево добре піддається обробці, при необхідності в огорожі з паркану легко можна замінити зіпсований елемент новим. Монтаж і ремонт огорожі нескладно виконувати своїми силами. При наявності елементарних навичок тесляра рішення подібної задачі не складе великої праці. Якщо була грамотно підібрана порода дерева, якщо правильно була проведена її обробка, при гарному догляді штахетник прослужить кілька десятиліть.

Штакетник деревянный – основные виды

Традиційне виготовлення огорожі з паркану
Джерело otomatah.ru

Конструкція огорожі, зібрана за допомогою штахетника, гранично проста: Дерев’яні планки однакового розміру прибиваються до поперечним лагах на однаковій відстані один від одного. Кріплення лаг проводиться на опорні стовпи. Вони вкопуються і бетонуються в землю.

Паркани з дерев’яного штахетника можуть бути різної форми, різної висоти. У них може бути різною ширина просвіту між планками. Завдяки цьому вдається створювати оригінальні конструктивні рішення, робити прості і декоративні огорожі, здатні своїм чудернацьким зовнішнім виглядом прикрасити ділянку і продемонструвати хороший смак господаря. Універсальність таких огорож, простота їх монтажу, легкість в догляді – критерії, що забезпечують постійну популярність даного виду парканів.

Штакетник деревянный – основные виды

Штахетник, зібраний із планок різного розміру по висоті
Джерело elka-palka.ru

Різні види дерев’яних штакетников

Виходячи з покладених функцій, штахетник поділяються на декоративні, садові та огороджувальні. За допомогою останніх проводиться обнесення ділянки по периметру. До недавнього часу для позначених цілей використовувався один вид виробів: планки загострювалися або закруглялись, а потім прикріплялися до лагів з зазором. Такий прийом допомагав упорядкувати елементи та створювати за допомогою них однакове полотно. Його можна було фарбувати і, тим самим, трохи розбавляти нудний зовнішній вигляд.

Якщо господарі не хочуть, щоб їх ділянку проглядався зсередини, вони можуть вибрати глухий паркан і набити планки максимально близько один до одного. Така конструкція може похвалитися більш стійкою структурою. В ній складно буде проробити дірку і залізти всередину приватних володінь.

Штакетник деревянный – основные виды

Планки штахетника, щільно прибиті один до одного
Джерело festima.ru

Сьогодні кількість дизайнерських прийомів розширилося. Для додання огорожі особливого колориту дерев’яні планки можуть додатково обпалюватися, тонуватися. Їм можуть надавати штучно зістарений вигляд, їх можна прикрашати кованими накладками.

Велике поширення отримав прийом фігурного набивання рейок. Дуже ефектно виглядає паркан «шахматка». У нього планки прикріплюються зі зміщенням рівним ширині однієї планки. Простір між двома сусідніми елементами закриває планка, прибита з виворітного боку. На фото добре видно, що таке огородження дозволяє вирішувати відразу кілька завдань. З одного боку воно надійно закриває простір прибудинкової території від сторонніх очей, іншого боку, між планками залишається зазор, який забезпечує приплив повітря.

Штакетник деревянный – основные виды

Огорожа з штахетника, прикріпленого до лагів за схемою «шахматка»
Джерело zabor-piter.ru

Паркан «ранчо» набивається з планок, які заповнюють простір, розташоване між двома лагами, за допомогою яких формується висота огорожі. Після складання виходить огорожу відкритого типу. Основна мета його установки – розмежувати територію і перегородити доступ до внутрішніх володінь. Часто така схема набивання забору використовується тоді, коли необхідно швидко захистити територію під будівництво. У сільській місцевості подібні огорожі використовуються для утримання тварин.

Огорожа з штахетника «драбинка» збирається з рейкових планок, розташованих горизонтально один одному. Їх укладають внахлест. В результаті виходить дуже красива огорожа, має досить респектабельний зовнішній вигляд. Він пропускає крізь себе і вітер, і сонячні промені, при цьому зберігається недоступність ділянки для сторонніх очей. Описувана конструкція допомагає створювати огорожі, на поверхні яких не накопичується волога під час дощу. Це значно продовжить термін служби огорожі.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування і будівництва під ключ заміських будинків, паркани і огорожі. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Штакетник деревянный – основные виды

Огорожа з штахетника «драбинка»
Джерело myorhid.ru

Якщо взяти довгі дерев’яні планки й укласти їх хрест-навхрест, вийде дерев’яна решітка. Вона може бути прямий або косий, але в будь-якому випадку для більшої стійкості по периметру її потрібно прикріпити на раму.

Садові штахетник досягають у висоту 40-60 див. Вони призначені для розмежування окремих функціональних зон, утворених всередині периметра прибудинкової території. Сьогодні стає популярним різьблений штахетник. Він володіє чудовими декоративними якостями, естетичність самої деревини теж ніким не оспорюється. Існує безліч технік створення різьбленого паркану.

При виборі горизонтальній різьблення вдається отримувати хитромудрий малюнок, в якому майстерно поєднуються між собою геометричні фігури (краплі, лінії, кола, ромби і спіралі). Для ручного виконання використовується спеціальний інструмент, призначений для позначених цілей. Робота ця дуже трудомістка. Враховуючи популярність подібних виробів, деякі виробники пропонують різьблений штахетник, виготовлений в умовах цехів. Вони продаються у вигляді окремих секцій, монтаж яких зводиться до кріплення кожної на готову решетування з лаг.

