Доріжка з спилов дерева, з дощок і піддонів на дачі і в саду + фото

Побудувавши будинок та підсобні приміщення на заміській ділянці, і посадивши радують око дерева і квіти, треба потурбуватися прокладанням шляхів сполучення між ними. У статті зібрана інформація про дерев’яні доріжки для дачі, саду та котеджу – їх переваги, недоліки та особливості. Ви дізнаєтеся яке дерево застосовується для доріжок, які ще матеріали можна використовувати і який догляд потрібен дерев’яними доріжками.

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Садові доріжки з спилов дерева – це незвично і оригінально
Джерело dp32.ru

Переваги та недоліки застосування дерева для доріжок

Одним з критеріїв вибору дизайну ділянки є матеріал, з якого треба робити стежки. Використовувати для цих цілей дерево – вдала ідея, адже дерев’яні доріжки виглядають органічно, зручні для ходьби, і не вимагають великих витрат на їх виготовлення.

Але перш ніж розглядати конкретні види дерев’яних садових стежок, варто оцінити плюси та мінуси застосування будь-якого дерева в якості будівельного матеріалу для доріжок.

Плюси:

 • Оригінальний зовнішній вигляд. На деяких видах доріжок можна переглядати унікальний малюнок структури дерева.

 • Повна екологічність матеріалу

 • Дешевизна. Багато варіантів створення припускають застосування дерева, яке можна здобути самостійно або використовувати відходи дерев’яного виробництва.

 • Відносна простота при створенні

 • Простір для застосування творчих і дизайнерських рішень

Мінуси:

 • Недовговічність. Доводиться обробляти укладену в землю дерево спеціальними складами проти гниття.

 • Після дощу необроблене дерево стає слизьким

 • Необхідність періодичного ремонту

Застосування дерев’яних спилов

Мабуть, самий оригінальний і яскравий спосіб – доріжка з спилов дерева.

Зовні вона виглядає схожою на бруківку. Тільки кожен дерев’яний «кругляш» відрізняється від сусіднього розмірами і малюнком, що додає всій доріжці неповторний колорит.

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Схема створення доріжки з спилов
Джерело seattlehelpers.org

Породи дерева, з якого пиляються «кругляш», можуть бути будь-які, але перевагу краще віддавати твердих листяних – дуб, модрина або бук. Хвойні спіли, незважаючи на наявність у них смоли, більш пухкі і швидше підгнивають. Є відомості, що листяні спіли при належних обробці та догляді можуть зберігатися більше 20 років. Сосна прослужить в кілька разів менше.

Але краса такого дорожнього покриття вимагає ретельної підготовки дерева перед укладанням та дотримання деяких правил при укладанні. Підготовка полягає в обробці кожного дерева перед укладанням та у створенні котловану по всій довжині доріжки, в який будуть укладатися дерев’яні спили.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу розробки проектів і проведення ландшафтних робіт будь-якої складності під ключ. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Обробка спилов

 • Висота дерев’яних кілець не повинна бути менше 10 см, інакше вони будуть тріскатися під навантаженням. Спіли з тріщинами краще відбракувати.

 • Кожен зріз повинен бути очищений від кори, яка погано піддається обробці і сприяє гниттю.

 • Верхня частина дерева обробляється проти гниття. Економічний варіант – відпрацьоване масло або оліфа. Але краще застосовувати спецсоставы, яких повно у продажу.

 • Нижню частину дерева, яка буде в землі, рекомендується обробляти бітумом.

 • Можна спеціально надати дереву темний красивий колір, попередньо обробивши його мідним купоросом.

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Перед укладанням на доріжку спіли проходять обов’язкову обробку
Джерело induced.info

Підготовка землі під доріжку

 • Траншея для доріжки з дерева викопується на всю довжину і ширину, а глибиною вона повинна бути на 10 – 15 см більше, ніж висота заготовлених спилов.

 • По краях доріжки рекомендується встановлювати бордюри для запобігання попадання землі на доріжку і вимивання засипки між спилами.

 • Дно траншеї вистилається гідроізоляційної плівкою, на яку засипається піщана або гравійна подушка.

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Бордюри для захисту доріжки від попадання землі
Джерело decoratorist.com

Установка спилов

 • Для щільного заповнення всієї площі доріжки необхідно заготовити спіли різного діаметра.

 • Обов’язковою умовою є те, що поверхня встановлених спилов повинна бути на 2 – 3 см вище шару засипки.

 • Засипку порожнеч між чурбачками можна проводити піском або гравієм. Красиво виглядає доріжка з спилов з проміжками між ними, засіяними травою. Але за травою знадобиться додатковий догляд.

 • Зустрічаються варіанти доріжок, де проміжки між спилами заповнюються бетоном. Але поєднання дерева і бетону виглядає не зовсім природно.

Взагалі, саме такі дерев’яні доріжки дають простір для фантазії. Варіювати можна як розміри і форму вкопаних плашок, так і угруповання їх у різних місцях стежки. Їх можна розміщувати рівномірно, «ялинкою» або поєднувати в групи, створюючи ілюзію острівців на дорозі.

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Оформити доріжки спилами дерев можна по різному
Джерело rem-stroitelstvo.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте пластиковий бордюр для садових доріжок.

Застосування дощок

Перше, що приходить в голову – влаштувати садові доріжки з дощок. Досить простий варіант, що не вимагає пошуків і копіткої підготовки матеріалу. Але, на відміну від спилов, потрібна підготовка основи, на яку будуть набиватися дошки. Просто укладати дошки на землю не можна. Незакріплені вони будуть роз’їжджатися, так і згниють швидко. Проста основа – довгомірні лаги з бруса, встановлені вздовж всієї довжини влаштовується доріжки.

