Дрилі, їх види та особливості

 
 Дрели, их виды и особенности

На сучасному ринку будівельного обладнання виділилися шість основних різновидів дрилів, у яких є і спільне і відмінності за типами:

 • ненаголошені дрилі;
 • ударні моделі;
 • моделі типу шуруповерт з живленням від акумуляторів;
 • міксери;
 • кутові модифікації;
 • дрилі алмазного виду свердління;
 • При виборі відповідної моделі в першу чергу необхідно вибрати клас моделі: побутове використання, напівпрофесійний або професійний підхід до роботи.

  Визначившись з використанням, можна думати, який з видів дрилі підійде для вирішення поточних завдань.

  1. Ненаголошені дрилі

  Основний механізм ненаголошеного варіанти дриля це мотор, або електродвигун, як і в будь-яких електричних інструментах. Мотор обертається під час роботи, обертання передається з допомогою вала на редуктор. Редуктор контролює занадто велику частоту обертання від двигуна, величина крутного моменту у патрона стає більше.

  Крильчатка вентилятора, яка необхідна для охолодження працюючого двигуна, повинна бути встановлена на вхідному валу перед редуктором. Патрон дрилі з’єднується вихідним передавальним валом з редуктором. В патрон встановлюють свердла та інші необхідні матеріали.

  Важливо розуміти: побутові і напівпрофесійні моделі забезпечуються корпусом редуктора з промислового пластика, професійні моделі мають редуктори з металу, найчастіше корпус виготовляється з алюмінію.

  Дрилі запускаються за допомогою куркового вимикача типу. Вимикачем також регулюється частота обертань. Трикулачні затискач з саморегулировкой фіксує свердла в патроні.

  Типи патронів

  Основні різновиди — ключові патрони та набої швидкозажимні. Ключові затягують ключем, це вимагає часу і певного напруження сил працюючого. Швидкозатискний варіант дає замінити свердло без зусиль і практично моментально.

  Швидкозажимний патрони можуть бути з однією і двома муфтами. Одномуфтовый патрон можна затягнути однією рукою, блокуючи шпиндель. Ці патрони стоять переважно на моделях високої вартості для професійної роботи.

  Двухмуфтовий патрон складається з двох муфт вільного обертання. Для затягування одну з них фіксують, другу повертають.

  У затиску патрона є максимальний і мінімальний діаметри, в різних моделях від одного або півтора міліметрів і до 16-в. Максимальний діаметр вказує на високий клас інструменту, чим більше діаметр, тим з більш професійної висококласної моделлю мають справу.

  Область применениян

  Ненаголошені дрилі необхідні там, де свердління має бути точним і чистим. Нею можна робити акуратні отвори в металі, або дереві. Для роботи з цегляної кладки, бетонним конструкціям чи каменю застосовувати її не рекомендується.

  2.Ударні дрилі

  Ударні дрилі Зеніт необхідні для роботи з твердими матеріалами. Ці моделі допомагають заощадити бюджет на інструменти, і не купувати дорогі перфоратори. Поєднують функції побутового перфоратора з дрилем.

  Працює в режимі свердління або свердління з ударом.

  Важливо: ударна функція не основна в моделях такого типу. Якщо регулярно використовувати їх замість перфоратора, зубці шестерень стираються, з’являються люфти і можливість роботи з ударом зникає.

  Основне призначення моделі — свердління. Пробивати отвори в бетоні і цеглі тільки невелике доповнення у разі рідкісної необхідності. Якщо використовувати дриль в ударному режимі не більше, ніж на одну п’яту від загального часу роботи, інструмент прослужить довго.

  Область використання

  Два режими перетворюють інструмент універсальний. Їм можна робити отвори у деревині, в пластику та металі. Режим удару дозволить роботу з бетоном, цеглою, каменем.

  Моделі даного типу популярні серед любителів самостійного ремонту, також вони затребувані на професійному ринку при будівництві, прокладанні комунікацій тощо.

  3.Дриль-шуруповерт

  Моделі на акумуляторах дуже зручні та популярні. Вони розрізняються за місцем кріплення рукоятки у вигляді літери Г або Т, що впливає на балансування інструменту, тиск на свердло.

  Крім звичайних дрилів з’явилися акумуляторні дрилі з ударною свердлінням і кутові форми, які можуть потрапити у важкодоступні місця.

  Всі шуруповерти можуть крутити насадки у обидві сторони, для того, щоб гвинти можна було і вкручувати і виймати назад.

  Акумулятори для дамських сумочок випускаються у всіх різновидах і цінових категоріях, ємностях, з різним ефектом пам’яті і швидкістю зарядки. Чим потужніший акумулятор, тим він важче.

  Застосування

  Свердління будь деревини, пластику, гіпсокартону, невеликі металоконструкції і профілі. Основне завдання — болти, гвинти, саморізи.

  4. Кутові дрилі

  Необхідний інструмент в умовах невеликого простору. Кінець звужений для доступу в складні місця, Г-подібна форма дозволяє працювати під будь-яким кутом.

  Є моделі з роботою від мережі або акумулятора.

  Застосування

  Робота у вузьких місцях біля стін або під стелями, між близько розташованими елементами.

  5. Дрилі-міксери

  Дана дриль необхідна для замішування рідин або сипких сумішей. Важливі характеристики — потужність і мінімум дві швидкості.

  Рукоять дрилі повинна надійно фіксувати дриль в процесі роботи.

  Застосування

  Замішування фарб, шпаклівок, штукатурних сумішей і безлічі інших будівельних речовин. Можлива заміна насадки на звичайне свердло і виконання основних робіт — свердління деревини, металевих пластин, гіпсокартону.

  6.Інструменти алмазного свердління

  Цей вид інструментів дуже потужний, здатний проходити крізь самі щільні матеріали. Спеціальні алмазні коронки допомагають у процесі.

  Важливо: якщо необхідний діаметр більше 6 см, дриль необхідно закріплювати під час роботи.

  Свердління буває сухим і вологим: воду підводять для охолодження.

  Застосування

  Бетон, армований бетон, камінь, цегла. Це професійний інструмент для самих різних галузей будівництва.

   

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні