Ефективні способи усунення віконних щілин

 
 Эффективные способы устранения оконных щелей

Проблема освіти віконних щілин знайома не лише власникам дерев’яних рам. Сучасні пластикові склопакети теж схильні до цієї напасті, викликаної в першу чергу неправильним монтажем конструкції. Деякі робочі, в цілях економії, нехтують елементарними правилами і пропенивают зазори недостатньо герметично. У таких випадках піна швидко засихає, а на її місці утворюються порожнечі. Якщо з-під підвіконня повіяло протягом, а на віконних рамах почала виступати цвіль і грибок, то це явно свідчить про те, що між стіною і склопакетом з’явилися перші щілини. І чим швидше буде виявлена ця проблема, тим легше з нею впоратися.

Якщо з’явилися щілини у пластикових вікон

Першим ділом потрібно зачистити ділянки з потемнілою піною. З внутрішньої частини приміщення її і зовсім можна прибрати, а місця, уражені цвіллю як слід зачистити. Зовні приміщення особливої уваги заслуговує область під відливом, який для більшої зручності рекомендується тимчасово відкрутити. Залишки монтажної піни теж необхідно ліквідувати, а на її місце нанести нову. Повертати злив на місце можна тільки після того, як висохне піна, а її залишки будуть видалені. Покриття зрізу піни фарбою захистить її від попадання води, що, в свою чергу, дозволить уникнути повторного утворення тріщин. Деякі умільці намагаються закладати такі ущелини ганчір’ям або навіть газетами, але ні до чого хорошого це не призводить. Тільки спеціалізовані склади дозволяють домогтися найкращого результату.

Як усунути щілини в дерев’яних вікнах

Тут важливо враховувати індивідуальні особливості конструкцій. За способом установки пластикові вікна практично не відрізняються від своїх сучасних аналогів з дерева. Це означає, що для закладення щілин в обох випадках використовується один і той же метод. При бажанні можна зробити монтаж нових укосів, що дозволить запобігти появі щілин і протягів. Але спочатку варто провести ретельну герметизацію, заповнивши щілини спеціальним морозостійким складом або пофарбувавши стіну з зовнішньої сторони вікна. Для цих цілей краще всього підходить корковий, акриловий або гумово-бітумний герметик.

Самим невідповідним варіантом вважається силіконовий склад, який під впливом низьких температур позбавляється всіх своїх характеристик. Він просто не вистоїть довше однієї зими і всю процедуру доведеться повторювати знову і знову.

Для дерев’яних рам старого зразка в якості наповнювача для щілин можна використовувати будь-які доступні матеріали, наприклад, подрібнені газети, змочені водою. Якщо віконні стулки не відкриваються, то шпарини у вікнах можна заклеїти паперовими смужками, змоченими мильною водою. При бажанні можна скористатися все тим же герметиком, в тому числі і силіконовим, так як наносити його потрібно з внутрішнього боку вікна. Ну а самим простим, але не менш ефективним способом боротьби з невеликими щілинами є використання олійною фарбою.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні