Дизайн маленької ділянки – поради з вибору концепції ландшафтного озеленення

Даний матеріал розповідає про те, як можна правильно скласти дизайн маленької ділянки, який стиль краще всього вибрати, що взяти за основу, які загальні прийоми оформлення використовувати. Барвисті фото і відео наочно продемонструють готові рішення, які можна взяти за основу для реалізації власних ідей.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Прибудинкова територія маленької дачі
Джерело mkumodels.com

Якщо заміський ділянку має невеликі розміри, під будівництво будинку піде більша частина землі. На решті території важко організувати щось красиве. Але якщо постаратися нескладно навіть на сотці створити власний декоративний сад. Для цього фахівці рекомендують використовувати такі прийоми.

Мистецтво правильного планування

Дуже часто наші бажання не співпадають з нашими можливостями. Тоді стає очевидним, що неможливо на одній сотці землі розмістити і великий будинок, та господарські споруди, і створити сад за задуманим проектом. Виявляється, вирішити цю проблему можна, якщо візуально зробити невеликий простір більш просторим. Для цього потрібно:

Попрацювати з парканом

Глуха стіна звужує наявні рамки та робить внутрішній двір тісним. Усунути цей ефект допомагають зелені в’юнкі рослини, які дуже красиво цвітуть влітку. А поки вони проростуть, фахівці рекомендують зсередини пофарбувати паркан у білий колір. Якщо в якості нього виступає стіна будинку сусіда, можна на неї повісити невеликі круглі опуклі дзеркальні елементи. Всередині них буде утворюватися глибока перспектива, яка візуально розширить межі невеликого садка.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Білий колір візуально розширює простір
Джерело houzz.com

Правильно прокласти доріжку

Добре працює на розширення простору прийом прокладки вузьких звивистих стежок. Того, хто буде за ним ходити, буде здаватися, що простір навколо набагато ширше. Якщо доріжці дозволити петляти між вазонами або низькорослими чагарниками, якщо уперти її в паркан і прикрити її кінець зеленими рослинами, буде здаватися, що десь там є ще продовження. І це буде сприйматися очима дуже легко.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Петляє пунктирна доріжка
Джерело parsabast.com

Використовувати воду як відображення

Акуратний ставок, невеликий грот з водоспадом, струмок, біжить з-під каменя – будь-яка гладь води – хороший відволікаючий елемент, який не дозволяє фіксувати увагу на цілому. Таким прийомом часто користуються фокусники. Вони показують глядачам безліч деталей, відволікаючи тим самим їх від техніки виконання трюку. Якщо територія саду дуже мала, то краще не використовувати струменіє воду, а створювати невеликі озерця, на поверхні якої будуть розчинятися тісні межі невеликої ділянки.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Невелике озерце на маленькій дачі
Джерело pinterest.com

Посадити сімейне дерево

Навіть у самому маленькому саду можна знайти місце для посадки одного великого велетня. А потім навколо нього групувати інші посадки. Вибираючи такий прийом, потрібно враховувати, що саме ця рослина визначить зовнішній вигляд прибудинкової території. Тому, якщо хочеться чого-то суворого, нехай сімейним деревом стане пишна ялинка. Якщо харизматичного, тоді потрібно вибирати плакучу вербу.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Велике дерево в центрі маленького саду
Джерело pinterest.com

Розставляти ажурну садові меблі

Вона на тлі квітучих рослин завжди виглядає дуже ефектно. Такий прийом допомагає створити відчуття легкості і легкості.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озелененияневелика ділянка

Білий стіна на зеленій галявині
Джерело ms.decoratex.biz

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Створювати мобільний сад

Під такою ємною назвою мається на увазі рослинність, яка попередньо була посаджена в горщики, а потім винесена на прибудинкову територію. Коли на ній є місце тільки для газону і дальньої вертикальної зелені, такий прийом дозволяє вирощувати улюблені квіти і насолоджуватися ними без порушення загальної цілісності. Такими елементами можна прикрашати сходи, веранди, горщики можна розставляти уздовж стежок, вхідні групи. Висаджувати в них можна все, що завгодно. Добре виглядають в горщиках чагарники хвойних порід, овочі, квіти, пряні трави (розмарин, чебрець, базилік). Дуже нарядно виглядають размешенные щільно один до одного горщики з петрушкою кучерявою, соковито-зеленим базиліком і темним шавлією. Ось ароматну м’яту і мелісу краще висаджувати окремо.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Мобільний сад на маленькій дачі
Джерело pinterest.com

Найцікавіші дачні ідеї для маленької ділянки можна почерпнути в готових роботах досвідчених дизайнерів. Вивчаючи їх, нескладно зрозуміти, як на невеликому просторі створюються, по істині, унікальні ландшафти.

Прийом багатоярусного озеленення тут працює як не можна краще. Воно створюється не тільки за допомогою посадки в одному місці рослин різної висоти. Його можна формувати завдяки застосуванню:

 • клумб, розбитих всередині автомобільних шин;

 • багатоповерхових квіткових композицій;

 • квітників, розбитих всередині висунутих ящиків старого комода;

 • настінних контейнерів, в яких висаджені верхолазки.

Городня група дуже ефектно виглядає на етажерках з поличками для пластикових контейнерів.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Город пряних трав під вікном
Джерело mrstacky.com.au

Збільшити площу невеликого саду можна за рахунок застосування підвісних конструкцій. Це можуть бути не тільки традиційні кашпо. Використовуючи сучасні технології і підручні матеріали, нескладно пристосовувати під навісні городи плетені кошики, металеві чаші, будь-які інші малопривабливі контейнери. Якщо у них щільно висаджувати петунії, квіти, распустившись, створять ефектний декоративний об’єкт, який відразу буде кидатися в очі і викликати почуття сильного зворушення. Замість петуній згодиться бегонія, фуксія, братки. Такий прийом оформлення підходить для озеленення відкритих веранд.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Красиві вертикальні клумби
Джерело homegar.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послуги будівництва малих архітектурних форм. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Вибір тематичної концепції

Риси ідеального саду давно визначені. У ньому повинна бути одна сонячна галявина, куточок тінистій прохолоді і ароматний квітник. Ці три складові можна брати за основу і, обігруючи їх, правильно оформляти невелику ділянку. Обмежений простір не повинна бути перевантажена дрібними деталями. Від цього воно буде візуально здаватися ще тісніше. Важливо звертати увагу на масштабність та пропорційність предметів: занадто великі предмети і рослини будуть незмінно привертати до себе увагу, і відволікати від загальної картини.

На невеликій території краще всього виглядатиме:

 • східний сад;

 • куточок регулярного ландшафту;

 • невеликий пейзажний палісадник.

Стиль японського мінімалізму

Він як не можна краще може вписатися в крихітне простір. Жителі Піднебесної добре навчилися раціонально використовувати кожен метр вільної землі. Вони примудряються робити в рамках обмеженого простору справжні твори садового мистецтва, використовуючи всього один важливий принцип: на малому розміщується велика.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Японський сад на підмосковній дачі
Джерело houzz.com

Для цього були спеціально виведені карликові дерева, зовні дуже схожі на багатовікових гігантів. Якщо поруч з ними вдається облаштувати міні-водоспад, сад з каменів, сухий струмок, що випливає їх античної арки, навколо розстелити смарагдовий газон, вийде реалізувати незвичайний дизайн маленької ділянки в самому кращому вигляді. Якщо подібна тематика близька по духу, її доведеться обігравати в усьому: в елементах декору фасаду будинку, в організації вуличного освітлення. На прибудинковій території можуть з’явитися японські ліхтарики, низькорослі вічнозелені чагарники, мохи і рослини, які, виростаючи, лапами обіймають грунт.

Відео опис

У відео ландшафтний дизайнер дає поради, як зробити на невеликій ділянці японський сад:

Регулярний стиль

Такий напрям активно використовується в оформленні палацових парків. Але це не означає, що його не можна використовувати для декорування маленьких прибудинкових куточків. Його складові прекрасно підходять для тих, хто любить класичний напрям і будує дачі в старому московському стилі.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Маленький регулярний сад
Джерело pinterest.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про незвичайному погляді на альтанку: 10 цікавих ідей.

Маленький сад розбивається на чіткі геометричні зони, кожна відділяється акуратно підстриженими кущами, з яких формується живопліт. Всередині пишні галявини газонів, на них лавки або садові крісла. Всі елементи з’єднуються між собою вузькими доріжками. Активно використовуються елементи малої архітектури (клумби, вазони, фонтанчики, скульптури). Щоб все це пишність виглядало природно, варто намагатися уникати при реалізації дизайну невеликої ділянки:

 • великої кількості предметів малих архітектурних форм;

 • поєднання великої кількості яскравих фарб (достатньо одного-двох помітних акцентів);

 • посадки чагарників з об’ємною рослинністю;

 • висадки рослин з великими суцвіттями.

Скромність у досягненні поставлених принципів – головний критерій реалізації поставлених цілей. У такому саду максимально ефектно виглядають вертикальні конструкції, складені з декількох різних ярусів. Це можуть бути альпінарії, гірки, зелені тераси і рокалии. Подібні об’єкти краще розміщувати в найдальшому куточку. Тоді з’явиться можливість милуватися пишним зеленим об’єктом і кожен раз оцінювати його красу.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Сад, складений з кількох різних ярусів
Джерело pinterest.com

Пейзажний стиль

Такий напрямок менше всього підходить для дизайну маленького дачного ділянки. Але навіть його можна брати за основу при оформленні стандартного дачної ділянки. Що таке пейзаж? Це певний вид рельєфній місцевості, обсаджений характерної для даної кліматичної зони рослинністю. Він може бути лісових, степових, гірських. Створюючи сад у пейзажному стилі, дизайнери відтворюють на порожній території вподобану сім’ї природу.

Дизайн маленького участка – советы по выбору концепции ландшафтного озеленения

Парковий сад на дачі
Джерело pinterest.com

Якщо дача в лісі, з реалізацією проблем не виникне. Жива грунт стане основою, зростаючі дерева будуть цілі. Максимально коректно в таку обстановку можна вписувати який-небудь водойма або струмок. Багатоступінчастий водоспад з одного боку ставу візуально збільшить площу простору води. Якщо береги обсадити великими кам’яними валунами, а між ними висадити почвопокривні рослини, вдасться завершити цілісний образ пейзажного саду.

Відео опис

У відео показано, як зробити ліс частиною паркового саду на дачі:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про топ-10 сходів в стилі модерн: складне в простому.

Узагальнення по темі

Дотримуючись правила ландшафтного дизайну на маленькій ділянці, можна створити дивовижний природний куточок. Для того щоб зробити все правильно, потрібно перед тим, як розпочати озеленення, накреслити план ділянки, зазначити на ньому сторони світу, позначити сонячні і тінисті куточки. В сторонці записати список всіх своїх побажань або позначити існуючі очікування. Приховати паркани та господарські будівлі допоможе живопліт. Фахівці рекомендують розбивати на землі город. Краще організувати його на підвісних конструкціях або на етажерках. Третина всієї решти землі відвести під газон з доріжками, решту методом каскаду закривати різними декоративними рослинами і квітниками. Обов’язково складайте календар догляду за ними, відзначайте в ньому, коли поливати кожен вид, коли удобрювати і обрізати.

Оцінок 0