Документи для продажу дачі з земельною ділянкою в садовому товаристві

Садове товариство (СНТ) є некомерційною організацією, заснованою землекористувачами (власниками дач) в добровільному порядку. Товариство займається господарськими питаннями, що виникають при здійсненні садівничої діяльності. У покупки або продажу дачі з землею в СНТ є ряд особливостей, про які варто дізнатися завчасно. Після прочитання цього матеріалу ви будете знати все про те, які документи для продажу дачі з земельною ділянкою в садовому товаристві, потрібні і куди звертаються для їх отримання.

Документы для продажи дачи с земельным участком в садовом товариществе

Перед продажем дачі з ділянкою слід уважно ознайомитися з усіма нюансами

Покупка дачі у садівництві: правові аспекти

СНП створюють приватні особи, власники землі. Але товариство розпоряджається також і землею, що знаходиться в загальному користуванні, це слід враховувати.

Дачний будинок з землею продають, керуючись статтями ЗК РФ. Для цього:

 • виробляють оцінку володіння (запрошують спеціальну комісію);

 • приводять в порядок папери, які посвідчують право користування і продажу нерухомого майна та землі.

Якщо покупець знайдений, має сенс дізнатися про те, як продати садовий ділянка швидко і як це зробити, не порушуючи закону. Договірні сторони:

 • укладають попередній ДКП (це дозволяє продавцеві відчувати себе впевненіше, а покупцеві не турбуватися про те, що сподобався йому ділянку буде кимось перекуплений);

 • підписують основний ДКП;

 • виробляють розрахунок;

 • реєструють право нового власника;

 • вносять плату за ПДФО.

Факт купівлі-продажу краще завірити у нотаріуса. Підпис нотаріуса на документі обов’язковою, але дозволить уникнути обману і махінацій. Гроші також краще передавати у присутності нотаріуса.

Документы для продажи дачи с земельным участком в садовом товариществе

Договір краще підписувати у нотаріуса

Що варто дізнатися при купівлі земельної ділянки в СНТ

При купівлі дачі і землі, закріпленої за нею, перевіряють документи, що звертаються за довідку в адміністрацію селища, міста. Остання необхідна для підтвердження того, що власність звільнена від прописаних у ній раніше людей. Якщо у придбаному житлі прописані інші громадяни, то новому власникові доведеться пройти неприємну процедуру виписки небажаних мешканців. При цьому така виписка не завжди можлива (виписати неповнолітніх з єдиного житла не вийде). Купуючи ділянку у власність варто звернути увагу також на:

 • Форму одягла. На нестандартних ділянках землі не завжди вдається звести будинок або інші споруди. Причина – порушення норм протипожежної безпеки. Між краєм ділянки і будовою має пролягати від 1 до 5 метрів.

 • Місцевість. Надів розташований на пологому схилі може затопляться навесні.

 • Комунікації. Перед покупкою слід переконатися в тому, що на ділянці є водопровід або колодязь, будинок забезпечений енергією, є можливість підключення газу.

 • Документы для продажи дачи с земельным участком в садовом товариществе

  Ніж складніше система комунікацій, тим дорожче обійдеться будиночок

  Дізнавшись точна адреса дільниці, звертаються до місцевої влади. Це допоможе вивчити його історію. Интересующееся наділом особа має дізнатися про те, чи не накладено на нього арешту, не знаходиться земля під заставою, не обтяжена вона. При зверненні до служби електромереж та водопровідного постачання дізнаються про наявність чи відсутність боргів. Крім того, слід перевірити:

  • сплачені обов’язкові платежі в СНТ;

  • чи може держава викупити ділянку для муніципальних потреб (інформацію отримують в регіональному суді і територіальної адміністрації, але виключно власнику землі);

  • поставлений наділ на облік в земельному Кадастрі.

  Про вподобаному ділянці слід розпитати сусідів по дачі.