Штакетник деревянный – основные виды

Приклад горизонтальної різьби
Джерело hobbywood.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків від кращих будівельних компаній з бездоганною репутацією на ринку. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Контурне різьблення дозволяє отримувати об’ємний малюнок. Попередньо на дошку перекладається візерунок, потім він вирізається за допомогою стамески. Для цього майстра формують некрізні поглиблення. Щоб підсилити ефект обсягу, поглиблення і виступаючі частини фарбували різними кольорами.

Мереживна різьблення виглядає найбільш привабливо. Вона виготовляється простіше всього. Спочатку на планці штахетника просвердлюється дірочка, в неї вставляється електролобзик, за допомогою нього візерунок пропилюють акуратно, майстер поступово пересувається за наміченим контуру.

Штакетник деревянный – основные виды

Планки для паркану, прикрашені контурним різьбленням
Джерело ust-tarka.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про види красивих парканів – різні варіанти виконання.

Якщо використовується горизонтальна або мереживна техніка різьблення, майстер працює над кожною планкою штахетника. Потім за допомогою них паркан збивається, як звичайна огорожа. Дошки з контурним візерунком готуються заздалегідь, вони спочатку з’єднуються в єдине полотно, яке потім, як окремий модуль кріпиться до решетування. Найчастіше контурна техніка використовується тоді, коли необхідно готове полотно огорож додатково декорувати додатковими елементами.

Монтаж різьбленого штахетника проводиться так само, як і звичайного:

 • Спочатку розмічається периметр майбутнього огорожі, по кутах встановлюються кілочки, потім між ними натягаються нитки. Уздовж них з рівним кроком позначається розташування опорних стовпів. У них викопуються ями, глибиною до 70 см.

 • Першими монтуються крайні стовпи. Вони вирівнюються по висоті і заливаються бетонним розчином. За їх верхівці простягаються ними. За ним потім вивіряється висота проміжних опор.

 • Після того, як бетон добре схопитися, можна кріпити поперечні лаги. Зазвичай для позначених цілей використовується дерев’яний брус. Він фіксується до опор за допомогою шурупів і цвяхів.

 • Коли каркас готовий, можна приступати до кріплення планок штахетника.

 • Відео опис

  Відео розповідає про те, як проводиться монтаж дерев’яного штахетника:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про оптимальний розмір площі будинку: скільки квадратних метрів комфортно для життя дорослому і дитині.

  Додаткова обробка дерева

  Залишати паркан у такому вигляді не можна, дерево необхідно обов’язково обробити фарбами або антисептиками. Вони сформують шар, який зможе захистити дерево від вологи, від гниття, від плісняви, комах та гризунів. Якщо є необхідність пофарбувати огорожу в який-небудь яскравий колір, попередньо її, все ж варто, обробити грунтовкою проникаючої дії. А вже потім, коли її шар висохне, наносити лакокрасящий матеріал.

  Існує велика кількість фарб, придатних для обробки дерев’яного штахетника. Вибір конкретного складу залежить від цілей, переслідуваних додатковим декоруванням. Якщо потрібно повністю приховати фактурний малюнок дерева, потрібно придбати укривні фарби. Вони добре лягають, формують щільний шар, за яким не видно, з якого матеріалу зроблена огорожа. Коли потрібно, навпаки, підкреслити фактуру дерева, потрібно купувати лесировочні склади. Після їх нанесення на поверхні виробів залишається прозора або напівпрозора плівка, що має глянсовий або матовий відтінок.

  Штакетник деревянный – основные виды

  Штахетник, покритий лессировочными складами
  Джерело myorhid.ru

  Важливо звертати увагу і на колір фарби. Світлі відтінки зроблять паркан повітряним, легким і невагомим. Він буде відмінно поєднуватися з поверхнями, декорируемыми натуральним каменем або бетоном. Зазвичай такий варіант оформлення вибирається для фарбування садового паркану, використовуваного в межах прибудинкової території для формування окремих зон. Таким способом можна, наприклад, обкласти з усіх боків стіни колодязя, тоді не буде кидатися в очі непривабливий технічний об’єкт. Огорожа приверне увагу і порадує своїм презентабельним зовнішнім виглядом.

  Паркани, огороджують територію по периметру, зазвичай фарбують у коричневий або зелений колір. У першому випадку вони стають схожими на великі монументальні споруди. Що додає відчуття безпеки. У другому випадку огорожа розчиняється в зелені.

  Раз пофарбувавши штахетник, доведеться постійно це робити кожні три, чотири роки. Бажано для цього використовувати ту ж фарбу, що була покладена раніше.

  Відео опис

  Як правильно пофарбувати огорожа з штахетника методом безповітряного розпилення, можете подивитися у відеоролику:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте тут місто як на долоні – заміський котедж для відпочинку від студії Cañas Arquitectos.

  Узагальнення по темі

  Дерев’яний штахетник вже тривалий час користується великою популярністю у власників заміської нерухомості. Він має досить простий вигляд. Але якщо до нього прикласти додаткові зусилля, паркан легко перетворюється у незлочинну перешкоду або легка ажурна прикраса. Сьогодні подібні вироби застосовуються для огородження периметра ділянки, для оформлення квітників, малих архітектурних форм і господарських будівель.

  Оцінок 0