Дренажні решітки для водостоків, функції, класифікація, вибір

При будівництві будь-якої будівлі, в тому числі і заміського котеджу, необхідно продумати якісну систему водовідведення. Вона потрібна для захисту фасадів будівлі від негативного впливу потоків води, що виникають у періоди рясних опадів і під час танення снігу. Для того, щоб водостічна система безвідмовно функціонувала і не псувала зовнішній вигляд ділянки, її необхідно обладнати спеціальними гратами для водостоку.

Дренажные решетки для водостоков, функции, классификация, выбор

Водостічна система на ділянці
Джерело remontik.org

Навіщо потрібна система водовідведення

Основну функцію захисту будинку від опадів виконує покрівля. Звиси скатів, що виходять за лінію фасадів відводять воду, що сходить з покрівлі на деяку відстань від будівлі. Але навіть при дуже широких свесах зливається з даху вода виявляється занадто близько до зовнішніх стін і якщо її не відвести за допомогою дренажної системи, вона буде підмивати фундамент і цоколь будівлі.

Стіни будинку можуть постраждати і від потоків води, що прямують через ділянку і проходять уздовж будівлі. Таке явище характерне для ділянок з ухилом. За допомогою зливових канав потоки води перенаправляються в каналізаційну систему або за межі ділянки. Водовідведення потрібен ще й для того, щоб захистити покриття доріжок і майданчиків на ділянці. Наприклад, якщо вода буде застоюватися на майданчику для зони відпочинку, викладеної терасної дошкою то покриття дуже швидко вийде з ладу.

Дренажные решетки для водостоков, функции, классификация, выбор

Зливова решітка вздовж газону
Джерело zen.yandex.ru

Види дренажної системи

Дренажна система може бути відкритого або закритого типу. Другий варіант більш складний, але і більш зручний. Захищені решітками зливні канави не небезпечні як відкриті траншеї, при цьому вони краще вписуються в ландшафтний дизайн ділянки і дозволяють вільно оформляти прибудинкову територію.

Закритий дренаж може бути точковим або лінійним. При облаштуванні точкового водовідведення облаштовуються колодязі в місцях скупчення води на ділянці. Підземна конструкція дренажу досить складна і включає цілий комплект елементів, таких як піщана подушка, бетонна прошарок, водовідвідні лотки, каналізаційні труби та інші складові. Зверху вся ця конструкція накривається дренажної ґратами.

Дренажные решетки для водостоков, функции, классификация, выбор

Приклад облаштування точкового дренажу ділянки
Джерело pinterest.com

При створенні лінійного водовідведення траншея з лотками простягається уздовж лінії скупчення води. Підземна частина конструкції схожа на кільцеву, але має невелике заглиблення. Всі траншеї (жолоба) прокладені на ділянці виводять воду в зливову каналізацію або в загальний дренажний колодязь. На всій протяжності жолоби накриваються гратами.

Відео опис

Облаштування дренажної системи на ділянці

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дренаж ділянки.

Функції дренажних решіток

Решітки – це невід’ємна частина сучасної та ефективної водовідвідної системи. Вони захищають труби і лотки від потрапляння гілок, листя і всілякого сміття, який може бути на дільниці. При цьому вони забезпечують можливість автотранспорту перетинати лінії водостічної системи, не пошкоджуючи їх. Крім того, грати запобігають травматизм людей і тварин.

Вибір дренажної решітки

Вся дренажна система повинна бути грамотно спроектована і якісно облаштована. В ній важливі всі елементи без винятку. Однак видимої її частиною є тільки комплект решіток, якими накриваються ринви і колодязі. Це означає, що сітка повинна бути не тільки надійним і довговічним, але і досить естетичною. Не дивлячись на те, що дренажні траншеї прокладаються зазвичай уздовж доріжок, на решітки часто наступати, і тому вони повинні бути міцними і не слизькими.

Дренажные решетки для водостоков, функции, классификация, выбор

Решітка з захистом від ковзання
Джерело 4geo.ru

Добре підібрана решітка забезпечує дренажної конструкції потрібну швидкість прийому стічних вод, та при цьому вона не повинна пропускати всередину системи велике сміття, який зможе заблокувати труби. У продажу існують решітки різних параметрів, з різних матеріалів і від різних виробників.

Класифікація по навантаженню

При виборі варіанту решіток для облаштування ділянки треба враховувати їх вартість, довговічність і зовнішні характеристики. Але важливіше за все правильно визначити міцність виробів.

По навантаженню вироби діляться на 6 класів – A, B, C, D, E і F. Чим міцніше решітка, тим вона дорожча. Природно, немає сенсу встановлювати на території приватного домоволодіння конструкції, розраховані для промислових зон або, наприклад, стоянок. Мінімальні навантаження витримують решітки класу А. Вони ідеальні для благоустрою пішохідної частини двору. Там, де буде заїжджати автотранспорт краще встановити вироби класу Ст.

Дренажные решетки для водостоков, функции, классификация, выбор

Класифікація решіток для ливников
Джерело truba68.ru

Матеріал

Решітки можуть бути виготовлені з:

  • чавуну;

  • сталі;

  • міді;

  • пластика.

Кожен з цих матеріалів володіє своїми достоїнствами і недоліками.

Чавун

Чавун – це класичний матеріал зливових решіток. Не так давно він був основним матеріалом для оформлення міських водогонів. Захисні елементи з чавуну відрізняються за якістю матеріалу, розміром і формою. Їх головна перевага в тому, що вони здатні витримувати дуже великі навантаження. Якщо на ділянку часто заїжджає вантажна або будівельна техніка, чавунна захист зливових жолобів буде найбільш підходящою.

Є у чавуну і інші переваги. Він стійкий до корозії і різких перепадів температур, не піддається впливу тривалих заморозків. Але у нього є і свій недолік – велика вага. Крім того чавунні дренажні решітки для водостоків не завжди привабливо виглядають, що пов’язано з технологією лиття чавунних виробів.

Решітки з чавуну виконуються зазвичай прямокутної форми. Рідше випускають квадратні захисні елементи. Отвори мають стандартну ширину, забезпечує виробам ефективно пропускати потоки стічних вод.

Дренажные решетки для водостоков, функции, классификация, выбор

Чавунна решітка для дощоприймача
Джерело stroy-podskazka.ru

У виробництві решіток використовуються різні види чавуну. Самі вироби діляться на декілька класів за ступенем міцності. Для приватних домоволодінь рекомендується використовувати вироби мінімальної міцності класу А15, здатні витримувати навантаження до 1,5 тонн. Однак при необхідності можна встановити решітки класу В125, витримують 12,5 тонн. Більш міцні варіанти чавунних виробів призначаються для промислових зон.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про благоустрій дачної ділянки.

Сталь

Нержавіюча сталь в сфері виробництва зливових решіток являє собою гідну альтернативу чавуну. Однак вартість їх набагато вище. Зате вони виглядають набагато привабливіше. Решітки для водостоку сталеві діляться на кілька видів:

  • пластинчасті;

  • штамповані;

  • комірчасті;

  • щілинні;

  • перфоровані.

Дренажные решетки для водостоков, функции, классификация, выбор

Решітка з нержавіючої сталі
Джерело sib-almaty.kz

Пластинчасті решітки характеризуються мінімальною пропускною здатністю, яка протистоїть поверхнею. Розраховані на невелике навантаження – до 1,5 тонни. Такі решітки можна встановлювати на ділянці, але тільки за умови, що вони будуть служити для відведення досить чистих стічних вод і за ним не буде переміщатися важкий вантажний транспорт. Наприклад, ними можна облаштувати водовідведення біля майданчика з покриттям виконує функцію річної зони відпочинку.

Штамповані решітки мають середню пропускну здатність. Міцність залежить від типу решітки. Доповнені спеціальними виступами, що запобігають ковзанню. Пористі вироби теж бувають різними по класу навантаження. Бувають різних розмірів, володіють високою пропускною здатністю.

Для застосування на ділянках заміських будинків рекомендуються щілинні або перфоровані решітки з нержавіючої сталі. Щілинні решітки виготовляються з матеріалу товщиною 4 мм. Відрізняються максимальною пропускною здатністю і можуть витримувати навантаження до 5 тонн. Такі вироби ідеальні для споруди водовідведення заїзду у двір.

Дренажные решетки для водостоков, функции, классификация, выбор

Щілинна решітка у заїзду у двір
Джерело palitra-land.ru

Перфоровані решітки виготовляються зі сталі товщиною 2-3 мм. Підходять для благоустрою всієї ділянки. Застосовуються разом з лотками типу «Євро». Існують самих різних параметрів і конфігурацій.

Мідь

Мідні решітки не функціональні. Вони дорого коштують, не здатні витримувати великі навантаження і під впливом зовнішнього середовища без спеціального догляду швидко окислюються. Зате мідні вироби дуже естетичні і їх можна виготовити будь-якої форми. Мідні решітки виконують більше декоративну функцію. Їх іноді встановлюють на зливні жолоби і біля входу в будинок, щоб підвищити естетичну цінність вхідної групи.

Пластик

Останнім часом все більш популярними стають пластикові решітки. Вони володіють істотними перевагами. Так, вироби з пластику не схильні до окислення, вони не іржавіють і їх характеристики не змінюються під впливом підвищеної вологи і низьких температур. При цьому зливні решітки і водостоки з міцного надійного пластика можуть бути «підігнані» під потрібний розмір вже на ділянці в процесі установки.

Дренажные решетки для водостоков, функции, классификация, выбор

Пластикова решітка з водовідвідних лотком
Джерело orgtorg.org

До інших плюсів пластику відноситься їх мала вага. Його можна не враховувати при розрахунку всієї водовідвідної системи. Крім того пластикові решітки дуже легко монтуються, вони добре виглядають в ландшафтному дизайні, досить довговічні і коштують зовсім недорого.

Пластикові решітки існують в різних варіантах механічної міцності, яка залежить від товщини ребер жорсткості. Для будь зливової системи можна підібрати вироби з пластику з потрібними характеристиками. І ще одна перевага – при виготовленні зливової захисту використовується дуже гладкий пластик, який не перешкоджає проходженню води. Це забезпечує гратам високу пропускну здатність.

Відео опис

Варіанти пластикових дренажних решіток

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про меблі з піску.

Висновок

Дренажні решітки – це дуже важливий елемент будь-якої сучасної системи водовідведення. Вони повинні бути досить міцними, надійними, довговічними. Важливий і їх зовнішній вигляд. Якісні решітки не тільки захистять зливову систему, але і доповнять ландшафтний дизайн ділянки.

Оцінок 0