  Перед остаточним розрахунком

  Перед тим, як розрахуватися з продавцем ще раз переглядають документи і обговорюють остаточні умови договору про угоду. За допомогою цього документа встановлюється права нового власника. Його потрібно уважно прочитати, вивчити разом з юристом та підписувати тільки після вирішення всіх спірних питань. Сподіватися на те, що продавець розрахується з комунальниками, як було домовлено з покупцем до передачі йому грошей, не варто.

  Відео опис

  Ще трохи пояснень про купівлю ділянки у відео:

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Які документи повинні бути на дачу

  Поговоримо про те, які документи потрібні при продажу дачі з земельною ділянкою в СНТ. Основний документ видає УФСГР по кадастру і картографії (свідоцтво реєстрації). Документ містить:

  • відомості про видачу (ким, коли, де);

  • інформацію про те, коли і на яких підставах нинішній власник наділу став його власником;

  • ПІБ, номер паспорта, прописку власника;

  • інформацію про категорії володаря права власності (продавець може володіти ділянкою одноосібно або на правах пайової участі);

  • інформацію про статус ділянки (категорія, тип, площа, поштова адреса);

  • реєстраційний номер, зазначений в Кадастрі;

  • відомості про обмеження права користування та володіння, якщо такі є.

  Папір підписує реєстратор особисто, проставляється його ПІБ, підпис і печатку. Документу присвоюється реєстраційний номер. На зворотному боці свідоцтва перераховують додатковий власників, якщо вони є.

  Документы для продажи дачи с земельным участком в садовом товариществе

  Свідоцтво про державну реєстрацію ділянки

  Які документи готувати продавцю і покупцю

  Якщо продавець підготував всі документи правильно, то між ним і покупцем укладається попередній договір. Покупець передає продавцю 10% від вартості ділянки. Попередній договір є основним документом, що підтверджує існування угоди між сторонами.

  Після звірки всіх паперів, підписують основний ДКП. Для підписання його необхідні:

  • реєстраційне свідоцтво на землю і землю (два різних документа);

  • посвідчення особи сторін;

  В договорі зазначають, що між продавцем і покупцем проведений повний розрахунок, тобто оплата зроблена і у продавця немає ніяких претензій, щодо цього питання. Якщо подібна відмітка у документі відсутня, Реєстраційна палата його не візьме на реєстрацію та договір доведеться переробляти. Від покупця, підтвердив купівлю-продаж, необхідно передати на реєстрацію:

  • договір про купівлю-продаж;

  • реєстраційне свідоцтво;

  • кадастровий паспорт (його можна замовити протягом 2-3 тижнів в Регпалате);

  • паспорт, в тому числі, ксерокопія паспорта продавця;

  • акт про передачу майна.

  Документы для продажи дачи с земельным участком в садовом товариществе

  Паспорт залишається основним документом, так як підтверджує особу

  За передачу паперів доведеться оплатити держмито, приклавши відповідну квитанцію до загального пакету документів. Після завершення всіх правовстановлюючих процедур новий власник може звернутися до СНП з проханням про прийняття його в Товариство.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як продати земельну ділянку.

  Як можна продати ділянку по садовій книжці

  Деякі власники при зустрічі з потенційним покупцем пропонують замість свідоцтва про власність на будинок і землю видати йому на руки садову книжку. Укласти договір купівлі-продажу на підставі садової книжки не можна, оскільки цей документ не має юридичної сили. Якщо власник пропонує замість паперу про реєстрацію, садову книжку, значить, він є власником землі і будинку не є. Можливо, продавець – шахрай або ж не знає про всі тонкощі продажу.

  На підставі садової книжки до нового власника переходить право користування землею. Але володіє землею попередній власник. І в цій якості виступає далеко не той чоловік, який передав покупцеві садову книжку. Швидше за все, одягнув належить муніципалітету. Права продажу немає ні у голови СНТ, ні у членів правління. Для здійснення такої потрібна державна реєстрація.

