Дошка обрізна: опис та правила вибору

 
 Доска обрезная: описание и правила выбора

Завдяки своїм природним властивостям деревина давно вважається одним з найбільш затребуваних будівельних матеріалів. Різні види дерева застосовуються для будівництва приватних будинків і котеджів, для обшивки і декоративної обробки. Брус, вагонка, дерев’яні дошки – ось далеко не повний перелік, використовуваних в будівництві матеріалів.

Пиломатеріали представлені широким асортиментом, але обрізна дошка заслуговує окремої уваги. В чому особливості матеріалу і як правильно вибрати обрізну дошку, далі розглянемо більш докладно.

Загальні характеристики обрізної дошки

Область застосування обрізної дошки досить широка, матеріал використовують на кожному етапі будівництва-від заливки фундаменту до покрівлі споруди та оздоблювальних робіт. У виробництві дошки використовують хвойні і листяні матеріали, тому матеріал представлений в асортименті.

Дошка обрізна – це вирізані з колоди дошки, оброблені по краях так, що на торцях не залишається кори. Матеріал має ряд характерних особливостей, ширина дошки завжди трохи більше товщини, яка вважається ключовим параметром вибору матеріалу. Середня товщина обрізної дошки не перевищує 50 мм, якщо товщина більше – це брус.

Розрізняють дошку в залежності від вологості матеріалу, виділяють:

  • Сирі дошки, з вологістю понад 22 відсотків.
  • Суху дошку, до якої вологість не перевищує 22 відсотки.
  • Сиру, антисептированую дошку.

З урахуванням типу, використовуваного у виробництві сировини дошка має свої, технічні характеристики. Відрізняється і технологія виробництва матеріалу, від якої залежить вартість готової сировини.

Критерії вибору

При виборі деревини дуже важливо враховувати породу дерева, з якої виготовлено матеріал, бо кожен сорт має свої, унікальні властивості і характеристики.

Найчастіше обрізну дошку роблять з недорогих хвойних порід дерев, але матеріал не відрізняється високою міцністю і погано переносить вологість. В цьому відношенні дошка з модрини має більше переваг, але варто матеріал дорожче. Всі можливі недоліки дошки можна звести до мінімуму, якщо правильно обробити дерево. Оброблена обрізна дошка прослужить до 100 років.

Якісна деревина має здорову, однорідну забарвлення. На поверхні дошки не повинно бути видимих дефектів і пошкоджень. Якщо дошка пошкоджена грибком, на поверхні помітні сліди. На таких ділянках колір дошки істотно відрізняється від решти полотна.

На поверхні дошки не повинно бути тріщин і ущелин. Волокна повинні бути рівними, без зламів. Матеріал продається в асортименті, є недорога дошка та ексклюзивна дошка з червоного і чорного дерева. Така деревина відмінно обробляється і має привабливий зовнішній вигляд.

Область застосування обрізної дошки

Завдяки своїм властивостям дошка обрізна використовується в багатьох галузях, але основною сферою застосування залишається будівництво.

Обрізну дошку використовують для будівництва фундаментів, під час заливки фундаментального цоколя. Дошка необхідна для формування опалубки, перед заливанням розчину. Вибір товщини матеріалу залежить від запланованої висоти цоколя і обсягів розчину. Дошка повинна відповідати навантажень, щоб стримувати розчин.

Крім того, обрізні дошки застосовують для монтажу чорнової підлоги. У цьому випадку дошку укладають на бруси, прибиті до лагів. Застосовують обрізну дошку і для монтажу чистового статі, після чого матеріал застеляють гіпсокартоном і укладають на поверхню підлогове покриття.

З обрізної дошки часто роблять міжкімнатні перегородки і перекриття інші. Незамінна обрізна дошка та при монтажі покрівлі.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні