Доріжка з терасної дошки: технологія спорудження і нюанси монтажного процесу

Сьогодні виробники пропонують широкий асортимент матеріалів, якими покривають садові доріжки. Один з них терасна дошка, яка на ринку з’явилася відносно недавно, але свою нішу зайняла відразу. У цій статті будемо говорити про доріжках з терасної дошки. Розповімо про самому матеріалі, що він собою являє, його структуру та характеристики. Обов’язково покроково ознайомимо вас з технологією укладання дошки.

Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

Доріжка в саду з терасної дошки
Джерело roofkey.ru

Що таке терасна дошка

Із самої назви стає зрозумілим, що цей матеріал використовується для формування підлоги на відкритих терасах. Але власників заміських будинків, архітекторів і ландшафтних дизайнерів це не зупинило. Матеріал насправді виявився настільки міцним, зносостійким і надійним, що його стали використовувати практично скрізь, де це можна. А саме: покриття для садових доріжок, прибудинкові майданчики, ділянки біля басейнів, причали на озерах та річках і так далі.

Причиною появи на світ терасної дошки стала недовговічність підлогового підстави відкритих веранд і терас, які споруджувалися із звичайних дерев’яних дощок, навіть додатково оброблених. Під дією природних навантажень деревина швидко виходила з ладу. Тому розробникам довелося шукати матеріал, який би всі вище означені навантаження міг витримувати на всьому протязі своєї експлуатації. І такий матеріал був винайдений. Це композит на основі деревної тирси і полімеру.

Деревно-полімерний композит чудово справляється не тільки з сонячними променями, атмосферними опадами, перепадами температури і вологістю, але і легко переносить досить серйозні механічні навантаження. Тому, садові доріжки з ДПК – служать десятиліттями.

Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

Терасна дошка з деревинно-полімерного композиту
Джерело m.2gis.ru

Тепер про відмітних особливостях терасної дошки.

 • Зазвичай конструкція терас споруджується в комплексі з опорними елементами. І тут важливу роль грає товщина підлогового підстави. Чим вона більше, тим більше відстань між несучими балками або лагами, що знижує собівартість конструкції в цілому. Тому терасна дошка з ДПК випускається товщиною 50 мм. То є самим оптимальним розміром.

 • Так як цей матеріал експлуатується на вулиці, то між її елементами при монтажі залишається зазор, щоб через нього проходила вода. Тому в конструкції дошки Ви не знайдете замкового з’єднання паз-шип. У ній є тільки пази, використовувані для прихованого кріплення.

 • З двох сторін дошки зроблені поздовжні канавки глибиною 1-2 мм На лицьовій стороні вони виконують функції антиковзання. На звороті з їх допомогою знімаються напруги, які з’являються при перепадах вологості та температури. Але є моделі з плоскою лицьовою стороною.

 • І ще один момент. Цей матеріал був винайдений в Америки, і саме там його називають декингом. Це ж назва використовують у Європі. В Росії воно не прижилося, а ось терасна дошка виявилася близьким росіянам назвою.

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Деревно-полімерна дошка: лицьова сторона плоска, зворотна – з канавками
  Джерело amk-stroy.su

  Сортність терасної дошки

  Сьогодні виробники пропонують кілька сортів матеріалу з ДПК. Відрізняються вони один від одного пропорціями внесених компонентів. Необхідно відзначити, що в якості деревного наповнювача може бути використана деревне борошно або тирсу. Якщо використовується перший і в обсязі ДПК більше 45%, то такий матеріал можна віднести до «вологостійким». Борошно вбирає в себе вологу, тому дошки починають розбухати. Але така різновид на ринку присутня. Вона дешева, і використовувати її краще в закритих приміщеннях. Деякі дизайнери використовують терасові дошки такого типу для обробки стін і стель.

  Композит, до складу якого вносяться тирсу, ідеальна модифікація. Вона міцна, з високими характеристиками зносостійкості. Саме такі дошки використовують на відкритих терасах, майданчиках і алейках.

  В якості полімеру додають або полівінілхлорид (ПВХ), або поліетилен. Перше речовина надає дощок більш високі технічні характеристики, але й коштує дорожче готовий виріб. Другий простіше у виробництві. По технічним і експлуатаційним якостям він гірше першого, але майже в два рази дешевше.

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Повнотіла елемент з ДПК
  Джерело foamin.ru

  Є ще один критерій, який треба враховувати, вибираючи терасну дошку для доріжок на ділянці. Це повнотіла дошка або пустотіла. Перша дорожче, але з високими міцнісними характеристиками та несучою здатністю. Для доріжок в саду вона не потрібна. Тут відмінно впоратися з обов’язками другий варіант.

  За способом монтажу цей матеріал ділиться на шовний і безшовний. У першому випадку, для кріплення використовують металеві або пластикові кляйммеры, у другому – саморізи з напівкруглою головкою.

  Вибираючи дошки з ДПК, треба додатково звернути увагу на кількість ребер і на товщину стінок. Чим більше ці два параметра, тим міцніше виріб.

  Дерев’яні дошки терасові

  Необхідно відзначити, що в категорії «терасових дощок» можна віднести матеріал, виготовлений з деревини. Такі дошки ще називають палубними. Вони проходять спеціальну обробку, тому володіють достатньою міцністю, зносостійкістю і вологонепроникністю. Але необхідно зазначити, що доріжки з композитної дошки відносяться до категорії – «поклав-і забув». Тобто протягом тривалої експлуатації їх не треба буде обробляти, ремонтувати, міняти і так далі. З дошками з дерева так не вийде. Щороку такий настил доведеться обробляти антисептиками, антипіренами, воском або іншим захисним засобом.

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Дерев’яні палубні дошки
  Джерело deal.by

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Правда, є в групі палубних дощок породи дерева, які непогано себе почувають на вулиці. Ось лише три такі сорти:

 • Модрина. Пройшла обробку антисептиком дошка з модрини не гниє, не жолобиться, від води вона дубіє, стаючи ще міцніше. З часом не втрачає це дерево свого кольору і фактури, інертна до солей і лугів, легко переносить механічні навантаження.

 • Екзотичні породи: кемпес, ироку, мембау. Гарна структура, добре протистоять воді, з часом не гниють і не коробляться.

 • Сьогодні на ринку з’явилися і традиційні породи деревини, з яких роблять терасові дошки. Це ясен, береза, горіх, кедр, які піддаються температурного нагрівання до 100-240С. Такий матеріал фахівці називають термодеревом. Після проходження нагрівальних операцій деревини стає міцною, вологостійкою і зносостійкою. Відповідно змінюється і його колір.

 • Відео опис

  У відео фахівець розповідає про терасових дошках з ДПК, про те, на що необхідно звернути увагу при виборі:

  Технологія спорудження стежки з терасної дошки

  Отже, переходимо до питання, як зробити доріжки на дачі з терасної дошки. Почнемо з того, що цей матеріал укладають тільки на каркас. Тому його в першу чергу і треба побудувати. Як це зробити простіше всього:

 • На місці спорудження стежки наносять її форму і розміри (в основному це стосується ширини). Оптимальна ширина 80-100 див.

 • Через кожні 2 м по довжині, з кожної сторони розмітки викопують ямки глибиною 20-30 см. Якщо алейка має вигнуту форму, то в місцях вигину або повороту викопують ямки в незалежності від кроку. Викопують Лунки попарно, тобто на одному місці з кожної сторони доріжки.

 • Туди засипають пісок, який утрамбовують до упору. Головне завдання – створити піщаний шар врівень з грунтовим.

 • У кожну підготовлену ямку, засипану піском, укладають одну тротуарну плитку, виготовлену з бетонного розчину. Розміри плитки: 30х30х3 див. Парні плитки встановлюють на одному рівні по висоті.

 • Тепер формують опорні балки, на які будуть укладати терасну дошку. Для цього використовують брус перерізом 100х100 мм, який попередньо обробляють антисептичними складом.

 • Зверніть увагу, що бруси стикуються між собою тільки на бетонних плитах. З’єднання проводять металевими перфорованими пластинами і саморізами. Ширина пластинок – 10 див. Кількість вкручиваемых саморізів – по два на кожен опорний брус.

 • Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Дерев’яна каркасна основа для доріжки
  Джерело photoshare.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте садовий декор: оригінальні ідеї для свого саду, приблизні ціни на матеріали.

  Отже, каркас зібраний. Залишається тільки укласти саме ДПК покриття. Наприклад, збірка буде проводитися шовним способом. Першу дошку кріплять до основи з одного боку двома саморізами в кожну несучу балку. Деякі виробники пропонують так званий стартовий кріплення, який являє собою маленький кляйммер. З іншого боку до брусам саморізом кріплять двосторонній кляйммер. Один його кінець заводять в паз дошки, потім затягують саморізом, але не до кінця. Укладають поруч другий елемент покриття, заводять в паз другий вільний кінець кляйммера. А ось тепер кріпильний шуруп вкручують до упору. І таким способом збирається вся стежка.