  Документы для продажи дачи с земельным участком в садовом товариществе

  Садова книжка передбачає лише право на користування землею, але не повне володіння

  Для передачі права користування наділом в цьому випадку немає необхідності укладати договір купівлі-продажу, оскільки дійсним він все одно вважатися не буде. Щоб до нового користувача не виникли претензії з боку Товариства, достатньо написати на ім’я СНП дві заяви. Перше пише попередній власник ділянки, повідомляючи у ньому про своє бажання вийти з СНП. Друге складає новий власник, що бажає вступити в Товариство.

  Купівля наділу по садовій книжці дозволяє:

  • значно заощадити (не приватизовані ділянки коштують в рази дешевше);

  • обійтися своїми силами, не вдаючись до допомоги нотаріуса (угоду не потрібно засвідчувати);

  • отримати права на ділянку в найкоротші терміни.

  Якщо члени Товариства не проти передачі ділянки новому користувачеві, то на його ім’я складається нова садова книжка, після чого він може використовувати землю за призначенням. До явних недоліків придбання, не приватизованого наділу, відносять:

  • ризик бути обдуреним (угоду щодо передачі грошей ніхто не контролює);

  • відсутність документів на ділянку (при подальшої приватизації, якщо вона стане доступна, буде непросто відновити втрачені десятиліття тому паперу).

  Документы для продажи дачи с земельным участком в садовом товариществе

  Відсутність документів на ділянку створює багато проблем нового «власника»

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як заробити на заміській нерухомості.

  Садова книжка ніде не реєструється. Вона засвідчує членство в СНТ, але ніхто не може гарантувати, що аналогічна папір не була видана ще одному користувачеві того ж ділянки, на яку претендує покупець. Наважуючись на покупку, слід:

  • перевірити вніс продавець усі членські внески в СНТ, чи оформили вихід з нього;

  • упевнитися в тому, що членство нового власника в СНТ підтверджено на загальних зборах, про що складено відповідний протокол;

  • взяти з продавця розписку про отримання ним грошей, бажано провести передачу коштів у присутності свідків;

  • дізнатися, чи є можливість придбання ділянки у приватну власність.

  Якщо придбати ділянку в майбутньому практично неможливо, від покупки його по садовій книжці краще відмовитися, наполігши на тому, щоб продавець самостійно зайнявся цим питанням. Оформлення покупки дачі з земельною ділянкою варто припинити.

  Відео опис

  Ще кілька порад про купівлю дачної ділянки у відео:

  Продаж ділянки з будиночком

  При купівлі і продажу будинку в СНТ необхідно знати, які документи потрібні для продажу дачної ділянки разом із будівлею. Так, власник зобов’язаний надати покупцеві крім свідоцтва про володіння землею, ще й:

  • акт про приймання будови;

  • витяг з Кадастру;

  • технічну документацію;

  • домову книгу.

  У попередньому ДКП вказують, що земля передається новому власнику разом із будівлею. Це допоможе уникнути ситуацій, коли через деякий час з’являється особа з документами на право володіння будинком.

  Відео опис

  Чи потрібно у ступати членства у СНТ? Відповідь у цьому відео:

  Членство в СНТ

  Після того, як гроші передані продавцю і фактично в права володіння наділом вступив новий власник, йому потрібно налагодити відносини з Товариством. Покупець подає до СНП заяву, висловлюючи в ньому бажання, стати його членом, про що вже говорилося вище.

  Членство в СНТ означає, що новий власник зобов’язується виплачувати членські внески і нести витрати, пов’язані з обслуговуванням спільній власності Товариства. Після прийняття в СНТ, власнику або користувачу наділу видається членська книжка.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про казковий будиночок на деревах.

  Що в підсумку

  Отже, купити землю і будинок на СНТ реально, але перед операцією необхідно дізнатися, які документи потрібні для покупки дачі з земельною ділянкою в СНТ, як продати дачну ділянку швидко, як вести себе з продавцем, куди звертатися після здійснення покупки. Про все це дивіться вище.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – більш низька ціна землі в СНТ варта того, щоб нею займатися, або краще відразу «цілитися» на покупку в котеджному селищі?

  Оцінок 0