Також рекомендується перед установкою лад зробити піщану або гравійну підсипку. Ну, і обробити дошки захисними складами теж майже обов’язково.

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Дерев’яна доріжка з дощок на невеликому підйомі
Джерело houzz.es

Більшість пропонованих варіантів дощатих садових настилів характеризуються поперечним розташуванням дощок. Але варто розглянути і поздовжні «палубні» настили. Так, вони виглядають не так стильно, але й у них є свої переваги:

 • Можливість використання довгомірних дощок, без розпилювання їх під ширину доріжки

 • А ось для основи, на яку набиваються дошки, можна взяти короткі бруски з відходів

 • Такі настили більш зручні при їх збиранні, особливо взимку від снігу

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Поздовжнє розташування дощок в садовій доріжці на пагорбі
Джерело tripcarta.com

Застосування бруса

Можна викласти доріжку цілком з товстого дерев’яного бруса. Пристрій такого настилу обійдеться дорожче за матеріалом, але зате прослужить значно довше. Крім того, не потрібне встановлення будь-якої основи, на яку треба кріпити бруси.

Звичайно, доведеться вирівнювати землю по всій довжині доріжки, так і гравійна підсипка буде зовсім не зайвою.

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Бруси уложеные на гравійну підсипку
Джерело centr-sadovoda.ru

Обробка бруса проти гниття – така ж, як і для настилів з дощок. Зустрічаються пропозиції використовувати для брусового настилу залізничні шпали, але робити цього не рекомендується. Шпали обробляються креозотом, а він викликає опіки при попаданні на шкіру. А в жаркий день випаровування від такої «доріжки» навряд чи будуть приємними.

Відео опис

Цікаві ідеї для створення доріжок з дерево у відео:

Застосування готових піддонів

Плануючи дерев’яні доріжки на дачі, можна розглянути варіант використання вже збитих піддонів, особливо якщо є можливість придбати їх недорого. Такі піддони можна знайти на будівництвах і складах, де на них зберігаються різні матеріали.

Кожен піддон представляє собою готову конструкцію з основою, на якій уже закріплений дощатий настил. Розрізняються вони тільки щільністю набивання дощок. Якщо немає бажання возитися з додатковою обробкою, то треба вибирати ті, у яких зазори між дошками мінімальні. Залишається тільки прибрати нерівності в місцях, по яких буде проходити доріжка, і укласти піддони на землю один за іншим.

Це найбільш підходящий варіант для тимчасових стежок до будь-яких місцях на дачній ділянці.

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Оформлення майданчика і підходу до басейну піддонами
Джерело br.pinterest.com

Придбання піддонів буде виправдано і для варіанту пристрою дощатих настилів. Дошки, вже напиленные в розмір, збиваються з піддонів, пошкоджені відбраковуються. Потім їх обробляють захисним складом і збивають з них необхідний настил. Для такого застосування підходять будь-які піддони.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про природний камінь для доріжок.

Застосування мульчі

Садові доріжки можна облаштувати, використовуючи подрібнені стружку, кору дерев та інші відходи дерева, звані мульчею. Для цього потрібно лише прибрати верхній шар землі, викласти невеликий бордюр по краях, і засипати мульчу у підготовлену траншею. На піщаних ґрунтах, де вода не застоюється, навіть можна не викладати траншею гідроізоляцією.

Навряд чи можна рекомендувати такі доріжки як постійні, так як мульча швидко гниє і вимагає заміни через 1 – 2 роки. Крім того, частинки з такою доріжки прилипають до взуття і розносяться по ділянці.

Але як тимчасова стежка або декоративна доріжка вони цілком придатні.

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Садові доріжки з мульчі
Джерело seattlehelpers.org

Застосування садового паркету

Сучасним матеріалом для ландшафтного облаштування вважається декінг – садовий або терасний паркет. Це готові плиткові модулі з поверхнею з різних порід дерева. Також випускаються ДПК-дошки – деревно-полімерний композит, при виготовленні якого використовується суміш дерева з полімерами. Строго кажучи, такий матеріал не можна назвати деревом, але зовні він мало відрізнятиметься.

Укладати такий паркет треба на підготовлену тверду поверхню, щоб виключити його прогинання. Різні варіанти зовнішнього оформлення паркетних модулів дозволяють створювати справжні композиції при облаштуванні доріжок та майданчиків на ділянці.

Дорожка из спилов дерева, из досок и поддонов на даче и в саду + фото

Доріжка з садового паркету
Джерело es.decoratex.biz

Відео опис

Створення садової доріжки з спилов дерева у відео:

Догляд за дерев’яними стежками

Будь-які садові доріжки з дерева потребують догляду. Дерев’яні елементи можуть зламатися, дерево з часом починає підгнивати. Тому приблизно раз на рік необхідно проводити профілактичний огляд і відновлення пошкодженого.

 • Очищення доріжок від нанесеного сміття та намитої землі

 • Завдання нового захисного шару антисептика

 • Заміна пошкоджених або початківців гнити елементів. При влаштуванні дерев’яної стежки рекомендується залишити частину готового матеріалу «про запас», щоб не довелося в терміновому порядку готувати заміну необхідного розміру і якості.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням думку експерта — хороший сад робить будинок дорожче приблизно на третину.

Висновок

Незважаючи на нестійкість деревини порівняно з іншими матеріалами, при правильному пристрої дерев’яних доріжок і належному догляді, вони будуть радувати око не один рік. Але розглядаючи варіанти садових дерев’яних шляхів, слід враховувати особливості їх створення та підготовчі роботи при їх прокладанні. Такі роботи вимагають знання багатьох нюансів, і довіряти їх краще професіоналам.

Оцінок 0