  Останній етап – закривають торці покладених дощок з ДПК. Для цього використовують спеціальну фінішну планку, яку треба купити, як елемент комплектації. Вона просто насаджується на торці настилу. Кріпити її нічим не треба.

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Кріплення елементів настилу кляйммерами
  Джерело lux-standart.ru

  Тонкощі складання терасної дошки

  Існує кілька нюансів, від яких залежить якість кінцевого результату:

 • Виступати деревно-полімерні дошки за межі опорних брусів можуть тільки на відстань не більше 2 див.

 • Вкручувати в них саморізи без попередньо висвердлювання отвору не можна. При цьому отвір свердлять свердлом, діаметр якого повинен бути трохи більше діаметру використовуваного шурупа, але менше діаметра його капелюшка.

 • Виробники пропонують готові лаги з деревинно-полімерного композиту, які в рази краще, ніж дерев’яні бруси. Але вони легкі, тому доведеться продумати спосіб їх кріплення до грунту або тротуарної плитки. Хоча для садових доріжок оптимально встановити важкий дерев’яний брус, який буде надійно стояти на одному місці. Тим більше з’єднаний дошками.

 • При вигинах садової доріжки дошки укладають з великим зазором саме в місцях великого скруглення, створюючи тим самим вигин конструкції.

 • Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Встановлювати ДПК настил краще на лаги з того ж деревинно-полімерного композиту
  Джерело pinterest.com

  Види доріжок з терасної дошки

  Садові доріжки з терасної дошки ДПК – це невелике, але різноманітність. Вище в статті був розібраний варіант наземного виконання, коли стежка прокладена практично по грунту. Але іноді є необхідність підняти конструкцію на певну висоту. Для цього використовують інші матеріали, великих розмірів. Наприклад, замість тротуарної плитки можна використовувати бетонні блоки.

  Є варіант із спорудженням металевих конструкцій, опори яких заглиблюються в землю і бетонуються. Такі споруди досить міцні і надійні. Саме в них можна використовувати деревно-полімерні лаги, які прикручуються до металевих профілів саморізами по металу.

  Дуже рідко, але використовують бетонні вироби. Тут мається на увазі і опори, і настил. На фото нижче такий варіант як раз показаний.

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Стежка з дерев’яних елементів ДПК, зібраних на опорах
  Джерело russiantrends.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дизайн садової ділянки – від проектування до оформлення, + ідеї на фото і відео.

  Є ще один різновид декинга, яка носить назву садовий паркет. По суті, це невеликих розмірів ламелі з ДПК, які зібрані в одну панель. Останні просто укладають на вирівняну поверхню, скріпляючи між собою спеціальними кріпленнями, які є невід’ємною частиною самого садового паркету. Як це роблять, дивіться нижче.

  Відео опис

  У відео показано, як з садового паркету споруджують стежку:

  Красиві садові доріжки з терасної дошки: фото

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Терасна дошка характеризується підвищеними міцнісними властивостями
  Джерело fasaddomstroy.ru

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Терасна дошка легко витримує навіть найсильніші морози
  Джерело www.budportal.com.ua

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Терасна дошка не вигоряє і не змінює свій колір
  Джерело derevyannyy.com

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Такий матеріал може прослужити більше 50 років
  Джерело natmad.fr

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Здатність до відштовхування молекул води дозволяють використовувати терасові дошки в місцях з підвищеною вологістю
  Джерело www.astdeking.com.ua

  Дорожка из террасной доски: технология сооружения и нюансы монтажного процесса

  Терасна дошка не руйнується з часом
  Джерело sibdeck.ru

  Відео опис

  Ще кілька прикладів дерев’яних садових доріжок дивіться у відеоролику:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про топ-10 сходів в стилі модерн: складне в простому.

  Висновок по темі

  Отже, ми розповіли про доріжках з терасної дошки (монтаж і нюанси). Розглянули види цього матеріалу, звернули вашу увагу на критерії вибору. Насправді композитний матеріал – сучасний підхід збільшити термін експлуатації споруди і конструкції, в яких він використовується. Виробники запевняють, що ДПК прослужить вірою і правдою до 50 років. І це в незалежності від умов експлуатації.

  Оцінок 0