Електропроводка: як виконати грамотний монтаж самостійно

 
 Электропроводка: как выполнить грамотный монтаж самостоятельно

Для того, щоб виконати повний самостійний монтаж домашньої електропроводки, мало знати закон Ома і як замінити лампочку в світильнику. Простіше виконувати монтаж, якщо ви живете в квартирі або приватному будинку, де не потрібне використання високих потужностей. Інша справа, коли ви не знаєте який межа потужності необхідно встановити проживаючи в окремому котеджі. Тут потрібен професійний підхід. Адже правильні розрахунки не тільки збережуть проводку в цілісності, але вбережуть мешканця від пожежі і небажаних спрацьовувань захисту при включенні телевізора або чайника.

Що потрібно для монтажу

Перед монтажем необхідно придбати наступні матеріали та пристрої:

 • Мідний одножильний або двожильний провід. Якщо в будинку є заземлюючий контур, то трижильний з третьої заземлюючою жилою;
 • Розподільні коробки, розетки, вимикачі, світильники, автоматичні вимикачі або пробки-автомат;
 • Самонесучий ізольований провід (СІП) у тому випадку, якщо ви живете в приватному будинку і отримуєте харчування в житло від опори повітряної лінії електропередач.
 • Для внутрішньої проводки необхідно купувати мідні дроти. Мідь володіє рядом переваг в порівнянні з алюмінієм. Серед таких: гнучкість, стійкість до зламів, менший опір і менша ймовірність окислення.

  На ряду з монтажними елементами проводки, необхідно запастися наступним інструментом:

  • Викрутки, пасатижі з ізольованими рукоятками;
  • покажчик напруги шуруповерт і перфоратор;
  • Ізолента, оздоблювальний матеріал, гофра.

  Архітектура внутрішньої електропроводки

  Отже, в квартиру електричний струм надходить по кабелю, який приходить на щитову під’їзду або будинку. Від щитової йде силова магістраль складається з фазною, нульовий і часто з заземлюючої жили. На поверхах в коробках йдуть відгалуження жил по квартирах, які приходять на лічильник обліку електричної енергії. Від лічильника, силова магістраль йде по всій квартирі і проходить через квартирні розподільні коробки, від яких йдуть відгалуження на розетки, вимикачі та освітлення.

  Що стосується приватного будинку, то електрика в нього подається з повітряних ліній електропередач. До оголених алюмінієвих проводів, закріпленим на ізоляторах приєднаний СИП, який вводиться в лічильник обліку, встановлений на фасаді будинку або всередині. Далі все влаштовано, як у квартирі.

  Виконання монтажу

  Першим ділом, робиться розмітка місць, де буде проходити силова лінія, де будуть знаходиться коробки, вимикачі розетки і світильники. Потім, виконується штроблення каналів для проводів і висвердлювання отворів для розеток, вимикачів і розподільних коробок.

  Після того, як всі канали і отвори готові, необхідно встановити всі коробки, розетки і вимикачі у відкритому вигляді. Потім проводиться основна силова лінія. Після цього виконується розгалуження проводів в коробках до вимикачів, світильників і розеток.

  При необхідності дроти можуть бути вставлені в гофру. Якщо дроти проходять крізь стіну або чи є можливість того, що вони будуть тертися об абразивну поверхню, то їх необхідно заховати в пластиковій або сталевій трубі.

  З’єднання в коробках можна виконувати як скручуванням проводів, так і з використанням спеціальних з’єднувальних муфт, болтове з’єднання. В окремих випадках можна поставити клемну коробку, але тільки не в квартирі, а краще в господарському приміщенні або гаражі.

  В залежності від того, яку потужність ви будете споживати, залежить те, яку захист необхідно встановити. Так якщо пробка в лічильнику або автоматичний вимикач розраховані на малі струми, то світло в будинку буде пропадати при включенні всього двох або трьох приладів. Якщо захист розрахована великі струми, то найімовірніше, що захист не спрацює але проводка почне грітися і призведе до короткого замикання, яке в свою чергу може призвести до пожежі.

  Що необхідно пам’ятати

  Електричний струм не пахне, невидимий і тільки відчутний при дотику до струмоведучих частин, що знаходяться під напругою. Неграмотно змонтована проводка може призвести як до втрати електрики в будинку так і катастрофічних наслідків. Тому, якщо ви сумніваєтеся у своїх силах і можливостях, то не економте на професійних послугах вам лише потрібно перейти на сайт, пам’ятайте — все окупиться спокійним сном.

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні